- Reklama -

Slavné sci-fi Highlander se dočká remaku: V hlavní roli se představí Henry Cavill

Remake slavného sci-fi je blíž než kdy dřív, tvrdí režisér Chad Stahelski, kterého režií pověřila společnost LionsGate, jež na snímek vlastní práva.

- Reklama -

Kdo by si nepamatoval prvního Highlandera? Epický příběh vyprávěl o životě Conora MacLeoda, horala ze skotské vysočiny 16. století, u kterého se projevila nesmrtelnost. Snímek se stal kultovní klasikou a dočkal se několika pokračování. A teď to vypadá, že by se mohl dočkat remaku. A hlavní roli by podle všeho měl dostat Henry Cavill, píše collider.com.

Stahleski potvrdil, že o projektu jednal s Cavillem, kterého označil za „jednu z mých velkých voleb“. „Není to jen o svalech a zádumčivosti. Myslím, že má neuvěřitelný rozsah a myslím, že by přinesl něco velmi zvláštního. A jeho nadšení v něm bylo úžasné,“ řekl na konto talentovaného herce, který momentálně září jako Zaklínač.

Cavill zvládne zahrát postavu, co žije 500 let, věří režisér

„Právě probíhají úpravy. Myslím, že víme, co chceme. Důležitější než cokoli jiného je, že víme, co chceme vytvořit,“ říká k připravovanému projektu Stahelski. „Je to v kreativě. Víme, co chceme vytvořit. Jde jen o to, abychom to dostali do bodu, kdy budeme mít pocit: „Dobře, tohle je ono. Jdeme na to.“ Ale jsme blíž, než jsme kdy byli, takže to je dobře.“

Jak informuje web syfy.com, Cavill pro Stahelskiho favoritem na hlavní roli už v květnu loňského roku, ačkoli jeho role dosud nebyla oficiálně potvrzena a ani ještě není žádný plán uvedení filmu.

„Henry má samozřejmě fyzickou zdatnost, ale to moc neznamená, pokud zároveň nedokážete nést empatii postavy, která žije 500 let, a já jsem potřeboval někoho, kdo dokáže obojí,“ vysvětlil Stahelski, proč se pro charismatického svalonce rozhodl. „Oblouk postavy se táhne stovky let a stává se mnoha různými osobnostmi, které prodlužují časovou osu jeho emocionálního růstu. Během našeho prvního setkání se pak mé podezření potvrdilo: Henry se okamžitě vytasil s myšlenkou břemene nesmrtelnosti a v jeho očích bylo vidět, že se dokáže proměnit z mladé, energické duše ve starou, moudrou duši.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -