- Reklama -

Seriál Zaklínač: Pokrevní pouto u diváků těžce propadl

Původní seriál společnosti Netflix "Zaklínač: Pokrevní pouto" podle ratingového portálu ČSFD získal z celého světa Zaklínače u diváků nejhorší hodnocení.

- Reklama -

Seriál Zaklínač: Pokrevní pouto byl na Netflixu uvedený před několika dny. Získal zatím od diváků na ČSFD pouze 35% hodnocení, čímž se vyprofiloval jako 427. nehorší seriál všech dob. Pro srovnání: původní seriál Zaklínač s Henrym Cavillem v hlavní roli má na ČSFD 77 % hodnocení. A je 97. nejoblíbenější seriál mezi českými uživateli.

Pokrevní pouto získalo špatné hodnocení i od kritiků, kteří jej označují za „nudný“ a „neoriginální“ seriál, upozornil screenrant.com. Od diváků to seriál vyloženě schytal. Podle mnohých má Pokrevní pouto jen málo společného se „zaklínačským“ univerzem, a kritizují proto herecké výkony, grafiku i scénář. Jako na smilování fanoušci Zaklínače čekají na třetí řadu „normálního“ Zaklínače. Ta přijde snad v létě 2023 a rozloučí se v ní Henry Cavill.

Znásobil kritiku odchod Henryho Cavilla?

V tuto chvíli není jasné, jak špatné přijetí spin-offu „Zaklínač: Pokrevní pouto“ ovlivní budoucnost celé série. Původní Zaklínač je v očích Netflixu úspěšný a třetí sérii fanoušci napjatě očekávají. Špatná sledovanost spin-offu ale možná způsobí, že streamovací platforma zaváhá s investicemi do dalších rozšíření „zaklínačského“ vesmíru.

Je ovšem také možné, že zklamání kolem „Pokrevního pouta“ znásobila negativní reakce fanoušků na oznámení, že Henry Cavill se po třetí řadě do původního seriálu už nevrátí. Mnoho příznivců Zaklínače to dodnes nedokázalo skousnout. A na sítích rozhořčeně vyjadřují své zklamání a dokonce založili i petici, aby Cavill v roli Geralta z Rivie pokračoval.

- Reklama -

I přes negativní ohlasy na nový seriál ze světa Zaklínače je důležité si uvědomit, že tato spin-off série není reprezentativní pro celého Zaklínač. Původní série s Cavillem v hlavní roli, hlavně tedy první řada, se dočkala obecného uznání za svůj poutavý příběh. Chválili se také dobře propracované postavy a kvalitní produkční hodnoty. Je tedy možné, že spin-off jednoduše nedosáhl vysokých standardů nastavených původním seriálem. Prostě nespustil stejnou míru diváckého zájmu a zaujetí.

Pokračování může přijít i přes špatné ohlasy

Znamená to pro Pokrevní pouto konec? Ne tak úplně… Kritické recenze totiž nejsou jedinými ukazateli úspěchu seriálu. Pokud Pokrevní pouto získá oblibu mezi určitými skupinami diváků a vytvoří si vlastní fanouškovskou základnu, může k nechuti skalních fandů klidně pokračovat, píše metro.co.uk. Kromě toho Netflix výkonnost pořadu často hodnotí na základě ukazatelů, jako je celkový počet diváků, celková doba sledování a udržení předplatitelů. Proto ani aktuální kritické přijetí nemusí znamenat, že je pokračování nějak vyloučené.

Takže ačkoli spin-off získal špatné hodnocení, je příliš brzy na to, aby se dalo říci, jaký dopad bude mít tenhle výsledek na svět Zaklínače jako celek. Dobrou reklamu světu Zaklínače bez Henryho Cavilla ale Pokrevní pouto zatím rozhodně neudělalo.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -