- Reklama -

Seriál Zaklínač: Pokrevní pouto u diváků těžce propadl

Původní seriál společnosti Netflix "Zaklínač: Pokrevní pouto" podle ratingového portálu ČSFD získal z celého světa Zaklínače u diváků nejhorší hodnocení.

- Reklama -

Seriál Zaklínač: Pokrevní pouto byl na Netflixu uvedený před několika dny. Získal zatím od diváků na ČSFD pouze 35% hodnocení, čímž se vyprofiloval jako 427. nehorší seriál všech dob. Pro srovnání: původní seriál Zaklínač s Henrym Cavillem v hlavní roli má na ČSFD 77 % hodnocení. A je 97. nejoblíbenější seriál mezi českými uživateli.

Pokrevní pouto získalo špatné hodnocení i od kritiků, kteří jej označují za „nudný“ a „neoriginální“ seriál, upozornil screenrant.com. Od diváků to seriál vyloženě schytal. Podle mnohých má Pokrevní pouto jen málo společného se „zaklínačským“ univerzem, a kritizují proto herecké výkony, grafiku i scénář. Jako na smilování fanoušci Zaklínače čekají na třetí řadu „normálního“ Zaklínače. Ta přijde snad v létě 2023 a rozloučí se v ní Henry Cavill.

Znásobil kritiku odchod Henryho Cavilla?

V tuto chvíli není jasné, jak špatné přijetí spin-offu „Zaklínač: Pokrevní pouto“ ovlivní budoucnost celé série. Původní Zaklínač je v očích Netflixu úspěšný a třetí sérii fanoušci napjatě očekávají. Špatná sledovanost spin-offu ale možná způsobí, že streamovací platforma zaváhá s investicemi do dalších rozšíření „zaklínačského“ vesmíru.

Je ovšem také možné, že zklamání kolem „Pokrevního pouta“ znásobila negativní reakce fanoušků na oznámení, že Henry Cavill se po třetí řadě do původního seriálu už nevrátí. Mnoho příznivců Zaklínače to dodnes nedokázalo skousnout. A na sítích rozhořčeně vyjadřují své zklamání a dokonce založili i petici, aby Cavill v roli Geralta z Rivie pokračoval.

- Reklama -

I přes negativní ohlasy na nový seriál ze světa Zaklínače je důležité si uvědomit, že tato spin-off série není reprezentativní pro celého Zaklínač. Původní série s Cavillem v hlavní roli, hlavně tedy první řada, se dočkala obecného uznání za svůj poutavý příběh. Chválili se také dobře propracované postavy a kvalitní produkční hodnoty. Je tedy možné, že spin-off jednoduše nedosáhl vysokých standardů nastavených původním seriálem. Prostě nespustil stejnou míru diváckého zájmu a zaujetí.

Pokračování může přijít i přes špatné ohlasy

Znamená to pro Pokrevní pouto konec? Ne tak úplně… Kritické recenze totiž nejsou jedinými ukazateli úspěchu seriálu. Pokud Pokrevní pouto získá oblibu mezi určitými skupinami diváků a vytvoří si vlastní fanouškovskou základnu, může k nechuti skalních fandů klidně pokračovat, píše metro.co.uk. Kromě toho Netflix výkonnost pořadu často hodnotí na základě ukazatelů, jako je celkový počet diváků, celková doba sledování a udržení předplatitelů. Proto ani aktuální kritické přijetí nemusí znamenat, že je pokračování nějak vyloučené.

Takže ačkoli spin-off získal špatné hodnocení, je příliš brzy na to, aby se dalo říci, jaký dopad bude mít tenhle výsledek na svět Zaklínače jako celek. Dobrou reklamu světu Zaklínače bez Henryho Cavilla ale Pokrevní pouto zatím rozhodně neudělalo.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?

Emily v Paříži 4. série: Datum natáčení se posunulo o 2 měsíce

Chystá se další vzrušující dobrodružství ve městě světel, protože Emily v Paříži se dočká 4. série.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -