- Reklama -

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

- Reklama -

Lauren Hissrichová se konečně vyjádřila k rozhodnutí Henryho Cavilla opustit roli Geralta z Rivie ve slavném seriálu Zaklínač od Netflixu. Ve čtvrté sérii, na které se ještě nepracuje, Henryho místo zaujme Liam Hemsworth. Vzhledem k tomu, že Cavill byl oblíbencem fanoušků a za svůj výkon si vysloužil pozitivní kritiky, vyvolalo přeobsazení řadu reakcí. Především ale naštvání a obavy.

Olej do ohně přilily komentáře bývalého scenáristy seriálu Beaua DeMayo. Ten podle webu devdiscourse.com prohlásil, že Hissrichová a většina scenáristů ve skutečnosti pohrdají knihami Andrzeje Sapkowského, podle nichž se seriál točí.

Petici za návrat Cavilla podepsalo skoro 300 tisíc lidí

„Podílel jsem se na seriálu – konkrétně na Zaklínači – kde někteří scénáristé neměli knihy a hry rádi nebo je aktivně neměli rádi (dokonce se aktivně vysmívali zdrojovému materiálu),“ vysvětlil DeMayo. „To je recept na katastrofu a špatnou morálku. Fandom jako lakmusový papírek prověřuje ego a díky němu stojí všechny ty dlouhé noci za to. Musíte respektovat dílo, než začnete přispívat k jeho odkazu.“

Po jeho slovech a odchodu Cavilla fanoušci dokonce na webu Change.org zorganizovali petici. V té žádají, aby se Henry vrátil a odešli scénáristé. Petici už podepsalo více než 277 000 lidí a jejich počet stále roste.

- Reklama -

S Hemsworthem získá seriál novou energii, tvrdí Hissrichová

Lauren Hissrichová, tvůrkyně seriálu, se proto nedávno pokusila celou záležitost uklidnit. „Je to velký problém i pro nás. A to je právě to. Hodně se o tom mluví a koluje spousta fám a my plně chápeme, proč se fanoušci trápí,“ přiznala během rozhovoru pro techradar.com. „Co vám ale řeknu, je, že vás prosím, abyste se vrátili na třetí sérii Zaklínače, abychom v tom mohli pokračovat. Samozřejmě je to [Cavillův odchod] obrovská zpráva.“

Svou myšlenku ještě rozvinula v prohlášení stránkám ign.com, pro které promluvila o budoucnosti s Liamem Hemsworthem. „Těší mě, že umožníme této sérii, aby se dál rozvíjela, a že získáme novou energii a chemii, kterou jsme ještě neobjevili,“ šokovala. „A pro mě je to součást zábavy v televizi; nevíte, kde přesně dobrodružství skončí. Takže je to něco, z čeho jsem opravdu nadšená.“

Fanoušci jsou její odpovědí mírně řečeno zaskočeni. Zklamání a hořkost ale dorazily s plnou silou až poté, co po jejích slovech na Twitteru Hissrichovou a její práci v seriálu vychválili její svěřenci z tvůrčího týmu.

Lidé neunesli absurditu situace, když scénárista seriálu Javier Grillo-Marxauch napsal: „Tolik se toho říká, dovolte mi, abych přidal svůj díl. Lauren je jedna z nejlepších scénáristek, jaké jsem kdy poznal. Všichni scénáristé patří k nejoddanějším a nejpodnětnějším vůbec. Třetí sezóna je jednou z Cavillových (a našich) nejlepších prací, a to, co přijde potom, lidem vyrazí dech!“

„Olympiáda lhaní“ tvůrčího týmu rozčílila fanoušky

Reakce byla obrovská! Není totiž tajemstvím, že když Lauren Hissrichová dostala nabídku na psaní seriálu, ani Zaklínače pořádně neznala. Když knihu přečetla, usoudila dle svých slov, že je především o rodině. Když z ní tedy najednou ostatní scénáristé dělají milovnici Zaklínače, působí to přinejmenším směšně. A hlavně: absolutně nedůvěryhodně. Čemuž i odpovídá dosavadní reakce fanoušků.

Ti se shodují v tom, že pokus zachránit situaci po odchodu Henryho Cavilla se krutě nepovedl. Prohlášení scénáristů většina nevěří a zesměšňuje ho a označuje slova Javiera Grillo-Marxaucha za nepovedenou ukázku krizového managementu.

Čím dál víc to proto vypadá, že kvalita Zaklínače bude v následující řadě zase o trochu nižší než v té předchozí. A i přes útěšná slova Hissrichové je nejspíš na místě se bát, co se seriálem bude, až do něj nastoupí Liam Hemsworth.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -