- Reklama -

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

- Reklama -

Lauren Hissrichová se konečně vyjádřila k rozhodnutí Henryho Cavilla opustit roli Geralta z Rivie ve slavném seriálu Zaklínač od Netflixu. Ve čtvrté sérii, na které se ještě nepracuje, Henryho místo zaujme Liam Hemsworth. Vzhledem k tomu, že Cavill byl oblíbencem fanoušků a za svůj výkon si vysloužil pozitivní kritiky, vyvolalo přeobsazení řadu reakcí. Především ale naštvání a obavy.

Olej do ohně přilily komentáře bývalého scenáristy seriálu Beaua DeMayo. Ten podle webu devdiscourse.com prohlásil, že Hissrichová a většina scenáristů ve skutečnosti pohrdají knihami Andrzeje Sapkowského, podle nichž se seriál točí.

Petici za návrat Cavilla podepsalo skoro 300 tisíc lidí

„Podílel jsem se na seriálu – konkrétně na Zaklínači – kde někteří scénáristé neměli knihy a hry rádi nebo je aktivně neměli rádi (dokonce se aktivně vysmívali zdrojovému materiálu),“ vysvětlil DeMayo. „To je recept na katastrofu a špatnou morálku. Fandom jako lakmusový papírek prověřuje ego a díky němu stojí všechny ty dlouhé noci za to. Musíte respektovat dílo, než začnete přispívat k jeho odkazu.“

Po jeho slovech a odchodu Cavilla fanoušci dokonce na webu Change.org zorganizovali petici. V té žádají, aby se Henry vrátil a odešli scénáristé. Petici už podepsalo více než 277 000 lidí a jejich počet stále roste.

S Hemsworthem získá seriál novou energii, tvrdí Hissrichová

Lauren Hissrichová, tvůrkyně seriálu, se proto nedávno pokusila celou záležitost uklidnit. „Je to velký problém i pro nás. A to je právě to. Hodně se o tom mluví a koluje spousta fám a my plně chápeme, proč se fanoušci trápí,“ přiznala během rozhovoru pro techradar.com. „Co vám ale řeknu, je, že vás prosím, abyste se vrátili na třetí sérii Zaklínače, abychom v tom mohli pokračovat. Samozřejmě je to [Cavillův odchod] obrovská zpráva.“

Svou myšlenku ještě rozvinula v prohlášení stránkám ign.com, pro které promluvila o budoucnosti s Liamem Hemsworthem. „Těší mě, že umožníme této sérii, aby se dál rozvíjela, a že získáme novou energii a chemii, kterou jsme ještě neobjevili,“ šokovala. „A pro mě je to součást zábavy v televizi; nevíte, kde přesně dobrodružství skončí. Takže je to něco, z čeho jsem opravdu nadšená.“

Fanoušci jsou její odpovědí mírně řečeno zaskočeni. Zklamání a hořkost ale dorazily s plnou silou až poté, co po jejích slovech na Twitteru Hissrichovou a její práci v seriálu vychválili její svěřenci z tvůrčího týmu.

Lidé neunesli absurditu situace, když scénárista seriálu Javier Grillo-Marxauch napsal: „Tolik se toho říká, dovolte mi, abych přidal svůj díl. Lauren je jedna z nejlepších scénáristek, jaké jsem kdy poznal. Všichni scénáristé patří k nejoddanějším a nejpodnětnějším vůbec. Třetí sezóna je jednou z Cavillových (a našich) nejlepších prací, a to, co přijde potom, lidem vyrazí dech!“

„Olympiáda lhaní“ tvůrčího týmu rozčílila fanoušky

Reakce byla obrovská! Není totiž tajemstvím, že když Lauren Hissrichová dostala nabídku na psaní seriálu, ani Zaklínače pořádně neznala. Když knihu přečetla, usoudila dle svých slov, že je především o rodině. Když z ní tedy najednou ostatní scénáristé dělají milovnici Zaklínače, působí to přinejmenším směšně. A hlavně: absolutně nedůvěryhodně. Čemuž i odpovídá dosavadní reakce fanoušků.

Ti se shodují v tom, že pokus zachránit situaci po odchodu Henryho Cavilla se krutě nepovedl. Prohlášení scénáristů většina nevěří a zesměšňuje ho a označuje slova Javiera Grillo-Marxaucha za nepovedenou ukázku krizového managementu.

Čím dál víc to proto vypadá, že kvalita Zaklínače bude v následující řadě zase o trochu nižší než v té předchozí. A i přes útěšná slova Hissrichové je nejspíš na místě se bát, co se seriálem bude, až do něj nastoupí Liam Hemsworth.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -