- Reklama -

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

- Reklama -

Lauren Hissrichová se konečně vyjádřila k rozhodnutí Henryho Cavilla opustit roli Geralta z Rivie ve slavném seriálu Zaklínač od Netflixu. Ve čtvrté sérii, na které se ještě nepracuje, Henryho místo zaujme Liam Hemsworth. Vzhledem k tomu, že Cavill byl oblíbencem fanoušků a za svůj výkon si vysloužil pozitivní kritiky, vyvolalo přeobsazení řadu reakcí. Především ale naštvání a obavy.

Olej do ohně přilily komentáře bývalého scenáristy seriálu Beaua DeMayo. Ten podle webu devdiscourse.com prohlásil, že Hissrichová a většina scenáristů ve skutečnosti pohrdají knihami Andrzeje Sapkowského, podle nichž se seriál točí.

Petici za návrat Cavilla podepsalo skoro 300 tisíc lidí

„Podílel jsem se na seriálu – konkrétně na Zaklínači – kde někteří scénáristé neměli knihy a hry rádi nebo je aktivně neměli rádi (dokonce se aktivně vysmívali zdrojovému materiálu),“ vysvětlil DeMayo. „To je recept na katastrofu a špatnou morálku. Fandom jako lakmusový papírek prověřuje ego a díky němu stojí všechny ty dlouhé noci za to. Musíte respektovat dílo, než začnete přispívat k jeho odkazu.“

Po jeho slovech a odchodu Cavilla fanoušci dokonce na webu Change.org zorganizovali petici. V té žádají, aby se Henry vrátil a odešli scénáristé. Petici už podepsalo více než 277 000 lidí a jejich počet stále roste.

S Hemsworthem získá seriál novou energii, tvrdí Hissrichová

Lauren Hissrichová, tvůrkyně seriálu, se proto nedávno pokusila celou záležitost uklidnit. „Je to velký problém i pro nás. A to je právě to. Hodně se o tom mluví a koluje spousta fám a my plně chápeme, proč se fanoušci trápí,“ přiznala během rozhovoru pro techradar.com. „Co vám ale řeknu, je, že vás prosím, abyste se vrátili na třetí sérii Zaklínače, abychom v tom mohli pokračovat. Samozřejmě je to [Cavillův odchod] obrovská zpráva.“

Svou myšlenku ještě rozvinula v prohlášení stránkám ign.com, pro které promluvila o budoucnosti s Liamem Hemsworthem. „Těší mě, že umožníme této sérii, aby se dál rozvíjela, a že získáme novou energii a chemii, kterou jsme ještě neobjevili,“ šokovala. „A pro mě je to součást zábavy v televizi; nevíte, kde přesně dobrodružství skončí. Takže je to něco, z čeho jsem opravdu nadšená.“

Fanoušci jsou její odpovědí mírně řečeno zaskočeni. Zklamání a hořkost ale dorazily s plnou silou až poté, co po jejích slovech na Twitteru Hissrichovou a její práci v seriálu vychválili její svěřenci z tvůrčího týmu.

Lidé neunesli absurditu situace, když scénárista seriálu Javier Grillo-Marxauch napsal: „Tolik se toho říká, dovolte mi, abych přidal svůj díl. Lauren je jedna z nejlepších scénáristek, jaké jsem kdy poznal. Všichni scénáristé patří k nejoddanějším a nejpodnětnějším vůbec. Třetí sezóna je jednou z Cavillových (a našich) nejlepších prací, a to, co přijde potom, lidem vyrazí dech!“

„Olympiáda lhaní“ tvůrčího týmu rozčílila fanoušky

Reakce byla obrovská! Není totiž tajemstvím, že když Lauren Hissrichová dostala nabídku na psaní seriálu, ani Zaklínače pořádně neznala. Když knihu přečetla, usoudila dle svých slov, že je především o rodině. Když z ní tedy najednou ostatní scénáristé dělají milovnici Zaklínače, působí to přinejmenším směšně. A hlavně: absolutně nedůvěryhodně. Čemuž i odpovídá dosavadní reakce fanoušků.

Ti se shodují v tom, že pokus zachránit situaci po odchodu Henryho Cavilla se krutě nepovedl. Prohlášení scénáristů většina nevěří a zesměšňuje ho a označuje slova Javiera Grillo-Marxaucha za nepovedenou ukázku krizového managementu.

Čím dál víc to proto vypadá, že kvalita Zaklínače bude v následující řadě zase o trochu nižší než v té předchozí. A i přes útěšná slova Hissrichové je nejspíš na místě se bát, co se seriálem bude, až do něj nastoupí Liam Hemsworth.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -