- Reklama -

Jak stáhnout video z Youtube: Nejlepší návod bez ohrožení počítače

Každou sekundu se na YouTube nahrávají hodiny záznamu. Co když ale chcete nějaké mít? Jak stáhnout video z Youtube?

- Reklama -

V některých kruzích je stahování z Youtube naprosto odsouzeníhodné, vy ale máte nejspíš máte své důvody, proč zjistit, jak stáhnout video z Youtube, že? Máme pro vás ten nejlepší návod na stahování videa z youtube!

Na YouTube jsou miliony hodin různorodého obsahu. Doslova. A to je jen jedna ohromující statistika webu, který je od roku 2005 hlavním cílovým místem pro nahrávání a sledování videa.

Miliony hodin obsahu nahrané na Youtube tak nějak automaticky generují u mnoha lidí touhu, mít některé oblíbené video ve svém počítači nebo telefonu. Když však přijde téma stahování videí z YouTube, je třeba se zaměřit i na jedno vedlejší téma: Je to legální?

Otázka autorských práv

Pokud jde o autorská práva, pokud stahujete video pro vlastní osobní použití v režimu offline pomocí Youtube aplikace, nic jste neporušili. Horší je to s jakýmkoli jiným stahováním, když vezmete v úvahu podmínky služby Google pro YouTube, které zní: „Není vám povoleno … přistupovat, reprodukovat, stahovat, distribuovat, přenášet, vysílat, zobrazovat, prodávat, licencovat, měnit, upravovat nebo jinak používat jakoukoli část Služby nebo jakýkoli Obsah s výjimkou: (a) výslovného povolení Služby; nebo (b) s předchozím písemným souhlasem YouTube a případně příslušných držitelů práv. “

- Reklama -

Sledování videí YouTube offline pomocí „neoficiálních kanálů“ bere peníze od společnosti Google a tvůrcům videí. Existuje totiž důvod, proč YouTube zobrazuje reklamy: lidé si tím vydělávají na živobytí.

Stažení videa z Youtube

Je tak zřejmé, že krádež videa z YouTube je morálně minimálně šedá zóna. Pokud chcete sdílet video, usnadňuje to YouTube a většina ostatních video webů nabízením možnosti sdílení – od vložení přes e-mail až po sdílení prostřednictvím sociálních sítí.

Jednoduše řečení, většinou si nemusíte stahovat video. Jenže někdy prostě má člověk „své důvody“. Pokud si už tedy musíte stáhnout video z YouTube – a je to naprosto nutné, je to jen pro sebe, a ne pro šíření a nechcete k tomu přisoupit jako úplný pitomec – zde je návod, jak stáhnout video z youtube.

Poznámka: Tento článek často aktualizujeme, protože se pravidelně mění příslušné nástroje pro stahování i jejich kvalita. Některé z aktualizací nejsou vždy příjemné a např. zaplní software spoustou marastu, který antivir pak označuje jako malware. To samé platí i pro weby – změna v reklamní síti webu může také způsobit problémy s malwarem. Abychom zabránili tomu, že tu bude de facto nefunkční nebo nebezpečený seznam programů a webů, které mohou stahovat videa z YouTube, máme několik pravidel pro jejich zařazení do našeho seznamu.

Námi nabízené služby musí v konečném důsledku zajišťovat:

  • Podporu stahování 4K i v bezplatné verzi.
  • Podporu nejdůležitějších webových stránek s videem: YouTube, Facebook a Vimeo.
  • stahování hudby ve formátu mp3 (případně nabízet doprovodný software, který tak činí).
  • rozhraní, které nebude stahovat nebo shromažďovat vaše osobní údaje nad rámec vaší e-mailové adresy.
  • žádný malware. Pokud je ve vzduchu dokonce jen lehký závan, dokonce i PUP, vyřazujeme ho.

Desktopový software na stažení videa z youtube

Software třetích stran je často nejlepší místo pro stahování online videí. Typicky vložíte adresu URL požadovaného videa YouTube do programu a ten stáhne jeho verzi v nejvyšší kvalitě, kterou najde. U videí ve formátu 1080p s vysokým rozlišením (HD) se obvykle jedná o soubor MP4. Pro cokoli vyšší kvality – videa v rozlišení 4K a dokonce 8K – je formát souboru obvykle MKV.

V minulosti byla videa na YouTube postavená na formátu Flash, takže jste stáhli soubor FLV, ale přehrávání takového souboru je obtížnější.

MP4, jeden z dnes používaných fotmátů, zkratka pro multimediální formát MPEG-4, se přehraje téměř všude. Soubor MKV, nazývaný také Matroska, je kontejner – soubor obsahující video využívající libovolný počet kodeků. Všechny tyto soubory lze snadno přehrát použitím přehrávače VLC Media Player pro Windows.

Pokud jde o programy na stahování z youtubu, patří mezi nejlepší možnosti.

Přehrávač VLC Media Player

zdarma, Windows, macOS, Linux

Přehrávač VLC Media Player je fantastický nástroj pro uživatele systému Windows, který přehrává téměř všechna média, která kdy byla vytvořena. Málo se ví, že s jeho pomocí lze také stahovat videa z YouTube, i když poměrně složitým způsobem. (Pokud narazíte na nějaké problémy, bude možná nutné provést úplnou reinstalaci VLC a vymazat mezipaměť, aby to fungovalo.)

  • zkopírujte adresu URL z videa YouTube a otevřete VLC.
  • v nabídce Média vyberte Otevřít síťový proud (Ctrl + N) a vložte adresu URL.
  • klikněte na Přehrát.
  • během přehrávání videa přejděte do nabídky Nástroje> Informace o kodeku.

V dolní části je pole s názvem „Zdroj“ – zkopírujte adresu URL, kterou v tomto poli najdete.

Vraťte se do prohlížeče a vložte do adresního řádku adresu URL, kterou jste zkopírovali z VLC pole zdroj – je to dočasná webová adresa, jejíž platnost nakonec vyprší – a začněte přehrávat video. Při prohlížení videa v prohlížeči se zobrazí možnost stáhnout soubor do počítače.

Bohužel, že VLC uloží váš soubor pouze jako 1080p a ne ve vyšší kvalitě, i když byl původní stream na YouTube k dispozici ve 1440p nebo 2160p (aka 4K). Rovněž neumí převést video do jiných formátů. K tomu potřebujete níže uvedený software pro počítače.

4K Video Downloader

Zdarma nebo 15 dolarů za doživotní licenci na 3 počítačích; Windows, macOS, Ubuntu Linux

Vícejazyčný 4K Video Downloader (4KVD) je dalším skvělým způsobem, jak stáhnout video z youtube. Bývá často aktualizován a odkaz ke stažení naleznete v titulku s názvem programu; žádné reklamní pasti zde nenajdete.

Software dělá to, co inzeruje, a pracuje v jednoduchém rozhraní: pořizuje videa v kvalitě až 8K a stahuje je do mnoha různých formátů. Stačí zkopírovat adresu URL YouTube a začít kliknutím na tlačítko Paste Link.

4KVD dokonce stahuje titulky, celé seznamy skladeb a všechna videa na kanálu, který odebíráte.

Podporuje různé formáty souborů

Podporované weby jsou omezeny na velká jména jako YouTube, Vimeo, Facebook a několik dalších, ale pokryjí většinu toho, co můžete potřebovat.

V testech jsme museli provést přechod z formátu MP4 na formát MKV, aby se testovací video stáhlo ve 4K.

4KVD stáhlo 3minutový soubor ve velikosti 229,7 megabajtů (MB) za přibližně 1 minutu a 20 sekund.

Výchozí nastavení 4KVD je nastaveno na 1080p HD.

Pokud povolíte inteligentní režim a jeho předvolby, 4K Video Downloader může provádět stahování do vašeho oblíbeného formátu jedním kliknutím. Chcete-li stáhnout více než 25 videí najednou nebo se přihlásit k odběru kanálů YouTube a okamžitě stáhnout nejnovější video, vyžaduje to placenou verzi.

Přehrávání stažených souborů MKV pomocí VLC Media Player proběhlo bezchybně. Samotný program má dokonce možnost extrahovat zvuk do formátu MP3, takže nepotřebujete ani doprovodný software 4K YouTube to MP3.

Jak stáhnout hudbu/video z YouTube pomocí webu

Chcete se vyhnout instalaci softwaru? Pak je skvělým způsobem, jak stáhnout video z Youtube využití specializovaného webu. Pomocné weby pro stahování videa za vás udělají všechnu práci, zajišťují převod souboru a poté odkaz ke stažení – nemusíte do počítače nic instalovat. Může to trvat docela dlouho, v závislosti na velikosti a kvalitě videa, které chcete, ale pohodlí neporazíte.

Existují stovky těchto typů webů – zdá se, že kdokoli, kdo má minimální schopnost kódování, si jeden takový vytvořil. Tyhle stránky bohužel snadno přechází z užitečných do podezřelých, zvláště když jsou populární a majitel na nich chce co nejvíc vydělat. Pokud se vám tedy na stránkách s podobnými službami něco nezdá, vyhněte se jim a přejděte na další.

Všechny stránky mají stejnou funkci: dáte jim adresu URL YouTube (nebo jiného webu s videem, pokud je podporován), stránky jej analyzují, dají vám na výběr, jakou velikost stahování chcete, a poskytnou odkaz na uvedené stažení.

Všechny jsou zdarma a fungují na všech platformách.

VidPaw Free Online Video Converter

VidPaw nabízí obvyklé funkce. Nenabízí kombinované stahování videa / zvuku větší než 720p MP4; video můžete získat samostatně ve formátu WebM 2160p, pokud si přejete.

Keepvid.ch

Tento web má vysoké hodnocení i od Googlu. Má jednoduché rozhraní pro vkládání adresy URL z YouTube. Špičková kvalita videa je omezena pouze na 1080p. Web neumé zpracovávat seznamy skladeb nebo hromadné stahování, pokud si nezaplatíte prémiovou verzi.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -