- Reklama -

Jeremy Irons si zahraje Chamberlaina v thrilleru o podepsání mnichovské dohody

Jeremy Irons je hlavním lákadlem filmu, který společnost Netflix natáčí v Německu a Británii. Půjde o příběh vyprávěný na pozadí mnichovské konference v roce 1938. Irons bude hrát Arthura Nevilla Chamberlaina.

- Reklama -

Každý fanoušek Jeremyho Ironse ví, že kde se tenhle herec objeví, tam je o zábavu postaráno. A tentokrát se mají na co těšit především čeští filmoví fanoušci, protože připravovaný film přinese příběh, který ukáže pozadí podpisu mnichovské dohody – smlouvy, která naši zemi před druhou světovou válkou uvrhla do bolestivého protektorátu.

Děj je prostý: Září 1938. Adolf Hitler se právě rozhodl začít válku. Winston Chamberlain zase zoufale touží udržet mír. Jak to dopadne? O této otázce se rozhodne ve městě, co se navždy zapíše do dějin díky dohodě, která nejenže vedla k rozkladu demokratického Československa, ale také otevřela dveře Hitlerovým politickým ambicím v Evropě.

Zatímco Chamberlainovo letadlo letí přes Lamanšský průliv a Hitlerův vlak uhání na jih od Berlína, do Mnichova cestují Hugh Legat, jeden z Chamberlainových osobních tajemníků a Paul Hartman, německý diplomat a člen protihitlerovské odboje. Ti dva byli kdysi dobrými přáteli a teď, když je budoucnost Evropy na vážkách, se jejich cesty znovu protnou.

V roli Chamberlaina se představí Jeremy Irons, George McKay ztvární Legata.

A právě Ironsovo angažmá si nemůže vynachválit autor knižní předlohy. „Je skvělé vidět herce velikosti Jeremyho Ironse hrát Nevilla Chamberlaina,“ uvedl Robert Harris. „Bude to poprvé, kdy hlavní film překonal kult Winstona Churchilla a pokusil se Chamberlaina ukázat ve sympatičtějším světle.“

Ve filmu si kromě Ironse a McKaye zahrají také Jannis Niehwöhner, Liv Lisa Fries, Sandra Hüllerová, August Diehl či Robert Bathurst a Marc Limpach.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -