- Reklama -

Jeremy Irons si zahraje Chamberlaina v thrilleru o podepsání mnichovské dohody

Jeremy Irons je hlavním lákadlem filmu, který společnost Netflix natáčí v Německu a Británii. Půjde o příběh vyprávěný na pozadí mnichovské konference v roce 1938. Irons bude hrát Arthura Nevilla Chamberlaina.

- Reklama -

Každý fanoušek Jeremyho Ironse ví, že kde se tenhle herec objeví, tam je o zábavu postaráno. A tentokrát se mají na co těšit především čeští filmoví fanoušci, protože připravovaný film přinese příběh, který ukáže pozadí podpisu mnichovské dohody – smlouvy, která naši zemi před druhou světovou válkou uvrhla do bolestivého protektorátu.

Děj je prostý: Září 1938. Adolf Hitler se právě rozhodl začít válku. Winston Chamberlain zase zoufale touží udržet mír. Jak to dopadne? O této otázce se rozhodne ve městě, co se navždy zapíše do dějin díky dohodě, která nejenže vedla k rozkladu demokratického Československa, ale také otevřela dveře Hitlerovým politickým ambicím v Evropě.

Zatímco Chamberlainovo letadlo letí přes Lamanšský průliv a Hitlerův vlak uhání na jih od Berlína, do Mnichova cestují Hugh Legat, jeden z Chamberlainových osobních tajemníků a Paul Hartman, německý diplomat a člen protihitlerovské odboje. Ti dva byli kdysi dobrými přáteli a teď, když je budoucnost Evropy na vážkách, se jejich cesty znovu protnou.

V roli Chamberlaina se představí Jeremy Irons, George McKay ztvární Legata.

- Reklama -

A právě Ironsovo angažmá si nemůže vynachválit autor knižní předlohy. „Je skvělé vidět herce velikosti Jeremyho Ironse hrát Nevilla Chamberlaina,“ uvedl Robert Harris. „Bude to poprvé, kdy hlavní film překonal kult Winstona Churchilla a pokusil se Chamberlaina ukázat ve sympatičtějším světle.“

Ve filmu si kromě Ironse a McKaye zahrají také Jannis Niehwöhner, Liv Lisa Fries, Sandra Hüllerová, August Diehl či Robert Bathurst a Marc Limpach.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ncuti Gatwa promluvil o roli Erica v Sexuální výchově a jak změnila jeho život

Hvězda seriálu Sexuální výchova, Ncuti Gatwa, se otevřeně svěřila, jaký vliv měla role Erica na jeho osobní život. Herec přiznal, že jeho nejznámější role "zrušila mnoho internalizované nenávisti".

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -