- Reklama -

Jeremy Irons si zahraje Chamberlaina v thrilleru o podepsání mnichovské dohody

Jeremy Irons je hlavním lákadlem filmu, který společnost Netflix natáčí v Německu a Británii. Půjde o příběh vyprávěný na pozadí mnichovské konference v roce 1938. Irons bude hrát Arthura Nevilla Chamberlaina.

- Reklama -

Každý fanoušek Jeremyho Ironse ví, že kde se tenhle herec objeví, tam je o zábavu postaráno. A tentokrát se mají na co těšit především čeští filmoví fanoušci, protože připravovaný film přinese příběh, který ukáže pozadí podpisu mnichovské dohody – smlouvy, která naši zemi před druhou světovou válkou uvrhla do bolestivého protektorátu.

Děj je prostý: Září 1938. Adolf Hitler se právě rozhodl začít válku. Winston Chamberlain zase zoufale touží udržet mír. Jak to dopadne? O této otázce se rozhodne ve městě, co se navždy zapíše do dějin díky dohodě, která nejenže vedla k rozkladu demokratického Československa, ale také otevřela dveře Hitlerovým politickým ambicím v Evropě.

Zatímco Chamberlainovo letadlo letí přes Lamanšský průliv a Hitlerův vlak uhání na jih od Berlína, do Mnichova cestují Hugh Legat, jeden z Chamberlainových osobních tajemníků a Paul Hartman, německý diplomat a člen protihitlerovské odboje. Ti dva byli kdysi dobrými přáteli a teď, když je budoucnost Evropy na vážkách, se jejich cesty znovu protnou.

V roli Chamberlaina se představí Jeremy Irons, George McKay ztvární Legata.

- Reklama -

A právě Ironsovo angažmá si nemůže vynachválit autor knižní předlohy. „Je skvělé vidět herce velikosti Jeremyho Ironse hrát Nevilla Chamberlaina,“ uvedl Robert Harris. „Bude to poprvé, kdy hlavní film překonal kult Winstona Churchilla a pokusil se Chamberlaina ukázat ve sympatičtějším světle.“

Ve filmu si kromě Ironse a McKaye zahrají také Jannis Niehwöhner, Liv Lisa Fries, Sandra Hüllerová, August Diehl či Robert Bathurst a Marc Limpach.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -