- Reklama -

Kathryn Morrisová: Tvrdá cesta za slávou

Kathryn Morrisová jako inspekorka Lilly Rushová se vrací na české obrazovky. Co všechno byste o téhle talentované herečce měli vědět?

- Reklama -

Americká herečka Kathryn Morrisová, která dnes žije v Los Angeles a mezi svými nejoblíbenějšími aktivitami uvádí cvičení jógy, se narodila v roce 1969 ve znamení Vodnáře v Cincinnati v Ohiu do rozvětvené rodiny se šesti dětmi, takže se hned od začátku měla co ohánět a naučila se, že život nic nedává zadarmo.

Nepoznala ani skutečný domov, protože její rodiče se neustále stěhovali a Kathryn celé své dětství propendlovala mezi snad všemi městy v USA jako členka zájezdového rodinného gospelového souboru Morris Code. Přesto nakonec vystudovala na Temple university ve Filadelfii.

O kariéře herečky rozhodla Sophiina volba

V mládí se nejprve snažila protloukat se, jak se dá. Zkoušela to s modelingem i s prací fotomodelky. Nafotila i velmi odvážné snímky do časopisu pro pány FHM (For Him Magazine). Pak jí učarovalo divadlo a rozhodla se, že se stane slavnou herečkou. Svěřila se, že impulzem k tomuto rozhodnutí bylo zhlédnutí filmu Sophiina volba. Záhy ale zjistila, že to nebude tak jednoduché. Zpočátku hrála jen menší role.

Poprvé se před kamerou objevila ve filmu Dlouhá cesta domů (hrála v něm po boku Marka Harmona, kterého známe jako charizmatického Jethro Gibbse ze seriálu Námořní vyšetřovací služba). Můžeme ji najít i jakožto pacientku u psychiatra ve známé oscarové komedii Lepší už to nebude, v níž excelovali Jack Nicholson a Helen Huntová.

- Reklama -

Kathryn Morrisová zářila i ve filmu

Velkým zlomem v herecké kariéře Kathryn Morrisové byla role poručíka Annalisy Lindstromové zvané Žihadlo v seriálu Pensacola: Zlatá křídla. Přišly ale i další role. Hrála další postavy a postavičky v nejrůznějších seriálech. Mezi ty nejznámější patří bojovnice Najara z Xeny, a pak samozřejmě již zmíněná Lilly Rushová v Odložených případech. Ale ještě před nimi ji obsadil sám Steven Spielberg do sci-fi A.I. Umělá inteligence. Měla hrát rockovou zpěvačku Honey, což vypadalo vzhledem k jejímu muzikantskému mládí jako brnkačka, ale opak byl pravdou. Přesto, že absolvovala speciální kurzy hry na kytaru a zpěvu, role jí prostě nesedla.

Navzdory tomu se ale Kathryn objevila i v dalším slavném Spielbergově vědeckofantastickém filmu Minority Report, kde si zahrála po boku Toma Cruise. A její hvězdná kariéra, podporovaná celosvětovým úspěchem Odložených případů, pak už pokračovala nezadržitelně dál. Pak získala větší role v úspěšných filmech, jako jsou Lovci myšlenek, sci-fi Výplata anebo western Kosti a skalp. Ty jí dovolily naplno rozvinout všechny herecké dovednosti.

Už od 31. ledna můžete Kahtryn Morrisovou sledovat v seriálu Odložené případy na televizní stanici Nova Gold.

Zdroj: Podklady TV Nova

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -