- Reklama -

Kathryn Morrisová: Tvrdá cesta za slávou

Kathryn Morrisová jako inspekorka Lilly Rushová se vrací na české obrazovky. Co všechno byste o téhle talentované herečce měli vědět?

- Reklama -

Americká herečka Kathryn Morrisová, která dnes žije v Los Angeles a mezi svými nejoblíbenějšími aktivitami uvádí cvičení jógy, se narodila v roce 1969 ve znamení Vodnáře v Cincinnati v Ohiu do rozvětvené rodiny se šesti dětmi, takže se hned od začátku měla co ohánět a naučila se, že život nic nedává zadarmo.

Nepoznala ani skutečný domov, protože její rodiče se neustále stěhovali a Kathryn celé své dětství propendlovala mezi snad všemi městy v USA jako členka zájezdového rodinného gospelového souboru Morris Code. Přesto nakonec vystudovala na Temple university ve Filadelfii.

O kariéře herečky rozhodla Sophiina volba

V mládí se nejprve snažila protloukat se, jak se dá. Zkoušela to s modelingem i s prací fotomodelky. Nafotila i velmi odvážné snímky do časopisu pro pány FHM (For Him Magazine). Pak jí učarovalo divadlo a rozhodla se, že se stane slavnou herečkou. Svěřila se, že impulzem k tomuto rozhodnutí bylo zhlédnutí filmu Sophiina volba. Záhy ale zjistila, že to nebude tak jednoduché. Zpočátku hrála jen menší role.

Poprvé se před kamerou objevila ve filmu Dlouhá cesta domů (hrála v něm po boku Marka Harmona, kterého známe jako charizmatického Jethro Gibbse ze seriálu Námořní vyšetřovací služba). Můžeme ji najít i jakožto pacientku u psychiatra ve známé oscarové komedii Lepší už to nebude, v níž excelovali Jack Nicholson a Helen Huntová.

Kathryn Morrisová zářila i ve filmu

Velkým zlomem v herecké kariéře Kathryn Morrisové byla role poručíka Annalisy Lindstromové zvané Žihadlo v seriálu Pensacola: Zlatá křídla. Přišly ale i další role. Hrála další postavy a postavičky v nejrůznějších seriálech. Mezi ty nejznámější patří bojovnice Najara z Xeny, a pak samozřejmě již zmíněná Lilly Rushová v Odložených případech. Ale ještě před nimi ji obsadil sám Steven Spielberg do sci-fi A.I. Umělá inteligence. Měla hrát rockovou zpěvačku Honey, což vypadalo vzhledem k jejímu muzikantskému mládí jako brnkačka, ale opak byl pravdou. Přesto, že absolvovala speciální kurzy hry na kytaru a zpěvu, role jí prostě nesedla.

Navzdory tomu se ale Kathryn objevila i v dalším slavném Spielbergově vědeckofantastickém filmu Minority Report, kde si zahrála po boku Toma Cruise. A její hvězdná kariéra, podporovaná celosvětovým úspěchem Odložených případů, pak už pokračovala nezadržitelně dál. Pak získala větší role v úspěšných filmech, jako jsou Lovci myšlenek, sci-fi Výplata anebo western Kosti a skalp. Ty jí dovolily naplno rozvinout všechny herecké dovednosti.

Už od 31. ledna můžete Kahtryn Morrisovou sledovat v seriálu Odložené případy na televizní stanici Nova Gold.

Zdroj: Podklady TV Nova

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -