- Reklama -

Kathryn Morrisová: Tvrdá cesta za slávou

Kathryn Morrisová jako inspekorka Lilly Rushová se vrací na české obrazovky. Co všechno byste o téhle talentované herečce měli vědět?

- Reklama -

Americká herečka Kathryn Morrisová, která dnes žije v Los Angeles a mezi svými nejoblíbenějšími aktivitami uvádí cvičení jógy, se narodila v roce 1969 ve znamení Vodnáře v Cincinnati v Ohiu do rozvětvené rodiny se šesti dětmi, takže se hned od začátku měla co ohánět a naučila se, že život nic nedává zadarmo.

Nepoznala ani skutečný domov, protože její rodiče se neustále stěhovali a Kathryn celé své dětství propendlovala mezi snad všemi městy v USA jako členka zájezdového rodinného gospelového souboru Morris Code. Přesto nakonec vystudovala na Temple university ve Filadelfii.

O kariéře herečky rozhodla Sophiina volba

V mládí se nejprve snažila protloukat se, jak se dá. Zkoušela to s modelingem i s prací fotomodelky. Nafotila i velmi odvážné snímky do časopisu pro pány FHM (For Him Magazine). Pak jí učarovalo divadlo a rozhodla se, že se stane slavnou herečkou. Svěřila se, že impulzem k tomuto rozhodnutí bylo zhlédnutí filmu Sophiina volba. Záhy ale zjistila, že to nebude tak jednoduché. Zpočátku hrála jen menší role.

Poprvé se před kamerou objevila ve filmu Dlouhá cesta domů (hrála v něm po boku Marka Harmona, kterého známe jako charizmatického Jethro Gibbse ze seriálu Námořní vyšetřovací služba). Můžeme ji najít i jakožto pacientku u psychiatra ve známé oscarové komedii Lepší už to nebude, v níž excelovali Jack Nicholson a Helen Huntová.

Kathryn Morrisová zářila i ve filmu

Velkým zlomem v herecké kariéře Kathryn Morrisové byla role poručíka Annalisy Lindstromové zvané Žihadlo v seriálu Pensacola: Zlatá křídla. Přišly ale i další role. Hrála další postavy a postavičky v nejrůznějších seriálech. Mezi ty nejznámější patří bojovnice Najara z Xeny, a pak samozřejmě již zmíněná Lilly Rushová v Odložených případech. Ale ještě před nimi ji obsadil sám Steven Spielberg do sci-fi A.I. Umělá inteligence. Měla hrát rockovou zpěvačku Honey, což vypadalo vzhledem k jejímu muzikantskému mládí jako brnkačka, ale opak byl pravdou. Přesto, že absolvovala speciální kurzy hry na kytaru a zpěvu, role jí prostě nesedla.

Navzdory tomu se ale Kathryn objevila i v dalším slavném Spielbergově vědeckofantastickém filmu Minority Report, kde si zahrála po boku Toma Cruise. A její hvězdná kariéra, podporovaná celosvětovým úspěchem Odložených případů, pak už pokračovala nezadržitelně dál. Pak získala větší role v úspěšných filmech, jako jsou Lovci myšlenek, sci-fi Výplata anebo western Kosti a skalp. Ty jí dovolily naplno rozvinout všechny herecké dovednosti.

Už od 31. ledna můžete Kahtryn Morrisovou sledovat v seriálu Odložené případy na televizní stanici Nova Gold.

Zdroj: Podklady TV Nova

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -