- Reklama -

Seriál Barbaři vznikal úplně jinde, než byste očekávali

Barbaři se na Netflix vrátili s 2. sérií. Kde se tento historický seriál natáčel?

- Reklama -

Tento pátek uvede Netflix 2. řadu historického seriálu Barbaři, který je určen především pro diváky seriálů jako jsou Vikingové nebo Poslední království. V seriálu bojují germánští vojáci proti Římské říši, přičemž první řadu zakončila slavná bitva v Teutoburském lese. Jen se ve skutečnosti nenatáčela v Německu. A germánské příběhy se v původní Germánii netočili ani v případě druhé řady.

Teutoburský les našli tvůrci Barbarů v Maďarsku

Přestože přesné místo slavné bitvy není známé, podle většiny domněnek se odehrála právě Teutoburském lese v německých spolkových zemích Dolní Sasko a Severní Porýní-Vestfálsko. Ve skutečně krvavém boji tehdy slavně zastavili germánští vojáci postup Římské říše na sever. Milovníci historie si jistě vzpomenou, že v téhle bitvě padly celé tři římské legie. Jenže seriálový Teutoburský les byl ve skutečnosti někde úplně jinde. Seriál Netflixu se totiž celou první sérii natáčel v Maďarsku, které posloužilo jako starověká lesní krajina lépe než současné Německo, informuje budapestreporter.com.

V Budapešti se v minulosti natáčel například seriál Zaklínač nebo film Terminátor: Temný osud. V maďarském hlavním městě také vznikne několik scén pro chystané pokračování filmu „Duna“.

Nové díly pro změnu vznikly v Polsku

Ani charakteristický německý les ve druhé řadě ve skutečnosti vůbec není německý. V nových epizodách se vracíme do děje o rok později, kdy je Ari (Laurence Rupp) znovu nucen čelit své římské minulosti. Tentokrát se bude utkávat s Aulusem, novou postavou seriálu. Jenže celý jejich boj se ve skutečnosti natáčel v Polsku, píše deadline.com. Druhá řada totiž vznikala v Krakově a jeho okolí. Druhé největší a jedno z nejstarších polských měst je už nějaký čas oblíbeným cílem filmařů. Třeba Steven Spielberg zde točil svůj Most špionů.

- Reklama -

Druhá řada Barbarů má stejně jako první série dohromady 6 epizod po 45 minutách. Premiéra nových dílů proběhla 21. října na Netflixu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -