- Reklama -

Seriál Barbaři vznikal úplně jinde, než byste očekávali

Barbaři se na Netflix vrátili s 2. sérií. Kde se tento historický seriál natáčel?

- Reklama -

Tento pátek uvede Netflix 2. řadu historického seriálu Barbaři, který je určen především pro diváky seriálů jako jsou Vikingové nebo Poslední království. V seriálu bojují germánští vojáci proti Římské říši, přičemž první řadu zakončila slavná bitva v Teutoburském lese. Jen se ve skutečnosti nenatáčela v Německu. A germánské příběhy se v původní Germánii netočili ani v případě druhé řady.

Teutoburský les našli tvůrci Barbarů v Maďarsku

Přestože přesné místo slavné bitvy není známé, podle většiny domněnek se odehrála právě Teutoburském lese v německých spolkových zemích Dolní Sasko a Severní Porýní-Vestfálsko. Ve skutečně krvavém boji tehdy slavně zastavili germánští vojáci postup Římské říše na sever. Milovníci historie si jistě vzpomenou, že v téhle bitvě padly celé tři římské legie. Jenže seriálový Teutoburský les byl ve skutečnosti někde úplně jinde. Seriál Netflixu se totiž celou první sérii natáčel v Maďarsku, které posloužilo jako starověká lesní krajina lépe než současné Německo, informuje budapestreporter.com.

V Budapešti se v minulosti natáčel například seriál Zaklínač nebo film Terminátor: Temný osud. V maďarském hlavním městě také vznikne několik scén pro chystané pokračování filmu „Duna“.

Nové díly pro změnu vznikly v Polsku

Ani charakteristický německý les ve druhé řadě ve skutečnosti vůbec není německý. V nových epizodách se vracíme do děje o rok později, kdy je Ari (Laurence Rupp) znovu nucen čelit své římské minulosti. Tentokrát se bude utkávat s Aulusem, novou postavou seriálu. Jenže celý jejich boj se ve skutečnosti natáčel v Polsku, píše deadline.com. Druhá řada totiž vznikala v Krakově a jeho okolí. Druhé největší a jedno z nejstarších polských měst je už nějaký čas oblíbeným cílem filmařů. Třeba Steven Spielberg zde točil svůj Most špionů.

Druhá řada Barbarů má stejně jako první série dohromady 6 epizod po 45 minutách. Premiéra nových dílů proběhla 21. října na Netflixu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -