- Reklama -

Seriál Barbaři vznikal úplně jinde, než byste očekávali

Barbaři se na Netflix vrátili s 2. sérií. Kde se tento historický seriál natáčel?

- Reklama -

Tento pátek uvede Netflix 2. řadu historického seriálu Barbaři, který je určen především pro diváky seriálů jako jsou Vikingové nebo Poslední království. V seriálu bojují germánští vojáci proti Římské říši, přičemž první řadu zakončila slavná bitva v Teutoburském lese. Jen se ve skutečnosti nenatáčela v Německu. A germánské příběhy se v původní Germánii netočili ani v případě druhé řady.

Teutoburský les našli tvůrci Barbarů v Maďarsku

Přestože přesné místo slavné bitvy není známé, podle většiny domněnek se odehrála právě Teutoburském lese v německých spolkových zemích Dolní Sasko a Severní Porýní-Vestfálsko. Ve skutečně krvavém boji tehdy slavně zastavili germánští vojáci postup Římské říše na sever. Milovníci historie si jistě vzpomenou, že v téhle bitvě padly celé tři římské legie. Jenže seriálový Teutoburský les byl ve skutečnosti někde úplně jinde. Seriál Netflixu se totiž celou první sérii natáčel v Maďarsku, které posloužilo jako starověká lesní krajina lépe než současné Německo, informuje budapestreporter.com.

V Budapešti se v minulosti natáčel například seriál Zaklínač nebo film Terminátor: Temný osud. V maďarském hlavním městě také vznikne několik scén pro chystané pokračování filmu „Duna“.

Nové díly pro změnu vznikly v Polsku

Ani charakteristický německý les ve druhé řadě ve skutečnosti vůbec není německý. V nových epizodách se vracíme do děje o rok později, kdy je Ari (Laurence Rupp) znovu nucen čelit své římské minulosti. Tentokrát se bude utkávat s Aulusem, novou postavou seriálu. Jenže celý jejich boj se ve skutečnosti natáčel v Polsku, píše deadline.com. Druhá řada totiž vznikala v Krakově a jeho okolí. Druhé největší a jedno z nejstarších polských měst je už nějaký čas oblíbeným cílem filmařů. Třeba Steven Spielberg zde točil svůj Most špionů.

Druhá řada Barbarů má stejně jako první série dohromady 6 epizod po 45 minutách. Premiéra nových dílů proběhla 21. října na Netflixu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -