- Reklama -

Seriál Barbaři vznikal úplně jinde, než byste očekávali

Barbaři se na Netflix vrátili s 2. sérií. Kde se tento historický seriál natáčel?

- Reklama -

Tento pátek uvede Netflix 2. řadu historického seriálu Barbaři, který je určen především pro diváky seriálů jako jsou Vikingové nebo Poslední království. V seriálu bojují germánští vojáci proti Římské říši, přičemž první řadu zakončila slavná bitva v Teutoburském lese. Jen se ve skutečnosti nenatáčela v Německu. A germánské příběhy se v původní Germánii netočili ani v případě druhé řady.

Teutoburský les našli tvůrci Barbarů v Maďarsku

Přestože přesné místo slavné bitvy není známé, podle většiny domněnek se odehrála právě Teutoburském lese v německých spolkových zemích Dolní Sasko a Severní Porýní-Vestfálsko. Ve skutečně krvavém boji tehdy slavně zastavili germánští vojáci postup Římské říše na sever. Milovníci historie si jistě vzpomenou, že v téhle bitvě padly celé tři římské legie. Jenže seriálový Teutoburský les byl ve skutečnosti někde úplně jinde. Seriál Netflixu se totiž celou první sérii natáčel v Maďarsku, které posloužilo jako starověká lesní krajina lépe než současné Německo, informuje budapestreporter.com.

V Budapešti se v minulosti natáčel například seriál Zaklínač nebo film Terminátor: Temný osud. V maďarském hlavním městě také vznikne několik scén pro chystané pokračování filmu „Duna“.

Nové díly pro změnu vznikly v Polsku

Ani charakteristický německý les ve druhé řadě ve skutečnosti vůbec není německý. V nových epizodách se vracíme do děje o rok později, kdy je Ari (Laurence Rupp) znovu nucen čelit své římské minulosti. Tentokrát se bude utkávat s Aulusem, novou postavou seriálu. Jenže celý jejich boj se ve skutečnosti natáčel v Polsku, píše deadline.com. Druhá řada totiž vznikala v Krakově a jeho okolí. Druhé největší a jedno z nejstarších polských měst je už nějaký čas oblíbeným cílem filmařů. Třeba Steven Spielberg zde točil svůj Most špionů.

- Reklama -

Druhá řada Barbarů má stejně jako první série dohromady 6 epizod po 45 minutách. Premiéra nových dílů proběhla 21. října na Netflixu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -