- Reklama -

Kevin Costner si filmem Vodní svět málem úplně zničil kariéru

Kevin Costner patří už léta mezi uznávané herce, ale v devadesátých letech se neúspěšným filmem téměř připravil o slušně rozjetou kariéru.

- Reklama -

Kevin Costner herec si své místo na výsluní získal v Hollywoodu na přelomu osmdesátých a devadesátých let. Přestože jeho debut v Malibu Hot Summer z roku 1981 nebyl nijak ohromující, mladý herec měl v sobě něco, co upoutalo pozornost filmařů. O dva roky později se objevil ve snímku Velký chlad, ačkoliv jeho role byla nakonec ze závěrečné verze vystříhnuta.

Neúspěch v počátcích však nepřekážel. Postupně se stal jedním z nejvýraznějších herců osmdesátých a devadesátých let díky snímkům jako Bodyguard, Tanec s vlky nebo Hřiště snů. Během těchto dlouhých let herecké kariéry se přitom mohl opírat o rozsáhlou rodinou, kterou si postupem času vytvořil.

Jeho první manželství se Cindy Costnerovou vydrželo úctyhodných 16 let, ale jejich rozvod v roce 1994 jako by zahájil poněkud temnější období v Costnerově životě. V roce 1995 měl premiéru film Vodní svět, který se stal nepříjemným milníkem v jeho kariéře.

Vodní svět byl velkolepý projekt, na který byly kladeny enormní nároky, nejen finanční, ale také na samotného herce. Film, který měl být velkým hitem, skončil jako jeden z největších propadáků ve filmové historii. A nejen to. Kevin Costner, který byl v té době jedním z největších hereckých tahounů, si na place prošel tvrdými zkouškami. Tohle fiasko mohlo leccos nepříjemně ovlivnit celou jeho kariéru – až do Vodního světa totiž Costner při obsazování fungoval jako magnet na peníze, jeho snímky vždycky slušně vydělávaly.

- Reklama -

Z neúspěchu Vodního světa se Costner nakonec oklepal, ačkoli se musel několik let brodit spíše béčkovými rolemi v menších filmech. Do pozice hvězdy se ale dokázal vrátit, v posledních letech na něm stál úspěšný seriál Yellowstone. A přestože byl Vodní svět jeho největším neúspěchem, Kevin Costner na projekt dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru pro The Huffington Post prohlásil, že natáčení vůbec nelituje a s nostalgií na něj rád vzpomíná. I přes veškeré problémy, které film provázely, se domnívá, že Vodní svět zůstává zajímavým a poutavým snímkem. „I když má své chyby, v celkovém součtu je to stále zajímavý a originální film,“ řekl v rozhovoru.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.

Amber Heardová u soudu tvrdila, že za její konec v Aquamanovi může Jason Momoa

Po neúspěšném soudním sporu proti Johnnymu Deppovi se Amber Heardová rozhodla jít k soudu kvůli kolegům Jasonovi Momoovi a režisérovi Jamesi Wanovi kvůli jejich chování na place při natáčení pokračování Aquamana.

Poskrvněná pověst Vince Vaugna: Při kolegově sporu se postavil na stranu rasismu

Na počátku 21. století patřil Vince Vaughn mezi nejobsazovanější hollywoodské herce, pak ale jeho kariéru nabrala nečekaný směr a rolí mu ubývalo. Jedním z důvodů, proč to tak je, může být i spor jeho černošského kolegy kvůli filmu Trable v ráji, při kterém se Vaughn nezachoval zrovna nejlépe.

Nejapný žert v Bradavicích: Alan Rickman legendárně ztrapnil Daniela Radcliffa

Když Daniel Radcliffe propagoval svůj film "Rohy", obrátil se na skrz Reddit na fanoušky a odpověděl jim na řadu otázek . Jak se dalo čekat, nejvíc jich směřovalo na jeho účinkování ve filmech Harry Potter. Radcliffe přiznal, že se při natáčení stal obětí "pranku" od Alana Rickmana.

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -