- Reklama -

S královnou Alžbětou II. se loučí medvídek Paddington i odcházející James Bond

Po smrti královny Alžběty II. zveřejnil medvídek Paddington dojemnou vzpomínku na své "krásné" setkání s ní při jejím platinovém jubileu. Svou soustrast vyjádřil i herec Daniel Craig, poslední představitel Jamese Bonda.

- Reklama -

Ve čtvrtek (8. září) Buckinghamský palác oznámil, že královna zemřela pokojně na Balmoralu ve věku 96 let. Medvídek Paddington, který se objevil ve speciálním krátkém filmu s královnou u příležitosti platinového jubilea Jejího Veličenstva, napsal na Twitteru krátký, ale emotivní vzkaz své zesnulé kamarádce, upozornil idependent.co.uk.

„Děkuji vám, madam, za všechno,“ stálo ve statusu, který zopakoval Paddingtonovu závěrečnou větu z krátkého filmu, který byl natočen před několika měsíci k příležitosti 70. let panování Alžběty II..

Dvouapůlminutovou filmovou sekvenci poprvé odvysílala BBC v rámci oslav jubilea. Video si můžete prohlédnout níže.

Královna nezkazila žádnou legraci

Paddington v něm s potěšením ukazuje Jejímu Veličenstvu, co skrývá pod kloboukem – svůj milovaný sendvič s pomerančovou marmeládou. A zjistí, že královna má stejnou slabost jako on. Také si ráda pochutnává na sendvičích s marmeládou. Dokonce před ním otevře svou legendární kabelku, aby mu dokázala, že má vlastní marmeládovou svačinku.

- Reklama -

Medvěd v krátkosti poblahopřeje královně k jejímu panování a řekne: „Šťastné jubileum, madam. A děkuji vám. Za všechno.“ Její Veličenstvo jen odpoví: „To je od vás velmi milé“.

Nyní svou větu Paddington zopakoval v méně šťastné chvíli. Ale dokonale s ní vystihl to, co si myslí většina lidí po celém světě. Odchod královny Alžběty II, jíž měli rádi snad úplně všichni, je totiž těžkou ranou pro všechny, i ty, co nežijí v Británii.

Smutek Jamese Bonda

Lidé si po královnině smrti připomínají i její slavný skeč na zahajovacím ceremoniálu letních olympijských her v Londýně v roce 2012, v němž vystupovala po boku Jamese Bonda Daniela Craiga.

Ten nyní také vyjádřil svou soustrast královské rodině, zejména královninu synovi, nyní králi Charlesovi III., a následníkovi trůnu princi Williamovi. Craig vzdal hold bývalé panovnici v prohlášení pro tiskovou agenturu PA, ve kterém uvedl, že mu bude „hluboce chybět“, píše britské Metro.

„Stejně jako mnoho jiných jsem byl hluboce zarmoucen zprávou o smrti Jejího veličenstva a v myšlenkách jsem s královskou rodinou, těmi, které milovala, a všemi, kteří milovali ji,“ napsal.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.

Amber Heardová u soudu tvrdila, že za její konec v Aquamanovi může Jason Momoa

Po neúspěšném soudním sporu proti Johnnymu Deppovi se Amber Heardová rozhodla jít k soudu kvůli kolegům Jasonovi Momoovi a režisérovi Jamesi Wanovi kvůli jejich chování na place při natáčení pokračování Aquamana.

Poskrvněná pověst Vince Vaugna: Při kolegově sporu se postavil na stranu rasismu

Na počátku 21. století patřil Vince Vaughn mezi nejobsazovanější hollywoodské herce, pak ale jeho kariéru nabrala nečekaný směr a rolí mu ubývalo. Jedním z důvodů, proč to tak je, může být i spor jeho černošského kolegy kvůli filmu Trable v ráji, při kterém se Vaughn nezachoval zrovna nejlépe.

Kevin Costner si filmem Vodní svět málem úplně zničil kariéru

Kevin Costner patří už léta mezi uznávané herce, ale v devadesátých letech se neúspěšným filmem téměř připravil o slušně rozjetou kariéru.

Nejapný žert v Bradavicích: Alan Rickman legendárně ztrapnil Daniela Radcliffa

Když Daniel Radcliffe propagoval svůj film "Rohy", obrátil se na skrz Reddit na fanoušky a odpověděl jim na řadu otázek . Jak se dalo čekat, nejvíc jich směřovalo na jeho účinkování ve filmech Harry Potter. Radcliffe přiznal, že se při natáčení stal obětí "pranku" od Alana Rickmana.

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -