- Reklama -

S královnou Alžbětou II. se loučí medvídek Paddington i odcházející James Bond

Po smrti královny Alžběty II. zveřejnil medvídek Paddington dojemnou vzpomínku na své "krásné" setkání s ní při jejím platinovém jubileu. Svou soustrast vyjádřil i herec Daniel Craig, poslední představitel Jamese Bonda.

- Reklama -

Ve čtvrtek (8. září) Buckinghamský palác oznámil, že královna zemřela pokojně na Balmoralu ve věku 96 let. Medvídek Paddington, který se objevil ve speciálním krátkém filmu s královnou u příležitosti platinového jubilea Jejího Veličenstva, napsal na Twitteru krátký, ale emotivní vzkaz své zesnulé kamarádce, upozornil idependent.co.uk.

„Děkuji vám, madam, za všechno,“ stálo ve statusu, který zopakoval Paddingtonovu závěrečnou větu z krátkého filmu, který byl natočen před několika měsíci k příležitosti 70. let panování Alžběty II..

Dvouapůlminutovou filmovou sekvenci poprvé odvysílala BBC v rámci oslav jubilea. Video si můžete prohlédnout níže.

Královna nezkazila žádnou legraci

Paddington v něm s potěšením ukazuje Jejímu Veličenstvu, co skrývá pod kloboukem – svůj milovaný sendvič s pomerančovou marmeládou. A zjistí, že královna má stejnou slabost jako on. Také si ráda pochutnává na sendvičích s marmeládou. Dokonce před ním otevře svou legendární kabelku, aby mu dokázala, že má vlastní marmeládovou svačinku.

Medvěd v krátkosti poblahopřeje královně k jejímu panování a řekne: „Šťastné jubileum, madam. A děkuji vám. Za všechno.“ Její Veličenstvo jen odpoví: „To je od vás velmi milé“.

Nyní svou větu Paddington zopakoval v méně šťastné chvíli. Ale dokonale s ní vystihl to, co si myslí většina lidí po celém světě. Odchod královny Alžběty II, jíž měli rádi snad úplně všichni, je totiž těžkou ranou pro všechny, i ty, co nežijí v Británii.

Smutek Jamese Bonda

Lidé si po královnině smrti připomínají i její slavný skeč na zahajovacím ceremoniálu letních olympijských her v Londýně v roce 2012, v němž vystupovala po boku Jamese Bonda Daniela Craiga.

Ten nyní také vyjádřil svou soustrast královské rodině, zejména královninu synovi, nyní králi Charlesovi III., a následníkovi trůnu princi Williamovi. Craig vzdal hold bývalé panovnici v prohlášení pro tiskovou agenturu PA, ve kterém uvedl, že mu bude „hluboce chybět“, píše britské Metro.

„Stejně jako mnoho jiných jsem byl hluboce zarmoucen zprávou o smrti Jejího veličenstva a v myšlenkách jsem s královskou rodinou, těmi, které milovala, a všemi, kteří milovali ji,“ napsal.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -