- Reklama -

S královnou Alžbětou II. se loučí medvídek Paddington i odcházející James Bond

Po smrti královny Alžběty II. zveřejnil medvídek Paddington dojemnou vzpomínku na své "krásné" setkání s ní při jejím platinovém jubileu. Svou soustrast vyjádřil i herec Daniel Craig, poslední představitel Jamese Bonda.

- Reklama -

Ve čtvrtek (8. září) Buckinghamský palác oznámil, že královna zemřela pokojně na Balmoralu ve věku 96 let. Medvídek Paddington, který se objevil ve speciálním krátkém filmu s královnou u příležitosti platinového jubilea Jejího Veličenstva, napsal na Twitteru krátký, ale emotivní vzkaz své zesnulé kamarádce, upozornil idependent.co.uk.

„Děkuji vám, madam, za všechno,“ stálo ve statusu, který zopakoval Paddingtonovu závěrečnou větu z krátkého filmu, který byl natočen před několika měsíci k příležitosti 70. let panování Alžběty II..

Dvouapůlminutovou filmovou sekvenci poprvé odvysílala BBC v rámci oslav jubilea. Video si můžete prohlédnout níže.

Královna nezkazila žádnou legraci

Paddington v něm s potěšením ukazuje Jejímu Veličenstvu, co skrývá pod kloboukem – svůj milovaný sendvič s pomerančovou marmeládou. A zjistí, že královna má stejnou slabost jako on. Také si ráda pochutnává na sendvičích s marmeládou. Dokonce před ním otevře svou legendární kabelku, aby mu dokázala, že má vlastní marmeládovou svačinku.

Medvěd v krátkosti poblahopřeje královně k jejímu panování a řekne: „Šťastné jubileum, madam. A děkuji vám. Za všechno.“ Její Veličenstvo jen odpoví: „To je od vás velmi milé“.

Nyní svou větu Paddington zopakoval v méně šťastné chvíli. Ale dokonale s ní vystihl to, co si myslí většina lidí po celém světě. Odchod královny Alžběty II, jíž měli rádi snad úplně všichni, je totiž těžkou ranou pro všechny, i ty, co nežijí v Británii.

Smutek Jamese Bonda

Lidé si po královnině smrti připomínají i její slavný skeč na zahajovacím ceremoniálu letních olympijských her v Londýně v roce 2012, v němž vystupovala po boku Jamese Bonda Daniela Craiga.

Ten nyní také vyjádřil svou soustrast královské rodině, zejména královninu synovi, nyní králi Charlesovi III., a následníkovi trůnu princi Williamovi. Craig vzdal hold bývalé panovnici v prohlášení pro tiskovou agenturu PA, ve kterém uvedl, že mu bude „hluboce chybět“, píše britské Metro.

„Stejně jako mnoho jiných jsem byl hluboce zarmoucen zprávou o smrti Jejího veličenstva a v myšlenkách jsem s královskou rodinou, těmi, které milovala, a všemi, kteří milovali ji,“ napsal.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -