- Reklama -

Marilyn Monroe: Fotky z mládí, na kterých ji nepoznáte

Před Marilyn Monroe byla "jen" Normou Jeane Mortensonovou: kudrnatou brunetkou, která si nikdy nepředstavovala, že bude něčím víc než ženou v domácnosti.

- Reklama -

Marilyn Monroe se ještě jako Norma Jeane Mortensonová narodila v Kalifornii v roce 1926 jako třetí dítě Gladys Bakerové. Její matka po celý život bojovala s paranoidní schizofrenií. Prvních osm let života své dcery hrála Bakerová jen malou roli a pomáhala pěstounské rodině s výchovou dítěte. V roce 1934 se však Bakerová nervově zhroutila a Norma Jeane Mortensonová osiřela.

Marilyn v dětství zneužívali

Stěhovala se z pěstounské rodiny do pěstounské rodiny a téměř v každé prošla traumatizujícími hrůzami. V prvních dvou domovech ji sexuálně zneužívali a začala koktat. Časem se usadila u matčina přítele, kde ji opět zneužíval její zákonný zástupce Erwin Goddard.

V roce 1942 se Goddardovi rozhodli přestěhovat do Západní Virginie a patnáctiletou Mortensonovou tam nechali. Na návrh své pěstounky se Mortensonová provdala za svého souseda, 21letého Jamese Doughertyho. Sice se s ním sotva znala, ale byl to jediný způsob, jak ji udržet mimo sirotčinec. Jejich svatba se konala 18 dní po jejích 16. narozeninách.

- Reklama -

Manželství z rozumu skončilo fiaskem

Novomanželka se připravovala na život ženy v domácnosti. Přerušila studium a věnovala se svému manželovi. Dougherty byl nadšený. „Cítil jsem se jako nejšťastnější chlap na světě,“ řekl později. „Šíleně jsme se milovali.“

Jenže to byl jen jeden pohled, láska Doughertyho totiž nebyla opětována. „S manželem jsme spolu téměř nemluvili,“ svěřila se o několik let později, když se z ní stane Marilyn Monroe, herečka. „Neměli jsme si co říct. Umírala jsem nudou.“

V roce 1943 se Dougherty stal příslušníkem obchodního námořnictva. Do roka ho odveleli do Tichomoří a svou ženu nechal doma. Nudila se, byla sama a snažila se vyjít s penězi, a tak začala pracovat v továrně na výrobu bezpilotních letadel pro armádu.

V továrně ji však objevil fotograf David Conover. Brzy dala výpověď a začala pracovat jako modelka pro agenturu Blue Book Model Agency, kde pózovala na smyslných pin-up fotografiích, které jejího manžela rozzuřily.

Zrod Marilyn Monroe

V roce 1946 pokračovala v kariéře a manžela opustila. Rozvedla se s Doughertym, obarvila si vlasy na blond a brzy si změnila jméno na Marilyn Monroe. Odtud se stala hvězdou ve filmech jako Někdo to rád horké nebo Jak si vzít milionáře. Vdávala se za slavné osobnosti, měla aféry s prezidenty a zanechala svou stopu na hollywoodském chodníku slávy.

Stala by se legendou, jakou svět neviděl – a zanechala by za sebou život jako úplně jiný člověk s úplně jiným jménem.

„Nikdy jsem Marilyn Monroe nepoznal,“ tvrdil i roky po její smrti James Dougherty. „Znal jsem a miloval Normu Jeane.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -