- Reklama -

Marilyn Monroe: Fotky z mládí, na kterých ji nepoznáte

Před Marilyn Monroe byla "jen" Normou Jeane Mortensonovou: kudrnatou brunetkou, která si nikdy nepředstavovala, že bude něčím víc než ženou v domácnosti.

- Reklama -

Marilyn Monroe se ještě jako Norma Jeane Mortensonová narodila v Kalifornii v roce 1926 jako třetí dítě Gladys Bakerové. Její matka po celý život bojovala s paranoidní schizofrenií. Prvních osm let života své dcery hrála Bakerová jen malou roli a pomáhala pěstounské rodině s výchovou dítěte. V roce 1934 se však Bakerová nervově zhroutila a Norma Jeane Mortensonová osiřela.

Marilyn v dětství zneužívali

Stěhovala se z pěstounské rodiny do pěstounské rodiny a téměř v každé prošla traumatizujícími hrůzami. V prvních dvou domovech ji sexuálně zneužívali a začala koktat. Časem se usadila u matčina přítele, kde ji opět zneužíval její zákonný zástupce Erwin Goddard.

V roce 1942 se Goddardovi rozhodli přestěhovat do Západní Virginie a patnáctiletou Mortensonovou tam nechali. Na návrh své pěstounky se Mortensonová provdala za svého souseda, 21letého Jamese Doughertyho. Sice se s ním sotva znala, ale byl to jediný způsob, jak ji udržet mimo sirotčinec. Jejich svatba se konala 18 dní po jejích 16. narozeninách.

Manželství z rozumu skončilo fiaskem

Novomanželka se připravovala na život ženy v domácnosti. Přerušila studium a věnovala se svému manželovi. Dougherty byl nadšený. „Cítil jsem se jako nejšťastnější chlap na světě,“ řekl později. „Šíleně jsme se milovali.“

Jenže to byl jen jeden pohled, láska Doughertyho totiž nebyla opětována. „S manželem jsme spolu téměř nemluvili,“ svěřila se o několik let později, když se z ní stane Marilyn Monroe, herečka. „Neměli jsme si co říct. Umírala jsem nudou.“

V roce 1943 se Dougherty stal příslušníkem obchodního námořnictva. Do roka ho odveleli do Tichomoří a svou ženu nechal doma. Nudila se, byla sama a snažila se vyjít s penězi, a tak začala pracovat v továrně na výrobu bezpilotních letadel pro armádu.

V továrně ji však objevil fotograf David Conover. Brzy dala výpověď a začala pracovat jako modelka pro agenturu Blue Book Model Agency, kde pózovala na smyslných pin-up fotografiích, které jejího manžela rozzuřily.

Zrod Marilyn Monroe

V roce 1946 pokračovala v kariéře a manžela opustila. Rozvedla se s Doughertym, obarvila si vlasy na blond a brzy si změnila jméno na Marilyn Monroe. Odtud se stala hvězdou ve filmech jako Někdo to rád horké nebo Jak si vzít milionáře. Vdávala se za slavné osobnosti, měla aféry s prezidenty a zanechala svou stopu na hollywoodském chodníku slávy.

Stala by se legendou, jakou svět neviděl – a zanechala by za sebou život jako úplně jiný člověk s úplně jiným jménem.

„Nikdy jsem Marilyn Monroe nepoznal,“ tvrdil i roky po její smrti James Dougherty. „Znal jsem a miloval Normu Jeane.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -