- Reklama -

Marilyn Monroe: Fotky z mládí, na kterých ji nepoznáte

Před Marilyn Monroe byla "jen" Normou Jeane Mortensonovou: kudrnatou brunetkou, která si nikdy nepředstavovala, že bude něčím víc než ženou v domácnosti.

- Reklama -

Marilyn Monroe se ještě jako Norma Jeane Mortensonová narodila v Kalifornii v roce 1926 jako třetí dítě Gladys Bakerové. Její matka po celý život bojovala s paranoidní schizofrenií. Prvních osm let života své dcery hrála Bakerová jen malou roli a pomáhala pěstounské rodině s výchovou dítěte. V roce 1934 se však Bakerová nervově zhroutila a Norma Jeane Mortensonová osiřela.

Marilyn v dětství zneužívali

Stěhovala se z pěstounské rodiny do pěstounské rodiny a téměř v každé prošla traumatizujícími hrůzami. V prvních dvou domovech ji sexuálně zneužívali a začala koktat. Časem se usadila u matčina přítele, kde ji opět zneužíval její zákonný zástupce Erwin Goddard.

V roce 1942 se Goddardovi rozhodli přestěhovat do Západní Virginie a patnáctiletou Mortensonovou tam nechali. Na návrh své pěstounky se Mortensonová provdala za svého souseda, 21letého Jamese Doughertyho. Sice se s ním sotva znala, ale byl to jediný způsob, jak ji udržet mimo sirotčinec. Jejich svatba se konala 18 dní po jejích 16. narozeninách.

- Reklama -

Manželství z rozumu skončilo fiaskem

Novomanželka se připravovala na život ženy v domácnosti. Přerušila studium a věnovala se svému manželovi. Dougherty byl nadšený. „Cítil jsem se jako nejšťastnější chlap na světě,“ řekl později. „Šíleně jsme se milovali.“

Jenže to byl jen jeden pohled, láska Doughertyho totiž nebyla opětována. „S manželem jsme spolu téměř nemluvili,“ svěřila se o několik let později, když se z ní stane Marilyn Monroe, herečka. „Neměli jsme si co říct. Umírala jsem nudou.“

V roce 1943 se Dougherty stal příslušníkem obchodního námořnictva. Do roka ho odveleli do Tichomoří a svou ženu nechal doma. Nudila se, byla sama a snažila se vyjít s penězi, a tak začala pracovat v továrně na výrobu bezpilotních letadel pro armádu.

V továrně ji však objevil fotograf David Conover. Brzy dala výpověď a začala pracovat jako modelka pro agenturu Blue Book Model Agency, kde pózovala na smyslných pin-up fotografiích, které jejího manžela rozzuřily.

Zrod Marilyn Monroe

V roce 1946 pokračovala v kariéře a manžela opustila. Rozvedla se s Doughertym, obarvila si vlasy na blond a brzy si změnila jméno na Marilyn Monroe. Odtud se stala hvězdou ve filmech jako Někdo to rád horké nebo Jak si vzít milionáře. Vdávala se za slavné osobnosti, měla aféry s prezidenty a zanechala svou stopu na hollywoodském chodníku slávy.

Stala by se legendou, jakou svět neviděl – a zanechala by za sebou život jako úplně jiný člověk s úplně jiným jménem.

„Nikdy jsem Marilyn Monroe nepoznal,“ tvrdil i roky po její smrti James Dougherty. „Znal jsem a miloval Normu Jeane.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -