- Reklama -

Tajemství Marilyn Monroe: Nový dokument detailně rozebírá události kolem její smrti

V nejnovějším dokumentu „Tajemství Marilyn Monroe: Ztracené nahrávky“ se snaží jeho tvůrci rozplést záhadnou smrt herečky Marilyn Monroe a uvést ji na pravou míru. Opírají se přitom o nahrávky z vyšetřování britského novináře Anthonyho Summerse.

- Reklama -

Od smrti Marilyn Monroe, jedné z nejzáhadnějších a nejvíce šokujících událostí v Hollywoodu, už uplynulo téměř 60 let. Slavnou herečku našla služebná v jejím domě bez známek života v noci 4. srpna 1962. Marilyn bylo jen 36 let. Byla na vrcholu kariéry a přesné okolnosti její smrti nejsou dodnes jasné, což dalo vzniknout hned několika konspiračním teoriím. Asi nejznámější je ta, že v tom byl zapletený klan Kennedyů, protože herečka s americkým prezidentem udržovala poměr.

Tomu se ostatně věnuje i nejnovější dokument „Tajemství Marilyn Monroe: Ztracené nahrávky“. Ten se více zaměřil na události z 80. let, kdy se případ hereččiny sebevraždy znovu otevřel. Stalo se to v roce 1982 a o obnovení vyšetřování žádal losangeleský státní zástupce John Van de Kamp. Smrt Marilyn Monroe se předtím dlouho považovala za „pravděpodobnou sebevraždu“. Což je závěr, se kterým o několik měsíců později Van de Kamp i uzavřel. Potvrdil původní zprávu koronera z roku 1962.

Hovory plné intimních vzpomínek

Jenže když se případ smrti Marilyn Monroe znovu otevřel, zaměřili se na něj i novináři. Mezi těmi britskými hlavně investigativní novinář irského původu Anthony Summers. Zahájil své vlastní vyšetřování, jež vyústilo v 650 hodin nahraných rozhovorů. A také vedlo v roce 1985 ke vzniku knihy Bohyně: Tajemný život Marilyn Monroe, která přinesla nové a věrohodné důkazy o událostech kolem Marilyniny smrti.

„Přehrál nám některé nahrávky a my jsme si najednou řekli: Páni, my jsme vlastně tam – uvnitř vyšetřování,“ řekla k tomu režisérka dokumenta Emma Cooperová v rozhovoru pro Vanity Fair. „Tony je úžasný novinář a má úžasné schopnosti.“

- Reklama -

Film tak těží hlavně ze Summersových nahrávek. „Tři roky rozplétal nitky pravdy, aby dal dohromady velmi, velmi podložený a uvěřitelný scénář něčího konce života, o kterém se tolik mluvilo. Hodně jsme s ním mluvili o tom, že pravda je často přesně uprostřed. A tady se mi to opravdu potvrdilo,“ vysvětlila Cooperová.

Pásky zachytily rozhovory s lidmi jako jsou John Huston, Billy Wilder, nejbližší členové rodiny Marilynina psychiatra Ralpha Greensona nebo Eunice Murrayová, hospodyně, která tělo Monroe objevila.

Každá z osob, s nimiž Summers hovořil, se podělila o vlastní intimní vzpomínky na herečku. A také mu všichni poskytli svůj pohled na běžné fungování zesnulé ikony.

Jak to bylo s její smrtí?

Snímek Tajemství Marilyn Monroe od Emmy Cooperové (a Summerse) je jinak především portrétem laskavé snaživky s dobrými úmysly, smolařky i nejistého génia, prostě herečky, která zažívala pravidelně své vrcholy a pády. Když byla Marilyn ve svém lepším rozpoložení, byla prý nejsympatičtější, nejzáhadnější a nejcharismatičtější postavou v každé místnosti, ať už se nacházela ve společnosti skupiny novinářů nebo prezidenta Spojených států.

Když byla na dně, trápila se traumaty z minulosti a vyhledávala léky na předpis, aby s nimi mírnila své úzkosti. Podle Summerse byla Marilyn paranoidní osoba, která se velmi bála opuštění.

Na jejím skonu ale nakonec neshledal nic zvláštního. „Nezjistil jsem nic, co by mě přesvědčilo, že ji úmyslně zabili,“ řekl Anthony Summers podle Nypost.com.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.

Amber Heardová u soudu tvrdila, že za její konec v Aquamanovi může Jason Momoa

Po neúspěšném soudním sporu proti Johnnymu Deppovi se Amber Heardová rozhodla jít k soudu kvůli kolegům Jasonovi Momoovi a režisérovi Jamesi Wanovi kvůli jejich chování na place při natáčení pokračování Aquamana.

Poskrvněná pověst Vince Vaugna: Při kolegově sporu se postavil na stranu rasismu

Na počátku 21. století patřil Vince Vaughn mezi nejobsazovanější hollywoodské herce, pak ale jeho kariéru nabrala nečekaný směr a rolí mu ubývalo. Jedním z důvodů, proč to tak je, může být i spor jeho černošského kolegy kvůli filmu Trable v ráji, při kterém se Vaughn nezachoval zrovna nejlépe.

Kevin Costner si filmem Vodní svět málem úplně zničil kariéru

Kevin Costner patří už léta mezi uznávané herce, ale v devadesátých letech se neúspěšným filmem téměř připravil o slušně rozjetou kariéru.

Nejapný žert v Bradavicích: Alan Rickman legendárně ztrapnil Daniela Radcliffa

Když Daniel Radcliffe propagoval svůj film "Rohy", obrátil se na skrz Reddit na fanoušky a odpověděl jim na řadu otázek . Jak se dalo čekat, nejvíc jich směřovalo na jeho účinkování ve filmech Harry Potter. Radcliffe přiznal, že se při natáčení stal obětí "pranku" od Alana Rickmana.

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -