- Reklama -

Michael J. Fox přiznává, že prsty mu už nefungují, jak by měly

Kdo by ho neznal? Michael J. Fox zazářil po celém světě už jako mladík díky filmům Návrat do budoucnosti.

- Reklama -

Svět mu ležel u nohou. Ale pak, v jeho 30 letech, mu lékaři diagnostikovali Parkinsonovu chorobu. Neměl přežít, ale pořád tady je. I když Michael J. Fox přiznává, že to je občas zatraceně těžké…

Osud se s ním vůbec nijak nemazlil. Michael J. Fox zažil změny jako na horské dráze. Nekonečnou slávu, ale i stejně velkou beznaděj. Když mu v mládí diagnostikovali Parkinsona, těžko se s tím vyrovnával. Málem se upil, jak informovalo idnes.cz. A téměř za to zaplatil manželstvím.

„Varovali mě, že po roce 2000 už budu pravděpodobně velice těžce postižený a neschopný chodit. Prognóza se naštěstí nevyplnila,“ komentoval to.

Na něco ani smrtelná nemoc nestačí

- Reklama -

Nakonec se s nemocí smířil. Spolu s manželkou Tracy založil nadaci, která v průběhu 30 let vybrala na výzkum Parkinsonovy choroby více než miliardu dolarů. A i když ho nemoc stále více limituje v běžném životě, Michael J. Fox si nestěžuje. „Okruh [toho, co mohu dělat] se zmenšuje. Obvykle hraju na kytaru na naší benefici, ale moje prsty už nefungují, jak by měly,“ svěřil se v posledním vydání magazínu People.

Zřejmě i kvůli dlouholetému boji s fatální nemocí se herec naučil vážit si toho, co je opravdu důležité. „Jsem rád, že jsem, na které mi nemoc nemůže sáhnout, jako napříkla psaní nebo čas, který trávím s rodinou,“ pochvaluje si legendární Marty McFly.

Stěhování z místa na místo

Ví, jaké štěstí měl. Podle lékařů už dávno neměl žít. Jenže místo toho s manželkou vychoval děti, které už „vypustil z hnízda“. Přesto s nimi dál zůstává v kontaktu.

„Naše rodina si donekonečna vyměňuje zprávy. Máme úžasné děti. Zajímají se o problémy a chtějí uplatnit veškerou svou energii na to, aby se věci ve světě změnily k lepšímu. Přijde mi to skvělé,“ dodal Fox.

Ten si díky dospělým dětem s manželkou užívá, že mají po letech čas jen sami pro sebe. „Udělali jsme zajímavou věc: prodali jsme náš dům a odjeli jsme na pár měsíců do Santa Barbary. A teď pojedeme na pár měsíců do Malibu. Chceme se jen tak poflakovat, když nemusíme nikoho vyzvedávat ve škole!“ uzavírá herec.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -