- Reklama -

Michael J. Fox přiznává, že prsty mu už nefungují, jak by měly

Kdo by ho neznal? Michael J. Fox zazářil po celém světě už jako mladík díky filmům Návrat do budoucnosti.

- Reklama -

Svět mu ležel u nohou. Ale pak, v jeho 30 letech, mu lékaři diagnostikovali Parkinsonovu chorobu. Neměl přežít, ale pořád tady je. I když Michael J. Fox přiznává, že to je občas zatraceně těžké…

Osud se s ním vůbec nijak nemazlil. Michael J. Fox zažil změny jako na horské dráze. Nekonečnou slávu, ale i stejně velkou beznaděj. Když mu v mládí diagnostikovali Parkinsona, těžko se s tím vyrovnával. Málem se upil, jak informovalo idnes.cz. A téměř za to zaplatil manželstvím.

„Varovali mě, že po roce 2000 už budu pravděpodobně velice těžce postižený a neschopný chodit. Prognóza se naštěstí nevyplnila,“ komentoval to.

Na něco ani smrtelná nemoc nestačí

Nakonec se s nemocí smířil. Spolu s manželkou Tracy založil nadaci, která v průběhu 30 let vybrala na výzkum Parkinsonovy choroby více než miliardu dolarů. A i když ho nemoc stále více limituje v běžném životě, Michael J. Fox si nestěžuje. „Okruh [toho, co mohu dělat] se zmenšuje. Obvykle hraju na kytaru na naší benefici, ale moje prsty už nefungují, jak by měly,“ svěřil se v posledním vydání magazínu People.

Zřejmě i kvůli dlouholetému boji s fatální nemocí se herec naučil vážit si toho, co je opravdu důležité. „Jsem rád, že jsem, na které mi nemoc nemůže sáhnout, jako napříkla psaní nebo čas, který trávím s rodinou,“ pochvaluje si legendární Marty McFly.

Stěhování z místa na místo

Ví, jaké štěstí měl. Podle lékařů už dávno neměl žít. Jenže místo toho s manželkou vychoval děti, které už „vypustil z hnízda“. Přesto s nimi dál zůstává v kontaktu.

„Naše rodina si donekonečna vyměňuje zprávy. Máme úžasné děti. Zajímají se o problémy a chtějí uplatnit veškerou svou energii na to, aby se věci ve světě změnily k lepšímu. Přijde mi to skvělé,“ dodal Fox.

Ten si díky dospělým dětem s manželkou užívá, že mají po letech čas jen sami pro sebe. „Udělali jsme zajímavou věc: prodali jsme náš dům a odjeli jsme na pár měsíců do Santa Barbary. A teď pojedeme na pár měsíců do Malibu. Chceme se jen tak poflakovat, když nemusíme nikoho vyzvedávat ve škole!“ uzavírá herec.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -