- Reklama -

Michael J. Fox přiznává, že prsty mu už nefungují, jak by měly

Kdo by ho neznal? Michael J. Fox zazářil po celém světě už jako mladík díky filmům Návrat do budoucnosti.

- Reklama -

Svět mu ležel u nohou. Ale pak, v jeho 30 letech, mu lékaři diagnostikovali Parkinsonovu chorobu. Neměl přežít, ale pořád tady je. I když Michael J. Fox přiznává, že to je občas zatraceně těžké…

Osud se s ním vůbec nijak nemazlil. Michael J. Fox zažil změny jako na horské dráze. Nekonečnou slávu, ale i stejně velkou beznaděj. Když mu v mládí diagnostikovali Parkinsona, těžko se s tím vyrovnával. Málem se upil, jak informovalo idnes.cz. A téměř za to zaplatil manželstvím.

„Varovali mě, že po roce 2000 už budu pravděpodobně velice těžce postižený a neschopný chodit. Prognóza se naštěstí nevyplnila,“ komentoval to.

Na něco ani smrtelná nemoc nestačí

- Reklama -

Nakonec se s nemocí smířil. Spolu s manželkou Tracy založil nadaci, která v průběhu 30 let vybrala na výzkum Parkinsonovy choroby více než miliardu dolarů. A i když ho nemoc stále více limituje v běžném životě, Michael J. Fox si nestěžuje. „Okruh [toho, co mohu dělat] se zmenšuje. Obvykle hraju na kytaru na naší benefici, ale moje prsty už nefungují, jak by měly,“ svěřil se v posledním vydání magazínu People.

Zřejmě i kvůli dlouholetému boji s fatální nemocí se herec naučil vážit si toho, co je opravdu důležité. „Jsem rád, že jsem, na které mi nemoc nemůže sáhnout, jako napříkla psaní nebo čas, který trávím s rodinou,“ pochvaluje si legendární Marty McFly.

Stěhování z místa na místo

Ví, jaké štěstí měl. Podle lékařů už dávno neměl žít. Jenže místo toho s manželkou vychoval děti, které už „vypustil z hnízda“. Přesto s nimi dál zůstává v kontaktu.

„Naše rodina si donekonečna vyměňuje zprávy. Máme úžasné děti. Zajímají se o problémy a chtějí uplatnit veškerou svou energii na to, aby se věci ve světě změnily k lepšímu. Přijde mi to skvělé,“ dodal Fox.

Ten si díky dospělým dětem s manželkou užívá, že mají po letech čas jen sami pro sebe. „Udělali jsme zajímavou věc: prodali jsme náš dům a odjeli jsme na pár měsíců do Santa Barbary. A teď pojedeme na pár měsíců do Malibu. Chceme se jen tak poflakovat, když nemusíme nikoho vyzvedávat ve škole!“ uzavírá herec.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?

Emily v Paříži 4. série: Datum natáčení se posunulo o 2 měsíce

Chystá se další vzrušující dobrodružství ve městě světel, protože Emily v Paříži se dočká 4. série.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -