- Reklama -

Nejlepší sci-fi filmy na Netflixu (prosinec 2020)

Ptáte se, jaké má Netflix nejlepší sci-fi filmy v nabídce pro prosinec 2020? Světohled pro vás připravil přehled těch nej, které byste jako milovníci vědeckofantastického žánru rozhodně měli vidět. Některé totiž z nabídky Netflixu brzy zmizí.

- Reklama -

Pojďme se tedy podívat na nejlepší sci-fi na Netflixu, včetně opravdových klasik žánru jako je Návrat do budoucnosti nebo novějších hitů jako jsou Snowpiercer a Jsem matka.

A až tu budete hotovi, nezapomeňte se také podívat na náš seznam nejlepších komedií roku 2020 nebo si připomeňte, jaké novinky Netflix přichystal na tento měsíc.

Nejlepší sci-fi filmy na Netflixu

Návrat do budoucnosti I a III (české titulky)

Že se dá vidět Návrat do budoucnosti, to je obvykle skvělá zpráva pro všechny lidi, co byli v 80. letech dětmi. Bohužel, čeští diváci, co se neobejdou bez nějaké té české opory ve filmu, si mohou na Netflixu vychutnat jen první a třetí díl série, pro druhý zatím nejsou titulky.

První díl dodnes zůstává jedním z největších sci-fi filmů, jaké kdy byly natočeny. Zčásti proto, že si láme hlavu s pravidly cestování v čase a také proto, jak Michael J. Fox zahrál roli Martyho McFlye, který se vrátí tři desetiletí do minulosti. Na Netflixu budou filmy dostupné jen do konce prosince.

- Reklama -

Jurský svět (české titulky)

Pokračování slavného příběhu Stevena Spielberga. Park se zvířaty oživenými pomocí komára uvízlého v prehistorickém kousku jantaru se vrací do hry a s ním staré problémy s bezpečností. Vydaří se je po letech vyřešit lépe než v minulosti?

V jako Vendeta (české titulky)

Předělávka grafické novely Alana Moora podle (tehdy ještě bratrů) Wachowských a režiséra Jamese McTeigua.

V jako Vendeta vykresluje až fašistickou budoucnost v Anglii a anarchistu v masce Guye Fawkese, odhodlaného strhnout celý zlověstný systém.

V hlavních rolích tohohle strhujícího provokativního pohledu na vzpouru a násilí hrají Natalie Portman, Hugo Weaving a Stephen Rea.

Jsem matka (české titulky)

Toto fascinující dystopické drama nás zavede do budoucnosti, ve které je lidstvo téměř vymýceno. Děj sleduje mladou dívku, divákům představenou jako Dcera, která je vychovávána v postapokalyptickém bunkru robotem jménem Matka.

Hillary Swanková hraje roli outsidera, který může zničit celý plán obnovy populace. Nebo by mohla být nedílnou součástí celého systému?

V měsíčním světle (české titulky, český dabing)

Skvělá věc na cestování v čase je, že často s velmi nízkým rozpočtem vytvořit skvělý příběh. Ve stínu Měsíce skvěle uplatňuje tenhle přístup „méně je více“ a je z toho vcelku opojný sci-fi thriller.

V hlavních rolích Boyd Holbrook, Cleopatra Colemanová a Michael C. Hall. Vše začíná záhadou vraždy a brzy se rozšíří do několika časových linií.

Spider-man Paralelní světy (české titulky)

Tahle animovaná verze oblíbeného pavoučího hrdiny je dost možná největší film se Spider-Manem všech dob (pokud ne nejlepší Marvel film ze všech). Into the Spider-verse se plně noří do mytologie komiksů a spojuje několik Spider-Menů z celého multivesmíru.

Styl animace je neuvěřitelný, ale ještě lepší je příbeh o původu superhrdiny Milese Moralese. Z Netflixu zmizí už 25. prosince.

Snowpiercer (české titulky)

Snowpiercer je bezpochyby jednou z nejlepších adaptací komiksu, u které si většina diváků vůbec neuvědomuje, že sleduje adaptaci komiksu.

Uznávaný jihokorejský režisér Bong Joon-ho ve svém anglicky mluveném debutu zaznamenal post-apokalyptický svět, kde hrstka přeživších (hrají Chris Evans, John Hurt, Octavia Spencer a další) projíždí zamrzlou pustinou na palubě věčně jedoucího vlaku. V této hrozné budoucnosti přirozeně stále existuje třídní propast a film se hodně zaměřuje na kontrastu špíny zadních vozů s až dekadentním luxusem privilegovanějších cestujících z přední části vlaku.

V pasti/Bird Box (české titulky)

Pokud jste dosud neviděli strašidelný hororový film Netflix Bird Box, kde jste se doteď schovávali? Film Sandry Bullock, který měl premiéru na konci prosince 2018, oslnil svět hned ve svém premiérovém víkendu.

Bullock hraje Malorie, svobodnou ženu, která se ocitne spolu se spoustou dalších lidí uvězněná v apokalyptické noční můře. Po světě totiž začala pobíhat stvoření, která způsobují, že lidé páchají sebevraždu, jakmile je spatří. Takže každý musí pobíhat venku se zavázanýma očima…

Díra/Platform (české titulky)

Vězni v horních patrech se najedí lépe než ti dole, na které zůstanou jen zbytky. Jeden muž se snaží prosadit změnu, aby všichni měli dostatek. Nezáleží na tom, že nevíme, proč přesně jsou lidé umístěni do této ďábelské, vertikální struktury vězení. Hlavně, že to funguje…

Projekt Power (české titulky, český dabing)

Vezmete si pilulku a na pět minut získáváte superschopnost. Není to nejoriginálnější koncept sci-fi filmu, ale na dvě hodiny zábavy strávené na gauči to ještě docela stačí.

Bohužel ani obsazení Josepha Gordona-Levitta a Jamieho Foxxe v tomhle případě nedokázalo zachránit nepříliš dobrý scénář. I přes naše výhrady ale Projekt Power patří mezi nejlepší sci-fi filmy na Netflixu, co právě můžete vidět.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -