- Reklama -

Nejlepší sci-fi filmy na Netflixu (prosinec 2020)

Ptáte se, jaké má Netflix nejlepší sci-fi filmy v nabídce pro prosinec 2020? Světohled pro vás připravil přehled těch nej, které byste jako milovníci vědeckofantastického žánru rozhodně měli vidět. Některé totiž z nabídky Netflixu brzy zmizí.

- Reklama -

Pojďme se tedy podívat na nejlepší sci-fi na Netflixu, včetně opravdových klasik žánru jako je Návrat do budoucnosti nebo novějších hitů jako jsou Snowpiercer a Jsem matka.

A až tu budete hotovi, nezapomeňte se také podívat na náš seznam nejlepších komedií roku 2020 nebo si připomeňte, jaké novinky Netflix přichystal na tento měsíc.

Nejlepší sci-fi filmy na Netflixu

Návrat do budoucnosti I a III (české titulky)

Že se dá vidět Návrat do budoucnosti, to je obvykle skvělá zpráva pro všechny lidi, co byli v 80. letech dětmi. Bohužel, čeští diváci, co se neobejdou bez nějaké té české opory ve filmu, si mohou na Netflixu vychutnat jen první a třetí díl série, pro druhý zatím nejsou titulky.

První díl dodnes zůstává jedním z největších sci-fi filmů, jaké kdy byly natočeny. Zčásti proto, že si láme hlavu s pravidly cestování v čase a také proto, jak Michael J. Fox zahrál roli Martyho McFlye, který se vrátí tři desetiletí do minulosti. Na Netflixu budou filmy dostupné jen do konce prosince.

- Reklama -

Jurský svět (české titulky)

Pokračování slavného příběhu Stevena Spielberga. Park se zvířaty oživenými pomocí komára uvízlého v prehistorickém kousku jantaru se vrací do hry a s ním staré problémy s bezpečností. Vydaří se je po letech vyřešit lépe než v minulosti?

V jako Vendeta (české titulky)

Předělávka grafické novely Alana Moora podle (tehdy ještě bratrů) Wachowských a režiséra Jamese McTeigua.

V jako Vendeta vykresluje až fašistickou budoucnost v Anglii a anarchistu v masce Guye Fawkese, odhodlaného strhnout celý zlověstný systém.

V hlavních rolích tohohle strhujícího provokativního pohledu na vzpouru a násilí hrají Natalie Portman, Hugo Weaving a Stephen Rea.

Jsem matka (české titulky)

Toto fascinující dystopické drama nás zavede do budoucnosti, ve které je lidstvo téměř vymýceno. Děj sleduje mladou dívku, divákům představenou jako Dcera, která je vychovávána v postapokalyptickém bunkru robotem jménem Matka.

Hillary Swanková hraje roli outsidera, který může zničit celý plán obnovy populace. Nebo by mohla být nedílnou součástí celého systému?

V měsíčním světle (české titulky, český dabing)

Skvělá věc na cestování v čase je, že často s velmi nízkým rozpočtem vytvořit skvělý příběh. Ve stínu Měsíce skvěle uplatňuje tenhle přístup „méně je více“ a je z toho vcelku opojný sci-fi thriller.

V hlavních rolích Boyd Holbrook, Cleopatra Colemanová a Michael C. Hall. Vše začíná záhadou vraždy a brzy se rozšíří do několika časových linií.

Spider-man Paralelní světy (české titulky)

Tahle animovaná verze oblíbeného pavoučího hrdiny je dost možná největší film se Spider-Manem všech dob (pokud ne nejlepší Marvel film ze všech). Into the Spider-verse se plně noří do mytologie komiksů a spojuje několik Spider-Menů z celého multivesmíru.

Styl animace je neuvěřitelný, ale ještě lepší je příbeh o původu superhrdiny Milese Moralese. Z Netflixu zmizí už 25. prosince.

Snowpiercer (české titulky)

Snowpiercer je bezpochyby jednou z nejlepších adaptací komiksu, u které si většina diváků vůbec neuvědomuje, že sleduje adaptaci komiksu.

Uznávaný jihokorejský režisér Bong Joon-ho ve svém anglicky mluveném debutu zaznamenal post-apokalyptický svět, kde hrstka přeživších (hrají Chris Evans, John Hurt, Octavia Spencer a další) projíždí zamrzlou pustinou na palubě věčně jedoucího vlaku. V této hrozné budoucnosti přirozeně stále existuje třídní propast a film se hodně zaměřuje na kontrastu špíny zadních vozů s až dekadentním luxusem privilegovanějších cestujících z přední části vlaku.

V pasti/Bird Box (české titulky)

Pokud jste dosud neviděli strašidelný hororový film Netflix Bird Box, kde jste se doteď schovávali? Film Sandry Bullock, který měl premiéru na konci prosince 2018, oslnil svět hned ve svém premiérovém víkendu.

Bullock hraje Malorie, svobodnou ženu, která se ocitne spolu se spoustou dalších lidí uvězněná v apokalyptické noční můře. Po světě totiž začala pobíhat stvoření, která způsobují, že lidé páchají sebevraždu, jakmile je spatří. Takže každý musí pobíhat venku se zavázanýma očima…

Díra/Platform (české titulky)

Vězni v horních patrech se najedí lépe než ti dole, na které zůstanou jen zbytky. Jeden muž se snaží prosadit změnu, aby všichni měli dostatek. Nezáleží na tom, že nevíme, proč přesně jsou lidé umístěni do této ďábelské, vertikální struktury vězení. Hlavně, že to funguje…

Projekt Power (české titulky, český dabing)

Vezmete si pilulku a na pět minut získáváte superschopnost. Není to nejoriginálnější koncept sci-fi filmu, ale na dvě hodiny zábavy strávené na gauči to ještě docela stačí.

Bohužel ani obsazení Josepha Gordona-Levitta a Jamieho Foxxe v tomhle případě nedokázalo zachránit nepříliš dobrý scénář. I přes naše výhrady ale Projekt Power patří mezi nejlepší sci-fi filmy na Netflixu, co právě můžete vidět.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -