- Reklama -

Michael Schumacher: Zdravotní stav šampiona slovy jeho nejbližších

Dokumentární film Netflixu o závodní legendě znovu vyvolal obavy a otázky ohledně zdravotního stavu slavného jezdce Formule 1. Co všechno o něm víme? Jak na tom Michael Schumacher vlastně je?

- Reklama -

Život a kariéra Michaela Schumachera se naposledy dočkaly zdokumnetování ve filmu „Schumacher“, který vysílá Netflix. Film sleduje raná léta německé závodní legendy Formule 1 a jeho cestu až na samotný vrchol svého sportu, kterému Michael Schumacher dominoval se sedmi tituly mistra světa a celkem 91 vítězstvími. Jenže pak mu děsivá nehoda navždy změnila život.

Přečtěte si, co se stalo, co řekla jeho rodina a co řekli přátelé, abyste si mohli poskládat možný obraz jeho stavu.

Co se stalo Michaelu Schumacherovi?

Dne 29. prosince 2013 lyžoval Schumacher se svým tehdy čtrnáctiletým synem Michem ve středisku Meribel ve francouzských Alpách. Při přejezdu údajně nezabezpečeného úseku mimo sjezdovku mezi sjezdovkami Chamois a Mauduit upadl a narazil hlavou na kámen.

Měl na hlavě helmu – podle lékařů by bez ní zemřel -, ale ta při nárazu praskla a Schumacher si vážně poranil hlavu. Letecky byl převezen do nemocnice ve francouzském Grenoblu, kde mu byla poskytnuta neodkladná péče.

- Reklama -

Byl uveden do lékařsky navozeného kómatu a podstoupil dvě operace hlavy, při kterých mu byla z mozku odstraněna krev a uvolněn tlak. Léčba, kterou lékaři označili za „traumatické poranění mozku“, ještě nějakou dobu pokračovala a rodina o ní podávala jen kusé zprávy.

Předpokládá se, že asi šest měsíců po incidentu se začal Michael Schumacher probouzet z kómatu.

Rodina k tomu vydala prohlášení, že stále „pevně věří“ v jeho uzdravení, ale připustila, že se nachází ve „fázi probouzení“, která může trvat „dlouho“.

Poté, co nabyl Schumacher vědomí, byl převezen na rehabilitaci do univerzitní nemocnice ve švýcarském Lausanne.

V září 2014 byl Schumacher převezen zpět do svého domova u Ženevského jezera k další rehabilitaci, kde je dodnes.

Vzhledem k tomu, že rodina si zprávy o jeho zdravotním stavu nechává pro sebe, nebyly nikdy veřejnosti známy veškeré podrobnosti o jeho zdravotním stavu – objevily se však náznaky a spekulace.

Co o Schumacherovi řekla rodina?

Předpokládá se, že Schumacherova manželka Corinna vede rodinné rozhodování o tom, jak naložit se zdravotním stavem manžela a co zveřejnit.

Dokument osvětluje mnohé ze Schumacherova života před nehodou, ale podrobnosti o jeho zdravotním stavu nadále zamlčuje.

„Samozřejmě, že mi Michael každý den chybí. Ale nejen mně se po něm stýská. Dětem, rodině, jeho otci, všem kolem něj. Myslím, že Michael chybí všem, ale Michael je stále tady. Je jiný, ale je tady, a to nám dodává sílu, jak zjišťuji,“ říká Corinna Schumacherová v dokumentu. „Mluvíme o společném životě rodiny: Jsme spolu, žijeme spolu doma. Provádíme terapie, děláme všechno pro to, aby se Michaelovi dařilo lépe, aby se cítil dobře a aby prostě cítil naši rodinu, naše pouto.“

V roce 2019 také Corinna vydala vzácné prohlášení pro své fanoušky u příležitosti jeho 50. narozenin, všimly si stránky gpblog.com. V něm stálo: „V roce 2018 jsme se dočkali dalšího výročí: Jsme velmi rádi, že zítra můžeme společně s vámi oslavit Michaelovy padesáté narozeniny, a ze srdce vám děkujeme, že to můžeme dělat společně.“

Dále v něm stálo: „Všichni jsme se těšili, že se nám podaří oslavit naše výročí: „Chceme si připomenout a oslavit jeho vítězství, jeho rekordy a jeho radost. Můžete si být jisti, že je v těch nejlepších rukou a že děláme vše, co je v lidských silách, abychom mu pomohli. Prosíme o pochopení, pokud se řídíme Michaelovým přáním a tak citlivé téma, jakým je zdraví, držíme, tak jako vždy, v soukromí. Zároveň vám moc děkujeme za vaše přátelství a přejeme vám zdravý a šťastný rok 2019.“

Co řekli přátelé Michaela Schumachera?

Koncem roku 2014 řekl kolega bývalého závodníka Philippe Streiff, že Schumacher je ochrnutý a na vozíku. Říkal, že nemůže mluvit a má problémy s pamětí. Streiff, Schumacherův dobrý přítel, který je po závodní nehodě také upoután na invalidní vozík, řekl: „Zlepšuje se, ale všechno je relativní. Je to velmi těžké. Nemůže mluvit. Stejně jako já je na vozíku ochrnutý. Má problémy s pamětí a řečí.“

V roce 2019 pak další ze závodníkových přátel – Jean Todt, bývalý manažer hvězdy Formule 1 ve Ferrari – poskytl fanouškům další aktuální informace. Jak píše dailymail.co.uk uvedl, že Schumacher dělá „dobré pokroky“ a dvojice spolu sleduje závody F1 v televizi.

„Michael je v těch nejlepších rukou a v jeho domě je o něj dobře postaráno. Nevzdává se a bojuje dál,“ komentoval to.

Dodal však, že je „zarmoucen“ skutečností, že jeho přítel má problémy s komunikací. „Mám dojem, že se mu to nelíbí. Naše přátelství samozřejmě nemůže být stejné jako dřív už jen proto, že už není taková komunikace jako dřív.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -