- Reklama -

Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera ve sledovanosti pronásleduje seriál Stranger Things

Seriál Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera oficiálně překročil 1 miliardu hodin zhlédnutí. Je tak třetím nejúspěšnějším seriálem Netflixu.

- Reklama -

První díl antologického seriálu z dílny Ryana Murphyho a Iana Brennana je teprve třetím titulem v historii Netflixu, který překročil hranici 1 miliardy hodin zhlédnutí během 60 dnů.

Stejný úspěch se podařil pouze dvěma dalším původním seriálům společnosti Netflix. Letos se dočkaly 4. série seriálu Stranger Things a v roce 2021 seriál Squid Game, píše variety.com. Během prvního měsíce oba tento cíl splnily. Netflix zakládá žebříček nejsledovanějších filmů a televizních pořadů na tom, kolik lidí je zhlédlo během prvních 28 dní od jejich zpřístupnění. „Squid game“ je stále v čele žebříčku s 1,65 miliardy zhlédnutých hodin. A „Stranger Things“ 4. série je nejsledovanějším anglicky mluveným pořadem s 1,35 miliardy.

Monstrum táhlo v desítkách zemí světa

Je také teprve druhým anglicky mluveným seriálem vůbec, kterému se na Netflixu něco takového povedlo. Aby těch úspěchů snad nebylo málo, Dahmer strávil sedm týdnů v globálním žebříčku Top 10 společnosti Netflix. A dostal se do Top 10 v 92 zemích světa.

Stačilo mu pouhých 12 dní vysílání, aby se probojoval do žebříčku „Nejoblíbenější anglicky vysílaný seriál“ všech dob. Tam mu aktuálně patří 2. místo. Po obrovském úspěchu seriálu si Netflix nedávno objednal další dvě řady tohoto rekordního antologického seriálu. Další díly Monstra odvypráví příběhy dalších zrůdných vrahů, co ovlivnili společnost.

- Reklama -

Ryan Murphy je král Midas Netflixu

Seriál se také stal odrazovým můstkem v kariéře herce Evana Peterse, který Dahmera hrál, informoval hypebeast.com. Jeho výkon se setkal s ohromující chválou, kritici ho označili za „legendární“, „strhující“ a „absolutně povinný“. V jednom z předchozích rozhovorů Peters prozradil, že se na roli připravoval „celé měsíce“. Prý věděl, že to „bude temná a pro něj neuvěřitelná výzva“.

Monstrum přitom není jediný úspěšný projekt z pera Ryana Murphyho. V letošním roce měl Murphy v globálním žebříčku Top 10 společnosti Netflix hned další dva své projekty. Dokonce tři týdny po sobě. Jeho film Telefon pana Harrigana se přitom umístil mezi deseti nejlepšími filmy v 91 zemích.

Hojně sledovaný byl i Murphyho další seriál Vidím vás.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -