- Reklama -

Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera ve sledovanosti pronásleduje seriál Stranger Things

Seriál Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera oficiálně překročil 1 miliardu hodin zhlédnutí. Je tak třetím nejúspěšnějším seriálem Netflixu.

- Reklama -

První díl antologického seriálu z dílny Ryana Murphyho a Iana Brennana je teprve třetím titulem v historii Netflixu, který překročil hranici 1 miliardy hodin zhlédnutí během 60 dnů.

Stejný úspěch se podařil pouze dvěma dalším původním seriálům společnosti Netflix. Letos se dočkaly 4. série seriálu Stranger Things a v roce 2021 seriál Squid Game, píše variety.com. Během prvního měsíce oba tento cíl splnily. Netflix zakládá žebříček nejsledovanějších filmů a televizních pořadů na tom, kolik lidí je zhlédlo během prvních 28 dní od jejich zpřístupnění. „Squid game“ je stále v čele žebříčku s 1,65 miliardy zhlédnutých hodin. A „Stranger Things“ 4. série je nejsledovanějším anglicky mluveným pořadem s 1,35 miliardy.

Monstrum táhlo v desítkách zemí světa

Je také teprve druhým anglicky mluveným seriálem vůbec, kterému se na Netflixu něco takového povedlo. Aby těch úspěchů snad nebylo málo, Dahmer strávil sedm týdnů v globálním žebříčku Top 10 společnosti Netflix. A dostal se do Top 10 v 92 zemích světa.

Stačilo mu pouhých 12 dní vysílání, aby se probojoval do žebříčku „Nejoblíbenější anglicky vysílaný seriál“ všech dob. Tam mu aktuálně patří 2. místo. Po obrovském úspěchu seriálu si Netflix nedávno objednal další dvě řady tohoto rekordního antologického seriálu. Další díly Monstra odvypráví příběhy dalších zrůdných vrahů, co ovlivnili společnost.

- Reklama -

Ryan Murphy je král Midas Netflixu

Seriál se také stal odrazovým můstkem v kariéře herce Evana Peterse, který Dahmera hrál, informoval hypebeast.com. Jeho výkon se setkal s ohromující chválou, kritici ho označili za „legendární“, „strhující“ a „absolutně povinný“. V jednom z předchozích rozhovorů Peters prozradil, že se na roli připravoval „celé měsíce“. Prý věděl, že to „bude temná a pro něj neuvěřitelná výzva“.

Monstrum přitom není jediný úspěšný projekt z pera Ryana Murphyho. V letošním roce měl Murphy v globálním žebříčku Top 10 společnosti Netflix hned další dva své projekty. Dokonce tři týdny po sobě. Jeho film Telefon pana Harrigana se přitom umístil mezi deseti nejlepšími filmy v 91 zemích.

Hojně sledovaný byl i Murphyho další seriál Vidím vás.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.

Kevin Spacey přiznal, že je bez peněz. Kvůli dluhům musí prodat svůj luxusní dům v aukci

Kevin Spacey, kdysi jeden z nejoblíbenějších herců Hollywoodu, se v současnosti potýká s vážnými finančními problémy. Herec, který byl kdysi hvězdou seriálu "Dům z karet" a vydělával až 20 milionů dolarů za rok, nyní čelí hrozbě bankrotu a musí rozprodávat svůj majetek.

Woody Harrelson trpěl kvůli otci: Byl to takový normální zabiják, co seděl za vraždu soudce

Woody Harrelson, slavný americký herec známý z filmů jako "Takoví normální zabijáci" a "Zombieland", má za sebou fascinující, ale také temný rodinný příběh. Jeho otec, Charles Harrelson, byl notoricky známý nájemný vrah, jehož život byl plný kriminality a násilí.

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -