- Reklama -

Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera ve sledovanosti pronásleduje seriál Stranger Things

Seriál Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera oficiálně překročil 1 miliardu hodin zhlédnutí. Je tak třetím nejúspěšnějším seriálem Netflixu.

- Reklama -

První díl antologického seriálu z dílny Ryana Murphyho a Iana Brennana je teprve třetím titulem v historii Netflixu, který překročil hranici 1 miliardy hodin zhlédnutí během 60 dnů.

Stejný úspěch se podařil pouze dvěma dalším původním seriálům společnosti Netflix. Letos se dočkaly 4. série seriálu Stranger Things a v roce 2021 seriál Squid Game, píše variety.com. Během prvního měsíce oba tento cíl splnily. Netflix zakládá žebříček nejsledovanějších filmů a televizních pořadů na tom, kolik lidí je zhlédlo během prvních 28 dní od jejich zpřístupnění. „Squid game“ je stále v čele žebříčku s 1,65 miliardy zhlédnutých hodin. A „Stranger Things“ 4. série je nejsledovanějším anglicky mluveným pořadem s 1,35 miliardy.

Monstrum táhlo v desítkách zemí světa

Je také teprve druhým anglicky mluveným seriálem vůbec, kterému se na Netflixu něco takového povedlo. Aby těch úspěchů snad nebylo málo, Dahmer strávil sedm týdnů v globálním žebříčku Top 10 společnosti Netflix. A dostal se do Top 10 v 92 zemích světa.

Stačilo mu pouhých 12 dní vysílání, aby se probojoval do žebříčku „Nejoblíbenější anglicky vysílaný seriál“ všech dob. Tam mu aktuálně patří 2. místo. Po obrovském úspěchu seriálu si Netflix nedávno objednal další dvě řady tohoto rekordního antologického seriálu. Další díly Monstra odvypráví příběhy dalších zrůdných vrahů, co ovlivnili společnost.

Ryan Murphy je král Midas Netflixu

Seriál se také stal odrazovým můstkem v kariéře herce Evana Peterse, který Dahmera hrál, informoval hypebeast.com. Jeho výkon se setkal s ohromující chválou, kritici ho označili za „legendární“, „strhující“ a „absolutně povinný“. V jednom z předchozích rozhovorů Peters prozradil, že se na roli připravoval „celé měsíce“. Prý věděl, že to „bude temná a pro něj neuvěřitelná výzva“.

Monstrum přitom není jediný úspěšný projekt z pera Ryana Murphyho. V letošním roce měl Murphy v globálním žebříčku Top 10 společnosti Netflix hned další dva své projekty. Dokonce tři týdny po sobě. Jeho film Telefon pana Harrigana se přitom umístil mezi deseti nejlepšími filmy v 91 zemích.

Hojně sledovaný byl i Murphyho další seriál Vidím vás.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -