- Reklama -

Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera ve sledovanosti pronásleduje seriál Stranger Things

Seriál Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera oficiálně překročil 1 miliardu hodin zhlédnutí. Je tak třetím nejúspěšnějším seriálem Netflixu.

- Reklama -

První díl antologického seriálu z dílny Ryana Murphyho a Iana Brennana je teprve třetím titulem v historii Netflixu, který překročil hranici 1 miliardy hodin zhlédnutí během 60 dnů.

Stejný úspěch se podařil pouze dvěma dalším původním seriálům společnosti Netflix. Letos se dočkaly 4. série seriálu Stranger Things a v roce 2021 seriál Squid Game, píše variety.com. Během prvního měsíce oba tento cíl splnily. Netflix zakládá žebříček nejsledovanějších filmů a televizních pořadů na tom, kolik lidí je zhlédlo během prvních 28 dní od jejich zpřístupnění. „Squid game“ je stále v čele žebříčku s 1,65 miliardy zhlédnutých hodin. A „Stranger Things“ 4. série je nejsledovanějším anglicky mluveným pořadem s 1,35 miliardy.

Monstrum táhlo v desítkách zemí světa

Je také teprve druhým anglicky mluveným seriálem vůbec, kterému se na Netflixu něco takového povedlo. Aby těch úspěchů snad nebylo málo, Dahmer strávil sedm týdnů v globálním žebříčku Top 10 společnosti Netflix. A dostal se do Top 10 v 92 zemích světa.

Stačilo mu pouhých 12 dní vysílání, aby se probojoval do žebříčku „Nejoblíbenější anglicky vysílaný seriál“ všech dob. Tam mu aktuálně patří 2. místo. Po obrovském úspěchu seriálu si Netflix nedávno objednal další dvě řady tohoto rekordního antologického seriálu. Další díly Monstra odvypráví příběhy dalších zrůdných vrahů, co ovlivnili společnost.

Ryan Murphy je král Midas Netflixu

Seriál se také stal odrazovým můstkem v kariéře herce Evana Peterse, který Dahmera hrál, informoval hypebeast.com. Jeho výkon se setkal s ohromující chválou, kritici ho označili za „legendární“, „strhující“ a „absolutně povinný“. V jednom z předchozích rozhovorů Peters prozradil, že se na roli připravoval „celé měsíce“. Prý věděl, že to „bude temná a pro něj neuvěřitelná výzva“.

Monstrum přitom není jediný úspěšný projekt z pera Ryana Murphyho. V letošním roce měl Murphy v globálním žebříčku Top 10 společnosti Netflix hned další dva své projekty. Dokonce tři týdny po sobě. Jeho film Telefon pana Harrigana se přitom umístil mezi deseti nejlepšími filmy v 91 zemích.

Hojně sledovaný byl i Murphyho další seriál Vidím vás.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -