- Reklama -

Donald Sutherland se představí v málo známém hororu od Stephena Kinga

Hrůzostrašné příběhy Stephena Kinga není třeba nikomu představovat, ale Netflix už brzy uvede novinku podle jednoho z jeho méně známých děl.

- Reklama -

Novela Telefon pana Harrigana, která vyšla v roce 2020, vypráví o Craigovi (hraje ho Jaeden Martell), mladíkovi z malého města, který se spřátelí se starším, samotářským miliardářem panem Harriganem, jehož hraje ve filmu Donald Sutherland. Díky společné lásce ke knihám mezi dvojicí vznikne neobvyklé přátelství.

Jakmile však pan Harrigan zemře, Craig se dozví, že může se zesnulým stále mluvit prostřednictvím jeho telefonu, který byl pohřben spolu s ním, informuje screenrant.com. Může však minulost pana Harrigana sahat hlouběji, než si Craig myslel?

Jak daleko zajdete pro přítele?

Režisér John Lee Hancock tvrdí, že navzdory nadpřirozenému podtextu se film podobá spíše Kingovým filmům Stůj při mně a Zelená míle než jeho nejděsivějším příběhům.

„Více než o čemkoli jiném je film o zvláštním vztahu mezi tímto osmdesátiletým miliardářem a mladým mužem a o poutech přátelství – jak daleko zajdete pro přítele?“ řekl Hancock. „Je to svým způsobem varovná pohádka. Ale i tak je v něm několik dobrých lekaček.“

- Reklama -

Oba hlavní hrdinové filmu už se objevili v předchozích Kingových adaptacích: Sutherland hrál padoucha Richarda Strakera v televizním seriálu Salem’s Lot a Martell si zahrál ve filmu To i v jeho pokračování. Sám King už film pochválil a označil ho za „nic jiného než fantastický“.

Tím velmi potěšil režiséra filmu, už proto, že ten měl nelehký úkol adaptovat osmdesátistránkovou povídku do celovečerního filmu. „Protože je to novela, musíte vytvořit scény, které v originále nejsou,“ svěřil se stránkám Netflix.com. „Dokončíte scénář a uvědomíte si, že ho musíte poslat Stephenovi a dostanete palec nahoru nebo dolů. Říkáte si: „Proboha, Stephen King čte můj scénář. Doufám, že se mu bude líbit!“

Líbil. A jestli se připravovaný film bude líbit i vám, se můžete přesvědčit už 5. října na Netflixu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -