- Reklama -

Stranger Things dostanou prequel: Děj se zaměří na mladého Hoppera

Svět seriálu Stranger Things se rozšíří o nový prequel, tentokrát však nebude na Netflixu. Fanoušci oblíbeného sci-fi seriálu se dočkají divadelního představení s názvem “Stranger Things: The First Shadow", které bude mít premiéru koncem roku 2023 v londýnském divadle Phoenix.

- Reklama -

Hra Stranger Things: The First Shadow, kterou napsala Kate Trefry, jež na seriálu dříve pracovala, a která vychází z původního příběhu tvůrců seriálu bratrů Dufferových a Jacka Thorna, zavede diváky do 50. let minulého století, kde se setkají s mladšími verzemi některých oblíbených postav ze seriálu.

Synopse prequelu Stranger Thigs, který se odehrává ve fiktivním městečku Hawkins v Indianě, prozrazuje, že se diváci přenesou do roku 1959, tedy do doby, kdy svět procházel rychlými změnami. Vesmírné závody byly v plném proudu, Elvis Presley byl na vrcholu hitparád a nad zemí se vznášel stín studené války. Na pozadí těchto událostí potkáme známé tváře: Jima Hoppera, šéfa městské policie, Boba Newbyho, nerdovského radiotechnika, a Joyce Maldonado, tvrdě pracující svobodnou matku.

Hopper, Bob a Joyce, jak je neznáme

Přestože žijí v relativně malém a ospalém městečku, každá z postav má své vlastní problémy, se kterými se musí vypořádat. Hopperovi k jeho velké nelibosti nestartuje auto, zatímco Bobova sestra nebere vážně jeho rozhlasový pořad. Joyce se mezitím právě snaží dokončit střední školu a uniknout ze stísněného prostředí rodného města. Jejich životy však převrátí naruby příchod nového studenta Henryho Creela a jeho rodiny.

Henry, popisovaný jako „problémový chlapec“, má za sebou pořádnou porci traumat a ztrát, píše digitalspy.com. Spolu s rodiči a mladším bratrem se přestěhoval do Hawkinsu v naději, že začne znovu. Jak však napovídá synopse, „nový začátek není tak snadný“ a rodina Creelových brzy zjistí, že je stíny minulosti dostihnou.

- Reklama -

Prequel odhalí minulost Henryho Creela

Fanoušci seriálu znají Henryho Creela jako postavu, která se ve čtvrté sérii seriálu stala superpadouchem Vecnou. Bob Newby mezitím bude později řídit městskou prodejnu Radio Shack, jak bylo vidět ve druhé sezóně. Hra slibuje podrobnější prozkoumání minulosti těchto postav a poskytne fanouškům nový pohled do světa Stranger Things.

Mnoho diváků bude samozřejmě zajímat, zda se ve hře objeví i oblíbené postavy ze seriálu. Zatím není jasné, které postavy se v seriálu objeví, ale bratři Dufferovi slíbili, že se diváci „setkají s novými roztomilými postavami i s těmi velmi známými“. Prequel slibuje, že diváky vezme na cestu do minulosti a položí základy pro budoucnost seriálu Stranger Things, upozorňuje verge.com.

Chtěli bychom prozradit víc, říkají bratři Dufferové

Podrobnosti o rozpisu představení, obsazení a informacích o vstupenkách produkce teprve oznámí, ale fanoušci se již nyní mohou registrovat pro přednostní přístup ke vstupenkám. Matt a Ross Dufferovi ve svém prohlášení vyjádřili nadšení z projektu: „Strašně rádi bychom vám o příběhu řekli víc, ale neřekneme vám to – je zábavnější, když ho objevíte sami. Nemůžeme se dočkat, až se s vámi, nerdy, uvidíme v Londýně!“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -