- Reklama -

Stranger Things dostanou prequel: Děj se zaměří na mladého Hoppera

Svět seriálu Stranger Things se rozšíří o nový prequel, tentokrát však nebude na Netflixu. Fanoušci oblíbeného sci-fi seriálu se dočkají divadelního představení s názvem “Stranger Things: The First Shadow", které bude mít premiéru koncem roku 2023 v londýnském divadle Phoenix.

- Reklama -

Hra Stranger Things: The First Shadow, kterou napsala Kate Trefry, jež na seriálu dříve pracovala, a která vychází z původního příběhu tvůrců seriálu bratrů Dufferových a Jacka Thorna, zavede diváky do 50. let minulého století, kde se setkají s mladšími verzemi některých oblíbených postav ze seriálu.

Synopse prequelu Stranger Thigs, který se odehrává ve fiktivním městečku Hawkins v Indianě, prozrazuje, že se diváci přenesou do roku 1959, tedy do doby, kdy svět procházel rychlými změnami. Vesmírné závody byly v plném proudu, Elvis Presley byl na vrcholu hitparád a nad zemí se vznášel stín studené války. Na pozadí těchto událostí potkáme známé tváře: Jima Hoppera, šéfa městské policie, Boba Newbyho, nerdovského radiotechnika, a Joyce Maldonado, tvrdě pracující svobodnou matku.

Hopper, Bob a Joyce, jak je neznáme

Přestože žijí v relativně malém a ospalém městečku, každá z postav má své vlastní problémy, se kterými se musí vypořádat. Hopperovi k jeho velké nelibosti nestartuje auto, zatímco Bobova sestra nebere vážně jeho rozhlasový pořad. Joyce se mezitím právě snaží dokončit střední školu a uniknout ze stísněného prostředí rodného města. Jejich životy však převrátí naruby příchod nového studenta Henryho Creela a jeho rodiny.

Henry, popisovaný jako „problémový chlapec“, má za sebou pořádnou porci traumat a ztrát, píše digitalspy.com. Spolu s rodiči a mladším bratrem se přestěhoval do Hawkinsu v naději, že začne znovu. Jak však napovídá synopse, „nový začátek není tak snadný“ a rodina Creelových brzy zjistí, že je stíny minulosti dostihnou.

- Reklama -

Prequel odhalí minulost Henryho Creela

Fanoušci seriálu znají Henryho Creela jako postavu, která se ve čtvrté sérii seriálu stala superpadouchem Vecnou. Bob Newby mezitím bude později řídit městskou prodejnu Radio Shack, jak bylo vidět ve druhé sezóně. Hra slibuje podrobnější prozkoumání minulosti těchto postav a poskytne fanouškům nový pohled do světa Stranger Things.

Mnoho diváků bude samozřejmě zajímat, zda se ve hře objeví i oblíbené postavy ze seriálu. Zatím není jasné, které postavy se v seriálu objeví, ale bratři Dufferovi slíbili, že se diváci „setkají s novými roztomilými postavami i s těmi velmi známými“. Prequel slibuje, že diváky vezme na cestu do minulosti a položí základy pro budoucnost seriálu Stranger Things, upozorňuje verge.com.

Chtěli bychom prozradit víc, říkají bratři Dufferové

Podrobnosti o rozpisu představení, obsazení a informacích o vstupenkách produkce teprve oznámí, ale fanoušci se již nyní mohou registrovat pro přednostní přístup ke vstupenkám. Matt a Ross Dufferovi ve svém prohlášení vyjádřili nadšení z projektu: „Strašně rádi bychom vám o příběhu řekli víc, ale neřekneme vám to – je zábavnější, když ho objevíte sami. Nemůžeme se dočkat, až se s vámi, nerdy, uvidíme v Londýně!“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?

Emily v Paříži 4. série: Datum natáčení se posunulo o 2 měsíce

Chystá se další vzrušující dobrodružství ve městě světel, protože Emily v Paříži se dočká 4. série.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -