- Reklama -

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

- Reklama -

Na Twitteru, který nedávno Elon Musk přejmenoval na X, oficiální účet scénáristů „Stranger Things“, zveřejnil GIF, který ukazuje scénu z 5. řady, kde Jonathan pracuje s dráty vedle stroje spolu se Stevem Harringtonem, jehož roli hraje Joe Keery.

Zvláštní na tom je, že celá scéna je kompletně vytvořená počítačem, a modely Jonathana i Steva jsou – slušně řečeno – velmi zjednodušenými podobami jejich skutečných hereckých podob.

Scénáristé raději zdůraznili tento fakt ve svém komentáři k GIF: „Takhle ošklivě zacházeli s Charliem.“

Strach, že by se pátá řada „Stranger Things“ náhle přeměnila na nízko kvalitní animovaný seriál, tedy naštěstí není na místě. Zveřejněný GIF totiž nepředstavuje žádnou podivnou animovanou sekvenci, která by se v nové sezóně objevila. Co ukazuje, je vývojový záběr, známý v angličtině jako „pre-vis“.

- Reklama -

Tajemný „pre-vis“ vyděsil nekvalitou

Kanál scénáristů „Stranger Things“ vysvětlil, že „pre-vis“ je základní animace, která umožňuje tvůrcům seriálu vizualizovat, jak bude vypadat a odehraje se určitá scéna, ještě než se natočí s živými herci. Jedná se vlastně o velmi pokročilou formu storyboardingu.

„Tuto techniku používáme pouze pro scény, které obsahují mnoho vizuálních efektů nebo složitou akci,“ vysvětlil kanál v samostatném tweetu.

Pro podobné specifické situace jsou pre-vis záběry velmi užitečné. Kvůli probíhající stávce herců (2023 SAG-AFTRA) mnoho herců na své projekty stále nenavázalo. A animace pre-vis umožňují tvůrcům seriálu pokračovat v přípravě a natáčení páté řady „Stranger Things“, i když nemohou pracovat s hereckým obsazením.

Samozřejmě, že záběry budou později natočeny se skutečnými herci. Scénáristický účet Stranger Things si nad pre-vis GIFem Steva zavtipkoval, když napsal: „Doufáme, že studia co nejdříve uzavřou férovou dohodu se SAG, nebo by 5. řada mohla nakonec opravdu vypadat takhle.“

Při vší úctě k nové podobě storyboardů – snad k tomu nedojde.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.

Christopher Nolan míří do světa Jamese Bonda: Konec éry Daniela Craiga

Barbara Broccoli, producentka filmů o slavném agentovi 007, Jamesi Bondovi, má odvahu se po skončení éry Daniela Craiga vydat novým směrem. Jejím cílem je přivést k dalšímu pokračování britského režiséra Christophera Nolana, autora mnoha kritiky oceňovaných filmů.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -