- Reklama -

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

- Reklama -

Na Twitteru, který nedávno Elon Musk přejmenoval na X, oficiální účet scénáristů „Stranger Things“, zveřejnil GIF, který ukazuje scénu z 5. řady, kde Jonathan pracuje s dráty vedle stroje spolu se Stevem Harringtonem, jehož roli hraje Joe Keery.

Zvláštní na tom je, že celá scéna je kompletně vytvořená počítačem, a modely Jonathana i Steva jsou – slušně řečeno – velmi zjednodušenými podobami jejich skutečných hereckých podob.

Scénáristé raději zdůraznili tento fakt ve svém komentáři k GIF: „Takhle ošklivě zacházeli s Charliem.“

Strach, že by se pátá řada „Stranger Things“ náhle přeměnila na nízko kvalitní animovaný seriál, tedy naštěstí není na místě. Zveřejněný GIF totiž nepředstavuje žádnou podivnou animovanou sekvenci, která by se v nové sezóně objevila. Co ukazuje, je vývojový záběr, známý v angličtině jako „pre-vis“.

- Reklama -

Tajemný „pre-vis“ vyděsil nekvalitou

Kanál scénáristů „Stranger Things“ vysvětlil, že „pre-vis“ je základní animace, která umožňuje tvůrcům seriálu vizualizovat, jak bude vypadat a odehraje se určitá scéna, ještě než se natočí s živými herci. Jedná se vlastně o velmi pokročilou formu storyboardingu.

„Tuto techniku používáme pouze pro scény, které obsahují mnoho vizuálních efektů nebo složitou akci,“ vysvětlil kanál v samostatném tweetu.

Pro podobné specifické situace jsou pre-vis záběry velmi užitečné. Kvůli probíhající stávce herců (2023 SAG-AFTRA) mnoho herců na své projekty stále nenavázalo. A animace pre-vis umožňují tvůrcům seriálu pokračovat v přípravě a natáčení páté řady „Stranger Things“, i když nemohou pracovat s hereckým obsazením.

Samozřejmě, že záběry budou později natočeny se skutečnými herci. Scénáristický účet Stranger Things si nad pre-vis GIFem Steva zavtipkoval, když napsal: „Doufáme, že studia co nejdříve uzavřou férovou dohodu se SAG, nebo by 5. řada mohla nakonec opravdu vypadat takhle.“

Při vší úctě k nové podobě storyboardů – snad k tomu nedojde.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.

Amber Heardová u soudu tvrdila, že za její konec v Aquamanovi může Jason Momoa

Po neúspěšném soudním sporu proti Johnnymu Deppovi se Amber Heardová rozhodla jít k soudu kvůli kolegům Jasonovi Momoovi a režisérovi Jamesi Wanovi kvůli jejich chování na place při natáčení pokračování Aquamana.

Poskrvněná pověst Vince Vaugna: Při kolegově sporu se postavil na stranu rasismu

Na počátku 21. století patřil Vince Vaughn mezi nejobsazovanější hollywoodské herce, pak ale jeho kariéru nabrala nečekaný směr a rolí mu ubývalo. Jedním z důvodů, proč to tak je, může být i spor jeho černošského kolegy kvůli filmu Trable v ráji, při kterém se Vaughn nezachoval zrovna nejlépe.

Kevin Costner si filmem Vodní svět málem úplně zničil kariéru

Kevin Costner patří už léta mezi uznávané herce, ale v devadesátých letech se neúspěšným filmem téměř připravil o slušně rozjetou kariéru.

Nejapný žert v Bradavicích: Alan Rickman legendárně ztrapnil Daniela Radcliffa

Když Daniel Radcliffe propagoval svůj film "Rohy", obrátil se na skrz Reddit na fanoušky a odpověděl jim na řadu otázek . Jak se dalo čekat, nejvíc jich směřovalo na jeho účinkování ve filmech Harry Potter. Radcliffe přiznal, že se při natáčení stal obětí "pranku" od Alana Rickmana.

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -