- Reklama -

Nejlepší sitcomy: Top 24, u kterých se zaručeně zasmějete

Nejlepší komediální seriály? Nejlepší sitcomy? Obojí najdete v článku Světohledu.

- Reklama -

Najít seriál, u kterého se člověk opravdu dobře pobaví, to přeci jenom není jen tak. Spousta seriálů má stagnující kvalitu, část děje neodpovídá komedii, ale spíše dramatu, napětí, protkáné tragédií, a dalšími problémy co z pohledu člověka, který hledá zábavu, do seriálu tak úplně nepatří. Proto se v tomto článku zaměříme čistě na nejlepší komediální sitcomy, čímž myslíme seriály, u kterých jde v první řadě o zábavu a drama je až na nějaké hodně vedlejší koleji.

Ať už jde o klasické sitcomy, animované sitcomy, komediální seriály americké produkce, české sitcomy, nebo nově vzniklé sitcomy, všechny, co za něco stojí, najdete v tomto přehledu. Světohled pro vás připravil jen ty nejlepší, které za všech okolností spolehlivě rozesmějí a rozptýlí chmury. A i když by se tomu někdo mohl divit, týká se to i klasických seriálů staršího data.

Ale dost už bylo řečí, pojďme se podívat na to, které seriály do vašeho obýváku přinesou nejvíc zábavy. (a malá poznámka: u seriálů uvádíme buď ukázku, výběr povedených scének, celé epizody nebo trailer, podle toho, co bylo k dispozici. Věříme, že si díky tomu uděláte o seriálech lepší představu, než ze strohého popisu, co ve skutečnosti téměř nikdy nic o seriálu neprozradí)

Klasické sitcomy

Ženatý se závazky

Příhody Ala Bundy, který je celkem roztomilý chlapík. Má ale kousavou manželku Peggy, nadrženého syna Buda a hloupou ale krásnou dceru Kelly.

Přátelé (1994)

Dnes již kultovní sitcom, který sleduje příběhy šestice přátel.

Jistě, pane ministře/Jistě, pane premiére (1980)

Komediální seriál z prostředí britské politiky, který někdy až příliš připomíná skutečnost.

Červený trpaslík (1988)

Další legenda, sci-fi sitcom, kterých moc nevzniká. Sledujeme příběhy Listera, jediného přeživšího člověka na nákladní vesmírné lodi Červený trpaslík.

Haló, Haló (1982)

Seriál z období 2. světové války, který ukazuje, že francouzský partizánský odpor je vlastně docela slušná legrace.

České sitcomy

Nebudeme si nic nalhávat, v této kategorii ve skutečnosti není moc o čem mluvit. Na to, jaká jsme v minulosti byli komediální velmoc, třeme v posledních letech v otázce humoru bídu s nouzí. Sociální sítě sice dokazují, že Češi rozhodně ze svého smyslu pro humor nic neztratili, ale musíme si umět přiznat, že převedení na obrazovku je v posledních letech ve většině případů až žalostně trapné. Za zmínku stojí vlastně jen několik málo seriálů, které se mohou chlubit jak povedeným humorem, tak kvalitním zpracováním. Které to jsou?

Taková normální rodinka (1971)

Klasika mezi seriály a jeden z vrcholů české seriálové tvorby. Ani po letech tenhle seriál neztrácí nic ze svého kouzla.

Okresní přebor (2010)

Seriál z fotbalového prostředí, který dokázal nádherně vystihnout jistou podstatu českého národa. A chlapskou lásku k fotbalu ukazuje v nesmírně úsměvným způsobem.

https://www.youtube.com/watch?v=DLg8V9_FnRw

Most! (2019)

A po Okresním přeboru další seriál Jana Prušinovského. Pohled zřejmě nejtalentovanějšího českého režiséra na to, jak může s lidmi v Mostu zamávat, když se tam náhle objeví bývalý starousedlík, co dnes vypadá úplně jinak…

Animované sitcomy

Kategorie zábavy, která se těší v posledních letech stále větší popularitě. Dalo by se říct, že tenhle žánr odstartoval seriál Simpsonovi, který co se týče animovaného humoru už před mnoha lety dosáhl do škatulky naprostých legend.

Postupem let mu ale přibývali stále zdatnější konkurenti. Ať už to byla Futurama, ke které si od Simpsonů odskočil Matt Groening, nebo South Park, který od začátku cílil především na dospělé a zbořil spoustu mýtů okolo toho, co se v seriálech může zdát už moc. Které animované sitcomy jsou tedy ty nej?

Futurama

Opět jsme v kategorii sci-fi sitcomů. A po Červeném trpaslíkovi je právě Futurama seriálem, který si zaslouží vaší pozornost. Vyšperkovaný humor tvůrce Simpsonových neztrácí nic ze své elegance ani v jiných galaxiích.

https://www.youtube.com/watch?v=y_OFAjS1mhg&list=PLjDShsLxuN6aoX3krLRscP9pftkbK1Q-h

Simpsonovi

Nejspíš znáte, takže ani nemá cenu o tomhle seriálu nic psát. A pokud jste ho snad ještě neviděli, co nejrychleji to napravte.

https://www.youtube.com/watch?v=BUT0saecDtQ

South Park

Jeden z prvních animáků, který si vysloužil přístupnost čistě pro dospělé. A vzhledem k drsnosti jeho humoru se sluší říct, že naprosto zaslouženě.

Brickleberry

Další laskomina mezi animonavnými sitcomy pro dospělé. Tenhle seriál se nebojí ničeho, takže pokud se vám líbí odvážnější vtipy, u kterých ostatní lapají vyděšeně po dechu, budou se vám líbit i Brickleberryovi.

R jako rodina

Sitcom z pera stand-up komika Billa Burra. Takže velmi vtipná záležitost, která si moc nebere servítky. Jalo Bill.

Rick a Morty

Další z kultovních klasik poslední doby. Šílenost, která vždy zaručeně pobaví a občas i zaskočí nečekanou filozofickou hloubkou.

Nejlepší americké sitcomy

Aneb – přiznejme si – poměrně zoufalý mezititulek ukazující, že v jiných státech to s dobrým humorem není až tak skvělé.

Pravidla zasnoubení

Zlatá sedmdesátá

Jak jsem poznal vaši matku

Dva a půl chlapa

Teorie velkého třesku

Taková moderní rodinka

Brooklyn 99

Průměrňákovi

Nové sitcomy

Sitcomy z posledních let, které se vyplatí sledovat. A že jich tedy vážně moc není…

Tenkrát poprvé/Never Have I Ever

Ted Lasso

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -