- Reklama -

Nejlepší sitcomy: Top 24, u kterých se zaručeně zasmějete

Nejlepší komediální seriály? Nejlepší sitcomy? Obojí najdete v článku Světohledu.

- Reklama -

Najít seriál, u kterého se člověk opravdu dobře pobaví, to přeci jenom není jen tak. Spousta seriálů má stagnující kvalitu, část děje neodpovídá komedii, ale spíše dramatu, napětí, protkáné tragédií, a dalšími problémy co z pohledu člověka, který hledá zábavu, do seriálu tak úplně nepatří. Proto se v tomto článku zaměříme čistě na nejlepší komediální sitcomy, čímž myslíme seriály, u kterých jde v první řadě o zábavu a drama je až na nějaké hodně vedlejší koleji.

Ať už jde o klasické sitcomy, animované sitcomy, komediální seriály americké produkce, české sitcomy, nebo nově vzniklé sitcomy, všechny, co za něco stojí, najdete v tomto přehledu. Světohled pro vás připravil jen ty nejlepší, které za všech okolností spolehlivě rozesmějí a rozptýlí chmury. A i když by se tomu někdo mohl divit, týká se to i klasických seriálů staršího data.

Ale dost už bylo řečí, pojďme se podívat na to, které seriály do vašeho obýváku přinesou nejvíc zábavy. (a malá poznámka: u seriálů uvádíme buď ukázku, výběr povedených scének, celé epizody nebo trailer, podle toho, co bylo k dispozici. Věříme, že si díky tomu uděláte o seriálech lepší představu, než ze strohého popisu, co ve skutečnosti téměř nikdy nic o seriálu neprozradí)

Klasické sitcomy

Ženatý se závazky

Příhody Ala Bundy, který je celkem roztomilý chlapík. Má ale kousavou manželku Peggy, nadrženého syna Buda a hloupou ale krásnou dceru Kelly.

Přátelé (1994)

Dnes již kultovní sitcom, který sleduje příběhy šestice přátel.

Jistě, pane ministře/Jistě, pane premiére (1980)

Komediální seriál z prostředí britské politiky, který někdy až příliš připomíná skutečnost.

Červený trpaslík (1988)

Další legenda, sci-fi sitcom, kterých moc nevzniká. Sledujeme příběhy Listera, jediného přeživšího člověka na nákladní vesmírné lodi Červený trpaslík.

Haló, Haló (1982)

Seriál z období 2. světové války, který ukazuje, že francouzský partizánský odpor je vlastně docela slušná legrace.

České sitcomy

Nebudeme si nic nalhávat, v této kategorii ve skutečnosti není moc o čem mluvit. Na to, jaká jsme v minulosti byli komediální velmoc, třeme v posledních letech v otázce humoru bídu s nouzí. Sociální sítě sice dokazují, že Češi rozhodně ze svého smyslu pro humor nic neztratili, ale musíme si umět přiznat, že převedení na obrazovku je v posledních letech ve většině případů až žalostně trapné. Za zmínku stojí vlastně jen několik málo seriálů, které se mohou chlubit jak povedeným humorem, tak kvalitním zpracováním. Které to jsou?

Taková normální rodinka (1971)

Klasika mezi seriály a jeden z vrcholů české seriálové tvorby. Ani po letech tenhle seriál neztrácí nic ze svého kouzla.

Okresní přebor (2010)

Seriál z fotbalového prostředí, který dokázal nádherně vystihnout jistou podstatu českého národa. A chlapskou lásku k fotbalu ukazuje v nesmírně úsměvným způsobem.

https://www.youtube.com/watch?v=DLg8V9_FnRw

Most! (2019)

A po Okresním přeboru další seriál Jana Prušinovského. Pohled zřejmě nejtalentovanějšího českého režiséra na to, jak může s lidmi v Mostu zamávat, když se tam náhle objeví bývalý starousedlík, co dnes vypadá úplně jinak…

Animované sitcomy

Kategorie zábavy, která se těší v posledních letech stále větší popularitě. Dalo by se říct, že tenhle žánr odstartoval seriál Simpsonovi, který co se týče animovaného humoru už před mnoha lety dosáhl do škatulky naprostých legend.

Postupem let mu ale přibývali stále zdatnější konkurenti. Ať už to byla Futurama, ke které si od Simpsonů odskočil Matt Groening, nebo South Park, který od začátku cílil především na dospělé a zbořil spoustu mýtů okolo toho, co se v seriálech může zdát už moc. Které animované sitcomy jsou tedy ty nej?

Futurama

Opět jsme v kategorii sci-fi sitcomů. A po Červeném trpaslíkovi je právě Futurama seriálem, který si zaslouží vaší pozornost. Vyšperkovaný humor tvůrce Simpsonových neztrácí nic ze své elegance ani v jiných galaxiích.

https://www.youtube.com/watch?v=y_OFAjS1mhg&list=PLjDShsLxuN6aoX3krLRscP9pftkbK1Q-h

Simpsonovi

Nejspíš znáte, takže ani nemá cenu o tomhle seriálu nic psát. A pokud jste ho snad ještě neviděli, co nejrychleji to napravte.

https://www.youtube.com/watch?v=BUT0saecDtQ

South Park

Jeden z prvních animáků, který si vysloužil přístupnost čistě pro dospělé. A vzhledem k drsnosti jeho humoru se sluší říct, že naprosto zaslouženě.

Brickleberry

Další laskomina mezi animonavnými sitcomy pro dospělé. Tenhle seriál se nebojí ničeho, takže pokud se vám líbí odvážnější vtipy, u kterých ostatní lapají vyděšeně po dechu, budou se vám líbit i Brickleberryovi.

R jako rodina

Sitcom z pera stand-up komika Billa Burra. Takže velmi vtipná záležitost, která si moc nebere servítky. Jalo Bill.

Rick a Morty

Další z kultovních klasik poslední doby. Šílenost, která vždy zaručeně pobaví a občas i zaskočí nečekanou filozofickou hloubkou.

Nejlepší americké sitcomy

Aneb – přiznejme si – poměrně zoufalý mezititulek ukazující, že v jiných státech to s dobrým humorem není až tak skvělé.

Pravidla zasnoubení

Zlatá sedmdesátá

Jak jsem poznal vaši matku

Dva a půl chlapa

Teorie velkého třesku

Taková moderní rodinka

Brooklyn 99

Průměrňákovi

Nové sitcomy

Sitcomy z posledních let, které se vyplatí sledovat. A že jich tedy vážně moc není…

Tenkrát poprvé/Never Have I Ever

Ted Lasso

- Reklama -

Nejnovější články

Poslední díl Rodu draka oživil vzpomínky na Dlouhou noc. Nekoukatelné, shodují se fanoušci

Z posledního dílu Rodu draka jste nejspíš viděli houby, i když třeba patříte mezi lidi, co u očaře přečtou i ty blechy ve spodní řádce. Podobně jako u jednoho ze stěžejních dílů Hry o trůny se totiž tvůrci zcela nepochopitelně rozhodli zahalit část dílu naprosto temnými scénami, ve kterých nebylo skoro nic vidět. A fanoušci zuří!

Deadpool 3 má datum premiéry. Do filmu přibude i Wolverin

Konečně bylo stanoveno datum premiéry Deadpoola 3 a těšit se mohou i fanoušci Wolverina.

Donald Sutherland se představí v málo známém hororu od Stephena Kinga

Novela Telefon pana Harrigana, která vyšla v roce 2020, vypráví o Craigovi (hraje ho Jaeden Martell), mladíkovi z malého města, který se spřátelí se...

Kdo nakonec v seriálu Rod draka usedne na Železný trůn po králi Viserysovi?

Příznivci seriálu Rod draka napjatě hltají příběhy rodu Targaryenů. A se spoustou nových postav vyvstává otázka, zda některé z „nových“ dětí krále Viseryse usedne na Železný trůn?

Úvodní píseň seriálu Rod draka: Autor hudby prozradil, proč zní jako ta ze Hry o trůny

Proč zní znělka seriálu Rod draka stejně jako ta ze Hry o trůny, vysvětlil autor hudby k seriálu Ramin Djawadi.

Dokument o kanibalovi Armiem Hammerovi viděla už i jeho bývalá manželka

Elizabeth Chambersová, bývalá manželka Armieho Hammera, poprvé promluvila o dokumentu o hercově kanibalismu.

Oblíbené články

Reklama
- Reklama -