- Reklama -

Nejlepší sitcomy: Top 24, u kterých se zaručeně zasmějete

Nejlepší komediální seriály? Nejlepší sitcomy? Obojí najdete v článku Světohledu.

- Reklama -

Najít seriál, u kterého se člověk opravdu dobře pobaví, to přeci jenom není jen tak. Spousta seriálů má stagnující kvalitu, část děje neodpovídá komedii, ale spíše dramatu, napětí, protkáné tragédií, a dalšími problémy co z pohledu člověka, který hledá zábavu, do seriálu tak úplně nepatří. Proto se v tomto článku zaměříme čistě na nejlepší komediální sitcomy, čímž myslíme seriály, u kterých jde v první řadě o zábavu a drama je až na nějaké hodně vedlejší koleji.

Ať už jde o klasické sitcomy, animované sitcomy, komediální seriály americké produkce, české sitcomy, nebo nově vzniklé sitcomy, všechny, co za něco stojí, najdete v tomto přehledu. Světohled pro vás připravil jen ty nejlepší, které za všech okolností spolehlivě rozesmějí a rozptýlí chmury. A i když by se tomu někdo mohl divit, týká se to i klasických seriálů staršího data.

Ale dost už bylo řečí, pojďme se podívat na to, které seriály do vašeho obýváku přinesou nejvíc zábavy. (a malá poznámka: u seriálů uvádíme buď ukázku, výběr povedených scének, celé epizody nebo trailer, podle toho, co bylo k dispozici. Věříme, že si díky tomu uděláte o seriálech lepší představu, než ze strohého popisu, co ve skutečnosti téměř nikdy nic o seriálu neprozradí)

Klasické sitcomy

Ženatý se závazky

Příhody Ala Bundy, který je celkem roztomilý chlapík. Má ale kousavou manželku Peggy, nadrženého syna Buda a hloupou ale krásnou dceru Kelly.

- Reklama -

Přátelé (1994)

Dnes již kultovní sitcom, který sleduje příběhy šestice přátel.

Jistě, pane ministře/Jistě, pane premiére (1980)

Komediální seriál z prostředí britské politiky, který někdy až příliš připomíná skutečnost.

Červený trpaslík (1988)

Další legenda, sci-fi sitcom, kterých moc nevzniká. Sledujeme příběhy Listera, jediného přeživšího člověka na nákladní vesmírné lodi Červený trpaslík.

Haló, Haló (1982)

Seriál z období 2. světové války, který ukazuje, že francouzský partizánský odpor je vlastně docela slušná legrace.

České sitcomy

Nebudeme si nic nalhávat, v této kategorii ve skutečnosti není moc o čem mluvit. Na to, jaká jsme v minulosti byli komediální velmoc, třeme v posledních letech v otázce humoru bídu s nouzí. Sociální sítě sice dokazují, že Češi rozhodně ze svého smyslu pro humor nic neztratili, ale musíme si umět přiznat, že převedení na obrazovku je v posledních letech ve většině případů až žalostně trapné. Za zmínku stojí vlastně jen několik málo seriálů, které se mohou chlubit jak povedeným humorem, tak kvalitním zpracováním. Které to jsou?

Taková normální rodinka (1971)

Klasika mezi seriály a jeden z vrcholů české seriálové tvorby. Ani po letech tenhle seriál neztrácí nic ze svého kouzla.

Okresní přebor (2010)

Seriál z fotbalového prostředí, který dokázal nádherně vystihnout jistou podstatu českého národa. A chlapskou lásku k fotbalu ukazuje v nesmírně úsměvným způsobem.

https://www.youtube.com/watch?v=DLg8V9_FnRw

Most! (2019)

A po Okresním přeboru další seriál Jana Prušinovského. Pohled zřejmě nejtalentovanějšího českého režiséra na to, jak může s lidmi v Mostu zamávat, když se tam náhle objeví bývalý starousedlík, co dnes vypadá úplně jinak…

Animované sitcomy

Kategorie zábavy, která se těší v posledních letech stále větší popularitě. Dalo by se říct, že tenhle žánr odstartoval seriál Simpsonovi, který co se týče animovaného humoru už před mnoha lety dosáhl do škatulky naprostých legend.

Postupem let mu ale přibývali stále zdatnější konkurenti. Ať už to byla Futurama, ke které si od Simpsonů odskočil Matt Groening, nebo South Park, který od začátku cílil především na dospělé a zbořil spoustu mýtů okolo toho, co se v seriálech může zdát už moc. Které animované sitcomy jsou tedy ty nej?

Futurama

Opět jsme v kategorii sci-fi sitcomů. A po Červeném trpaslíkovi je právě Futurama seriálem, který si zaslouží vaší pozornost. Vyšperkovaný humor tvůrce Simpsonových neztrácí nic ze své elegance ani v jiných galaxiích.

https://www.youtube.com/watch?v=y_OFAjS1mhg&list=PLjDShsLxuN6aoX3krLRscP9pftkbK1Q-h

Simpsonovi

Nejspíš znáte, takže ani nemá cenu o tomhle seriálu nic psát. A pokud jste ho snad ještě neviděli, co nejrychleji to napravte.

https://www.youtube.com/watch?v=BUT0saecDtQ

South Park

Jeden z prvních animáků, který si vysloužil přístupnost čistě pro dospělé. A vzhledem k drsnosti jeho humoru se sluší říct, že naprosto zaslouženě.

Brickleberry

Další laskomina mezi animonavnými sitcomy pro dospělé. Tenhle seriál se nebojí ničeho, takže pokud se vám líbí odvážnější vtipy, u kterých ostatní lapají vyděšeně po dechu, budou se vám líbit i Brickleberryovi.

R jako rodina

Sitcom z pera stand-up komika Billa Burra. Takže velmi vtipná záležitost, která si moc nebere servítky. Jalo Bill.

Rick a Morty

Další z kultovních klasik poslední doby. Šílenost, která vždy zaručeně pobaví a občas i zaskočí nečekanou filozofickou hloubkou.

Nejlepší americké sitcomy

Aneb – přiznejme si – poměrně zoufalý mezititulek ukazující, že v jiných státech to s dobrým humorem není až tak skvělé.

Pravidla zasnoubení

Zlatá sedmdesátá

Jak jsem poznal vaši matku

Dva a půl chlapa

Teorie velkého třesku

Taková moderní rodinka

Brooklyn 99

Průměrňákovi

Nové sitcomy

Sitcomy z posledních let, které se vyplatí sledovat. A že jich tedy vážně moc není…

Tenkrát poprvé/Never Have I Ever

Ted Lasso

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -