- Reklama -

Nicolas Cage se při hraní Drákuly ve filmu Renfield inspiroval u hadů a koček

Podle nedávného rozhovoru se Nicolas Cage při ztvárnění hraběte Drákuly v připravovaném filmu Renfield inspiroval divokostí zvířat.

- Reklama -

Hrabě Drákula se vrací na stříbrné plátno v nadcházejícím filmu Renfield. A Nicolas Cage prozradil, z jakých různých zdrojů čerpal chování pro svou roli. V rozhovoru pro JoBlo.com Cage přiznal, že hledal inspiraci především ve zvířecí říši, aby umocnil „živočišnost“ své postavy. Ta je podle něj „protikladem Drákulovy elegance takzvaného člověka“. „Ale když jeho démon vyjde ven, celé jeho zvířecí já vypluje na povrch. A zvířata bývají vrcholoví predátoři, jako kočky a hadi,“ dodává.

Drákulovi se zuby mění podle nálady

K filmovému využití prvků ze zvířecí říše se vyjádřil i režisér filmu Chris McKay. Cage měl sice praktické tesáky, které si nechával nasazené, i když ho zrovna netočily kamery, ale později mu upíří zuby v postprodukci ještě vylepšili pomocí CGI. Cílem týmu bylo vytvořit něco, co by vypadalo jako chřestýší tesáky, když se upír chystá někoho kousnout.

Designérka speciálních maskérských efektů Christien Tinsleyová, která pracovala na filmech jako Já, legenda nebo Santa Clarita Diet, zase podle stránek yahoo.com vysvětlila, že maskéři vytvářeli Drákulovy zuby postupně, podle nálady postavy. Když se Drákula rozzlobí a stane se primitivnější, jeho zuby se prodlouží a rozšíří. Tým si pátral, jaké zvíře to ve skutečnosti dělá, a objevil hady, kterým se zuby se při útoku také prodlužují směrem ven.

Pánovi temnot nedáte výpověď, říká Nicolas Cage

Co se týče děje filmu, vypráví o Renfieldovi (hraje ho Nicholas Hoult). Ten je něco jako hlavní Drákulův pomocník, který už nechce svému šéfovi poskytovat stálý přísun nevinných obětí. Jak ale Cage vysvětlil, „člověk jen tak nepodá výpověď Pánovi temnot“.

Vztah postavy s Drákulou je podle záběrů z traileru toxický, perverzní a zahrnující celou řadu aspektů, od pozice šéfa a zaměstnance přes jakýsi vztah otce a syna až po zhrzené milence.

Film vstoupí do kin příští měsíc, konkrétně 13. dubna.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -