- Reklama -

Nicolas Cage se při hraní Drákuly ve filmu Renfield inspiroval u hadů a koček

Podle nedávného rozhovoru se Nicolas Cage při ztvárnění hraběte Drákuly v připravovaném filmu Renfield inspiroval divokostí zvířat.

- Reklama -

Hrabě Drákula se vrací na stříbrné plátno v nadcházejícím filmu Renfield. A Nicolas Cage prozradil, z jakých různých zdrojů čerpal chování pro svou roli. V rozhovoru pro JoBlo.com Cage přiznal, že hledal inspiraci především ve zvířecí říši, aby umocnil „živočišnost“ své postavy. Ta je podle něj „protikladem Drákulovy elegance takzvaného člověka“. „Ale když jeho démon vyjde ven, celé jeho zvířecí já vypluje na povrch. A zvířata bývají vrcholoví predátoři, jako kočky a hadi,“ dodává.

Drákulovi se zuby mění podle nálady

K filmovému využití prvků ze zvířecí říše se vyjádřil i režisér filmu Chris McKay. Cage měl sice praktické tesáky, které si nechával nasazené, i když ho zrovna netočily kamery, ale později mu upíří zuby v postprodukci ještě vylepšili pomocí CGI. Cílem týmu bylo vytvořit něco, co by vypadalo jako chřestýší tesáky, když se upír chystá někoho kousnout.

Designérka speciálních maskérských efektů Christien Tinsleyová, která pracovala na filmech jako Já, legenda nebo Santa Clarita Diet, zase podle stránek yahoo.com vysvětlila, že maskéři vytvářeli Drákulovy zuby postupně, podle nálady postavy. Když se Drákula rozzlobí a stane se primitivnější, jeho zuby se prodlouží a rozšíří. Tým si pátral, jaké zvíře to ve skutečnosti dělá, a objevil hady, kterým se zuby se při útoku také prodlužují směrem ven.

Pánovi temnot nedáte výpověď, říká Nicolas Cage

Co se týče děje filmu, vypráví o Renfieldovi (hraje ho Nicholas Hoult). Ten je něco jako hlavní Drákulův pomocník, který už nechce svému šéfovi poskytovat stálý přísun nevinných obětí. Jak ale Cage vysvětlil, „člověk jen tak nepodá výpověď Pánovi temnot“.

- Reklama -

Vztah postavy s Drákulou je podle záběrů z traileru toxický, perverzní a zahrnující celou řadu aspektů, od pozice šéfa a zaměstnance přes jakýsi vztah otce a syna až po zhrzené milence.

Film vstoupí do kin příští měsíc, konkrétně 13. dubna.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.

Amber Heardová u soudu tvrdila, že za její konec v Aquamanovi může Jason Momoa

Po neúspěšném soudním sporu proti Johnnymu Deppovi se Amber Heardová rozhodla jít k soudu kvůli kolegům Jasonovi Momoovi a režisérovi Jamesi Wanovi kvůli jejich chování na place při natáčení pokračování Aquamana.

Poskrvněná pověst Vince Vaugna: Při kolegově sporu se postavil na stranu rasismu

Na počátku 21. století patřil Vince Vaughn mezi nejobsazovanější hollywoodské herce, pak ale jeho kariéru nabrala nečekaný směr a rolí mu ubývalo. Jedním z důvodů, proč to tak je, může být i spor jeho černošského kolegy kvůli filmu Trable v ráji, při kterém se Vaughn nezachoval zrovna nejlépe.

Kevin Costner si filmem Vodní svět málem úplně zničil kariéru

Kevin Costner patří už léta mezi uznávané herce, ale v devadesátých letech se neúspěšným filmem téměř připravil o slušně rozjetou kariéru.

Nejapný žert v Bradavicích: Alan Rickman legendárně ztrapnil Daniela Radcliffa

Když Daniel Radcliffe propagoval svůj film "Rohy", obrátil se na skrz Reddit na fanoušky a odpověděl jim na řadu otázek . Jak se dalo čekat, nejvíc jich směřovalo na jeho účinkování ve filmech Harry Potter. Radcliffe přiznal, že se při natáčení stal obětí "pranku" od Alana Rickmana.

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -