- Reklama -

Nicolas Cage se při hraní Drákuly ve filmu Renfield inspiroval u hadů a koček

Podle nedávného rozhovoru se Nicolas Cage při ztvárnění hraběte Drákuly v připravovaném filmu Renfield inspiroval divokostí zvířat.

- Reklama -

Hrabě Drákula se vrací na stříbrné plátno v nadcházejícím filmu Renfield. A Nicolas Cage prozradil, z jakých různých zdrojů čerpal chování pro svou roli. V rozhovoru pro JoBlo.com Cage přiznal, že hledal inspiraci především ve zvířecí říši, aby umocnil „živočišnost“ své postavy. Ta je podle něj „protikladem Drákulovy elegance takzvaného člověka“. „Ale když jeho démon vyjde ven, celé jeho zvířecí já vypluje na povrch. A zvířata bývají vrcholoví predátoři, jako kočky a hadi,“ dodává.

Drákulovi se zuby mění podle nálady

K filmovému využití prvků ze zvířecí říše se vyjádřil i režisér filmu Chris McKay. Cage měl sice praktické tesáky, které si nechával nasazené, i když ho zrovna netočily kamery, ale později mu upíří zuby v postprodukci ještě vylepšili pomocí CGI. Cílem týmu bylo vytvořit něco, co by vypadalo jako chřestýší tesáky, když se upír chystá někoho kousnout.

Designérka speciálních maskérských efektů Christien Tinsleyová, která pracovala na filmech jako Já, legenda nebo Santa Clarita Diet, zase podle stránek yahoo.com vysvětlila, že maskéři vytvářeli Drákulovy zuby postupně, podle nálady postavy. Když se Drákula rozzlobí a stane se primitivnější, jeho zuby se prodlouží a rozšíří. Tým si pátral, jaké zvíře to ve skutečnosti dělá, a objevil hady, kterým se zuby se při útoku také prodlužují směrem ven.

Pánovi temnot nedáte výpověď, říká Nicolas Cage

Co se týče děje filmu, vypráví o Renfieldovi (hraje ho Nicholas Hoult). Ten je něco jako hlavní Drákulův pomocník, který už nechce svému šéfovi poskytovat stálý přísun nevinných obětí. Jak ale Cage vysvětlil, „člověk jen tak nepodá výpověď Pánovi temnot“.

- Reklama -

Vztah postavy s Drákulou je podle záběrů z traileru toxický, perverzní a zahrnující celou řadu aspektů, od pozice šéfa a zaměstnance přes jakýsi vztah otce a syna až po zhrzené milence.

Film vstoupí do kin příští měsíc, konkrétně 13. dubna.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -