- Reklama -

Nicolas Cage je konečně zpátky: V komedii letošního roku fenomenálně hraje sám sebe

V posledních letech točil Nicolas Cage jeden propadák za druhým a člověk by až věřil, že už nikdy nenatočí další dobrý film. Naštěstí to tak není – herec aktuálně září v zatím nejlepší komedii roku 2022.

- Reklama -

Snímek The Unbearable Weight of Massive Talent nebo chcete-li česky Nesnesitelná tíha obrovského talentu se rychle po svém uvedení v amerických kinech stává hitem. Zaslouženě. V hlavní roli téhle komedie o fiktivním Nicolasi Cageovi, zkrachovalé filmové hvězdě, září Nicolas Cage, který zde předvádí možná nejlepší herecký výkon v životě. A zdatně mu u toho sekunduje hvězda Narcos Pedro Pascal. Filmový Cage je zadlužený, nemůže zavadit o dobrou roli a nevychází z vlastní dcerou. Navíc ho v těžkých momentech pronásleduje jeho namyšlené mladší já. Pascalova postava Javi Gutierreze, Cageova fanouška, mu z nepříjemné situace nabídne východisko. Co kdyby se Cage za milion dolarů zúčastnil jeho narozenin?

Herec nechce, raději by se viděl v novém Tarantinově filmu. Jenže když mu přestane fungovat hotelová karta po nepovedené oslavě dceřiných narozenin, nevidí jiné východisko ze svých problémů, než nabídku přijmout. To ale ještě netuší, že Javi je ve skutečnosti možná někdo jiný, než se zdá…

Nicolas Cage film dlouho odmítal

Film je jakousi oslavou Nicolase Cage, což tvůrci nijak netají. Podle Newsweeku projekt herec v minulosti několikrát odmítl. Přitom bez jeho účasti nebyla naděje na to, že by mohl film plnohodnotně vzniknout. „V jednu chvíli jsme přemýšleli o fiktivní filmové hvězdě a přišlo nám to mnohem méně zajímavé,“ řekl Gormican. „Jediná věc, o které jsme s naším producentem Kevinem Turenem vážně diskutovali, bylo, že by Nicolase Cage hrál buď Daniel Day Lewis, nebo Christian Bale v plné protetice.“

Nakonec to ale nebylo potřeba. Dlouho odmítaný projekt Nicolas Cage nakonec přijal. A litovat toho rozhodně nemusí. Ukázal díky němu, že je zpátky v plné formě. Jeho výkon je jedním slovem fenomenální. A nejen jeho. Dvojice Nicolas Cage a Pedro Pascal tráví na plátně většinu filmu. A právě vzájemná chemie herců dělá z téhle komedie báječnou a vskutku nezapomenutelnou podívanou.

Všemi obdivovaný Cage

Film zároveň těží z nejrůznějších vtípků na účet Cageovi slavné minulosti, jeho legendárních filmů a známých nepovedených rodinných vztahů. V tomhle ohledu vyniká až dojemná úcta, kterou některé fimové postavy herci projevují, zatímco se neúspěšně pere s nepřízní osudu. V tomhle ohledu vyniká především postava Javiho, kterého hraje Pedro Pascal.

Není přitom tajemstvím, že pro Pascala šlo svým způsobem o vysněnou roli. Otevřeně totiž přiznal, že patří k velkým obdivovatelům Nicolase Cage a práci na projektu si tak užíval od začátku do konce. „Bylo v tom skoro něco, co se týkalo, já nevím, znovuprobuzení věcí, na kterých vám záleží a proč jste se do toho všeho vůbec pustili,“ svěřil se Pascal stránkám movieweb.com. „On pořád hledá výzvy, je super připravený, přichází s novými nápady. A upřímně, byla to neuvěřitelná výzva, které se musel postavit.“

Že jde o povedený film naznačují i první kritiky na ČSFD. Ačkoli je zatím jen málo hodnotících, film se zatím drží na úchvatných 93 procentech. A ačkoli je film do značné míry sólo představením Nicolase Cage, za pochvalu stojí i Pascalův výkon v roli Javiho, nepřehlédnutelný je ale i Neil Patrick Harris v roli Cageova agenta.

Alfou omegou je ale výkon Nicolase Cage. Ten po dlouhé době předvádí snad všechny odstíny svého herectví a zároveň ukazuje, že má i výrazný komediální talent.

Snímek The Unbearable Weight of Massive Talent je prostě povedenou komedií, ke které se diváci s chutí budou vracet. A takový film měl Nicolas Cage naposledy někdy v devadesátých letech.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -