- Reklama -

„Oppenheimer“ Christophera Nolana oživí první test atomové bomby. Vše se natáčelo bez triků

Ve filmu Oppenheimer Christophera Nolana se bez nákládných triků zopakoval před kamerou jaderný výbuch známý jako "test Trinity".

- Reklama -

Připravovaný film o Robertu Oppenheimerovi si v poslední době získal značnou pozornost. Především díky tomu, že se režisérovi filmu Christopheru Nolanovi podařila rekonstrukce prvního atomového výbuchu v Novém Mexiku v červenci 1945. A to bez použití jakýchkoli digitálních speciálních efektů.

Historická událost známá jako Trinity Test znamenala úspěšné nasazení první jaderné zbraně. Její dopad na průběh války byl nezměrný. Oppenheimer, kterému se přezdívalo „otec atomové bomby“, hrál klíčovou roli v projektu Manhattan. Šlo o přísně tajnou výzkumnou iniciativu, která jaderné zbraně pro použití v konfliktu vyvinula.

Byla to obrovská výzva, přiznal Nolan

Film, který režíruje Christopher Nolan, vzbudil rozruch díky svému jedinečnému přístupu k rekonstrukci Trinity Testu. „Je to jeden z nejnáročnějších projektů, jakého jsem se kdy ujal, co se týče rozsahu a setkání s celou šíří Oppenheimerova příběhu,“ řekl režisér filmu Tenet podle stránek gamesradar.com. „Byly to velké logistické a praktické výzvy. Ale měl jsem výjimečný štáb, který se opravdu snažil. Chvíli trvalo, než jsme s tím byli hotoví. Ale když sleduji, jak se dostavují výsledky, a když dávám film dohromady, jsem nadšený z toho, čeho můj tým dokázal dosáhnout.“

Nolan nedávno také prozradil, že místo toho, aby se spoléhal na počítačovou grafiku, se svým týmem test skutečně rekonstruoval. Chtěl historickou událost na plátně zobrazit co nejvěrněji. I když není jasné, jak přesně se mu to podařilo, je jisté, že Nolanův Oppenheimer bude dalším jeho filmem, který posouvá hranice filmového světa.

- Reklama -

„Zrekonstruovat test Trinity bez použití počítačové grafiky byla obrovská výzva,“ přiznal Nolan. „Andrew Jackson – můj supervizor vizuálních efektů, dostal jsem ho na palubu hned na začátku – se zabýval tím, jak bychom mohli spoustu vizuálních prvků filmu udělat prakticky, od znázornění kvantové dynamiky a kvantové fyziky až po samotný test Trinity… Byly to obrovské praktické výzvy.“

Kdo je v obsazení filmu Oppenheimer?

Roli Oppenheimera hraje Cillian Murphy, Emily Blunt ztvární jeho manželku Katherine „Kitty“ Oppenheimerovou, uznávanou botaničku a bioložku. Matt Damon se představí v roli generála Leslieho Grovese mladšího, ředitele projektu Manhattan. Robert Downey Jr. představuje Lewise Strausse, zakládajícího komisaře americké Komise pro atomovou energii, píše maxim.com. Florence Pugh hraje psychiatričku Jean Tatlockovou, Benny Safdie teoretického fyzika Edwarda Tellera, Michael Angarano si zahraje Roberta Serbera a Josh Hartnett průkopnického amerického jaderného vědce Ernesta Lawrence.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -