- Reklama -

„Oppenheimer“ Christophera Nolana oživí první test atomové bomby. Vše se natáčelo bez triků

Ve filmu Oppenheimer Christophera Nolana se bez nákládných triků zopakoval před kamerou jaderný výbuch známý jako "test Trinity".

- Reklama -

Připravovaný film o Robertu Oppenheimerovi si v poslední době získal značnou pozornost. Především díky tomu, že se režisérovi filmu Christopheru Nolanovi podařila rekonstrukce prvního atomového výbuchu v Novém Mexiku v červenci 1945. A to bez použití jakýchkoli digitálních speciálních efektů.

Historická událost známá jako Trinity Test znamenala úspěšné nasazení první jaderné zbraně. Její dopad na průběh války byl nezměrný. Oppenheimer, kterému se přezdívalo „otec atomové bomby“, hrál klíčovou roli v projektu Manhattan. Šlo o přísně tajnou výzkumnou iniciativu, která jaderné zbraně pro použití v konfliktu vyvinula.

Byla to obrovská výzva, přiznal Nolan

Film, který režíruje Christopher Nolan, vzbudil rozruch díky svému jedinečnému přístupu k rekonstrukci Trinity Testu. „Je to jeden z nejnáročnějších projektů, jakého jsem se kdy ujal, co se týče rozsahu a setkání s celou šíří Oppenheimerova příběhu,“ řekl režisér filmu Tenet podle stránek gamesradar.com. „Byly to velké logistické a praktické výzvy. Ale měl jsem výjimečný štáb, který se opravdu snažil. Chvíli trvalo, než jsme s tím byli hotoví. Ale když sleduji, jak se dostavují výsledky, a když dávám film dohromady, jsem nadšený z toho, čeho můj tým dokázal dosáhnout.“

Nolan nedávno také prozradil, že místo toho, aby se spoléhal na počítačovou grafiku, se svým týmem test skutečně rekonstruoval. Chtěl historickou událost na plátně zobrazit co nejvěrněji. I když není jasné, jak přesně se mu to podařilo, je jisté, že Nolanův Oppenheimer bude dalším jeho filmem, který posouvá hranice filmového světa.

„Zrekonstruovat test Trinity bez použití počítačové grafiky byla obrovská výzva,“ přiznal Nolan. „Andrew Jackson – můj supervizor vizuálních efektů, dostal jsem ho na palubu hned na začátku – se zabýval tím, jak bychom mohli spoustu vizuálních prvků filmu udělat prakticky, od znázornění kvantové dynamiky a kvantové fyziky až po samotný test Trinity… Byly to obrovské praktické výzvy.“

Kdo je v obsazení filmu Oppenheimer?

Roli Oppenheimera hraje Cillian Murphy, Emily Blunt ztvární jeho manželku Katherine „Kitty“ Oppenheimerovou, uznávanou botaničku a bioložku. Matt Damon se představí v roli generála Leslieho Grovese mladšího, ředitele projektu Manhattan. Robert Downey Jr. představuje Lewise Strausse, zakládajícího komisaře americké Komise pro atomovou energii, píše maxim.com. Florence Pugh hraje psychiatričku Jean Tatlockovou, Benny Safdie teoretického fyzika Edwarda Tellera, Michael Angarano si zahraje Roberta Serbera a Josh Hartnett průkopnického amerického jaderného vědce Ernesta Lawrence.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Liam Neeson vysvětlil, proč před lety odmítl nabídku na roli Jamese Bonda

Herec Liam Neeson prozradil, že v minulosti přišel o možnost hrát legendárního britského agenta 007 Jamese Bonda. Udělal to kvůli výhrůžkám své ženy Natashy Richardsonové.

V seriálu Koruna se objeví extempore prince Harryho s nacistickou uniformou

Podle zpráv z Británie se v nadcházející sezóně seriálového hitu Koruna objeví skandál s nacistickou uniformou prince Harryho.

Jenna Ortega promluvila o tvůrčích neshodách při natáčení seriálu Wednesday

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

Vnučka Elvise Presleyho lhala o svém zpěvu kvůli roli v novém seriálu

Riley Keoughová, vnučka Elvise Presleyho, získala roli hlavní postavy v nejnovějším seriálu společnosti Prime Video Daisy Jones and The Six.

Novinky na Netflixu březen 2023: Nové díly seriálu Ty a krimi s Idrisem Elbou

Netflix oznámil březnovou nabídku, které dominují očekávané novinky jako 2. část 4. řady seriálu Ty, nová řada Světla a stínů a film Luther: Pád z nebes.

Stranger Things dostanou prequel: Děj se zaměří na mladého Hoppera

Svět seriálu Stranger Things se rozšíří o nový prequel, tentokrát však nebude na Netflixu. Fanoušci oblíbeného sci-fi seriálu se dočkají divadelního představení s názvem “Stranger Things: The First Shadow", které bude mít premiéru koncem roku 2023 v londýnském divadle Phoenix.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -