- Reklama -

„Oppenheimer“ Christophera Nolana oživí první test atomové bomby. Vše se natáčelo bez triků

Ve filmu Oppenheimer Christophera Nolana se bez nákládných triků zopakoval před kamerou jaderný výbuch známý jako "test Trinity".

- Reklama -

Připravovaný film o Robertu Oppenheimerovi si v poslední době získal značnou pozornost. Především díky tomu, že se režisérovi filmu Christopheru Nolanovi podařila rekonstrukce prvního atomového výbuchu v Novém Mexiku v červenci 1945. A to bez použití jakýchkoli digitálních speciálních efektů.

Historická událost známá jako Trinity Test znamenala úspěšné nasazení první jaderné zbraně. Její dopad na průběh války byl nezměrný. Oppenheimer, kterému se přezdívalo „otec atomové bomby“, hrál klíčovou roli v projektu Manhattan. Šlo o přísně tajnou výzkumnou iniciativu, která jaderné zbraně pro použití v konfliktu vyvinula.

Byla to obrovská výzva, přiznal Nolan

Film, který režíruje Christopher Nolan, vzbudil rozruch díky svému jedinečnému přístupu k rekonstrukci Trinity Testu. „Je to jeden z nejnáročnějších projektů, jakého jsem se kdy ujal, co se týče rozsahu a setkání s celou šíří Oppenheimerova příběhu,“ řekl režisér filmu Tenet podle stránek gamesradar.com. „Byly to velké logistické a praktické výzvy. Ale měl jsem výjimečný štáb, který se opravdu snažil. Chvíli trvalo, než jsme s tím byli hotoví. Ale když sleduji, jak se dostavují výsledky, a když dávám film dohromady, jsem nadšený z toho, čeho můj tým dokázal dosáhnout.“

Nolan nedávno také prozradil, že místo toho, aby se spoléhal na počítačovou grafiku, se svým týmem test skutečně rekonstruoval. Chtěl historickou událost na plátně zobrazit co nejvěrněji. I když není jasné, jak přesně se mu to podařilo, je jisté, že Nolanův Oppenheimer bude dalším jeho filmem, který posouvá hranice filmového světa.

- Reklama -

„Zrekonstruovat test Trinity bez použití počítačové grafiky byla obrovská výzva,“ přiznal Nolan. „Andrew Jackson – můj supervizor vizuálních efektů, dostal jsem ho na palubu hned na začátku – se zabýval tím, jak bychom mohli spoustu vizuálních prvků filmu udělat prakticky, od znázornění kvantové dynamiky a kvantové fyziky až po samotný test Trinity… Byly to obrovské praktické výzvy.“

Kdo je v obsazení filmu Oppenheimer?

Roli Oppenheimera hraje Cillian Murphy, Emily Blunt ztvární jeho manželku Katherine „Kitty“ Oppenheimerovou, uznávanou botaničku a bioložku. Matt Damon se představí v roli generála Leslieho Grovese mladšího, ředitele projektu Manhattan. Robert Downey Jr. představuje Lewise Strausse, zakládajícího komisaře americké Komise pro atomovou energii, píše maxim.com. Florence Pugh hraje psychiatričku Jean Tatlockovou, Benny Safdie teoretického fyzika Edwarda Tellera, Michael Angarano si zahraje Roberta Serbera a Josh Hartnett průkopnického amerického jaderného vědce Ernesta Lawrence.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -