- Reklama -

Co chystá 6. série Gangů z Birminghamu? Tommy Shelby si splní americký sen

Klan Shelbyů plánuje v závěrečné 6. řadě seriálu proniknout na americký trh s opiem…

- Reklama -

V šesté a poslední řadě oblíbeného seriálového dramatu z gangsterského prostředí budou opět létat kulky a poteče krev. Tommy Shelby a Gangy z Birminghamu se totiž postaví americkému mafiánskému bossovi, informuje digitalspy.com.

Klan Shelbyů utrpěl ránu, když jejich spiknutí s cílem zavraždit fašistického politika Oswalda Mosleyho skončilo fiaskem. Příběh pokračuje o čtyři roky později, v roce 1933, kdy Tommy plánuje nový americký podnik.

„Letošní sérii jsme udělali zatím nejzajímavější a jde nejvíce do hloubky,‘ prozradil Cillian Murphy, který Tommyho hraje od roku 2013. „Je to vyvrcholení seriálu a my to chtěli udělat co nejvíc výjimečné!‘

Zvládnou Shelbyovi stěhování do Ameriky?

V první epizodě Tommy přijíždí na Miquelon u kanadského pobřeží v době, kdy v USA finišuje prohibice – zákaz prodeje alkoholu. A s koncem nelegálního obchodu s alkoholem chce Tommy základnu využít k pašování opia. Jenže každý obchod musí schválit šéf americké mafie Jack Nelson.

- Reklama -

„Miquelon je francouzské území a já musel v několika scénách oprášit francouzštinu,“ přiznal Cillian v rozhovoru pro variety.com. „Moje máma je učitelka francouzštiny v důchodu, tak jsem jí poslal repliky a ona mi pomohla osvěžit paměť!“

Nové tváře

V roli židovského gangstera Alfieho Solomonse se vrací Tom Hardy a do seriálu jako nová postava přichází Stephen Graham z kriminálního seriálu Line of Duty.

Do závěrečné řady se také přidal bývalý herec ze seriálu Black Mirror Conrad Khan.

Památka Helen McCrory

Přes příchod nových tváří se prý herci ze seriálu Gangy z Birminghamu stále vzpamatovávají ze ztráty Helen McCrory (teta Polly), která loni zemřela.

„Celý seriál je poctou Helen,“ říká Cillian. „Doufám, že seriál dostojí její památce a naší vzpomínce na ni.

Herečka byla vždy středobodem seriálu, protože Polly byla mateřským srdcem, které tlouklo v rodině Shelbyových, a první díl právem náleží její památce.

Šestá a závěrečná řada Peaky Blinders začne poslední neděli tohoto měsíce.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -