- Reklama -

Co chystá 6. série Gangů z Birminghamu? Tommy Shelby si splní americký sen

Klan Shelbyů plánuje v závěrečné 6. řadě seriálu proniknout na americký trh s opiem…

- Reklama -

V šesté a poslední řadě oblíbeného seriálového dramatu z gangsterského prostředí budou opět létat kulky a poteče krev. Tommy Shelby a Gangy z Birminghamu se totiž postaví americkému mafiánskému bossovi, informuje digitalspy.com.

Klan Shelbyů utrpěl ránu, když jejich spiknutí s cílem zavraždit fašistického politika Oswalda Mosleyho skončilo fiaskem. Příběh pokračuje o čtyři roky později, v roce 1933, kdy Tommy plánuje nový americký podnik.

„Letošní sérii jsme udělali zatím nejzajímavější a jde nejvíce do hloubky,‘ prozradil Cillian Murphy, který Tommyho hraje od roku 2013. „Je to vyvrcholení seriálu a my to chtěli udělat co nejvíc výjimečné!‘

Zvládnou Shelbyovi stěhování do Ameriky?

V první epizodě Tommy přijíždí na Miquelon u kanadského pobřeží v době, kdy v USA finišuje prohibice – zákaz prodeje alkoholu. A s koncem nelegálního obchodu s alkoholem chce Tommy základnu využít k pašování opia. Jenže každý obchod musí schválit šéf americké mafie Jack Nelson.

- Reklama -

„Miquelon je francouzské území a já musel v několika scénách oprášit francouzštinu,“ přiznal Cillian v rozhovoru pro variety.com. „Moje máma je učitelka francouzštiny v důchodu, tak jsem jí poslal repliky a ona mi pomohla osvěžit paměť!“

Nové tváře

V roli židovského gangstera Alfieho Solomonse se vrací Tom Hardy a do seriálu jako nová postava přichází Stephen Graham z kriminálního seriálu Line of Duty.

Do závěrečné řady se také přidal bývalý herec ze seriálu Black Mirror Conrad Khan.

Památka Helen McCrory

Přes příchod nových tváří se prý herci ze seriálu Gangy z Birminghamu stále vzpamatovávají ze ztráty Helen McCrory (teta Polly), která loni zemřela.

„Celý seriál je poctou Helen,“ říká Cillian. „Doufám, že seriál dostojí její památce a naší vzpomínce na ni.

Herečka byla vždy středobodem seriálu, protože Polly byla mateřským srdcem, které tlouklo v rodině Shelbyových, a první díl právem náleží její památce.

Šestá a závěrečná řada Peaky Blinders začne poslední neděli tohoto měsíce.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -