- Reklama -

Co chystá 6. série Gangů z Birminghamu? Tommy Shelby si splní americký sen

Klan Shelbyů plánuje v závěrečné 6. řadě seriálu proniknout na americký trh s opiem…

- Reklama -

V šesté a poslední řadě oblíbeného seriálového dramatu z gangsterského prostředí budou opět létat kulky a poteče krev. Tommy Shelby a Gangy z Birminghamu se totiž postaví americkému mafiánskému bossovi, informuje digitalspy.com.

Klan Shelbyů utrpěl ránu, když jejich spiknutí s cílem zavraždit fašistického politika Oswalda Mosleyho skončilo fiaskem. Příběh pokračuje o čtyři roky později, v roce 1933, kdy Tommy plánuje nový americký podnik.

„Letošní sérii jsme udělali zatím nejzajímavější a jde nejvíce do hloubky,‘ prozradil Cillian Murphy, který Tommyho hraje od roku 2013. „Je to vyvrcholení seriálu a my to chtěli udělat co nejvíc výjimečné!‘

Zvládnou Shelbyovi stěhování do Ameriky?

V první epizodě Tommy přijíždí na Miquelon u kanadského pobřeží v době, kdy v USA finišuje prohibice – zákaz prodeje alkoholu. A s koncem nelegálního obchodu s alkoholem chce Tommy základnu využít k pašování opia. Jenže každý obchod musí schválit šéf americké mafie Jack Nelson.

„Miquelon je francouzské území a já musel v několika scénách oprášit francouzštinu,“ přiznal Cillian v rozhovoru pro variety.com. „Moje máma je učitelka francouzštiny v důchodu, tak jsem jí poslal repliky a ona mi pomohla osvěžit paměť!“

Nové tváře

V roli židovského gangstera Alfieho Solomonse se vrací Tom Hardy a do seriálu jako nová postava přichází Stephen Graham z kriminálního seriálu Line of Duty.

Do závěrečné řady se také přidal bývalý herec ze seriálu Black Mirror Conrad Khan.

Památka Helen McCrory

Přes příchod nových tváří se prý herci ze seriálu Gangy z Birminghamu stále vzpamatovávají ze ztráty Helen McCrory (teta Polly), která loni zemřela.

„Celý seriál je poctou Helen,“ říká Cillian. „Doufám, že seriál dostojí její památce a naší vzpomínce na ni.

Herečka byla vždy středobodem seriálu, protože Polly byla mateřským srdcem, které tlouklo v rodině Shelbyových, a první díl právem náleží její památce.

Šestá a závěrečná řada Peaky Blinders začne poslední neděli tohoto měsíce.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -