- Reklama -

Co chystá 6. série Gangů z Birminghamu? Tommy Shelby si splní americký sen

Klan Shelbyů plánuje v závěrečné 6. řadě seriálu proniknout na americký trh s opiem…

- Reklama -

V šesté a poslední řadě oblíbeného seriálového dramatu z gangsterského prostředí budou opět létat kulky a poteče krev. Tommy Shelby a Gangy z Birminghamu se totiž postaví americkému mafiánskému bossovi, informuje digitalspy.com.

Klan Shelbyů utrpěl ránu, když jejich spiknutí s cílem zavraždit fašistického politika Oswalda Mosleyho skončilo fiaskem. Příběh pokračuje o čtyři roky později, v roce 1933, kdy Tommy plánuje nový americký podnik.

„Letošní sérii jsme udělali zatím nejzajímavější a jde nejvíce do hloubky,‘ prozradil Cillian Murphy, který Tommyho hraje od roku 2013. „Je to vyvrcholení seriálu a my to chtěli udělat co nejvíc výjimečné!‘

Zvládnou Shelbyovi stěhování do Ameriky?

V první epizodě Tommy přijíždí na Miquelon u kanadského pobřeží v době, kdy v USA finišuje prohibice – zákaz prodeje alkoholu. A s koncem nelegálního obchodu s alkoholem chce Tommy základnu využít k pašování opia. Jenže každý obchod musí schválit šéf americké mafie Jack Nelson.

„Miquelon je francouzské území a já musel v několika scénách oprášit francouzštinu,“ přiznal Cillian v rozhovoru pro variety.com. „Moje máma je učitelka francouzštiny v důchodu, tak jsem jí poslal repliky a ona mi pomohla osvěžit paměť!“

Nové tváře

V roli židovského gangstera Alfieho Solomonse se vrací Tom Hardy a do seriálu jako nová postava přichází Stephen Graham z kriminálního seriálu Line of Duty.

Do závěrečné řady se také přidal bývalý herec ze seriálu Black Mirror Conrad Khan.

Památka Helen McCrory

Přes příchod nových tváří se prý herci ze seriálu Gangy z Birminghamu stále vzpamatovávají ze ztráty Helen McCrory (teta Polly), která loni zemřela.

„Celý seriál je poctou Helen,“ říká Cillian. „Doufám, že seriál dostojí její památce a naší vzpomínce na ni.

Herečka byla vždy středobodem seriálu, protože Polly byla mateřským srdcem, které tlouklo v rodině Shelbyových, a první díl právem náleží její památce.

Šestá a závěrečná řada Peaky Blinders začne poslední neděli tohoto měsíce.

- Reklama -

Nejnovější články

Poslední díl Rodu draka oživil vzpomínky na Dlouhou noc. Nekoukatelné, shodují se fanoušci

Z posledního dílu Rodu draka jste nejspíš viděli houby, i když třeba patříte mezi lidi, co u očaře přečtou i ty blechy ve spodní řádce. Podobně jako u jednoho ze stěžejních dílů Hry o trůny se totiž tvůrci zcela nepochopitelně rozhodli zahalit část dílu naprosto temnými scénami, ve kterých nebylo skoro nic vidět. A fanoušci zuří!

Deadpool 3 má datum premiéry. Do filmu přibude i Wolverin

Konečně bylo stanoveno datum premiéry Deadpoola 3 a těšit se mohou i fanoušci Wolverina.

Donald Sutherland se představí v málo známém hororu od Stephena Kinga

Novela Telefon pana Harrigana, která vyšla v roce 2020, vypráví o Craigovi (hraje ho Jaeden Martell), mladíkovi z malého města, který se spřátelí se...

Kdo nakonec v seriálu Rod draka usedne na Železný trůn po králi Viserysovi?

Příznivci seriálu Rod draka napjatě hltají příběhy rodu Targaryenů. A se spoustou nových postav vyvstává otázka, zda některé z „nových“ dětí krále Viseryse usedne na Železný trůn?

Úvodní píseň seriálu Rod draka: Autor hudby prozradil, proč zní jako ta ze Hry o trůny

Proč zní znělka seriálu Rod draka stejně jako ta ze Hry o trůny, vysvětlil autor hudby k seriálu Ramin Djawadi.

Dokument o kanibalovi Armiem Hammerovi viděla už i jeho bývalá manželka

Elizabeth Chambersová, bývalá manželka Armieho Hammera, poprvé promluvila o dokumentu o hercově kanibalismu.

Oblíbené články

Reklama
- Reklama -