- Reklama -

Zemře Tommy Shelby v poslední řadě Gangů z Birminghamu?

Seriál Peaky Blinders se pomalu ale jistě blíží ke konci, do finále poslední řady zbývá už jen několik epizod. Skončí vše tím, že Tommy Shelby zemře?

- Reklama -

Seriál Gangy z Birminghamu je oceňovaný a populární dobový seriál, jehož závěrečnou sezónu právě vysílá BBC (a až ho dovysílá, odvysílá ho i Netflix). Hlavním hrdinou je gangster z Birminghamu Tommy Shelby (hraje ho Cillian Murphy), ze kterého je v závěrečných dílech poměrně utrápená duše, na kterou doléhá tíha těžkých rozhodnutí a vedení peněžních plánů. Navíc ho stále pronásleduje ztráta jeho první ženy Grace Shelbyové (Annabelle Wallisová). Další tragédie zasáhla Tommyho život v šesté sérii, třetí epizodě, kdy došlo k dalšímu nepředvídanému úmrtí.

(POZOR: článek obsahuje spoilery odvysílaných dílů 6. řady)

V premiérové epizodě šesté série onemocněla dcera Tommyho a Lizzie Shelbyových (Natasha O’Keeffe) Ruby. Lékaři jí rychle diagnostikovali tuberkulózu, který se velmi rychle rozšířila do obou plic.

Tommy věří, že za to může cikánská kletba, která padla na safír, který měla Grace na sobě v noc, kdy ji zavraždili. Tommy se vydává hledat cikánku, která by mu pomohla kletbu zvrátit. Doufá,, že kletbu nadobro zastaví, ale když se objeví v nemocnici, je už pozdě – Ruby zemřela.

Až to pro diváka vypadá, že Tommy konečně vyčerpal své štěstí…

Zemře Tommy Shelby v poslední řadě Peaky Blinders?

Když Ruby nastoupila do nemocnice, podstoupil testy i zbytek rodiny Shelbyových, aby se zjistilo, zda nemoc nerozšířila na někoho ze svých blízkých. Zatímco u žádného dalšího člena rodiny tuberkulózu lékaři neobjevili, z Tommyho krevních testů lékaři zjistili něco jiného, o čem musel doktor Holford gangsterovi říct osobně.

Vysvětlil mu, že Tommy má tuberkulózu, kterou mohl chytit od své dcery. Jenže jak doktor Holford pokračuje v podrobnostech, situace pro Tommyho začne vypadat ještě hůř. Než se totiž doktor objevil v Shelbyho domácnosti, mluvil s několika nejlepšími chirurgy v zemi, kteří mu řekli, že by bylo „marné“ ho operovat.

Stav Tommyho sice není infekční, ale jeho duševní a fyzické schopnosti budou slábnout a nakonec bude potřebovat nepřetržitou asistenci. Když se Tommy zeptal, jak dlouho mu zbývá do smrti, doktor Holford spekuloval někde mezi rokem a 18 měsíci.

Takže to vážně vypadá, že Tommy umírá. Zda odejde kvůli nemoci, nebo vlastní rukou, než se příliš roznemůže, se ale teprve uvidí.

Zdroj: autorský text

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?

Emily v Paříži 4. série: Datum natáčení se posunulo o 2 měsíce

Chystá se další vzrušující dobrodružství ve městě světel, protože Emily v Paříži se dočká 4. série.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -