- Reklama -

Zemře Tommy Shelby v poslední řadě Gangů z Birminghamu?

Seriál Peaky Blinders se pomalu ale jistě blíží ke konci, do finále poslední řady zbývá už jen několik epizod. Skončí vše tím, že Tommy Shelby zemře?

- Reklama -

Seriál Gangy z Birminghamu je oceňovaný a populární dobový seriál, jehož závěrečnou sezónu právě vysílá BBC (a až ho dovysílá, odvysílá ho i Netflix). Hlavním hrdinou je gangster z Birminghamu Tommy Shelby (hraje ho Cillian Murphy), ze kterého je v závěrečných dílech poměrně utrápená duše, na kterou doléhá tíha těžkých rozhodnutí a vedení peněžních plánů. Navíc ho stále pronásleduje ztráta jeho první ženy Grace Shelbyové (Annabelle Wallisová). Další tragédie zasáhla Tommyho život v šesté sérii, třetí epizodě, kdy došlo k dalšímu nepředvídanému úmrtí.

(POZOR: článek obsahuje spoilery odvysílaných dílů 6. řady)

V premiérové epizodě šesté série onemocněla dcera Tommyho a Lizzie Shelbyových (Natasha O’Keeffe) Ruby. Lékaři jí rychle diagnostikovali tuberkulózu, který se velmi rychle rozšířila do obou plic.

Tommy věří, že za to může cikánská kletba, která padla na safír, který měla Grace na sobě v noc, kdy ji zavraždili. Tommy se vydává hledat cikánku, která by mu pomohla kletbu zvrátit. Doufá,, že kletbu nadobro zastaví, ale když se objeví v nemocnici, je už pozdě – Ruby zemřela.

Až to pro diváka vypadá, že Tommy konečně vyčerpal své štěstí…

Zemře Tommy Shelby v poslední řadě Peaky Blinders?

Když Ruby nastoupila do nemocnice, podstoupil testy i zbytek rodiny Shelbyových, aby se zjistilo, zda nemoc nerozšířila na někoho ze svých blízkých. Zatímco u žádného dalšího člena rodiny tuberkulózu lékaři neobjevili, z Tommyho krevních testů lékaři zjistili něco jiného, o čem musel doktor Holford gangsterovi říct osobně.

Vysvětlil mu, že Tommy má tuberkulózu, kterou mohl chytit od své dcery. Jenže jak doktor Holford pokračuje v podrobnostech, situace pro Tommyho začne vypadat ještě hůř. Než se totiž doktor objevil v Shelbyho domácnosti, mluvil s několika nejlepšími chirurgy v zemi, kteří mu řekli, že by bylo „marné“ ho operovat.

Stav Tommyho sice není infekční, ale jeho duševní a fyzické schopnosti budou slábnout a nakonec bude potřebovat nepřetržitou asistenci. Když se Tommy zeptal, jak dlouho mu zbývá do smrti, doktor Holford spekuloval někde mezi rokem a 18 měsíci.

Takže to vážně vypadá, že Tommy umírá. Zda odejde kvůli nemoci, nebo vlastní rukou, než se příliš roznemůže, se ale teprve uvidí.

Zdroj: autorský text

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -