- Reklama -

Zemře Tommy Shelby v poslední řadě Gangů z Birminghamu?

Seriál Peaky Blinders se pomalu ale jistě blíží ke konci, do finále poslední řady zbývá už jen několik epizod. Skončí vše tím, že Tommy Shelby zemře?

- Reklama -

Seriál Gangy z Birminghamu je oceňovaný a populární dobový seriál, jehož závěrečnou sezónu právě vysílá BBC (a až ho dovysílá, odvysílá ho i Netflix). Hlavním hrdinou je gangster z Birminghamu Tommy Shelby (hraje ho Cillian Murphy), ze kterého je v závěrečných dílech poměrně utrápená duše, na kterou doléhá tíha těžkých rozhodnutí a vedení peněžních plánů. Navíc ho stále pronásleduje ztráta jeho první ženy Grace Shelbyové (Annabelle Wallisová). Další tragédie zasáhla Tommyho život v šesté sérii, třetí epizodě, kdy došlo k dalšímu nepředvídanému úmrtí.

(POZOR: článek obsahuje spoilery odvysílaných dílů 6. řady)

V premiérové epizodě šesté série onemocněla dcera Tommyho a Lizzie Shelbyových (Natasha O’Keeffe) Ruby. Lékaři jí rychle diagnostikovali tuberkulózu, který se velmi rychle rozšířila do obou plic.

Tommy věří, že za to může cikánská kletba, která padla na safír, který měla Grace na sobě v noc, kdy ji zavraždili. Tommy se vydává hledat cikánku, která by mu pomohla kletbu zvrátit. Doufá,, že kletbu nadobro zastaví, ale když se objeví v nemocnici, je už pozdě – Ruby zemřela.

- Reklama -

Až to pro diváka vypadá, že Tommy konečně vyčerpal své štěstí…

Zemře Tommy Shelby v poslední řadě Peaky Blinders?

Když Ruby nastoupila do nemocnice, podstoupil testy i zbytek rodiny Shelbyových, aby se zjistilo, zda nemoc nerozšířila na někoho ze svých blízkých. Zatímco u žádného dalšího člena rodiny tuberkulózu lékaři neobjevili, z Tommyho krevních testů lékaři zjistili něco jiného, o čem musel doktor Holford gangsterovi říct osobně.

Vysvětlil mu, že Tommy má tuberkulózu, kterou mohl chytit od své dcery. Jenže jak doktor Holford pokračuje v podrobnostech, situace pro Tommyho začne vypadat ještě hůř. Než se totiž doktor objevil v Shelbyho domácnosti, mluvil s několika nejlepšími chirurgy v zemi, kteří mu řekli, že by bylo „marné“ ho operovat.

Stav Tommyho sice není infekční, ale jeho duševní a fyzické schopnosti budou slábnout a nakonec bude potřebovat nepřetržitou asistenci. Když se Tommy zeptal, jak dlouho mu zbývá do smrti, doktor Holford spekuloval někde mezi rokem a 18 měsíci.

Takže to vážně vypadá, že Tommy umírá. Zda odejde kvůli nemoci, nebo vlastní rukou, než se příliš roznemůže, se ale teprve uvidí.

Zdroj: autorský text

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -