- Reklama -

Zemře Tommy Shelby v poslední řadě Gangů z Birminghamu?

Seriál Peaky Blinders se pomalu ale jistě blíží ke konci, do finále poslední řady zbývá už jen několik epizod. Skončí vše tím, že Tommy Shelby zemře?

- Reklama -

Seriál Gangy z Birminghamu je oceňovaný a populární dobový seriál, jehož závěrečnou sezónu právě vysílá BBC (a až ho dovysílá, odvysílá ho i Netflix). Hlavním hrdinou je gangster z Birminghamu Tommy Shelby (hraje ho Cillian Murphy), ze kterého je v závěrečných dílech poměrně utrápená duše, na kterou doléhá tíha těžkých rozhodnutí a vedení peněžních plánů. Navíc ho stále pronásleduje ztráta jeho první ženy Grace Shelbyové (Annabelle Wallisová). Další tragédie zasáhla Tommyho život v šesté sérii, třetí epizodě, kdy došlo k dalšímu nepředvídanému úmrtí.

(POZOR: článek obsahuje spoilery odvysílaných dílů 6. řady)

V premiérové epizodě šesté série onemocněla dcera Tommyho a Lizzie Shelbyových (Natasha O’Keeffe) Ruby. Lékaři jí rychle diagnostikovali tuberkulózu, který se velmi rychle rozšířila do obou plic.

Tommy věří, že za to může cikánská kletba, která padla na safír, který měla Grace na sobě v noc, kdy ji zavraždili. Tommy se vydává hledat cikánku, která by mu pomohla kletbu zvrátit. Doufá,, že kletbu nadobro zastaví, ale když se objeví v nemocnici, je už pozdě – Ruby zemřela.

Až to pro diváka vypadá, že Tommy konečně vyčerpal své štěstí…

Zemře Tommy Shelby v poslední řadě Peaky Blinders?

Když Ruby nastoupila do nemocnice, podstoupil testy i zbytek rodiny Shelbyových, aby se zjistilo, zda nemoc nerozšířila na někoho ze svých blízkých. Zatímco u žádného dalšího člena rodiny tuberkulózu lékaři neobjevili, z Tommyho krevních testů lékaři zjistili něco jiného, o čem musel doktor Holford gangsterovi říct osobně.

Vysvětlil mu, že Tommy má tuberkulózu, kterou mohl chytit od své dcery. Jenže jak doktor Holford pokračuje v podrobnostech, situace pro Tommyho začne vypadat ještě hůř. Než se totiž doktor objevil v Shelbyho domácnosti, mluvil s několika nejlepšími chirurgy v zemi, kteří mu řekli, že by bylo „marné“ ho operovat.

Stav Tommyho sice není infekční, ale jeho duševní a fyzické schopnosti budou slábnout a nakonec bude potřebovat nepřetržitou asistenci. Když se Tommy zeptal, jak dlouho mu zbývá do smrti, doktor Holford spekuloval někde mezi rokem a 18 měsíci.

Takže to vážně vypadá, že Tommy umírá. Zda odejde kvůli nemoci, nebo vlastní rukou, než se příliš roznemůže, se ale teprve uvidí.

Zdroj: autorský text

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Gaten Materazzo přiznal obavy z konce seriálu Stranger Things

Gaten Matarazzo, hvězda populárního seriálu Stranger Things, přiznal obavy z blížícího se konce tohoto oblíbeného seriálového hitu.

Nový seriál Noční agent: Akční jízda ve stylu Jacka Reachera

Pokud jste milovníky špionážních thrillerů s pořádnou dávkou adrenalinu, určitě si nenechte ujít seriál společnosti Netflix s názvem Noční agent.

Liam Neeson vysvětlil, proč před lety odmítl nabídku na roli Jamese Bonda

Herec Liam Neeson prozradil, že v minulosti přišel o možnost hrát legendárního britského agenta 007 Jamese Bonda. Udělal to kvůli výhrůžkám své ženy Natashy Richardsonové.

V seriálu Koruna se objeví extempore prince Harryho s nacistickou uniformou

Podle zpráv z Británie se v nadcházející sezóně seriálového hitu Koruna objeví skandál s nacistickou uniformou prince Harryho.

Jenna Ortega promluvila o tvůrčích neshodách při natáčení seriálu Wednesday

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

Vnučka Elvise Presleyho lhala o svém zpěvu kvůli roli v novém seriálu

Riley Keoughová, vnučka Elvise Presleyho, získala roli hlavní postavy v nejnovějším seriálu společnosti Prime Video Daisy Jones and The Six.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -