- Reklama -

Zemře Tommy Shelby v poslední řadě Gangů z Birminghamu?

Seriál Peaky Blinders se pomalu ale jistě blíží ke konci, do finále poslední řady zbývá už jen několik epizod. Skončí vše tím, že Tommy Shelby zemře?

- Reklama -

Seriál Gangy z Birminghamu je oceňovaný a populární dobový seriál, jehož závěrečnou sezónu právě vysílá BBC (a až ho dovysílá, odvysílá ho i Netflix). Hlavním hrdinou je gangster z Birminghamu Tommy Shelby (hraje ho Cillian Murphy), ze kterého je v závěrečných dílech poměrně utrápená duše, na kterou doléhá tíha těžkých rozhodnutí a vedení peněžních plánů. Navíc ho stále pronásleduje ztráta jeho první ženy Grace Shelbyové (Annabelle Wallisová). Další tragédie zasáhla Tommyho život v šesté sérii, třetí epizodě, kdy došlo k dalšímu nepředvídanému úmrtí.

(POZOR: článek obsahuje spoilery odvysílaných dílů 6. řady)

V premiérové epizodě šesté série onemocněla dcera Tommyho a Lizzie Shelbyových (Natasha O’Keeffe) Ruby. Lékaři jí rychle diagnostikovali tuberkulózu, který se velmi rychle rozšířila do obou plic.

Tommy věří, že za to může cikánská kletba, která padla na safír, který měla Grace na sobě v noc, kdy ji zavraždili. Tommy se vydává hledat cikánku, která by mu pomohla kletbu zvrátit. Doufá,, že kletbu nadobro zastaví, ale když se objeví v nemocnici, je už pozdě – Ruby zemřela.

Až to pro diváka vypadá, že Tommy konečně vyčerpal své štěstí…

Zemře Tommy Shelby v poslední řadě Peaky Blinders?

Když Ruby nastoupila do nemocnice, podstoupil testy i zbytek rodiny Shelbyových, aby se zjistilo, zda nemoc nerozšířila na někoho ze svých blízkých. Zatímco u žádného dalšího člena rodiny tuberkulózu lékaři neobjevili, z Tommyho krevních testů lékaři zjistili něco jiného, o čem musel doktor Holford gangsterovi říct osobně.

Vysvětlil mu, že Tommy má tuberkulózu, kterou mohl chytit od své dcery. Jenže jak doktor Holford pokračuje v podrobnostech, situace pro Tommyho začne vypadat ještě hůř. Než se totiž doktor objevil v Shelbyho domácnosti, mluvil s několika nejlepšími chirurgy v zemi, kteří mu řekli, že by bylo „marné“ ho operovat.

Stav Tommyho sice není infekční, ale jeho duševní a fyzické schopnosti budou slábnout a nakonec bude potřebovat nepřetržitou asistenci. Když se Tommy zeptal, jak dlouho mu zbývá do smrti, doktor Holford spekuloval někde mezi rokem a 18 měsíci.

Takže to vážně vypadá, že Tommy umírá. Zda odejde kvůli nemoci, nebo vlastní rukou, než se příliš roznemůže, se ale teprve uvidí.

Zdroj: autorský text

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -