- Reklama -

Christopher Nolan míří do světa Jamese Bonda: Konec éry Daniela Craiga

Barbara Broccoli, producentka filmů o slavném agentovi 007, Jamesi Bondovi, má odvahu se po skončení éry Daniela Craiga vydat novým směrem. Jejím cílem je přivést k dalšímu pokračování britského režiséra Christophera Nolana, autora mnoha kritiky oceňovaných filmů.

- Reklama -

Po ohromném úspěchu Nolanova posledního díla „Oppenheimer,“ který pojednává o fyzikovi Robertu Oppenheimerovi a vzniku atomové bomby, je tento britský filmař momentálně na seznamu nejžhavějších režisérů současnosti (ostatně na vrcholu tohoto žebříčku se talentovaný Nolan drží celou svou kariéru). Jeho biografický snímek o slavném fyzikovi vynesl po celém světě téměř 900 milionů dolarů.

Nolan a jeho vztah k Bondovi

Nolan se k mnoha spekulacím ohledně svého zapojení do tohoto projektu zatím nevyjádřil, píše cinemablend.com, ale není tajemstvím, že je vášnivým fanouškem originálního materiálu a bondovských filmů. V minulosti prozradil, že film „Ve službách Jejího Veličenstva“ z roku 1969, ve kterém hlavní roli hrál australský herec George Lazenby, měl významný vliv na jeho tvorbu. Možná by Nolan proto mohl chtít přinést svůj jedinečný pohled na příběh britského tajného agenta.

Pokud plán producentky Barbary Broccoli vyjde, Nolan se nepřipojí pouze jako režisér, ale i jako scenárista a výkonný producent. Aktuálně probíhají jednání mezi Nolanem a produkční společností EON ohledně jeho možného převzetí kontroly nad touto filmovou sérií.

Podpora od Toma Hardyho

Nápad zapojit do projektu právě tohoto režiséra se dočkal velké podpory. Herec Tom Hardy, který s Nolanem spolupracoval na filmech jako „Temný rytíř povstal,“ „Počátek“ a „Dunkerque,“ má podle webu gamespot.com jasno ohledně toho, co Nolan může přinést do světa Jamese Bonda.

- Reklama -

„Chris Nolan by byl fantastický režisér pro další Bondův film,“ řekl Hardy, který byl jednu dobu považován za jednoho z favoritů na nového Jamese Bonda. „Daniel [Craig] je tak skvělý a to, co [režisér Sam] Mendes a [producentka Barbara] Broccoli dosáhli, bylo tak dojímavé, že by to bylo velmi obtížné následovat. On by to ale mohl zvládnout.“

Stránky worldofreel.com přitom tvrdí, že Nolan není jediný režisér, o kterém se uvažuje. Ve hře je prý i možnost oslovení Dannyho Boylea, autora Trainspottingu. Až dokončí svou trilogii Duna, mohl by se Bonda chopit i Denis Villeneuve. V úvahách také padá jméno Paula Greengrasse, režiséra známého ze série filmů o Jasonu Bournovi. Takže jestli se vstup Nolana nakonec nepovede, nejspíš by za něj přišla víc než solidní náhrada.

Přesto je ale představa právě tohoto režiséra u dalšího filmu o nepolapitelném agentovi víc než vzrušující. Možný vstup Christophera Nolana do světa Jamese Bonda zanechává fanoušky i filmovou sféru v napjatém očekávání, jakým způsobem by tento výjimečný režisér kultovní sérii dokázal natočit.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -