- Reklama -

Christopher Nolan míří do světa Jamese Bonda: Konec éry Daniela Craiga

Barbara Broccoli, producentka filmů o slavném agentovi 007, Jamesi Bondovi, má odvahu se po skončení éry Daniela Craiga vydat novým směrem. Jejím cílem je přivést k dalšímu pokračování britského režiséra Christophera Nolana, autora mnoha kritiky oceňovaných filmů.

- Reklama -

Po ohromném úspěchu Nolanova posledního díla „Oppenheimer,“ který pojednává o fyzikovi Robertu Oppenheimerovi a vzniku atomové bomby, je tento britský filmař momentálně na seznamu nejžhavějších režisérů současnosti (ostatně na vrcholu tohoto žebříčku se talentovaný Nolan drží celou svou kariéru). Jeho biografický snímek o slavném fyzikovi vynesl po celém světě téměř 900 milionů dolarů.

Nolan a jeho vztah k Bondovi

Nolan se k mnoha spekulacím ohledně svého zapojení do tohoto projektu zatím nevyjádřil, píše cinemablend.com, ale není tajemstvím, že je vášnivým fanouškem originálního materiálu a bondovských filmů. V minulosti prozradil, že film „Ve službách Jejího Veličenstva“ z roku 1969, ve kterém hlavní roli hrál australský herec George Lazenby, měl významný vliv na jeho tvorbu. Možná by Nolan proto mohl chtít přinést svůj jedinečný pohled na příběh britského tajného agenta.

Pokud plán producentky Barbary Broccoli vyjde, Nolan se nepřipojí pouze jako režisér, ale i jako scenárista a výkonný producent. Aktuálně probíhají jednání mezi Nolanem a produkční společností EON ohledně jeho možného převzetí kontroly nad touto filmovou sérií.

Podpora od Toma Hardyho

Nápad zapojit do projektu právě tohoto režiséra se dočkal velké podpory. Herec Tom Hardy, který s Nolanem spolupracoval na filmech jako „Temný rytíř povstal,“ „Počátek“ a „Dunkerque,“ má podle webu gamespot.com jasno ohledně toho, co Nolan může přinést do světa Jamese Bonda.

- Reklama -

„Chris Nolan by byl fantastický režisér pro další Bondův film,“ řekl Hardy, který byl jednu dobu považován za jednoho z favoritů na nového Jamese Bonda. „Daniel [Craig] je tak skvělý a to, co [režisér Sam] Mendes a [producentka Barbara] Broccoli dosáhli, bylo tak dojímavé, že by to bylo velmi obtížné následovat. On by to ale mohl zvládnout.“

Stránky worldofreel.com přitom tvrdí, že Nolan není jediný režisér, o kterém se uvažuje. Ve hře je prý i možnost oslovení Dannyho Boylea, autora Trainspottingu. Až dokončí svou trilogii Duna, mohl by se Bonda chopit i Denis Villeneuve. V úvahách také padá jméno Paula Greengrasse, režiséra známého ze série filmů o Jasonu Bournovi. Takže jestli se vstup Nolana nakonec nepovede, nejspíš by za něj přišla víc než solidní náhrada.

Přesto je ale představa právě tohoto režiséra u dalšího filmu o nepolapitelném agentovi víc než vzrušující. Možný vstup Christophera Nolana do světa Jamese Bonda zanechává fanoušky i filmovou sféru v napjatém očekávání, jakým způsobem by tento výjimečný režisér kultovní sérii dokázal natočit.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -