- Reklama -

Paddy Considine smrt krále Viseryse v televizi nikdy vidět nechce

Přestože čas Viseryse Targaryena, kterého v seriálu Rod draka hraje Paddy Considine, na Železném trůnu se nachýlil ke svému konci, jeho představitel přiznal, že sám smutný závěr vlastního hereckého galapředstavení neuvidí. Nechce.

- Reklama -

Fanoušci seriálu Rod draka se v poslední epizodě stali svědky blížícího se konce působení here Paddyho Considinea v roli krále Viseryse Targaryena. Considinova postava od začátku seriálu zastávala pozici krále sedmi království. Král čelil mnoha potížím, jak plynoucích z vladařských povinností, tak těch osobních. Hlavním problémem krále Viseryse bylo jeho zdraví a záhadná nemoc, která ho sužovala.

Král Viserys Targaryen (Considine) si v osmé epizodě prequelové série Hra o trůny, která se vysílala v pondělí (10. října), sundal zlatou polomasku, aby odhalil, že choroba, s níž bojuje od prvního dílu, se podepsala už i na jeho tváři, ve které kusy chyběly a odhalovaly hníjící maso a zuby. Upoutávka na další díl pak ukazuje králova pobočníka Otta, jak hned zpočátku říká, že „král je mrtev“, čímž se potvrzuje, že Viserysova nemoc (nebo spíš on sám, jak naznačil závěr poslední epizody) dokonala své.

Smrt krále Viseryse Paddy Considine nechce nikdy vidět

„Myslím, že jeho část se na konci dívala na všechny ty lidi a říkala si: Proč se perete o tohle místo? Tohle je prokletá věc. Tohle vás posedne. Je to něco, co ve svém životě nepotřebujete,“ řekl Paddy Considine pro Volture.com.

Přiznal, že sám na sledování králova trpkého konce neměl nervy. Na otázku deníku The New York Times, zda viděl svou poslední epizodu, Considine odpověděl jasně. „Ne, neviděl jsem ji a nejsem si jistý, jestli ji někdy uvidím.“

- Reklama -

„Neviděl jsem nic jiného než druhou epizodu, opravdu,“ svěřil se listu. „Někteří lidé se na sebe neradi dívají, a já k nim patřím.“

Nemoc jako trest za smrt manželky, myslí si Considine

Paddy Considine se nicméně podělil o myšlenku, že král Viserys vzal svůj krutý osud jako trest za ztrátu manželky. Na její smrti se nechtěně podílel svým rozhodnutám, aby podstoupila císařský řez. „Nikde v příběhu pak Viserys nežádá mistry, aby ho vyléčili, aby ho ta věc nesežrala zaživa. Myslím, že to přijal jako součást viny za rozhodnutí, které učinil, když svou ženu podrobil tomu strašlivému, příšernému zákroku. Je to jako u lidí, kteří se poddají nemoci,“ vysvětlil Considine. „Když mu nabízejí návrhy na vyléčení, neobtěžuje se s tím. Nechá se tím pohltit. Vzdává se. To se mi na něm ostatně líbilo.“

Paddyho ztvárnění role krále, který se během několika dílů proměnil z odhodlaného vládce proměnil v křehkou skořápku svého dřívějšího já, patřilo k nejvýraznějším prvkům v historii Hry o trůny a jejího prequelového pokračování. Jeho smrt bude pro Targaryeny klíčovým okamžikem. A milovníci fantasy už nyní vědí, že přinese další krvavý konflikt do boje o Železný trůn.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -