- Reklama -

Paddy Considine smrt krále Viseryse v televizi nikdy vidět nechce

Přestože čas Viseryse Targaryena, kterého v seriálu Rod draka hraje Paddy Considine, na Železném trůnu se nachýlil ke svému konci, jeho představitel přiznal, že sám smutný závěr vlastního hereckého galapředstavení neuvidí. Nechce.

- Reklama -

Fanoušci seriálu Rod draka se v poslední epizodě stali svědky blížícího se konce působení here Paddyho Considinea v roli krále Viseryse Targaryena. Considinova postava od začátku seriálu zastávala pozici krále sedmi království. Král čelil mnoha potížím, jak plynoucích z vladařských povinností, tak těch osobních. Hlavním problémem krále Viseryse bylo jeho zdraví a záhadná nemoc, která ho sužovala.

Král Viserys Targaryen (Considine) si v osmé epizodě prequelové série Hra o trůny, která se vysílala v pondělí (10. října), sundal zlatou polomasku, aby odhalil, že choroba, s níž bojuje od prvního dílu, se podepsala už i na jeho tváři, ve které kusy chyběly a odhalovaly hníjící maso a zuby. Upoutávka na další díl pak ukazuje králova pobočníka Otta, jak hned zpočátku říká, že „král je mrtev“, čímž se potvrzuje, že Viserysova nemoc (nebo spíš on sám, jak naznačil závěr poslední epizody) dokonala své.

Smrt krále Viseryse Paddy Considine nechce nikdy vidět

„Myslím, že jeho část se na konci dívala na všechny ty lidi a říkala si: Proč se perete o tohle místo? Tohle je prokletá věc. Tohle vás posedne. Je to něco, co ve svém životě nepotřebujete,“ řekl Paddy Considine pro Volture.com.

Přiznal, že sám na sledování králova trpkého konce neměl nervy. Na otázku deníku The New York Times, zda viděl svou poslední epizodu, Considine odpověděl jasně. „Ne, neviděl jsem ji a nejsem si jistý, jestli ji někdy uvidím.“

- Reklama -

„Neviděl jsem nic jiného než druhou epizodu, opravdu,“ svěřil se listu. „Někteří lidé se na sebe neradi dívají, a já k nim patřím.“

Nemoc jako trest za smrt manželky, myslí si Considine

Paddy Considine se nicméně podělil o myšlenku, že král Viserys vzal svůj krutý osud jako trest za ztrátu manželky. Na její smrti se nechtěně podílel svým rozhodnutám, aby podstoupila císařský řez. „Nikde v příběhu pak Viserys nežádá mistry, aby ho vyléčili, aby ho ta věc nesežrala zaživa. Myslím, že to přijal jako součást viny za rozhodnutí, které učinil, když svou ženu podrobil tomu strašlivému, příšernému zákroku. Je to jako u lidí, kteří se poddají nemoci,“ vysvětlil Considine. „Když mu nabízejí návrhy na vyléčení, neobtěžuje se s tím. Nechá se tím pohltit. Vzdává se. To se mi na něm ostatně líbilo.“

Paddyho ztvárnění role krále, který se během několika dílů proměnil z odhodlaného vládce proměnil v křehkou skořápku svého dřívějšího já, patřilo k nejvýraznějším prvkům v historii Hry o trůny a jejího prequelového pokračování. Jeho smrt bude pro Targaryeny klíčovým okamžikem. A milovníci fantasy už nyní vědí, že přinese další krvavý konflikt do boje o Železný trůn.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -