- Reklama -

Paddy Considine smrt krále Viseryse v televizi nikdy vidět nechce

Přestože čas Viseryse Targaryena, kterého v seriálu Rod draka hraje Paddy Considine, na Železném trůnu se nachýlil ke svému konci, jeho představitel přiznal, že sám smutný závěr vlastního hereckého galapředstavení neuvidí. Nechce.

- Reklama -

Fanoušci seriálu Rod draka se v poslední epizodě stali svědky blížícího se konce působení here Paddyho Considinea v roli krále Viseryse Targaryena. Considinova postava od začátku seriálu zastávala pozici krále sedmi království. Král čelil mnoha potížím, jak plynoucích z vladařských povinností, tak těch osobních. Hlavním problémem krále Viseryse bylo jeho zdraví a záhadná nemoc, která ho sužovala.

Král Viserys Targaryen (Considine) si v osmé epizodě prequelové série Hra o trůny, která se vysílala v pondělí (10. října), sundal zlatou polomasku, aby odhalil, že choroba, s níž bojuje od prvního dílu, se podepsala už i na jeho tváři, ve které kusy chyběly a odhalovaly hníjící maso a zuby. Upoutávka na další díl pak ukazuje králova pobočníka Otta, jak hned zpočátku říká, že „král je mrtev“, čímž se potvrzuje, že Viserysova nemoc (nebo spíš on sám, jak naznačil závěr poslední epizody) dokonala své.

Smrt krále Viseryse Paddy Considine nechce nikdy vidět

„Myslím, že jeho část se na konci dívala na všechny ty lidi a říkala si: Proč se perete o tohle místo? Tohle je prokletá věc. Tohle vás posedne. Je to něco, co ve svém životě nepotřebujete,“ řekl Paddy Considine pro Volture.com.

Přiznal, že sám na sledování králova trpkého konce neměl nervy. Na otázku deníku The New York Times, zda viděl svou poslední epizodu, Considine odpověděl jasně. „Ne, neviděl jsem ji a nejsem si jistý, jestli ji někdy uvidím.“

„Neviděl jsem nic jiného než druhou epizodu, opravdu,“ svěřil se listu. „Někteří lidé se na sebe neradi dívají, a já k nim patřím.“

Nemoc jako trest za smrt manželky, myslí si Considine

Paddy Considine se nicméně podělil o myšlenku, že král Viserys vzal svůj krutý osud jako trest za ztrátu manželky. Na její smrti se nechtěně podílel svým rozhodnutám, aby podstoupila císařský řez. „Nikde v příběhu pak Viserys nežádá mistry, aby ho vyléčili, aby ho ta věc nesežrala zaživa. Myslím, že to přijal jako součást viny za rozhodnutí, které učinil, když svou ženu podrobil tomu strašlivému, příšernému zákroku. Je to jako u lidí, kteří se poddají nemoci,“ vysvětlil Considine. „Když mu nabízejí návrhy na vyléčení, neobtěžuje se s tím. Nechá se tím pohltit. Vzdává se. To se mi na něm ostatně líbilo.“

Paddyho ztvárnění role krále, který se během několika dílů proměnil z odhodlaného vládce proměnil v křehkou skořápku svého dřívějšího já, patřilo k nejvýraznějším prvkům v historii Hry o trůny a jejího prequelového pokračování. Jeho smrt bude pro Targaryeny klíčovým okamžikem. A milovníci fantasy už nyní vědí, že přinese další krvavý konflikt do boje o Železný trůn.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -