- Reklama -

Paddy Considine smrt krále Viseryse v televizi nikdy vidět nechce

Přestože čas Viseryse Targaryena, kterého v seriálu Rod draka hraje Paddy Considine, na Železném trůnu se nachýlil ke svému konci, jeho představitel přiznal, že sám smutný závěr vlastního hereckého galapředstavení neuvidí. Nechce.

- Reklama -

Fanoušci seriálu Rod draka se v poslední epizodě stali svědky blížícího se konce působení here Paddyho Considinea v roli krále Viseryse Targaryena. Considinova postava od začátku seriálu zastávala pozici krále sedmi království. Král čelil mnoha potížím, jak plynoucích z vladařských povinností, tak těch osobních. Hlavním problémem krále Viseryse bylo jeho zdraví a záhadná nemoc, která ho sužovala.

Král Viserys Targaryen (Considine) si v osmé epizodě prequelové série Hra o trůny, která se vysílala v pondělí (10. října), sundal zlatou polomasku, aby odhalil, že choroba, s níž bojuje od prvního dílu, se podepsala už i na jeho tváři, ve které kusy chyběly a odhalovaly hníjící maso a zuby. Upoutávka na další díl pak ukazuje králova pobočníka Otta, jak hned zpočátku říká, že „král je mrtev“, čímž se potvrzuje, že Viserysova nemoc (nebo spíš on sám, jak naznačil závěr poslední epizody) dokonala své.

Smrt krále Viseryse Paddy Considine nechce nikdy vidět

„Myslím, že jeho část se na konci dívala na všechny ty lidi a říkala si: Proč se perete o tohle místo? Tohle je prokletá věc. Tohle vás posedne. Je to něco, co ve svém životě nepotřebujete,“ řekl Paddy Considine pro Volture.com.

Přiznal, že sám na sledování králova trpkého konce neměl nervy. Na otázku deníku The New York Times, zda viděl svou poslední epizodu, Considine odpověděl jasně. „Ne, neviděl jsem ji a nejsem si jistý, jestli ji někdy uvidím.“

„Neviděl jsem nic jiného než druhou epizodu, opravdu,“ svěřil se listu. „Někteří lidé se na sebe neradi dívají, a já k nim patřím.“

Nemoc jako trest za smrt manželky, myslí si Considine

Paddy Considine se nicméně podělil o myšlenku, že král Viserys vzal svůj krutý osud jako trest za ztrátu manželky. Na její smrti se nechtěně podílel svým rozhodnutám, aby podstoupila císařský řez. „Nikde v příběhu pak Viserys nežádá mistry, aby ho vyléčili, aby ho ta věc nesežrala zaživa. Myslím, že to přijal jako součást viny za rozhodnutí, které učinil, když svou ženu podrobil tomu strašlivému, příšernému zákroku. Je to jako u lidí, kteří se poddají nemoci,“ vysvětlil Considine. „Když mu nabízejí návrhy na vyléčení, neobtěžuje se s tím. Nechá se tím pohltit. Vzdává se. To se mi na něm ostatně líbilo.“

Paddyho ztvárnění role krále, který se během několika dílů proměnil z odhodlaného vládce proměnil v křehkou skořápku svého dřívějšího já, patřilo k nejvýraznějším prvkům v historii Hry o trůny a jejího prequelového pokračování. Jeho smrt bude pro Targaryeny klíčovým okamžikem. A milovníci fantasy už nyní vědí, že přinese další krvavý konflikt do boje o Železný trůn.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -