- Reklama -

Jakou nemocí trpí král Viserys? Paddy Considine odhalil jeho diagnózu

Hlavním tématem seriálu Rod draka je boj o trůn krále Viseryse Targaryena, k nástupnictví dojde ale až po smrti krále. K té může dojít kdykoli, vzhledem k jeho boji se záhadnou nemocí. Čím trpí? Herec Paddy Considine, jenž ho hraje, na to má vlastní názor.

- Reklama -

Král Viserys patří v seriálu Rod draka k velmi dobře zpracovaným postavám. Povedl se dokonce tak moc, že se nad jeho seriálovým obrazem rozplývá i autor předlohy, spisovatel George R. R. Martin. Ten přiznal, že přinejmenším v jednom konkrétním případě předčil seriál jeho očekávání. „Král Viserys Targaryen I., jak ho v seriálu ztvárnil Paddy Considine, je lepší než způsob, jakým jsem napsal krále Viseryse v knize Oheň a krev,“ řekl podle denofgeek.com Martin, když minulý měsíc odpovídal na dotazy fanoušků na sociálních sítích. „Je silnější, stále je konfliktní, ale je to tragičtější postava.“

Podle R. R. Martina je král Viserys v seriálu lepší než v knize

Podle Martina má v sobě Considinův Viserys „aspekty krále Leara“. Podobně jako Shakespearův Lear si Viserys nemůže pomoci, při posuzování ctností a vad svých potomků dělá jen špatná rozhodnutí. On i jeho říše proto spějí k zániku.

Ve většině scén s králem Viserysem je z Considinova hereckého výrazu patrné vědomí rodového neštěstí. Nemůžete si ale pomoci – při sledování toho, jak s každou další chybou kope hrob vlastní říši, k němu cítíte soucit. K tomu ostatně pomáhá také králův boj se záhadnou nemocí.

Záhadná nemoc: Král Viserys má lepru, tvrdí Considine

Královo utrpení se v seriálu objevuje často, přesto ale nemoc krále Viseryse není nikdy nijak pojmenována. Snad i z toho důvodu si Paddy Considine v nedávném rozhovoru zaspekuloval, že boj s odpadajícím masem a vyrážkami by mohl naznačovat „určitou formu malomocenství“.Vzhledem k jizvám, které zanechala nemoc na kůži jeho postavy, ji v podcastu West of Westeros popsal jako „druh lepry“.

- Reklama -

„Trpí určitou formou malomocenství. Trpí. Jeho tělo chátrá. Jeho kosti chátrají. Takže ve skutečnosti není starý. Je to stále mladý muž,“ vysvětlil v podcastu Considine. „Jen ho bohužel ovládla ta věc, která ovládla jeho tělo. Stává se z něj metafora královského života a stresu a zátěže, které na vás působí, víte? A co to s vámi udělá po fyzické stránce. Co to s vámi udělá psychicky.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -