- Reklama -

Jakou nemocí trpí král Viserys? Paddy Considine odhalil jeho diagnózu

Hlavním tématem seriálu Rod draka je boj o trůn krále Viseryse Targaryena, k nástupnictví dojde ale až po smrti krále. K té může dojít kdykoli, vzhledem k jeho boji se záhadnou nemocí. Čím trpí? Herec Paddy Considine, jenž ho hraje, na to má vlastní názor.

- Reklama -

Král Viserys patří v seriálu Rod draka k velmi dobře zpracovaným postavám. Povedl se dokonce tak moc, že se nad jeho seriálovým obrazem rozplývá i autor předlohy, spisovatel George R. R. Martin. Ten přiznal, že přinejmenším v jednom konkrétním případě předčil seriál jeho očekávání. „Král Viserys Targaryen I., jak ho v seriálu ztvárnil Paddy Considine, je lepší než způsob, jakým jsem napsal krále Viseryse v knize Oheň a krev,“ řekl podle denofgeek.com Martin, když minulý měsíc odpovídal na dotazy fanoušků na sociálních sítích. „Je silnější, stále je konfliktní, ale je to tragičtější postava.“

Podle R. R. Martina je král Viserys v seriálu lepší než v knize

Podle Martina má v sobě Considinův Viserys „aspekty krále Leara“. Podobně jako Shakespearův Lear si Viserys nemůže pomoci, při posuzování ctností a vad svých potomků dělá jen špatná rozhodnutí. On i jeho říše proto spějí k zániku.

Ve většině scén s králem Viserysem je z Considinova hereckého výrazu patrné vědomí rodového neštěstí. Nemůžete si ale pomoci – při sledování toho, jak s každou další chybou kope hrob vlastní říši, k němu cítíte soucit. K tomu ostatně pomáhá také králův boj se záhadnou nemocí.

Záhadná nemoc: Král Viserys má lepru, tvrdí Considine

Královo utrpení se v seriálu objevuje často, přesto ale nemoc krále Viseryse není nikdy nijak pojmenována. Snad i z toho důvodu si Paddy Considine v nedávném rozhovoru zaspekuloval, že boj s odpadajícím masem a vyrážkami by mohl naznačovat „určitou formu malomocenství“.Vzhledem k jizvám, které zanechala nemoc na kůži jeho postavy, ji v podcastu West of Westeros popsal jako „druh lepry“.

„Trpí určitou formou malomocenství. Trpí. Jeho tělo chátrá. Jeho kosti chátrají. Takže ve skutečnosti není starý. Je to stále mladý muž,“ vysvětlil v podcastu Considine. „Jen ho bohužel ovládla ta věc, která ovládla jeho tělo. Stává se z něj metafora královského života a stresu a zátěže, které na vás působí, víte? A co to s vámi udělá po fyzické stránce. Co to s vámi udělá psychicky.“

- Reklama -

Nejnovější články

Poslední díl Rodu draka oživil vzpomínky na Dlouhou noc. Nekoukatelné, shodují se fanoušci

Z posledního dílu Rodu draka jste nejspíš viděli houby, i když třeba patříte mezi lidi, co u očaře přečtou i ty blechy ve spodní řádce. Podobně jako u jednoho ze stěžejních dílů Hry o trůny se totiž tvůrci zcela nepochopitelně rozhodli zahalit část dílu naprosto temnými scénami, ve kterých nebylo skoro nic vidět. A fanoušci zuří!

Deadpool 3 má datum premiéry. Do filmu přibude i Wolverin

Konečně bylo stanoveno datum premiéry Deadpoola 3 a těšit se mohou i fanoušci Wolverina.

Donald Sutherland se představí v málo známém hororu od Stephena Kinga

Novela Telefon pana Harrigana, která vyšla v roce 2020, vypráví o Craigovi (hraje ho Jaeden Martell), mladíkovi z malého města, který se spřátelí se...

Kdo nakonec v seriálu Rod draka usedne na Železný trůn po králi Viserysovi?

Příznivci seriálu Rod draka napjatě hltají příběhy rodu Targaryenů. A se spoustou nových postav vyvstává otázka, zda některé z „nových“ dětí krále Viseryse usedne na Železný trůn?

Úvodní píseň seriálu Rod draka: Autor hudby prozradil, proč zní jako ta ze Hry o trůny

Proč zní znělka seriálu Rod draka stejně jako ta ze Hry o trůny, vysvětlil autor hudby k seriálu Ramin Djawadi.

Dokument o kanibalovi Armiem Hammerovi viděla už i jeho bývalá manželka

Elizabeth Chambersová, bývalá manželka Armieho Hammera, poprvé promluvila o dokumentu o hercově kanibalismu.

Oblíbené články

Reklama
- Reklama -