- Reklama -

Jakou nemocí trpí král Viserys? Paddy Considine odhalil jeho diagnózu

Hlavním tématem seriálu Rod draka je boj o trůn krále Viseryse Targaryena, k nástupnictví dojde ale až po smrti krále. K té může dojít kdykoli, vzhledem k jeho boji se záhadnou nemocí. Čím trpí? Herec Paddy Considine, jenž ho hraje, na to má vlastní názor.

- Reklama -

Král Viserys patří v seriálu Rod draka k velmi dobře zpracovaným postavám. Povedl se dokonce tak moc, že se nad jeho seriálovým obrazem rozplývá i autor předlohy, spisovatel George R. R. Martin. Ten přiznal, že přinejmenším v jednom konkrétním případě předčil seriál jeho očekávání. „Král Viserys Targaryen I., jak ho v seriálu ztvárnil Paddy Considine, je lepší než způsob, jakým jsem napsal krále Viseryse v knize Oheň a krev,“ řekl podle denofgeek.com Martin, když minulý měsíc odpovídal na dotazy fanoušků na sociálních sítích. „Je silnější, stále je konfliktní, ale je to tragičtější postava.“

Podle R. R. Martina je král Viserys v seriálu lepší než v knize

Podle Martina má v sobě Considinův Viserys „aspekty krále Leara“. Podobně jako Shakespearův Lear si Viserys nemůže pomoci, při posuzování ctností a vad svých potomků dělá jen špatná rozhodnutí. On i jeho říše proto spějí k zániku.

Ve většině scén s králem Viserysem je z Considinova hereckého výrazu patrné vědomí rodového neštěstí. Nemůžete si ale pomoci – při sledování toho, jak s každou další chybou kope hrob vlastní říši, k němu cítíte soucit. K tomu ostatně pomáhá také králův boj se záhadnou nemocí.

Záhadná nemoc: Král Viserys má lepru, tvrdí Considine

Královo utrpení se v seriálu objevuje často, přesto ale nemoc krále Viseryse není nikdy nijak pojmenována. Snad i z toho důvodu si Paddy Considine v nedávném rozhovoru zaspekuloval, že boj s odpadajícím masem a vyrážkami by mohl naznačovat „určitou formu malomocenství“.Vzhledem k jizvám, které zanechala nemoc na kůži jeho postavy, ji v podcastu West of Westeros popsal jako „druh lepry“.

- Reklama -

„Trpí určitou formou malomocenství. Trpí. Jeho tělo chátrá. Jeho kosti chátrají. Takže ve skutečnosti není starý. Je to stále mladý muž,“ vysvětlil v podcastu Considine. „Jen ho bohužel ovládla ta věc, která ovládla jeho tělo. Stává se z něj metafora královského života a stresu a zátěže, které na vás působí, víte? A co to s vámi udělá po fyzické stránce. Co to s vámi udělá psychicky.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -