- Reklama -

Jakou nemocí trpí král Viserys? Paddy Considine odhalil jeho diagnózu

Hlavním tématem seriálu Rod draka je boj o trůn krále Viseryse Targaryena, k nástupnictví dojde ale až po smrti krále. K té může dojít kdykoli, vzhledem k jeho boji se záhadnou nemocí. Čím trpí? Herec Paddy Considine, jenž ho hraje, na to má vlastní názor.

- Reklama -

Král Viserys patří v seriálu Rod draka k velmi dobře zpracovaným postavám. Povedl se dokonce tak moc, že se nad jeho seriálovým obrazem rozplývá i autor předlohy, spisovatel George R. R. Martin. Ten přiznal, že přinejmenším v jednom konkrétním případě předčil seriál jeho očekávání. „Král Viserys Targaryen I., jak ho v seriálu ztvárnil Paddy Considine, je lepší než způsob, jakým jsem napsal krále Viseryse v knize Oheň a krev,“ řekl podle denofgeek.com Martin, když minulý měsíc odpovídal na dotazy fanoušků na sociálních sítích. „Je silnější, stále je konfliktní, ale je to tragičtější postava.“

Podle R. R. Martina je král Viserys v seriálu lepší než v knize

Podle Martina má v sobě Considinův Viserys „aspekty krále Leara“. Podobně jako Shakespearův Lear si Viserys nemůže pomoci, při posuzování ctností a vad svých potomků dělá jen špatná rozhodnutí. On i jeho říše proto spějí k zániku.

Ve většině scén s králem Viserysem je z Considinova hereckého výrazu patrné vědomí rodového neštěstí. Nemůžete si ale pomoci – při sledování toho, jak s každou další chybou kope hrob vlastní říši, k němu cítíte soucit. K tomu ostatně pomáhá také králův boj se záhadnou nemocí.

Záhadná nemoc: Král Viserys má lepru, tvrdí Considine

Královo utrpení se v seriálu objevuje často, přesto ale nemoc krále Viseryse není nikdy nijak pojmenována. Snad i z toho důvodu si Paddy Considine v nedávném rozhovoru zaspekuloval, že boj s odpadajícím masem a vyrážkami by mohl naznačovat „určitou formu malomocenství“.Vzhledem k jizvám, které zanechala nemoc na kůži jeho postavy, ji v podcastu West of Westeros popsal jako „druh lepry“.

„Trpí určitou formou malomocenství. Trpí. Jeho tělo chátrá. Jeho kosti chátrají. Takže ve skutečnosti není starý. Je to stále mladý muž,“ vysvětlil v podcastu Considine. „Jen ho bohužel ovládla ta věc, která ovládla jeho tělo. Stává se z něj metafora královského života a stresu a zátěže, které na vás působí, víte? A co to s vámi udělá po fyzické stránce. Co to s vámi udělá psychicky.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -