- Reklama -

Papírový dům 5: Profesor bude předstírat smrt, aby pomohl ostatním

Papírový dům 5 se kvapem blíží a před jeho uvedením fanoušci teoretizují o nadcházejícím ději.

- Reklama -

Objevila se zajímavá teorie. Podle ní by Profesor (hraje ho Alvaro Morte) mohl v dalším díle Money Heist potenciálně předstírat svou smrt.

Na Reddit píše jeden z diskutujících: „Ve 4. epizodě 1. série, když se Profesor schovával před v kontejneru, zavolal Marseilla a zinscenoval autonehodu.“

„Při té autonehodě nechal dát do auta krev a vlasy. Když se podíváte pozorně, v kufříku, ve kterém měl krev, byla i krev Lisabon,“ vysvětlili.

„Myslím, že gang uteče a profesorova smrt bude fingovaná. V seriálu se hodně opakovalo, že když nedostanou zlato, tak ven nemůžou,“ dodal uživatel.

- Reklama -

Jak divák uvedl, Profesor již dříve předstíral autonehodu, aby odlákal pozornost úřadů. Je tedy možné, že jeho zinscenovaná smrt bude pro gang únikovou strategií.

Profesorovy vychytralé triky

V průběhu seriálu vyšlo najevo, že intrikánský Profesor zosnoval plán na největší loupež v dějinách, Její součástí bylo vytisknutí miliard eur ve španělské královské mincovně.

Chtěl tak učinit poctu svému otci Jesúsovi Marquinovi (Sergio Marquina). Ten původně plánoval banku vyloupit, ale byl smrtelně postřelen dříve, než svůj plán uskutečnil.

Jesús plán vymyslel, aby si zajistil, že bude mít na účty za léčení profesora. Geniální zločinec byl totiž jako dítě nemocný a upoutaný na lůžko. Po letech zdokonalování otcova plánu Profesor sestavil skupinu lupičů, kteří mu s loupeží měli pomoct.

Hlavní mozek naverboval osm lidí a změnil jim jména podle měst, aby skryl jejich totožnost.

Přidali se k němu Tokio (Úrsula Corberó), Moskva (Paco Tous), Berlín (Pedro Alonso), Nairobi (Alba Flores), Rio (Miguel Herrán), Denver (Jaime Lorente), Helsinky (Darko Perić), Oslo (Roberto García Ruiz).

Pomůže zase Marseille?

Zatímco osmička vstoupila do Královské mincovny a prováděla složitou loupež, profesor pomáhal zvenčí, kde ostatní sledoval a komunikoval s nimi.

Pomáhal mu také Berlinův důvěrný přítel Marseille (Luka Peroš). Poprvé se objevil ve druhé sérii a dokázal Profesorovi a partě zvenčí pomoci.

Děj ukázal, že Marseille byl nájemným vrahem. Věrnost gangu prokázal i ve druhé sezóně, když dokázal odvést policii z Profesorovy stopy.

Pomocí dvou telefonů odvedl policii od místa, kde se nacházel organizátor loupeže.

Později v sezóně dělal vše pro to, aby Profesorovi pomohl. Dokonce šokujícím způsobem naboural jeho auto, aby to vypadalo, že je těžce zraněný.

Když gang potřeboval veřejnost na své straně, Marseille odletěl do Alžírska. Tam se mu podařilo nahrát a získat usvědčující důkazy proti španělské vládě.

Co udělá inspektorka Sierra?

Ve finále čtvrté série se skupina konečně dočkala malého vítězství poté, co se Lisabon úspěšně dostala do banky.

Jednalo se o velké povzbuzení po emotivních scénách, ve kterých umírala Nairobi.


Zatímco profesor oslavoval proniknutí Lisabon za ostatními, inspektorka Alicia Sierra (Najwa Nimri) odhalila jeho úkryt a v závěru na něj míří zbraní.

Vzhledem k tomu, že Alicia byla čerstvě propuštěna od policie, fanoušci spekulují, zda profesorovi pomůže, nebo zda jeho polohu nahlásí…

Na odpověď už naštěstí nemusíme čekat dlouho. Papírový dům 5 má na Netflixu premiéru 5. září.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -