- Reklama -

Papírový dům 5: Profesor bude předstírat smrt, aby pomohl ostatním

Papírový dům 5 se kvapem blíží a před jeho uvedením fanoušci teoretizují o nadcházejícím ději.

- Reklama -

Objevila se zajímavá teorie. Podle ní by Profesor (hraje ho Alvaro Morte) mohl v dalším díle Money Heist potenciálně předstírat svou smrt.

Na Reddit píše jeden z diskutujících: „Ve 4. epizodě 1. série, když se Profesor schovával před v kontejneru, zavolal Marseilla a zinscenoval autonehodu.“

„Při té autonehodě nechal dát do auta krev a vlasy. Když se podíváte pozorně, v kufříku, ve kterém měl krev, byla i krev Lisabon,“ vysvětlili.

„Myslím, že gang uteče a profesorova smrt bude fingovaná. V seriálu se hodně opakovalo, že když nedostanou zlato, tak ven nemůžou,“ dodal uživatel.

Jak divák uvedl, Profesor již dříve předstíral autonehodu, aby odlákal pozornost úřadů. Je tedy možné, že jeho zinscenovaná smrt bude pro gang únikovou strategií.

Profesorovy vychytralé triky

V průběhu seriálu vyšlo najevo, že intrikánský Profesor zosnoval plán na největší loupež v dějinách, Její součástí bylo vytisknutí miliard eur ve španělské královské mincovně.

Chtěl tak učinit poctu svému otci Jesúsovi Marquinovi (Sergio Marquina). Ten původně plánoval banku vyloupit, ale byl smrtelně postřelen dříve, než svůj plán uskutečnil.

Jesús plán vymyslel, aby si zajistil, že bude mít na účty za léčení profesora. Geniální zločinec byl totiž jako dítě nemocný a upoutaný na lůžko. Po letech zdokonalování otcova plánu Profesor sestavil skupinu lupičů, kteří mu s loupeží měli pomoct.

Hlavní mozek naverboval osm lidí a změnil jim jména podle měst, aby skryl jejich totožnost.

Přidali se k němu Tokio (Úrsula Corberó), Moskva (Paco Tous), Berlín (Pedro Alonso), Nairobi (Alba Flores), Rio (Miguel Herrán), Denver (Jaime Lorente), Helsinky (Darko Perić), Oslo (Roberto García Ruiz).

Pomůže zase Marseille?

Zatímco osmička vstoupila do Královské mincovny a prováděla složitou loupež, profesor pomáhal zvenčí, kde ostatní sledoval a komunikoval s nimi.

Pomáhal mu také Berlinův důvěrný přítel Marseille (Luka Peroš). Poprvé se objevil ve druhé sérii a dokázal Profesorovi a partě zvenčí pomoci.

Děj ukázal, že Marseille byl nájemným vrahem. Věrnost gangu prokázal i ve druhé sezóně, když dokázal odvést policii z Profesorovy stopy.

Pomocí dvou telefonů odvedl policii od místa, kde se nacházel organizátor loupeže.

Později v sezóně dělal vše pro to, aby Profesorovi pomohl. Dokonce šokujícím způsobem naboural jeho auto, aby to vypadalo, že je těžce zraněný.

Když gang potřeboval veřejnost na své straně, Marseille odletěl do Alžírska. Tam se mu podařilo nahrát a získat usvědčující důkazy proti španělské vládě.

Co udělá inspektorka Sierra?

Ve finále čtvrté série se skupina konečně dočkala malého vítězství poté, co se Lisabon úspěšně dostala do banky.

Jednalo se o velké povzbuzení po emotivních scénách, ve kterých umírala Nairobi.


Zatímco profesor oslavoval proniknutí Lisabon za ostatními, inspektorka Alicia Sierra (Najwa Nimri) odhalila jeho úkryt a v závěru na něj míří zbraní.

Vzhledem k tomu, že Alicia byla čerstvě propuštěna od policie, fanoušci spekulují, zda profesorovi pomůže, nebo zda jeho polohu nahlásí…

Na odpověď už naštěstí nemusíme čekat dlouho. Papírový dům 5 má na Netflixu premiéru 5. září.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -