- Reklama -

Papírový dům 5: Profesor bude předstírat smrt, aby pomohl ostatním

Papírový dům 5 se kvapem blíží a před jeho uvedením fanoušci teoretizují o nadcházejícím ději.

- Reklama -

Objevila se zajímavá teorie. Podle ní by Profesor (hraje ho Alvaro Morte) mohl v dalším díle Money Heist potenciálně předstírat svou smrt.

Na Reddit píše jeden z diskutujících: „Ve 4. epizodě 1. série, když se Profesor schovával před v kontejneru, zavolal Marseilla a zinscenoval autonehodu.“

„Při té autonehodě nechal dát do auta krev a vlasy. Když se podíváte pozorně, v kufříku, ve kterém měl krev, byla i krev Lisabon,“ vysvětlili.

„Myslím, že gang uteče a profesorova smrt bude fingovaná. V seriálu se hodně opakovalo, že když nedostanou zlato, tak ven nemůžou,“ dodal uživatel.

- Reklama -

Jak divák uvedl, Profesor již dříve předstíral autonehodu, aby odlákal pozornost úřadů. Je tedy možné, že jeho zinscenovaná smrt bude pro gang únikovou strategií.

Profesorovy vychytralé triky

V průběhu seriálu vyšlo najevo, že intrikánský Profesor zosnoval plán na největší loupež v dějinách, Její součástí bylo vytisknutí miliard eur ve španělské královské mincovně.

Chtěl tak učinit poctu svému otci Jesúsovi Marquinovi (Sergio Marquina). Ten původně plánoval banku vyloupit, ale byl smrtelně postřelen dříve, než svůj plán uskutečnil.

Jesús plán vymyslel, aby si zajistil, že bude mít na účty za léčení profesora. Geniální zločinec byl totiž jako dítě nemocný a upoutaný na lůžko. Po letech zdokonalování otcova plánu Profesor sestavil skupinu lupičů, kteří mu s loupeží měli pomoct.

Hlavní mozek naverboval osm lidí a změnil jim jména podle měst, aby skryl jejich totožnost.

Přidali se k němu Tokio (Úrsula Corberó), Moskva (Paco Tous), Berlín (Pedro Alonso), Nairobi (Alba Flores), Rio (Miguel Herrán), Denver (Jaime Lorente), Helsinky (Darko Perić), Oslo (Roberto García Ruiz).

Pomůže zase Marseille?

Zatímco osmička vstoupila do Královské mincovny a prováděla složitou loupež, profesor pomáhal zvenčí, kde ostatní sledoval a komunikoval s nimi.

Pomáhal mu také Berlinův důvěrný přítel Marseille (Luka Peroš). Poprvé se objevil ve druhé sérii a dokázal Profesorovi a partě zvenčí pomoci.

Děj ukázal, že Marseille byl nájemným vrahem. Věrnost gangu prokázal i ve druhé sezóně, když dokázal odvést policii z Profesorovy stopy.

Pomocí dvou telefonů odvedl policii od místa, kde se nacházel organizátor loupeže.

Později v sezóně dělal vše pro to, aby Profesorovi pomohl. Dokonce šokujícím způsobem naboural jeho auto, aby to vypadalo, že je těžce zraněný.

Když gang potřeboval veřejnost na své straně, Marseille odletěl do Alžírska. Tam se mu podařilo nahrát a získat usvědčující důkazy proti španělské vládě.

Co udělá inspektorka Sierra?

Ve finále čtvrté série se skupina konečně dočkala malého vítězství poté, co se Lisabon úspěšně dostala do banky.

Jednalo se o velké povzbuzení po emotivních scénách, ve kterých umírala Nairobi.


Zatímco profesor oslavoval proniknutí Lisabon za ostatními, inspektorka Alicia Sierra (Najwa Nimri) odhalila jeho úkryt a v závěru na něj míří zbraní.

Vzhledem k tomu, že Alicia byla čerstvě propuštěna od policie, fanoušci spekulují, zda profesorovi pomůže, nebo zda jeho polohu nahlásí…

Na odpověď už naštěstí nemusíme čekat dlouho. Papírový dům 5 má na Netflixu premiéru 5. září.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.

Kevin Spacey přiznal, že je bez peněz. Kvůli dluhům musí prodat svůj luxusní dům v aukci

Kevin Spacey, kdysi jeden z nejoblíbenějších herců Hollywoodu, se v současnosti potýká s vážnými finančními problémy. Herec, který byl kdysi hvězdou seriálu "Dům z karet" a vydělával až 20 milionů dolarů za rok, nyní čelí hrozbě bankrotu a musí rozprodávat svůj majetek.

Woody Harrelson trpěl kvůli otci: Byl to takový normální zabiják, co seděl za vraždu soudce

Woody Harrelson, slavný americký herec známý z filmů jako "Takoví normální zabijáci" a "Zombieland", má za sebou fascinující, ale také temný rodinný příběh. Jeho otec, Charles Harrelson, byl notoricky známý nájemný vrah, jehož život byl plný kriminality a násilí.

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -