- Reklama -

Papírový dům: Úvodní píseň slavného seriálu má skrytý význam

Zajímá vás, o čem je úvodní píseň seriálu Papírový dům? Skladba "My Life Is Going On" se díky seriálu stala světovým hitem, jen na Spotify si ji uživatelé přehráli více než 225 milionkrát.

- Reklama -

Seriál Papírový dům (či La Casa de Papel nebo Money Heist, jak je vám libo) se 3. září konečně vrací na Netflix. Streamovací gigant představí už pátou sérii. A seriál má dodnes stejnou znělku jako při svém prvním uvedení v roce 2017. Oproti akcí nabitém La Casa de Papel je znělka překvapivě klidná a uklidňující.

Autorkou zpěvu úvodní písně Papírového domu je španělská zpěvačka Cecilia Krull. Tu si osobně vybral autor hudby, španělský skladatel Manel Santisteban. Zatímco on pracoval na hudbě, ona psala text písně „My Life Is Going On“.

„Inspiraci jsem získala sledováním Tokyo (hraje ji Úrsula Corberó). Když jsem poprvé viděla záběry z prvního dílu, měla jsem jasno“ řekla pro SounDarts.gr. „Věděla jsem a cítila, že seriál bude skvělý! Ale nikdy jsem nečekala tak obrovský a celosvětový úspěch! Je to úžasné!“

Papírový dům: Úvodní píseň o pocitech Tokyo

Oficiální videoklip se na YouTube dočkal více než 68 milionů zhlédnutí. Netřeba dodávat, že je to hit, stejně jako celý seriál – Money Heist je jedním z nejoblíbenějších seriálů na Netflixu.

- Reklama -

V prvních dvou sériích seriálu Papírový dům hrála píseň na pozadí papírového modelu španělské královské mincovny – původního dějiště seriálu. Ve třetí sérii tuto skutečnost tvůrci změnili a píseň nyní hraje na pozadí papírového modelu Španělské banky – nového místa, kde se děj odehrává.

Při pozorném poslechu a sledování textu zjistíte, že celý song je o důvěře v sebe sama a o životě podle vlastních představ. Kromě toho, že se staví proti vládě a je odbojem, je Papírový dům totiž hlavně o zlodějích, kteří berou život za pačesy a dělají si, co chtějí.

Hudba hraje ostatně v celém La Casa de Papel významnou roli. V seriálu členové gangu používají píseň „Bella Ciao“ jako shromažďovací pokřik a oslavnou hymnu. I proto, že se tato italská lidová píseň – a její historie jako hymny protifašistického odboje – shoduje s celkovým posláním gangu. Bojují proti moci, a to tak, že kradou spousty peněz.

V porovnání s optimistickou a bouřlivou „Bella Ciao“zní ústřední song seriálu vyloženě poklesle, zejména s textem „Ztratila jsem čas, můj život jde dál“. Introspektivní nálada je ale záměrná: píseň má odrážet citovou hlubinu postavy Tokyo.

Vzhledem k tomu, že se Cecilia Krull podle svých slov inspiroval právě vášnivou Tokyo, která je známá tím, že se řídí svým instinktem a nedbá na následky, je příznačné, že význam písně „My Life Is Going On“ vypovídá právě o tom.

Kde si text písně přečíst celý?

Český překlad úvodní písně seriálu Papírový dům najdete například na stránkách milujemehudbu.cz (stačí kliknout na název webu a budete přesměrování na tuto stránku).

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -