- Reklama -

Papírový dům: Úvodní píseň slavného seriálu má skrytý význam

Zajímá vás, o čem je úvodní píseň seriálu Papírový dům? Skladba "My Life Is Going On" se díky seriálu stala světovým hitem, jen na Spotify si ji uživatelé přehráli více než 225 milionkrát.

- Reklama -

Seriál Papírový dům (či La Casa de Papel nebo Money Heist, jak je vám libo) se 3. září konečně vrací na Netflix. Streamovací gigant představí už pátou sérii. A seriál má dodnes stejnou znělku jako při svém prvním uvedení v roce 2017. Oproti akcí nabitém La Casa de Papel je znělka překvapivě klidná a uklidňující.

Autorkou zpěvu úvodní písně Papírového domu je španělská zpěvačka Cecilia Krull. Tu si osobně vybral autor hudby, španělský skladatel Manel Santisteban. Zatímco on pracoval na hudbě, ona psala text písně „My Life Is Going On“.

„Inspiraci jsem získala sledováním Tokyo (hraje ji Úrsula Corberó). Když jsem poprvé viděla záběry z prvního dílu, měla jsem jasno“ řekla pro SounDarts.gr. „Věděla jsem a cítila, že seriál bude skvělý! Ale nikdy jsem nečekala tak obrovský a celosvětový úspěch! Je to úžasné!“

Papírový dům: Úvodní píseň o pocitech Tokyo

Oficiální videoklip se na YouTube dočkal více než 68 milionů zhlédnutí. Netřeba dodávat, že je to hit, stejně jako celý seriál – Money Heist je jedním z nejoblíbenějších seriálů na Netflixu.

V prvních dvou sériích seriálu Papírový dům hrála píseň na pozadí papírového modelu španělské královské mincovny – původního dějiště seriálu. Ve třetí sérii tuto skutečnost tvůrci změnili a píseň nyní hraje na pozadí papírového modelu Španělské banky – nového místa, kde se děj odehrává.

Při pozorném poslechu a sledování textu zjistíte, že celý song je o důvěře v sebe sama a o životě podle vlastních představ. Kromě toho, že se staví proti vládě a je odbojem, je Papírový dům totiž hlavně o zlodějích, kteří berou život za pačesy a dělají si, co chtějí.

Hudba hraje ostatně v celém La Casa de Papel významnou roli. V seriálu členové gangu používají píseň „Bella Ciao“ jako shromažďovací pokřik a oslavnou hymnu. I proto, že se tato italská lidová píseň – a její historie jako hymny protifašistického odboje – shoduje s celkovým posláním gangu. Bojují proti moci, a to tak, že kradou spousty peněz.

V porovnání s optimistickou a bouřlivou „Bella Ciao“zní ústřední song seriálu vyloženě poklesle, zejména s textem „Ztratila jsem čas, můj život jde dál“. Introspektivní nálada je ale záměrná: píseň má odrážet citovou hlubinu postavy Tokyo.

Vzhledem k tomu, že se Cecilia Krull podle svých slov inspiroval právě vášnivou Tokyo, která je známá tím, že se řídí svým instinktem a nedbá na následky, je příznačné, že význam písně „My Life Is Going On“ vypovídá právě o tom.

Kde si text písně přečíst celý?

Český překlad úvodní písně seriálu Papírový dům najdete například na stránkách milujemehudbu.cz (stačí kliknout na název webu a budete přesměrování na tuto stránku).

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -