- Reklama -

Penny Knatchbullová a princ Philip: Jak to bylo s jejich přátelstvím ve skutečnosti?

Pátá řada seriálu Koruna představí jednoho z nejbližších přátel prince Philipa. Penny Knatchbullová přátelila s princem více než 50 let.

- Reklama -

Penny Knatchbullová, rozená jako Penelope Eastwoodová, měla svého času přezdívku „druhá nejdůležitější žena v životě prince Philipa“, informuje people.com. Byla stálou důvěrnicí, oddanou přítelkyní a ‚strážkyní princových tajemství'“, jak uvádí autorka Ingrid Sewardová v knize Princ Philip odhalen z roku 2020. V 5. řadě seriálu Koruna ji hraje Natasha McElhone. A jde o velmi důležitou roli.

Ačkoli Penny není zrovna známou tváří, s královskou rodinou se přátelí již dlouho. A proč je vlastně její zařazení do seriálu Koruna vysoce kontroverzní? Protože tvůrci až příliš silně (a nepravdivě) naznačují, že Penny a princ Philip spolu měli poměr.

Intimní scény mezi princem a Penny

Podle deníku thesun.co.uk se v páté řadě seriálu Koruna objeví princ Philip a Penny v „intimních scénách“. Tyto „intimní scény“ zahrnují „dotýkání rukou, když princ Philip prozrazuje podrobnosti o svém manželství“, a dvojici uvidíme, jak „aktivně usiluje o milostný poměr“.

V Británii z toho byl okamžitě poprask. Uniklé detaily scén přiměly některé osobnosti ke kritice, jako „ostudný“ označila seriál například herečka Judi Denchová. Ve skutečnosti totiž podle Britů prince Philipa a Penny Knatchbullovou spojovalo jen přátelství a společné zájmy.

Kdo je Penny Knatchbullová?

Penny Eastwoodová se narodila v Londýně. Je jediným dítětem obchodníka a řezníka Reginalda Eastwooda. Vzdělání získala ve Švýcarsku a poté vystudovala London School of Economics. Podle zdroje deníku Sun šlo o „jednu z nejpřirozenějších mladých žen, jakou šlo potkat, společenskou, ale ne drzou nebo koketní“.

Po setkání s princem Philipem v roce 1974 získala pověst jeho důvěrnice a „strážkyně princových tajemství“. Když se Penny provdala za Nortona Knatchbulla, někdy známého jako baron Romsey, kmotřence prince Philipa, přijala přízviksko lady Romsey. S Knatchbullem pak měla celkem tři děti, připomínají radiotimes.com. Oba se nakonec dostali až do postavení hraběte a hraběnky Mountbattenových z Barmy. Zůstali vévodovi z Edinburghu blízcí po celý jeho život.

Dvojici spojovaly stejné zájmy

A co za přátelstvím stálo? Navzdory tomu, že byl Philip o 32 let starší než Penny, spolu ti dva sdíleli vášeň pro jezdecký sport a zábavu v přírodě. Podle webu yahoo.com učil Philip Penny umění jízdy v kočáře a oba spolu také často navštěvovali královnou oblíbenou královskou Windsorskou koňskou show.

V posledních letech princova života zůstala Penny Philipovou spolehlivou kamarádkou. Po jeho odchodu do důchodu v roce 2017 ho pravidelně navštěvovala v Sandringhamu a byla také jednou z 30 pozvaných hostů na jeho pohřbu v dubnu 2021. „Když přišla na pohřeb, vypadala zdrceně a také byla,“ řekli tehdy deníku Express její asistenti. „Ztratila nejlepšího přítele.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Liam Neeson vysvětlil, proč před lety odmítl nabídku na roli Jamese Bonda

Herec Liam Neeson prozradil, že v minulosti přišel o možnost hrát legendárního britského agenta 007 Jamese Bonda. Udělal to kvůli výhrůžkám své ženy Natashy Richardsonové.

V seriálu Koruna se objeví extempore prince Harryho s nacistickou uniformou

Podle zpráv z Británie se v nadcházející sezóně seriálového hitu Koruna objeví skandál s nacistickou uniformou prince Harryho.

Jenna Ortega promluvila o tvůrčích neshodách při natáčení seriálu Wednesday

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

Vnučka Elvise Presleyho lhala o svém zpěvu kvůli roli v novém seriálu

Riley Keoughová, vnučka Elvise Presleyho, získala roli hlavní postavy v nejnovějším seriálu společnosti Prime Video Daisy Jones and The Six.

Novinky na Netflixu březen 2023: Nové díly seriálu Ty a krimi s Idrisem Elbou

Netflix oznámil březnovou nabídku, které dominují očekávané novinky jako 2. část 4. řady seriálu Ty, nová řada Světla a stínů a film Luther: Pád z nebes.

Stranger Things dostanou prequel: Děj se zaměří na mladého Hoppera

Svět seriálu Stranger Things se rozšíří o nový prequel, tentokrát však nebude na Netflixu. Fanoušci oblíbeného sci-fi seriálu se dočkají divadelního představení s názvem “Stranger Things: The First Shadow", které bude mít premiéru koncem roku 2023 v londýnském divadle Phoenix.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -