- Reklama -

Penny Knatchbullová a princ Philip: Jak to bylo s jejich přátelstvím ve skutečnosti?

Pátá řada seriálu Koruna představí jednoho z nejbližších přátel prince Philipa. Penny Knatchbullová přátelila s princem více než 50 let.

- Reklama -

Penny Knatchbullová, rozená jako Penelope Eastwoodová, měla svého času přezdívku „druhá nejdůležitější žena v životě prince Philipa“, informuje people.com. Byla stálou důvěrnicí, oddanou přítelkyní a ‚strážkyní princových tajemství'“, jak uvádí autorka Ingrid Sewardová v knize Princ Philip odhalen z roku 2020. V 5. řadě seriálu Koruna ji hraje Natasha McElhone. A jde o velmi důležitou roli.

Ačkoli Penny není zrovna známou tváří, s královskou rodinou se přátelí již dlouho. A proč je vlastně její zařazení do seriálu Koruna vysoce kontroverzní? Protože tvůrci až příliš silně (a nepravdivě) naznačují, že Penny a princ Philip spolu měli poměr.

Intimní scény mezi princem a Penny

Podle deníku thesun.co.uk se v páté řadě seriálu Koruna objeví princ Philip a Penny v „intimních scénách“. Tyto „intimní scény“ zahrnují „dotýkání rukou, když princ Philip prozrazuje podrobnosti o svém manželství“, a dvojici uvidíme, jak „aktivně usiluje o milostný poměr“.

V Británii z toho byl okamžitě poprask. Uniklé detaily scén přiměly některé osobnosti ke kritice, jako „ostudný“ označila seriál například herečka Judi Denchová. Ve skutečnosti totiž podle Britů prince Philipa a Penny Knatchbullovou spojovalo jen přátelství a společné zájmy.

- Reklama -

Kdo je Penny Knatchbullová?

Penny Eastwoodová se narodila v Londýně. Je jediným dítětem obchodníka a řezníka Reginalda Eastwooda. Vzdělání získala ve Švýcarsku a poté vystudovala London School of Economics. Podle zdroje deníku Sun šlo o „jednu z nejpřirozenějších mladých žen, jakou šlo potkat, společenskou, ale ne drzou nebo koketní“.

Po setkání s princem Philipem v roce 1974 získala pověst jeho důvěrnice a „strážkyně princových tajemství“. Když se Penny provdala za Nortona Knatchbulla, někdy známého jako baron Romsey, kmotřence prince Philipa, přijala přízviksko lady Romsey. S Knatchbullem pak měla celkem tři děti, připomínají radiotimes.com. Oba se nakonec dostali až do postavení hraběte a hraběnky Mountbattenových z Barmy. Zůstali vévodovi z Edinburghu blízcí po celý jeho život.

Dvojici spojovaly stejné zájmy

A co za přátelstvím stálo? Navzdory tomu, že byl Philip o 32 let starší než Penny, spolu ti dva sdíleli vášeň pro jezdecký sport a zábavu v přírodě. Podle webu yahoo.com učil Philip Penny umění jízdy v kočáře a oba spolu také často navštěvovali královnou oblíbenou královskou Windsorskou koňskou show.

V posledních letech princova života zůstala Penny Philipovou spolehlivou kamarádkou. Po jeho odchodu do důchodu v roce 2017 ho pravidelně navštěvovala v Sandringhamu a byla také jednou z 30 pozvaných hostů na jeho pohřbu v dubnu 2021. „Když přišla na pohřeb, vypadala zdrceně a také byla,“ řekli tehdy deníku Express její asistenti. „Ztratila nejlepšího přítele.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?

Emily v Paříži 4. série: Datum natáčení se posunulo o 2 měsíce

Chystá se další vzrušující dobrodružství ve městě světel, protože Emily v Paříži se dočká 4. série.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -