- Reklama -

Penny Knatchbullová a princ Philip: Jak to bylo s jejich přátelstvím ve skutečnosti?

Pátá řada seriálu Koruna představí jednoho z nejbližších přátel prince Philipa. Penny Knatchbullová přátelila s princem více než 50 let.

- Reklama -

Penny Knatchbullová, rozená jako Penelope Eastwoodová, měla svého času přezdívku „druhá nejdůležitější žena v životě prince Philipa“, informuje people.com. Byla stálou důvěrnicí, oddanou přítelkyní a ‚strážkyní princových tajemství'“, jak uvádí autorka Ingrid Sewardová v knize Princ Philip odhalen z roku 2020. V 5. řadě seriálu Koruna ji hraje Natasha McElhone. A jde o velmi důležitou roli.

Ačkoli Penny není zrovna známou tváří, s královskou rodinou se přátelí již dlouho. A proč je vlastně její zařazení do seriálu Koruna vysoce kontroverzní? Protože tvůrci až příliš silně (a nepravdivě) naznačují, že Penny a princ Philip spolu měli poměr.

Intimní scény mezi princem a Penny

Podle deníku thesun.co.uk se v páté řadě seriálu Koruna objeví princ Philip a Penny v „intimních scénách“. Tyto „intimní scény“ zahrnují „dotýkání rukou, když princ Philip prozrazuje podrobnosti o svém manželství“, a dvojici uvidíme, jak „aktivně usiluje o milostný poměr“.

V Británii z toho byl okamžitě poprask. Uniklé detaily scén přiměly některé osobnosti ke kritice, jako „ostudný“ označila seriál například herečka Judi Denchová. Ve skutečnosti totiž podle Britů prince Philipa a Penny Knatchbullovou spojovalo jen přátelství a společné zájmy.

- Reklama -

Kdo je Penny Knatchbullová?

Penny Eastwoodová se narodila v Londýně. Je jediným dítětem obchodníka a řezníka Reginalda Eastwooda. Vzdělání získala ve Švýcarsku a poté vystudovala London School of Economics. Podle zdroje deníku Sun šlo o „jednu z nejpřirozenějších mladých žen, jakou šlo potkat, společenskou, ale ne drzou nebo koketní“.

Po setkání s princem Philipem v roce 1974 získala pověst jeho důvěrnice a „strážkyně princových tajemství“. Když se Penny provdala za Nortona Knatchbulla, někdy známého jako baron Romsey, kmotřence prince Philipa, přijala přízviksko lady Romsey. S Knatchbullem pak měla celkem tři děti, připomínají radiotimes.com. Oba se nakonec dostali až do postavení hraběte a hraběnky Mountbattenových z Barmy. Zůstali vévodovi z Edinburghu blízcí po celý jeho život.

Dvojici spojovaly stejné zájmy

A co za přátelstvím stálo? Navzdory tomu, že byl Philip o 32 let starší než Penny, spolu ti dva sdíleli vášeň pro jezdecký sport a zábavu v přírodě. Podle webu yahoo.com učil Philip Penny umění jízdy v kočáře a oba spolu také často navštěvovali královnou oblíbenou královskou Windsorskou koňskou show.

V posledních letech princova života zůstala Penny Philipovou spolehlivou kamarádkou. Po jeho odchodu do důchodu v roce 2017 ho pravidelně navštěvovala v Sandringhamu a byla také jednou z 30 pozvaných hostů na jeho pohřbu v dubnu 2021. „Když přišla na pohřeb, vypadala zdrceně a také byla,“ řekli tehdy deníku Express její asistenti. „Ztratila nejlepšího přítele.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -