- Reklama -

Princ Philip chtěl kvůli seriálu Koruna žalovat Netflix

Podle listu The Sunday Times princ Philip zvažoval, že zažaluje Netflix za jednu z epizod druhé řady seriálu Koruna. Dotklo se ho, že seriál naznačoval, že nese vinu za smrt své starší sestry.

- Reklama -

Tento týden proběhla premiéra páté řady populárního seriálu Koruna společnosti Netflix, který popisuje život královské rodiny v období vlády královny Alžběty II. Nové díly jsou už nějaký čas terčem velké kritiky, protože podle odborníků zkreslují některé situace a zbytečně působí bolest členům královské rodiny. A podle všeho tohle platilo i v minulosti.

Princ Philip, který zemřel v roce 2021, dokonce zvažoval, že Netflix zažaluje kvůli jedné epizodě 2. řady z roku 2017. V té tvůrci naznačovali, že nese vinu za smrt své sestry princezny Cecile při leteckém neštěstí. Nakonec si ale soudní spor rozmyslel, aby k incidentu nepřitahoval další pozornost.

Vina za smrt sestry byla na prince příliš silné sousto

„Vím, že princ Philip se o tom radil se svým právníkem, kterého se ptal, co s tím může dělat,“ řekl Hugo Vickers, královský historik a spisovatel, webu thetimes.co.uk. „Velmi ho rozrušilo, jak to v seriálu vylíčili. Byl to jen člověk. Ranilo ho to jako kohokoli jiného.“

V předposlední epizodě druhé série oblíbeného seriálu mladý Philip navštěvuje skotskou internátní školu Gordonstoun. Poté, co se ve škole Philip dostane do problémů, dostane zprávu, že nebude moci strávit pololetní prázdniny v Německu. Cecilie v té době čeká čtvrté dítě a oznámí Philipovi, že kvůli problému, který si udělal ve škole, musí odjet do Londýna.

Zemře v letadle i se svým dítětem, připomíná insider.com.

Princ Philip byl sestře blízký až do jejího skonu

Na seriálovém pohřbu pak řecký a dánský princ Andrew, Filipův otec, říká: „Překvapuje mě, že se odvážil se tady ukázat. Nebýt Philipa a jeho nekázně, nikdy by se na ten útěk nevydala. Je to pravda, viď, chlapče? Kvůli tobě tu všichni pohřbíváme mé oblíbené dítě. Odveď ho odsud.“

Ve skutečnosti bylo ale vše jinak. Cecilie do Londýna přijela z jiných důvodů, podle zpráv marieclaire.com to nijak nesouviselo s Philipovými problémy ve škole. Pravdou je naopak to, že před Ceciliinou smrtí s ní měl Philip velmi silný vztah.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -