- Reklama -

Princ Philip chtěl kvůli seriálu Koruna žalovat Netflix

Podle listu The Sunday Times princ Philip zvažoval, že zažaluje Netflix za jednu z epizod druhé řady seriálu Koruna. Dotklo se ho, že seriál naznačoval, že nese vinu za smrt své starší sestry.

- Reklama -

Tento týden proběhla premiéra páté řady populárního seriálu Koruna společnosti Netflix, který popisuje život královské rodiny v období vlády královny Alžběty II. Nové díly jsou už nějaký čas terčem velké kritiky, protože podle odborníků zkreslují některé situace a zbytečně působí bolest členům královské rodiny. A podle všeho tohle platilo i v minulosti.

Princ Philip, který zemřel v roce 2021, dokonce zvažoval, že Netflix zažaluje kvůli jedné epizodě 2. řady z roku 2017. V té tvůrci naznačovali, že nese vinu za smrt své sestry princezny Cecile při leteckém neštěstí. Nakonec si ale soudní spor rozmyslel, aby k incidentu nepřitahoval další pozornost.

Vina za smrt sestry byla na prince příliš silné sousto

„Vím, že princ Philip se o tom radil se svým právníkem, kterého se ptal, co s tím může dělat,“ řekl Hugo Vickers, královský historik a spisovatel, webu thetimes.co.uk. „Velmi ho rozrušilo, jak to v seriálu vylíčili. Byl to jen člověk. Ranilo ho to jako kohokoli jiného.“

V předposlední epizodě druhé série oblíbeného seriálu mladý Philip navštěvuje skotskou internátní školu Gordonstoun. Poté, co se ve škole Philip dostane do problémů, dostane zprávu, že nebude moci strávit pololetní prázdniny v Německu. Cecilie v té době čeká čtvrté dítě a oznámí Philipovi, že kvůli problému, který si udělal ve škole, musí odjet do Londýna.

Zemře v letadle i se svým dítětem, připomíná insider.com.

Princ Philip byl sestře blízký až do jejího skonu

Na seriálovém pohřbu pak řecký a dánský princ Andrew, Filipův otec, říká: „Překvapuje mě, že se odvážil se tady ukázat. Nebýt Philipa a jeho nekázně, nikdy by se na ten útěk nevydala. Je to pravda, viď, chlapče? Kvůli tobě tu všichni pohřbíváme mé oblíbené dítě. Odveď ho odsud.“

Ve skutečnosti bylo ale vše jinak. Cecilie do Londýna přijela z jiných důvodů, podle zpráv marieclaire.com to nijak nesouviselo s Philipovými problémy ve škole. Pravdou je naopak to, že před Ceciliinou smrtí s ní měl Philip velmi silný vztah.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Gaten Materazzo přiznal obavy z konce seriálu Stranger Things

Gaten Matarazzo, hvězda populárního seriálu Stranger Things, přiznal obavy z blížícího se konce tohoto oblíbeného seriálového hitu.

Nový seriál Noční agent: Akční jízda ve stylu Jacka Reachera

Pokud jste milovníky špionážních thrillerů s pořádnou dávkou adrenalinu, určitě si nenechte ujít seriál společnosti Netflix s názvem Noční agent.

Liam Neeson vysvětlil, proč před lety odmítl nabídku na roli Jamese Bonda

Herec Liam Neeson prozradil, že v minulosti přišel o možnost hrát legendárního britského agenta 007 Jamese Bonda. Udělal to kvůli výhrůžkám své ženy Natashy Richardsonové.

V seriálu Koruna se objeví extempore prince Harryho s nacistickou uniformou

Podle zpráv z Británie se v nadcházející sezóně seriálového hitu Koruna objeví skandál s nacistickou uniformou prince Harryho.

Jenna Ortega promluvila o tvůrčích neshodách při natáčení seriálu Wednesday

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

Vnučka Elvise Presleyho lhala o svém zpěvu kvůli roli v novém seriálu

Riley Keoughová, vnučka Elvise Presleyho, získala roli hlavní postavy v nejnovějším seriálu společnosti Prime Video Daisy Jones and The Six.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -