- Reklama -

Princ Philip chtěl kvůli seriálu Koruna žalovat Netflix

Podle listu The Sunday Times princ Philip zvažoval, že zažaluje Netflix za jednu z epizod druhé řady seriálu Koruna. Dotklo se ho, že seriál naznačoval, že nese vinu za smrt své starší sestry.

- Reklama -

Tento týden proběhla premiéra páté řady populárního seriálu Koruna společnosti Netflix, který popisuje život královské rodiny v období vlády královny Alžběty II. Nové díly jsou už nějaký čas terčem velké kritiky, protože podle odborníků zkreslují některé situace a zbytečně působí bolest členům královské rodiny. A podle všeho tohle platilo i v minulosti.

Princ Philip, který zemřel v roce 2021, dokonce zvažoval, že Netflix zažaluje kvůli jedné epizodě 2. řady z roku 2017. V té tvůrci naznačovali, že nese vinu za smrt své sestry princezny Cecile při leteckém neštěstí. Nakonec si ale soudní spor rozmyslel, aby k incidentu nepřitahoval další pozornost.

Vina za smrt sestry byla na prince příliš silné sousto

„Vím, že princ Philip se o tom radil se svým právníkem, kterého se ptal, co s tím může dělat,“ řekl Hugo Vickers, královský historik a spisovatel, webu thetimes.co.uk. „Velmi ho rozrušilo, jak to v seriálu vylíčili. Byl to jen člověk. Ranilo ho to jako kohokoli jiného.“

V předposlední epizodě druhé série oblíbeného seriálu mladý Philip navštěvuje skotskou internátní školu Gordonstoun. Poté, co se ve škole Philip dostane do problémů, dostane zprávu, že nebude moci strávit pololetní prázdniny v Německu. Cecilie v té době čeká čtvrté dítě a oznámí Philipovi, že kvůli problému, který si udělal ve škole, musí odjet do Londýna.

- Reklama -

Zemře v letadle i se svým dítětem, připomíná insider.com.

Princ Philip byl sestře blízký až do jejího skonu

Na seriálovém pohřbu pak řecký a dánský princ Andrew, Filipův otec, říká: „Překvapuje mě, že se odvážil se tady ukázat. Nebýt Philipa a jeho nekázně, nikdy by se na ten útěk nevydala. Je to pravda, viď, chlapče? Kvůli tobě tu všichni pohřbíváme mé oblíbené dítě. Odveď ho odsud.“

Ve skutečnosti bylo ale vše jinak. Cecilie do Londýna přijela z jiných důvodů, podle zpráv marieclaire.com to nijak nesouviselo s Philipovými problémy ve škole. Pravdou je naopak to, že před Ceciliinou smrtí s ní měl Philip velmi silný vztah.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -