- Reklama -

Princ Philip chtěl kvůli seriálu Koruna žalovat Netflix

Podle listu The Sunday Times princ Philip zvažoval, že zažaluje Netflix za jednu z epizod druhé řady seriálu Koruna. Dotklo se ho, že seriál naznačoval, že nese vinu za smrt své starší sestry.

- Reklama -

Tento týden proběhla premiéra páté řady populárního seriálu Koruna společnosti Netflix, který popisuje život královské rodiny v období vlády královny Alžběty II. Nové díly jsou už nějaký čas terčem velké kritiky, protože podle odborníků zkreslují některé situace a zbytečně působí bolest členům královské rodiny. A podle všeho tohle platilo i v minulosti.

Princ Philip, který zemřel v roce 2021, dokonce zvažoval, že Netflix zažaluje kvůli jedné epizodě 2. řady z roku 2017. V té tvůrci naznačovali, že nese vinu za smrt své sestry princezny Cecile při leteckém neštěstí. Nakonec si ale soudní spor rozmyslel, aby k incidentu nepřitahoval další pozornost.

Vina za smrt sestry byla na prince příliš silné sousto

„Vím, že princ Philip se o tom radil se svým právníkem, kterého se ptal, co s tím může dělat,“ řekl Hugo Vickers, královský historik a spisovatel, webu thetimes.co.uk. „Velmi ho rozrušilo, jak to v seriálu vylíčili. Byl to jen člověk. Ranilo ho to jako kohokoli jiného.“

V předposlední epizodě druhé série oblíbeného seriálu mladý Philip navštěvuje skotskou internátní školu Gordonstoun. Poté, co se ve škole Philip dostane do problémů, dostane zprávu, že nebude moci strávit pololetní prázdniny v Německu. Cecilie v té době čeká čtvrté dítě a oznámí Philipovi, že kvůli problému, který si udělal ve škole, musí odjet do Londýna.

- Reklama -

Zemře v letadle i se svým dítětem, připomíná insider.com.

Princ Philip byl sestře blízký až do jejího skonu

Na seriálovém pohřbu pak řecký a dánský princ Andrew, Filipův otec, říká: „Překvapuje mě, že se odvážil se tady ukázat. Nebýt Philipa a jeho nekázně, nikdy by se na ten útěk nevydala. Je to pravda, viď, chlapče? Kvůli tobě tu všichni pohřbíváme mé oblíbené dítě. Odveď ho odsud.“

Ve skutečnosti bylo ale vše jinak. Cecilie do Londýna přijela z jiných důvodů, podle zpráv marieclaire.com to nijak nesouviselo s Philipovými problémy ve škole. Pravdou je naopak to, že před Ceciliinou smrtí s ní měl Philip velmi silný vztah.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?

Emily v Paříži 4. série: Datum natáčení se posunulo o 2 měsíce

Chystá se další vzrušující dobrodružství ve městě světel, protože Emily v Paříži se dočká 4. série.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -