- Reklama -

Seriál Koruna zkritizoval kněz, který princezně Dianě dělal poslední pomazání

Otec Yves-Marie Clochard-Bossuet, který měl na starosti poslední církevní obřady princezny Diany, vytýká seriálu Koruna od Netflixu rekonstrukci scény osudné nehody.

- Reklama -

Netflix už před časem uvedl, že „přesný okamžik“ nehody se v seriálu neobjeví. Lidé blízcí královské rodině jsou přesto připravovanou smrtí Diany v seriálu rozhořčeni. Kněz, který sloužil poslední pomazání princezny Diany, tvrdí, že prince Williama a prince Harryho „raní“ scéna smrtelné nehody jejich matky v seriálu Koruna. V rozhovoru pro dailymail.co.uk otec Yves-Marie Clochard-Bossuet vyčetl společnosti Netflix, že chce tragickou událost převyprávět ve svém seriálu.

Netflixu jde jen o peníze, myslí si kněz

„Není třeba události oné noci přehrávat. Diana má děti, má bratra a sestry a ovlivňuje to pocity celé rodiny. Všechny rekonstrukce této nehody raní,“ řekl kněz. „Všichni známe fakta o tom, co se stalo. Vše je zcela jasné, takže není třeba vytvářet nové obrazy této strašné události.“

„Jejich natáčení je komerčně motivované a mají prostě zájem přilákat co nejvíce diváků,“ přidal ještě na adresu tvůrců seriálu.

Ukáže Netflix smrt Diany, i když slíbil, že ne?

I přes tvrzení Netflix totiž mnoho britských médií spekuluje, že se záběry Dianiny smrti nakonec objeví v závěrečné šesté řadě seriálu. V té by měla Dianu hrát stejně jako v páté řadě Elisabeth Debicki. Série, která se soustředí na nehodu, při níž zemřela šestatřicetiletá Diana a její dvaačtyřicetiletý přítel Dodi Fayed, se od minulého týdne začala podle Mirroru natáčet v Paříži. Dianinu poslední jízdu v limuzíně Mercedes před havárií v tunelu Alma tam podle něj rekonstruoval dvousetčlenný filmový štáb.

- Reklama -

Podle bulvárního serveru Sun.co.uk si přitom seriál Koruna stihl před pátou sérií již vysloužit kritiku za spojení faktů a fikce. V pátě řadě totiž dojde na dějovou linii v níž princ Philip, vévoda z Edinburghu, udržuje poměr s mladší dívkou jménem Penny Knatchbullová. Za to mimo jiných odsoudila seriál i britská herecká legenda Judi Denchová. Mnoha rolemi ostřílená veteránka divadelních prken a filmového plátna uznávané seriálové drama zkritizovala za to, že je „nepřesné a zraňující“ a že je také „hrubě senzacechtivé“.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ncuti Gatwa promluvil o roli Erica v Sexuální výchově a jak změnila jeho život

Hvězda seriálu Sexuální výchova, Ncuti Gatwa, se otevřeně svěřila, jaký vliv měla role Erica na jeho osobní život. Herec přiznal, že jeho nejznámější role "zrušila mnoho internalizované nenávisti".

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -