- Reklama -

Seriál Koruna zkritizoval kněz, který princezně Dianě dělal poslední pomazání

Otec Yves-Marie Clochard-Bossuet, který měl na starosti poslední církevní obřady princezny Diany, vytýká seriálu Koruna od Netflixu rekonstrukci scény osudné nehody.

- Reklama -

Netflix už před časem uvedl, že „přesný okamžik“ nehody se v seriálu neobjeví. Lidé blízcí královské rodině jsou přesto připravovanou smrtí Diany v seriálu rozhořčeni. Kněz, který sloužil poslední pomazání princezny Diany, tvrdí, že prince Williama a prince Harryho „raní“ scéna smrtelné nehody jejich matky v seriálu Koruna. V rozhovoru pro dailymail.co.uk otec Yves-Marie Clochard-Bossuet vyčetl společnosti Netflix, že chce tragickou událost převyprávět ve svém seriálu.

Netflixu jde jen o peníze, myslí si kněz

„Není třeba události oné noci přehrávat. Diana má děti, má bratra a sestry a ovlivňuje to pocity celé rodiny. Všechny rekonstrukce této nehody raní,“ řekl kněz. „Všichni známe fakta o tom, co se stalo. Vše je zcela jasné, takže není třeba vytvářet nové obrazy této strašné události.“

„Jejich natáčení je komerčně motivované a mají prostě zájem přilákat co nejvíce diváků,“ přidal ještě na adresu tvůrců seriálu.

Ukáže Netflix smrt Diany, i když slíbil, že ne?

I přes tvrzení Netflix totiž mnoho britských médií spekuluje, že se záběry Dianiny smrti nakonec objeví v závěrečné šesté řadě seriálu. V té by měla Dianu hrát stejně jako v páté řadě Elisabeth Debicki. Série, která se soustředí na nehodu, při níž zemřela šestatřicetiletá Diana a její dvaačtyřicetiletý přítel Dodi Fayed, se od minulého týdne začala podle Mirroru natáčet v Paříži. Dianinu poslední jízdu v limuzíně Mercedes před havárií v tunelu Alma tam podle něj rekonstruoval dvousetčlenný filmový štáb.

- Reklama -

Podle bulvárního serveru Sun.co.uk si přitom seriál Koruna stihl před pátou sérií již vysloužit kritiku za spojení faktů a fikce. V pátě řadě totiž dojde na dějovou linii v níž princ Philip, vévoda z Edinburghu, udržuje poměr s mladší dívkou jménem Penny Knatchbullová. Za to mimo jiných odsoudila seriál i britská herecká legenda Judi Denchová. Mnoha rolemi ostřílená veteránka divadelních prken a filmového plátna uznávané seriálové drama zkritizovala za to, že je „nepřesné a zraňující“ a že je také „hrubě senzacechtivé“.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -