- Reklama -

Seriál Koruna zkritizoval kněz, který princezně Dianě dělal poslední pomazání

Otec Yves-Marie Clochard-Bossuet, který měl na starosti poslední církevní obřady princezny Diany, vytýká seriálu Koruna od Netflixu rekonstrukci scény osudné nehody.

- Reklama -

Netflix už před časem uvedl, že „přesný okamžik“ nehody se v seriálu neobjeví. Lidé blízcí královské rodině jsou přesto připravovanou smrtí Diany v seriálu rozhořčeni. Kněz, který sloužil poslední pomazání princezny Diany, tvrdí, že prince Williama a prince Harryho „raní“ scéna smrtelné nehody jejich matky v seriálu Koruna. V rozhovoru pro dailymail.co.uk otec Yves-Marie Clochard-Bossuet vyčetl společnosti Netflix, že chce tragickou událost převyprávět ve svém seriálu.

Netflixu jde jen o peníze, myslí si kněz

„Není třeba události oné noci přehrávat. Diana má děti, má bratra a sestry a ovlivňuje to pocity celé rodiny. Všechny rekonstrukce této nehody raní,“ řekl kněz. „Všichni známe fakta o tom, co se stalo. Vše je zcela jasné, takže není třeba vytvářet nové obrazy této strašné události.“

„Jejich natáčení je komerčně motivované a mají prostě zájem přilákat co nejvíce diváků,“ přidal ještě na adresu tvůrců seriálu.

Ukáže Netflix smrt Diany, i když slíbil, že ne?

I přes tvrzení Netflix totiž mnoho britských médií spekuluje, že se záběry Dianiny smrti nakonec objeví v závěrečné šesté řadě seriálu. V té by měla Dianu hrát stejně jako v páté řadě Elisabeth Debicki. Série, která se soustředí na nehodu, při níž zemřela šestatřicetiletá Diana a její dvaačtyřicetiletý přítel Dodi Fayed, se od minulého týdne začala podle Mirroru natáčet v Paříži. Dianinu poslední jízdu v limuzíně Mercedes před havárií v tunelu Alma tam podle něj rekonstruoval dvousetčlenný filmový štáb.

Podle bulvárního serveru Sun.co.uk si přitom seriál Koruna stihl před pátou sérií již vysloužit kritiku za spojení faktů a fikce. V pátě řadě totiž dojde na dějovou linii v níž princ Philip, vévoda z Edinburghu, udržuje poměr s mladší dívkou jménem Penny Knatchbullová. Za to mimo jiných odsoudila seriál i britská herecká legenda Judi Denchová. Mnoha rolemi ostřílená veteránka divadelních prken a filmového plátna uznávané seriálové drama zkritizovala za to, že je „nepřesné a zraňující“ a že je také „hrubě senzacechtivé“.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -