- Reklama -

Sam Heughan promluvil o těžkostech při natáčení Cizinky. Soucítí s hereckými kolegyněmi

Sam Heughen, který je známý rolí Jamieho Frasera v seriálu Cizinka, vyjádřil soucit s hereckými kolegyněmi kvůli nepříliš probíranému zákulisnímu problému.

- Reklama -

Seriál Cizinka se vrátí se šestou sérií už začátkem března. Představitel jedné z hlavních rolí Sam Heughan u té příležitosti přiznal, že natáčení nových dílů bylo občas velmi náročné. Především díky dobovým kostýmům dává totiž většině hereckého obsazení práce pořádně zabrat. V rozhovoru pro Zoe Ball Breakfast Show na rádiu BBC Radio 2 podle webu thenational.scot Heughan popsal, že dějové linie – a doprovodné oblečení – jsou pro herce někdy „brutální“ a „drsné“.

„Spousta kostýmů je ve skutečnosti dost autentických,“ uvedl Heughan. A jako muž to ještě prý nemá tak hrozné jako jeho herecké kolegyně. „Musím říct, že mám docela štěstí, protože nemusím nosit korzet!“

Sam Heughan obdivuje herečky z Cizinky

Herec neskrýval svůj obdiv, jak se s nošením historického oblečení vyrovnala většina jeho hereckých kolegyň. „Musí nosit ty korzety a upřímně nevím, jak to dělají!“ řekl seriálový Jamie. „Jsou tam opravdu náročné scény a tahle sezóna, nerad to říkám, není výjimkou.“

Ačkoli se Sam v trýznivých dějových liniích netísní v bolestivě těsných korzetech a nic ho nenutí přešívat si žebra, kilt mu samozřejmě není cizí. Skotský patriot a hvězda seriálu Muži v kiltu se přiznal, že si tradiční skotský oděv poctivě obléká i během fotbalových zápasů. A přestože se občas obává, že by ze sebe mohl ukázat víc, než by chtěl, zdá se, že kilty jsou z hercova pohledu pro nošení mnohem pohodlnější než kostýmy ženských protějšků.

Odvrácená strana slávy: Šikana a pronásledování

- Reklama -

Sam Heughan také probral jedno nepříliš pozitivní téma. Díky obrovské popularitě, kterou získal rolí v Cizince, zažil opravdu hodně nepříjemných chvil. S úspěchem totiž často přichází i jeho odvrácená stránka a té si v posledních letech užil víc než dost. „Po posledních šesti letech neustálého šikanování, obtěžování, pronásledování a falešného vyprávění jsem na dně, jsem rozrušený, zraněný a musím se ozvat,“ napsal na Twitteru. „Ovlivňuje to můj život, duševní stav a je to každodenní starost.“

Nejhorší na tom pro Heughana je, že se nepřející fanoušci nespokojí jenom s pronásledováním jeho osoby. Odnáší to všichni, kdo se kolem něj pohybují. „Moji kostyméři, přátelé, rodina, já sám, vlastně každý, s kým jsem spojen, byl vystaven osobním urážkám, hanobení, zneužívání, vyhrožování smrtí, pronásledování, sdílení soukromých informací a odpornému, falešnému pomlouvání,“ pokračoval.

„Nikdy předtím jsem o tom nemluvil. Věřím v lidskost a vždy jsem doufal, že tito tyrani prostě zmizí. Nemohu to z přetrvávajících právních důvodů rozvést, ale jsou to profesionálové: učitelé, psychologové, dospělí, kteří by měli vědět, jak se chovat lépe,“ uzavřel.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -