- Reklama -

Sam Heughan z Cizinky přiznal, že trpěl poruchou příjmu potravy

Sam Heughan se ve své nové knize rozpovídal o tom, jak se při snaze uspět jako herec potýkal s poruchou příjmu potravy.

- Reklama -

Sam Heughan, hvězda seriálu Cizinka, se ve svých nových pamětech Waypoints svěřil se svou strastiplnou cestou ke slávě. Bojoval dokonce s poruchou příjmu potravy, upozornil web prevention.com. Skotský představitel horala Jamieho Frasera v populárním seriálu Cizinka se s problémy potýkal několik let, sbíral vedlejší a malé role, než prorazil na světovou scénu díky velmi populárnímu fantasy seriálu o cestování v čase.

Sam přiznal, že během prvních let své kariéry televizní hvězdy většinu doby držel přísné diety, aby si udržel hezkou postavu před kamerou. To se mu ale pořádně vyplatilo až v roce 2014, kdy ho obsadili do role Jamieho Frasera v populárním fantasy dramatu.

O tlaku na muže se mluví méně, myslí si Heughan

V knize Heughan popsal i svůj „mírný případ“ poruchy příjmu potravy. „Myslím, že v době, kdy jsem začínal [s herectvím], byl na mě vyvíjen velký tlak, abych vypadal určitým způsobem,“ řekl pro web dailyrecord.co.uk. „A u mužů se o tomhle mluví méně. A určitě jsem se jako mladý herec snažil přizpůsobit tomu, co se vyžadovalo.“

Herec přitom nijak neskrývá, že jeho jídelníček měl k dokonalosti daleko. „To, co jsem jedl, jsem si dával na příděl. Často jsem konzumoval jen salát a okurky, protože jsem věděl, že mají málo kalorií. Rozhodně jsem nepřijímal dostatek paliva na všechno to běhání, kterému jsem se věnoval, natož na dlouhý den na place,“ prozradil seriálový Jamie.

- Reklama -

Na konkurzy jezdil autobusem. Často zbytečně

Heughan si myslí, že by se o tom, co musí herci podstupovat, mělo víc mluvit. Má za to, že zatím se řeší především tlak, kterému čelí něžnější polovina lidstva. „Často mluvíme o tlaku na ženy, aby se přizpůsobily,“ řekl. „Určitě jsem toto očekávání na sobě cítil také, a proto jsem reagoval tím, že jsem dodržoval disciplinovaný stravovací a cvičební režim. Byla to forma kontroly, když jsem se snažil prosadit v branži, v níž jsou herci v podstatě bezmocní.“

Sám neskrývá, že jeho začátky byly více než složité. „Když se ohlédnu zpět, vidím roky, které jsem strávil tím, že jsem jezdil do Ameriky na konkurzy, na kterých jsem svým způsobem zůstal schovaný za dveřmi. Jezdil jsem po Los Angeles autobusem. Bylo to těžké. Ale myslím, že to k tomu patří, každý z nás má své vlastní těžkosti,“ uzavřel.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -