- Reklama -

Sam Heughan z Cizinky přiznal, že trpěl poruchou příjmu potravy

Sam Heughan se ve své nové knize rozpovídal o tom, jak se při snaze uspět jako herec potýkal s poruchou příjmu potravy.

- Reklama -

Sam Heughan, hvězda seriálu Cizinka, se ve svých nových pamětech Waypoints svěřil se svou strastiplnou cestou ke slávě. Bojoval dokonce s poruchou příjmu potravy, upozornil web prevention.com. Skotský představitel horala Jamieho Frasera v populárním seriálu Cizinka se s problémy potýkal několik let, sbíral vedlejší a malé role, než prorazil na světovou scénu díky velmi populárnímu fantasy seriálu o cestování v čase.

Sam přiznal, že během prvních let své kariéry televizní hvězdy většinu doby držel přísné diety, aby si udržel hezkou postavu před kamerou. To se mu ale pořádně vyplatilo až v roce 2014, kdy ho obsadili do role Jamieho Frasera v populárním fantasy dramatu.

O tlaku na muže se mluví méně, myslí si Heughan

V knize Heughan popsal i svůj „mírný případ“ poruchy příjmu potravy. „Myslím, že v době, kdy jsem začínal [s herectvím], byl na mě vyvíjen velký tlak, abych vypadal určitým způsobem,“ řekl pro web dailyrecord.co.uk. „A u mužů se o tomhle mluví méně. A určitě jsem se jako mladý herec snažil přizpůsobit tomu, co se vyžadovalo.“

Herec přitom nijak neskrývá, že jeho jídelníček měl k dokonalosti daleko. „To, co jsem jedl, jsem si dával na příděl. Často jsem konzumoval jen salát a okurky, protože jsem věděl, že mají málo kalorií. Rozhodně jsem nepřijímal dostatek paliva na všechno to běhání, kterému jsem se věnoval, natož na dlouhý den na place,“ prozradil seriálový Jamie.

- Reklama -

Na konkurzy jezdil autobusem. Často zbytečně

Heughan si myslí, že by se o tom, co musí herci podstupovat, mělo víc mluvit. Má za to, že zatím se řeší především tlak, kterému čelí něžnější polovina lidstva. „Často mluvíme o tlaku na ženy, aby se přizpůsobily,“ řekl. „Určitě jsem toto očekávání na sobě cítil také, a proto jsem reagoval tím, že jsem dodržoval disciplinovaný stravovací a cvičební režim. Byla to forma kontroly, když jsem se snažil prosadit v branži, v níž jsou herci v podstatě bezmocní.“

Sám neskrývá, že jeho začátky byly více než složité. „Když se ohlédnu zpět, vidím roky, které jsem strávil tím, že jsem jezdil do Ameriky na konkurzy, na kterých jsem svým způsobem zůstal schovaný za dveřmi. Jezdil jsem po Los Angeles autobusem. Bylo to těžké. Ale myslím, že to k tomu patří, každý z nás má své vlastní těžkosti,“ uzavřel.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?

Emily v Paříži 4. série: Datum natáčení se posunulo o 2 měsíce

Chystá se další vzrušující dobrodružství ve městě světel, protože Emily v Paříži se dočká 4. série.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -