- Reklama -

Sarma Melngailisová: Příběh veganské podvodnice, která chtěla, aby její pitbull žil navěky

Majitelka restaurace Pure Food and Wine, kterou znožňovali Chelsea Clintonová nebo Alec Baldwin, byla hvězdou světového gastronomického průmyslu. Pak se ale seznámila s Anthonym Strangisem. A vše se obrátilo k horšímu.

- Reklama -

Sarma Melngailisová, které nyní hrozí vězení za krádeže a podvody, tvrdí, že za její krach může jeho kouzlo.

Pure Food and Wine, dnes již neexistující veganská restaurace, otevřela v roce 2004, kdy se myšlenka raw veganské kuchyně zdála být ještě dostatečně nová na to, aby vzbudila zvědavost. Restaurace se brzy stala hitem, píše independent.co.uk. Byla tak oblíbená, že se do ní chodili najíst Anne Hathawayová, Alec Baldwin, Stevie Wonder a další celebrity.

Sarma Mengailisová se pak v americkém kuchařském světě proslavila, když v roce 2005 vydala kuchařku Raw Food, Real World: 100 Recipes to Get the Glow. Přezdívaná „královna veganské kuchyně“ byla uctívána nejen mezi odmítači masa, ale díky svému čistému životnímu stylu a eleganci byla inspirací pro bohatou, jógu milující a privilegovanou smetánku takřka celé Ameriky.

Jak se tedy stalo, že tato vzdělaná a talentovaná žena, která měla New York na talíři, skončila na mizině, na útěku před policií a žila po motelech? Odpověď je jednoduchá – potkala nesprávného muže.

- Reklama -

Setkání s mužem, co ji zničil

anthony strangis veganka na útěku
Anthony Strangis v dokumentu Veganka na útěku. | Foto: Netflix

Šéfkuchařka se po otevření své restaurace stala časem poměrně blízkou kamarádkou herce Aleca Baldwina. Hollywoodský bouřlivák, který momentálně čelí obvinění za neúmyslné zastřelení asistentky kameramana, v její restauraci dokonce poznal svou manželku Hilarii. Melngailisová se pak jejím prostřednictvím seznámila se svým budoucím manželem, hazardním hráčem s kriminální minulostí Anthonym Strangisem. Okouzlil ji na Twitteru svými vtipnými tweety.

„Na začátku to vypadalo jako nevinná legrace,“ řekla Hilaria časopisu Vanity Fair. „Vypadal mile. Rozesmíval nás.“

K tomu se snad dá říct jen to, že Strangis musel mít minimálně zvláštní smysl pro humor. Nebo prostě tahle legrace jen rychle skončila. Jak totiž připomíná people.com, když se Strangis a Melngailisová dali dohromady, chtěl po ní, aby absolvovala řadu testů. A ona je svědomitě plnila, jeden po druhém. Mengailisová si totiž od partnera nechala namluvit, že když jeho zkoušky podstoupí, učiní Strangis jejího milovaného psa Leona nesmrtelným. Brzy se díky tomu, jak ji zmanipuloval, také zapojil do jejího lukrativního byznysu.

„Měla bych přístup k neomezeným zdrojům, takže bych mohla rozvíjet svou značku po celém světě, natočit dokument, který jsem vždycky chtěla natočit – ten, který by konečně změnil způsob života lidí a pomohl vymýtit tovární zemědělství,“ vzpomíná Melngailisová na sliby svého tehdějšího manžela. „V podstatě bych mohla dělat všechny ty věci, které mění svět, o kterých jsem tiše snila. Mohla bych pomáhat, komu bych chtěla, a zůstala bych u toho navždy mladá.“

Změny ve společnosti, co nedávaly smysl

Brzy na to se provozní ředitel Sarminy společnosti Pure Food and Wine dočkal vyhazovu. Web thedailybeast.com připomíná, že ho Melngailisová se Strangiesem nahradili mladším zaměstnancem, který dostal na starost účetnictví, přestože neměl žádné zkušenosti. Peníze z podnikání Melngailisové pak začaly putovat přímo do Strangisovy kapsy. Když se jí to nezdálo, pohrozil jí, že pokud by to chtěla změnit, přijde o všechno.

Sarma Melngailisová údajně „převedla více než 1,6 milionu dolarů z jejích podnikatelských účtů na svůj osobní bankovní účet a Strangis z těchto peněz utratil 1,2 milionu dolarů v kasinech v Connecticutu“, uvádí stránky thenationalnews.com.

Dvojice nakonec i kradla a podváděla zaměstnance a investory. Rok byli na útěku, než je policie vypátrala v hotelu v Tennessee, kde je také zatkli a obvinili z podvodu.

V květnu 2017 se Sarma Melngailisová přiznala ke krádeži více než 200 000 dolarů od investora a k plánování daňových podvodů, za což vyfasovala trest v podobě necelých čtyř měsíců ve vězení.

Strangis se zase přiznal ke čtyřem krádežím čtvrtého stupně a dostal rok vězení a pětiletou podmínku. Také musí investorům zaplatit náhradu škody ve výši 840 000 dolarů.

Poté, co si již odseděl rok ve vyšetřovací vazbě, se po vyhlášení rozsudku dočkal propuštění na svobodu.

Co dělá Sarma Melngailisová dnes?

Sarma Melngailisová své současné soukromí nijak netají. Je aktivní na Instagramu, kde nijak neskrývá skutečnost, že žije v newyorské čtvrti Harlem. Kromě vlastního účtu provozuje na této sociální síti i účet pro svého psa Leona pod názvem One Lucky Rescue Dog. V popisu uvádí, že štěně žije ve městě se svou mámou.

V únoru 2022 Melngailisová na Instagramu prozradila, že pracuje na podcastu. Není ale jasné, zda pro něj dělá rozhovory, nebo zda zakládá svůj vlastní.

„Moje sestava na podlaze v nejtišším koutě, který jsem našla, když jsem byla pryč z domova, abych dělala jeden podcast, jediný, který mi zatím dával smysl,“ stojí v popisku.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ncuti Gatwa promluvil o roli Erica v Sexuální výchově a jak změnila jeho život

Hvězda seriálu Sexuální výchova, Ncuti Gatwa, se otevřeně svěřila, jaký vliv měla role Erica na jeho osobní život. Herec přiznal, že jeho nejznámější role "zrušila mnoho internalizované nenávisti".

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -