- Reklama -

Sarma Melngailisová: Příběh veganské podvodnice, která chtěla, aby její pitbull žil navěky

Majitelka restaurace Pure Food and Wine, kterou znožňovali Chelsea Clintonová nebo Alec Baldwin, byla hvězdou světového gastronomického průmyslu. Pak se ale seznámila s Anthonym Strangisem. A vše se obrátilo k horšímu.

- Reklama -

Sarma Melngailisová, které nyní hrozí vězení za krádeže a podvody, tvrdí, že za její krach může jeho kouzlo.

Pure Food and Wine, dnes již neexistující veganská restaurace, otevřela v roce 2004, kdy se myšlenka raw veganské kuchyně zdála být ještě dostatečně nová na to, aby vzbudila zvědavost. Restaurace se brzy stala hitem, píše independent.co.uk. Byla tak oblíbená, že se do ní chodili najíst Anne Hathawayová, Alec Baldwin, Stevie Wonder a další celebrity.

Sarma Mengailisová se pak v americkém kuchařském světě proslavila, když v roce 2005 vydala kuchařku Raw Food, Real World: 100 Recipes to Get the Glow. Přezdívaná „královna veganské kuchyně“ byla uctívána nejen mezi odmítači masa, ale díky svému čistému životnímu stylu a eleganci byla inspirací pro bohatou, jógu milující a privilegovanou smetánku takřka celé Ameriky.

Jak se tedy stalo, že tato vzdělaná a talentovaná žena, která měla New York na talíři, skončila na mizině, na útěku před policií a žila po motelech? Odpověď je jednoduchá – potkala nesprávného muže.

- Reklama -

Setkání s mužem, co ji zničil

anthony strangis veganka na útěku
Anthony Strangis v dokumentu Veganka na útěku. | Foto: Netflix

Šéfkuchařka se po otevření své restaurace stala časem poměrně blízkou kamarádkou herce Aleca Baldwina. Hollywoodský bouřlivák, který momentálně čelí obvinění za neúmyslné zastřelení asistentky kameramana, v její restauraci dokonce poznal svou manželku Hilarii. Melngailisová se pak jejím prostřednictvím seznámila se svým budoucím manželem, hazardním hráčem s kriminální minulostí Anthonym Strangisem. Okouzlil ji na Twitteru svými vtipnými tweety.

„Na začátku to vypadalo jako nevinná legrace,“ řekla Hilaria časopisu Vanity Fair. „Vypadal mile. Rozesmíval nás.“

K tomu se snad dá říct jen to, že Strangis musel mít minimálně zvláštní smysl pro humor. Nebo prostě tahle legrace jen rychle skončila. Jak totiž připomíná people.com, když se Strangis a Melngailisová dali dohromady, chtěl po ní, aby absolvovala řadu testů. A ona je svědomitě plnila, jeden po druhém. Mengailisová si totiž od partnera nechala namluvit, že když jeho zkoušky podstoupí, učiní Strangis jejího milovaného psa Leona nesmrtelným. Brzy se díky tomu, jak ji zmanipuloval, také zapojil do jejího lukrativního byznysu.

„Měla bych přístup k neomezeným zdrojům, takže bych mohla rozvíjet svou značku po celém světě, natočit dokument, který jsem vždycky chtěla natočit – ten, který by konečně změnil způsob života lidí a pomohl vymýtit tovární zemědělství,“ vzpomíná Melngailisová na sliby svého tehdějšího manžela. „V podstatě bych mohla dělat všechny ty věci, které mění svět, o kterých jsem tiše snila. Mohla bych pomáhat, komu bych chtěla, a zůstala bych u toho navždy mladá.“

Změny ve společnosti, co nedávaly smysl

Brzy na to se provozní ředitel Sarminy společnosti Pure Food and Wine dočkal vyhazovu. Web thedailybeast.com připomíná, že ho Melngailisová se Strangiesem nahradili mladším zaměstnancem, který dostal na starost účetnictví, přestože neměl žádné zkušenosti. Peníze z podnikání Melngailisové pak začaly putovat přímo do Strangisovy kapsy. Když se jí to nezdálo, pohrozil jí, že pokud by to chtěla změnit, přijde o všechno.

Sarma Melngailisová údajně „převedla více než 1,6 milionu dolarů z jejích podnikatelských účtů na svůj osobní bankovní účet a Strangis z těchto peněz utratil 1,2 milionu dolarů v kasinech v Connecticutu“, uvádí stránky thenationalnews.com.

Dvojice nakonec i kradla a podváděla zaměstnance a investory. Rok byli na útěku, než je policie vypátrala v hotelu v Tennessee, kde je také zatkli a obvinili z podvodu.

V květnu 2017 se Sarma Melngailisová přiznala ke krádeži více než 200 000 dolarů od investora a k plánování daňových podvodů, za což vyfasovala trest v podobě necelých čtyř měsíců ve vězení.

Strangis se zase přiznal ke čtyřem krádežím čtvrtého stupně a dostal rok vězení a pětiletou podmínku. Také musí investorům zaplatit náhradu škody ve výši 840 000 dolarů.

Poté, co si již odseděl rok ve vyšetřovací vazbě, se po vyhlášení rozsudku dočkal propuštění na svobodu.

Co dělá Sarma Melngailisová dnes?

Sarma Melngailisová své současné soukromí nijak netají. Je aktivní na Instagramu, kde nijak neskrývá skutečnost, že žije v newyorské čtvrti Harlem. Kromě vlastního účtu provozuje na této sociální síti i účet pro svého psa Leona pod názvem One Lucky Rescue Dog. V popisu uvádí, že štěně žije ve městě se svou mámou.

V únoru 2022 Melngailisová na Instagramu prozradila, že pracuje na podcastu. Není ale jasné, zda pro něj dělá rozhovory, nebo zda zakládá svůj vlastní.

„Moje sestava na podlaze v nejtišším koutě, který jsem našla, když jsem byla pryč z domova, abych dělala jeden podcast, jediný, který mi zatím dával smysl,“ stojí v popisku.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.

Amber Heardová u soudu tvrdila, že za její konec v Aquamanovi může Jason Momoa

Po neúspěšném soudním sporu proti Johnnymu Deppovi se Amber Heardová rozhodla jít k soudu kvůli kolegům Jasonovi Momoovi a režisérovi Jamesi Wanovi kvůli jejich chování na place při natáčení pokračování Aquamana.

Poskrvněná pověst Vince Vaugna: Při kolegově sporu se postavil na stranu rasismu

Na počátku 21. století patřil Vince Vaughn mezi nejobsazovanější hollywoodské herce, pak ale jeho kariéru nabrala nečekaný směr a rolí mu ubývalo. Jedním z důvodů, proč to tak je, může být i spor jeho černošského kolegy kvůli filmu Trable v ráji, při kterém se Vaughn nezachoval zrovna nejlépe.

Kevin Costner si filmem Vodní svět málem úplně zničil kariéru

Kevin Costner patří už léta mezi uznávané herce, ale v devadesátých letech se neúspěšným filmem téměř připravil o slušně rozjetou kariéru.

Nejapný žert v Bradavicích: Alan Rickman legendárně ztrapnil Daniela Radcliffa

Když Daniel Radcliffe propagoval svůj film "Rohy", obrátil se na skrz Reddit na fanoušky a odpověděl jim na řadu otázek . Jak se dalo čekat, nejvíc jich směřovalo na jeho účinkování ve filmech Harry Potter. Radcliffe přiznal, že se při natáčení stal obětí "pranku" od Alana Rickmana.

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -