- Reklama -

Seriál Služka: Je nové komediální drama Netflixu podle skutečnosti?

Už jen pár dní a na Netflixu se objeví očekávaná minisérie Služka, kterou streamovací gigant natočil podle bestselleru Stephanie Landové.

- Reklama -

U některých seriálů se dopředu očekává velký divácký úspěch. A jedním z takových projektů je bezpochyby i blížící se novinka od Netflixu, seriálové komediální drama Služka. V hereckém obsazení se objevují zvučná jména americké televize a filmu a události seriálou jsou založeny na fungování jeho autorky Stephanie Landové.

Je Služka podle skutečného příběhu?

Ještě před uvedením seriálu se rychle roznesly zprávy o tom, že seriál je inspirován knihami Stephanie Landové. Mezi knihy, ze kterých seriál čerpá je pak i kniha autorčiných pamětí nazvaných Služka: Těžká práce, nízký plat a vůle matky přežít. Název se ale vzhledem k jeho délce rozhodl Netflix zkrátit jen na Služku.

Paměti Landové se v Americe dočkaly obrovské popularity. Kniha debutovala na třetím místě žebříčku bestsellerů The New York Times. Scénář podle knižní předlohy zpracovala Molly Smith Metzlerová. Minisérie tak pojednává o svobodné matce Alex (hraje ji Margaret Qualleyová), která spolu s dcerou utíká z násilnického vztahu.

Ta se rozhodne vzít ponižující práci. Vezme nabídku uklízet domy, aby zajistila své dítě. Doufá, že jednoho dne se díky tomu ona i dcera dočkají lepší budoucnosti. A teď to důležité: všechny události v knize i seriálu jsou inspirovány skutečným životem Landové. Ta totiž také startovala kariéru jako uklízečka.

Je obdivuhodné, že se Landová jako autorka rozhodla čtenářům (a teď i divákům) přiblížit pohled na boj o holou existenci. Jen málokterý autor je schopen přiznat, že si prošel podobně složitou situací.

Landová pracovala nekonečné hodiny za málo peněz, aby sebe a své dítě udržela nad vodou. I proto se od té doby, co díky své knize získala popularitu, autorka snaží podporovat ohrožené osoby, kteří živoří na hranici chudoby.

Špatný vztah dítě nezachránilo

„V té práci jsem se vymazala ze svého já,“ vzpomíná dnes Landová na těžké životní období. „Měla jsem pocit, že na mně nezáleží.“Přesto je při pohledu zpátky za možnost i takto nicotné obživy vděčná. „Kdybych tu práci neměla, tak bych se do pár týdnů vrátila do útulku pro bezdomovce,“ svěřila se autorka seriálu Služka pro Brut Media. „Vyrůstala jsem v privilegovaném prostředí a pád na dno přišel neuvěřitelně rychle. Byla jsem ve vztahu, který jsem chtěla ukončit. Chystali jsme se jít každý svou cestou, ale já pak zjistila, že jsem těhotná. A hloupě jsem předpokládala, že se tím všechno vyřeší.“

Problémový vztah ale příchod potomka nespravil. Naopak: jako by se s dítětem za zády pro Landovou vše ještě víc zkomplikovalo. Spisovatelka vysvětlila, že když žila se svým bývalým přítelem, nesměla vůbec pracovat, protože se musela starat výhradně o jejich dceru.

Neměla žádné úspory… A tak, když se rozhodla pro odchod, musela ve své čerstvě nabité nezávislosti vyjít s minimálními prostředky. Matkou bez opory se navíc stala v roce 2008, kdy vrcholila ekonomická krize. Nakonec se ale díky své vůli dokázala nejen postavit na vlastní nohy, ale získala i slávu a peníze, takže se o budoucnost své dcery už nemusí strachovat.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -