- Reklama -

Seriál Služka: Je nové komediální drama Netflixu podle skutečnosti?

Už jen pár dní a na Netflixu se objeví očekávaná minisérie Služka, kterou streamovací gigant natočil podle bestselleru Stephanie Landové.

- Reklama -

U některých seriálů se dopředu očekává velký divácký úspěch. A jedním z takových projektů je bezpochyby i blížící se novinka od Netflixu, seriálové komediální drama Služka. V hereckém obsazení se objevují zvučná jména americké televize a filmu a události seriálou jsou založeny na fungování jeho autorky Stephanie Landové.

Je Služka podle skutečného příběhu?

Ještě před uvedením seriálu se rychle roznesly zprávy o tom, že seriál je inspirován knihami Stephanie Landové. Mezi knihy, ze kterých seriál čerpá je pak i kniha autorčiných pamětí nazvaných Služka: Těžká práce, nízký plat a vůle matky přežít. Název se ale vzhledem k jeho délce rozhodl Netflix zkrátit jen na Služku.

Paměti Landové se v Americe dočkaly obrovské popularity. Kniha debutovala na třetím místě žebříčku bestsellerů The New York Times. Scénář podle knižní předlohy zpracovala Molly Smith Metzlerová. Minisérie tak pojednává o svobodné matce Alex (hraje ji Margaret Qualleyová), která spolu s dcerou utíká z násilnického vztahu.

Ta se rozhodne vzít ponižující práci. Vezme nabídku uklízet domy, aby zajistila své dítě. Doufá, že jednoho dne se díky tomu ona i dcera dočkají lepší budoucnosti. A teď to důležité: všechny události v knize i seriálu jsou inspirovány skutečným životem Landové. Ta totiž také startovala kariéru jako uklízečka.

- Reklama -

Je obdivuhodné, že se Landová jako autorka rozhodla čtenářům (a teď i divákům) přiblížit pohled na boj o holou existenci. Jen málokterý autor je schopen přiznat, že si prošel podobně složitou situací.

Landová pracovala nekonečné hodiny za málo peněz, aby sebe a své dítě udržela nad vodou. I proto se od té doby, co díky své knize získala popularitu, autorka snaží podporovat ohrožené osoby, kteří živoří na hranici chudoby.

Špatný vztah dítě nezachránilo

„V té práci jsem se vymazala ze svého já,“ vzpomíná dnes Landová na těžké životní období. „Měla jsem pocit, že na mně nezáleží.“Přesto je při pohledu zpátky za možnost i takto nicotné obživy vděčná. „Kdybych tu práci neměla, tak bych se do pár týdnů vrátila do útulku pro bezdomovce,“ svěřila se autorka seriálu Služka pro Brut Media. „Vyrůstala jsem v privilegovaném prostředí a pád na dno přišel neuvěřitelně rychle. Byla jsem ve vztahu, který jsem chtěla ukončit. Chystali jsme se jít každý svou cestou, ale já pak zjistila, že jsem těhotná. A hloupě jsem předpokládala, že se tím všechno vyřeší.“

Problémový vztah ale příchod potomka nespravil. Naopak: jako by se s dítětem za zády pro Landovou vše ještě víc zkomplikovalo. Spisovatelka vysvětlila, že když žila se svým bývalým přítelem, nesměla vůbec pracovat, protože se musela starat výhradně o jejich dceru.

Neměla žádné úspory… A tak, když se rozhodla pro odchod, musela ve své čerstvě nabité nezávislosti vyjít s minimálními prostředky. Matkou bez opory se navíc stala v roce 2008, kdy vrcholila ekonomická krize. Nakonec se ale díky své vůli dokázala nejen postavit na vlastní nohy, ale získala i slávu a peníze, takže se o budoucnost své dcery už nemusí strachovat.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -