- Reklama -

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.

- Reklama -

Peter Mayhew, muž skrývající se za maskou Žvejka, se při natáčení filmu Návrat Jediho bál o svou bezpečnost. Kvůli čemu? Reálně mu hrozilo, že by ho někdo mohl zastřelit. Že vám to nedává smysl? Pak vězte, že se tohle pokračování Hvězdných válek natáčelo na místech, kde Američané několikrát spatřili legendárního Bigfoota. Vzhledem k velikosti Chewbaccy a jeho podobnosti s legendárním monstrem, se nedalo vyloučit, že by se ho někdo „pokusil ulovit“.

„Během natáčení v lese na hranicích Kalifornie a Oregonu mě obklopovali lidé v oranžových vestách, aby mě nikdo nepovažoval za Bigfoota,“ vysvětlil Mayhew podle stránek slashfilm.com.

Nebezpečí v lesích kolem Oregonu

„Zkrátka, měli za úkol ujistit se, že si mě nikdo s Bigfootem nesplete a nezastřelí mě. Což by v lese na severozápadě Ameriky rozhodně nebylo nemožné. A co kdyby mě někdo zaměnil za medvěda? To si raději nechci představovat,“ děsil se Mayhew.

- Reklama -

A ačkoli zní celá historka těžko uvěřitelně, je potřeba mít na paměti, že Mayhew měří neuvěřitelných 221 centimetrů, takže lze pochopit, proč by z něj v převleku Chewbaccy mohli lidé v lese být vyděšení.

Tato zajímavost z natáčení filmu o vesmírných dobrodružstvích kolem řádu Jedi nám připomíná, že dokonce i ve světě legendárních filmů se skrývala pro herce nečekaná dobrodružství.

Nicméně je důležité poznamenat, že ačkoliv byl Mayhewův Chewbacca v lese kolem řeky Smith v Kalifornii, kde natáčení probíhalo, vystaven různým nebezpečím, nakonec se mu nic zlého nestalo, připomíní collider.com. A my máme skvělý příběh ze světa Star Wars, který spojuje Hvězdné války s reáliemi divoké přírody Kalifornie, a přitom končí až nečekaně šťastně – alespoň pro Petera Mayhewa určitě.

Takže přestože oficiálně neexistují žádné zaznamenané incidenty, při kterých by byl Žvejk zaměněn za legendární obludu, Mayhewův příběh je jistě zajímavá kuriozita a neobvyklý příklad toho, co také může během natáčení filmu nastat.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

De Niro natočil film s Pacinem, který byl tak špatný, že nechtěli, aby ho někdo viděl

Proč se Robert De Niro dodnes stydí za film, který natočil s Al Pacinem? A proč lituje, že si ho vůbec někdo pustil?
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -