- Reklama -

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.

- Reklama -

Peter Mayhew, muž skrývající se za maskou Žvejka, se při natáčení filmu Návrat Jediho bál o svou bezpečnost. Kvůli čemu? Reálně mu hrozilo, že by ho někdo mohl zastřelit. Že vám to nedává smysl? Pak vězte, že se tohle pokračování Hvězdných válek natáčelo na místech, kde Američané několikrát spatřili legendárního Bigfoota. Vzhledem k velikosti Chewbaccy a jeho podobnosti s legendárním monstrem, se nedalo vyloučit, že by se ho někdo „pokusil ulovit“.

„Během natáčení v lese na hranicích Kalifornie a Oregonu mě obklopovali lidé v oranžových vestách, aby mě nikdo nepovažoval za Bigfoota,“ vysvětlil Mayhew podle stránek slashfilm.com.

Nebezpečí v lesích kolem Oregonu

„Zkrátka, měli za úkol ujistit se, že si mě nikdo s Bigfootem nesplete a nezastřelí mě. Což by v lese na severozápadě Ameriky rozhodně nebylo nemožné. A co kdyby mě někdo zaměnil za medvěda? To si raději nechci představovat,“ děsil se Mayhew.

- Reklama -

A ačkoli zní celá historka těžko uvěřitelně, je potřeba mít na paměti, že Mayhew měří neuvěřitelných 221 centimetrů, takže lze pochopit, proč by z něj v převleku Chewbaccy mohli lidé v lese být vyděšení.

Tato zajímavost z natáčení filmu o vesmírných dobrodružstvích kolem řádu Jedi nám připomíná, že dokonce i ve světě legendárních filmů se skrývala pro herce nečekaná dobrodružství.

Nicméně je důležité poznamenat, že ačkoliv byl Mayhewův Chewbacca v lese kolem řeky Smith v Kalifornii, kde natáčení probíhalo, vystaven různým nebezpečím, nakonec se mu nic zlého nestalo, připomíní collider.com. A my máme skvělý příběh ze světa Star Wars, který spojuje Hvězdné války s reáliemi divoké přírody Kalifornie, a přitom končí až nečekaně šťastně – alespoň pro Petera Mayhewa určitě.

Takže přestože oficiálně neexistují žádné zaznamenané incidenty, při kterých by byl Žvejk zaměněn za legendární obludu, Mayhewův příběh je jistě zajímavá kuriozita a neobvyklý příklad toho, co také může během natáčení filmu nastat.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.

Kevin Spacey přiznal, že je bez peněz. Kvůli dluhům musí prodat svůj luxusní dům v aukci

Kevin Spacey, kdysi jeden z nejoblíbenějších herců Hollywoodu, se v současnosti potýká s vážnými finančními problémy. Herec, který byl kdysi hvězdou seriálu "Dům z karet" a vydělával až 20 milionů dolarů za rok, nyní čelí hrozbě bankrotu a musí rozprodávat svůj majetek.

Woody Harrelson trpěl kvůli otci: Byl to takový normální zabiják, co seděl za vraždu soudce

Woody Harrelson, slavný americký herec známý z filmů jako "Takoví normální zabijáci" a "Zombieland", má za sebou fascinující, ale také temný rodinný příběh. Jeho otec, Charles Harrelson, byl notoricky známý nájemný vrah, jehož život byl plný kriminality a násilí.

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -