- Reklama -

Seriál Andor vrátí fanouškům oblíbeného rebela

V napínavém spin-offu Star Wars si Diego Luna zopakuje roli odvážného rebela.

- Reklama -

Když se v roce 2016 Rogue One poprvé ukázal v kinech, ohromil diváky i recenzenty. Nyní se uznávaný prequel Star Wars dočkal vlastního, akcí nabitého prequelu! Dvanáctidílný televizní seriál Andor popisuje vznik Povstalecké aliance a první roky jejího epického konfliktu s Galaktickým impériem a odehrává se pět let před událostmi Rogue One, píše screenrant.com. Cassian Andor (Diego Luna), podřadný zloděj, který se promění v zapáleného revolucionáře, je nepravděpodobným hlavním hrdinou tohoto nového eposu.

V Rogue One Cassian a někteří rebelové položili své životy při riskantním pokusu získat plány první Hvězdy smrti, které umožnily Luku Skywalkerovi zničit vesmírnou stanici v Nové naději, tvrdí Diego Luna.

„Nemyslím si, že chce být hrdinou,“ řekl Luna o své postavě pro web Polygon.com. „Rozhodně si při setkání s ním nemyslí, že by byl schopen udělat něco důležitého. Přežívá, je z toho zmatený. Je ve velmi cynické chvíli, kdy nemyslí dál než na svůj nos.“

Andor byl člověk bez naděje

Seriál přiblíží Cassianovo válkou zničené zázemí a jeho proměnu z nihilistického a cynického člověka v opravdového revolucionáře, přičemž jako showrunner se vrací spoluautor scénáře Rogue One Tony Gilroy. Popisuje také, jak se k Alianci rebelů přidávali další lidé, například senátorka Mon Mothma (Genevieve O’Reillyová), která manévruje v politice Impéria a zároveň pomáhá při tajném formování Aliance.

- Reklama -

„Opravdu se nám podaří rozvinout její charakter a poznáme ji nejen jako senátorku, ale i jako ženu,“ řekla O’Reillyová pro ew.com. „[Dozvíme se], jaký je její život, s čím se musí potýkat, jaká jsou nebezpečí pro její život, co stojí být jí. Tony píše tak mistrně a napínavě. Žije v tomto světě špionážního žánru, společensko-politického dramatu, a přitom se odehrává ve světě Hvězdných válek. Takže působí univerzálně a zároveň intimně.“

Andor láká na hvězdné obsazení

Fanoušci Star Wars poznají také rebela Saw Gerrera (Forest Whitaker) z Rogue One a v hereckém ansámblu se objeví také Stellan Skarsgrd z Černobylu a Fiona Shaw z Killing Eve.

Fanoušci jsou v očekávání, jaké dobrodružství Gilroy naplánoval na několik následujících let, protože se již připravuje druhá série, která okamžitě přeskočí do událostí Rogue One. Premiéra první řady je 21. září na Disney+.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -