- Reklama -

Seriál Andor vrátí fanouškům oblíbeného rebela

V napínavém spin-offu Star Wars si Diego Luna zopakuje roli odvážného rebela.

- Reklama -

Když se v roce 2016 Rogue One poprvé ukázal v kinech, ohromil diváky i recenzenty. Nyní se uznávaný prequel Star Wars dočkal vlastního, akcí nabitého prequelu! Dvanáctidílný televizní seriál Andor popisuje vznik Povstalecké aliance a první roky jejího epického konfliktu s Galaktickým impériem a odehrává se pět let před událostmi Rogue One, píše screenrant.com. Cassian Andor (Diego Luna), podřadný zloděj, který se promění v zapáleného revolucionáře, je nepravděpodobným hlavním hrdinou tohoto nového eposu.

V Rogue One Cassian a někteří rebelové položili své životy při riskantním pokusu získat plány první Hvězdy smrti, které umožnily Luku Skywalkerovi zničit vesmírnou stanici v Nové naději, tvrdí Diego Luna.

„Nemyslím si, že chce být hrdinou,“ řekl Luna o své postavě pro web Polygon.com. „Rozhodně si při setkání s ním nemyslí, že by byl schopen udělat něco důležitého. Přežívá, je z toho zmatený. Je ve velmi cynické chvíli, kdy nemyslí dál než na svůj nos.“

Andor byl člověk bez naděje

Seriál přiblíží Cassianovo válkou zničené zázemí a jeho proměnu z nihilistického a cynického člověka v opravdového revolucionáře, přičemž jako showrunner se vrací spoluautor scénáře Rogue One Tony Gilroy. Popisuje také, jak se k Alianci rebelů přidávali další lidé, například senátorka Mon Mothma (Genevieve O’Reillyová), která manévruje v politice Impéria a zároveň pomáhá při tajném formování Aliance.

„Opravdu se nám podaří rozvinout její charakter a poznáme ji nejen jako senátorku, ale i jako ženu,“ řekla O’Reillyová pro ew.com. „[Dozvíme se], jaký je její život, s čím se musí potýkat, jaká jsou nebezpečí pro její život, co stojí být jí. Tony píše tak mistrně a napínavě. Žije v tomto světě špionážního žánru, společensko-politického dramatu, a přitom se odehrává ve světě Hvězdných válek. Takže působí univerzálně a zároveň intimně.“

Andor láká na hvězdné obsazení

Fanoušci Star Wars poznají také rebela Saw Gerrera (Forest Whitaker) z Rogue One a v hereckém ansámblu se objeví také Stellan Skarsgrd z Černobylu a Fiona Shaw z Killing Eve.

Fanoušci jsou v očekávání, jaké dobrodružství Gilroy naplánoval na několik následujících let, protože se již připravuje druhá série, která okamžitě přeskočí do událostí Rogue One. Premiéra první řady je 21. září na Disney+.

- Reklama -

Nejnovější články

Poslední díl Rodu draka oživil vzpomínky na Dlouhou noc. Nekoukatelné, shodují se fanoušci

Z posledního dílu Rodu draka jste nejspíš viděli houby, i když třeba patříte mezi lidi, co u očaře přečtou i ty blechy ve spodní řádce. Podobně jako u jednoho ze stěžejních dílů Hry o trůny se totiž tvůrci zcela nepochopitelně rozhodli zahalit část dílu naprosto temnými scénami, ve kterých nebylo skoro nic vidět. A fanoušci zuří!

Deadpool 3 má datum premiéry. Do filmu přibude i Wolverin

Konečně bylo stanoveno datum premiéry Deadpoola 3 a těšit se mohou i fanoušci Wolverina.

Donald Sutherland se představí v málo známém hororu od Stephena Kinga

Novela Telefon pana Harrigana, která vyšla v roce 2020, vypráví o Craigovi (hraje ho Jaeden Martell), mladíkovi z malého města, který se spřátelí se...

Kdo nakonec v seriálu Rod draka usedne na Železný trůn po králi Viserysovi?

Příznivci seriálu Rod draka napjatě hltají příběhy rodu Targaryenů. A se spoustou nových postav vyvstává otázka, zda některé z „nových“ dětí krále Viseryse usedne na Železný trůn?

Úvodní píseň seriálu Rod draka: Autor hudby prozradil, proč zní jako ta ze Hry o trůny

Proč zní znělka seriálu Rod draka stejně jako ta ze Hry o trůny, vysvětlil autor hudby k seriálu Ramin Djawadi.

Dokument o kanibalovi Armiem Hammerovi viděla už i jeho bývalá manželka

Elizabeth Chambersová, bývalá manželka Armieho Hammera, poprvé promluvila o dokumentu o hercově kanibalismu.

Oblíbené články

Reklama
- Reklama -