- Reklama -

Seriál Andor není pro děti, varuje jeho tvůrce. Jde o „thrillerové dobrodružství“

Seriál Andor ve středu představí první tři z dvanácti epizod první řady. Seriál se odehrává pět let před událostmi loupežného dramatu Rogue One: A Star Wars Story z roku 2016.

- Reklama -

Ve filmu Star Wars Rogue One z roku 2016 jsme naposledy viděli umírat hrabivého lupiče-rebela Cassiana Andora v podání Diega Luny po boku ostatních čestných spiklenců. Konec této postavy byl na poměry světa Star Wars nečekaně srdceryvný a na franšízu tak zaměřenou na prosté uspokojení fanoušků i poměrně brutální. To byl ale podle všeho jen začátek. Oblíbený Andor se totiž nyní vrací v seriálu, který bude mapovat posledních pět let jeho života.

Andor bude také vyprávět příběhy obyčejných lidí, kteří se snaží přežít v drsné realitě železného sevření Impéria, píše vanityfair.com. Takže oproti tomu, na co jsme zvyklí z Hvězdných válek, bude nejspíš o něco drsnější.

Kosmetičky a instalatéři ze světa Star Wars

„Chtěl jsem to udělat o skutečných lidech. V podstatě udělali celý tenhle IP o královské rodině. Bylo to skvělé. Ale v galaxii je miliarda, miliarda, miliarda dalších bytostí,“ řekl podle winteriscoming.com Tony Gilroy, tvůrce seriálu. „Jsou tu instalatéři a kosmetičky. Novináři! Jaké jsou jejich životy? Revoluce se jich dotýká stejně jako kohokoli jiného. Proč nevyužít kánon Hvězdných válek jako hostitelský organismus pro naprosto realistické, vášnivé a dramatické vyprávění?“

Na filmu Rogue One se Gilroy podílel jako spoluautor scénáře a dohlížel na významné dotáčky, které filmu pomohly stát se miliardovým trhákem. Byl také tím, kdo naprosto odmítl první scénář Andora a celý ho pro studio předělal.

Andor je i pro diváky, co Star Wars neznají

I z toho důvodu bylo nutné natáčení v exteriérech i mít kompletně postavené kulisy, včetně rozsáhlých měst s obytnými domy a nevěstinci. To je jeden z prostředků, jimiž se Andor snaží odchýlit od převážně rodinného tónu všech filmů a televizních pořadů Star Wars v průběhu 45leté historie série.

„Nemyslím si, že je to show pro devítileté děti. Jsme dobrodružný příběh, jsme thriller. Měli byste být schopni sledovat tento seriál bez toho, že jste někdy nějaké Hvězdné války viděli,“ dodal Gilroy. „Doufáme a sníme o tom, že opravdu zarytá komunita Hvězdných válek přijme seriál novým způsobem – že bude nadšená, že někdo přijde a naprosto necynicky se pustí do jejich světa a bude s ním zacházet jako se skutečnou věcí.“

Dvanáct epizod 1. série Andor se bude odehrávat pět let před událostmi Rogue One, 2. řada bude popisovat následující čtyři roky a začne příběhem Jyn Erso. A podle všeho je na co se těšit.

Zkuste i něco jiného než sci-fi:

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Gaten Materazzo přiznal obavy z konce seriálu Stranger Things

Gaten Matarazzo, hvězda populárního seriálu Stranger Things, přiznal obavy z blížícího se konce tohoto oblíbeného seriálového hitu.

Nový seriál Noční agent: Akční jízda ve stylu Jacka Reachera

Pokud jste milovníky špionážních thrillerů s pořádnou dávkou adrenalinu, určitě si nenechte ujít seriál společnosti Netflix s názvem Noční agent.

Liam Neeson vysvětlil, proč před lety odmítl nabídku na roli Jamese Bonda

Herec Liam Neeson prozradil, že v minulosti přišel o možnost hrát legendárního britského agenta 007 Jamese Bonda. Udělal to kvůli výhrůžkám své ženy Natashy Richardsonové.

V seriálu Koruna se objeví extempore prince Harryho s nacistickou uniformou

Podle zpráv z Británie se v nadcházející sezóně seriálového hitu Koruna objeví skandál s nacistickou uniformou prince Harryho.

Jenna Ortega promluvila o tvůrčích neshodách při natáčení seriálu Wednesday

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

Vnučka Elvise Presleyho lhala o svém zpěvu kvůli roli v novém seriálu

Riley Keoughová, vnučka Elvise Presleyho, získala roli hlavní postavy v nejnovějším seriálu společnosti Prime Video Daisy Jones and The Six.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -