- Reklama -

Seriál Andor není pro děti, varuje jeho tvůrce. Jde o „thrillerové dobrodružství“

Seriál Andor ve středu představí první tři z dvanácti epizod první řady. Seriál se odehrává pět let před událostmi loupežného dramatu Rogue One: A Star Wars Story z roku 2016.

- Reklama -

Ve filmu Star Wars Rogue One z roku 2016 jsme naposledy viděli umírat hrabivého lupiče-rebela Cassiana Andora v podání Diega Luny po boku ostatních čestných spiklenců. Konec této postavy byl na poměry světa Star Wars nečekaně srdceryvný a na franšízu tak zaměřenou na prosté uspokojení fanoušků i poměrně brutální. To byl ale podle všeho jen začátek. Oblíbený Andor se totiž nyní vrací v seriálu, který bude mapovat posledních pět let jeho života.

Andor bude také vyprávět příběhy obyčejných lidí, kteří se snaží přežít v drsné realitě železného sevření Impéria, píše vanityfair.com. Takže oproti tomu, na co jsme zvyklí z Hvězdných válek, bude nejspíš o něco drsnější.

Kosmetičky a instalatéři ze světa Star Wars

„Chtěl jsem to udělat o skutečných lidech. V podstatě udělali celý tenhle IP o královské rodině. Bylo to skvělé. Ale v galaxii je miliarda, miliarda, miliarda dalších bytostí,“ řekl podle winteriscoming.com Tony Gilroy, tvůrce seriálu. „Jsou tu instalatéři a kosmetičky. Novináři! Jaké jsou jejich životy? Revoluce se jich dotýká stejně jako kohokoli jiného. Proč nevyužít kánon Hvězdných válek jako hostitelský organismus pro naprosto realistické, vášnivé a dramatické vyprávění?“

Na filmu Rogue One se Gilroy podílel jako spoluautor scénáře a dohlížel na významné dotáčky, které filmu pomohly stát se miliardovým trhákem. Byl také tím, kdo naprosto odmítl první scénář Andora a celý ho pro studio předělal.

Andor je i pro diváky, co Star Wars neznají

I z toho důvodu bylo nutné natáčení v exteriérech i mít kompletně postavené kulisy, včetně rozsáhlých měst s obytnými domy a nevěstinci. To je jeden z prostředků, jimiž se Andor snaží odchýlit od převážně rodinného tónu všech filmů a televizních pořadů Star Wars v průběhu 45leté historie série.

„Nemyslím si, že je to show pro devítileté děti. Jsme dobrodružný příběh, jsme thriller. Měli byste být schopni sledovat tento seriál bez toho, že jste někdy nějaké Hvězdné války viděli,“ dodal Gilroy. „Doufáme a sníme o tom, že opravdu zarytá komunita Hvězdných válek přijme seriál novým způsobem – že bude nadšená, že někdo přijde a naprosto necynicky se pustí do jejich světa a bude s ním zacházet jako se skutečnou věcí.“

Dvanáct epizod 1. série Andor se bude odehrávat pět let před událostmi Rogue One, 2. řada bude popisovat následující čtyři roky a začne příběhem Jyn Erso. A podle všeho je na co se těšit.

- Reklama -

Nejnovější články

Poslední díl Rodu draka oživil vzpomínky na Dlouhou noc. Nekoukatelné, shodují se fanoušci

Z posledního dílu Rodu draka jste nejspíš viděli houby, i když třeba patříte mezi lidi, co u očaře přečtou i ty blechy ve spodní řádce. Podobně jako u jednoho ze stěžejních dílů Hry o trůny se totiž tvůrci zcela nepochopitelně rozhodli zahalit část dílu naprosto temnými scénami, ve kterých nebylo skoro nic vidět. A fanoušci zuří!

Deadpool 3 má datum premiéry. Do filmu přibude i Wolverin

Konečně bylo stanoveno datum premiéry Deadpoola 3 a těšit se mohou i fanoušci Wolverina.

Donald Sutherland se představí v málo známém hororu od Stephena Kinga

Novela Telefon pana Harrigana, která vyšla v roce 2020, vypráví o Craigovi (hraje ho Jaeden Martell), mladíkovi z malého města, který se spřátelí se...

Kdo nakonec v seriálu Rod draka usedne na Železný trůn po králi Viserysovi?

Příznivci seriálu Rod draka napjatě hltají příběhy rodu Targaryenů. A se spoustou nových postav vyvstává otázka, zda některé z „nových“ dětí krále Viseryse usedne na Železný trůn?

Úvodní píseň seriálu Rod draka: Autor hudby prozradil, proč zní jako ta ze Hry o trůny

Proč zní znělka seriálu Rod draka stejně jako ta ze Hry o trůny, vysvětlil autor hudby k seriálu Ramin Djawadi.

Dokument o kanibalovi Armiem Hammerovi viděla už i jeho bývalá manželka

Elizabeth Chambersová, bývalá manželka Armieho Hammera, poprvé promluvila o dokumentu o hercově kanibalismu.

Oblíbené články

Reklama
- Reklama -