- Reklama -

Seriál Andor není pro děti, varuje jeho tvůrce. Jde o „thrillerové dobrodružství“

Seriál Andor ve středu představí první tři z dvanácti epizod první řady. Seriál se odehrává pět let před událostmi loupežného dramatu Rogue One: A Star Wars Story z roku 2016.

- Reklama -

Ve filmu Star Wars Rogue One z roku 2016 jsme naposledy viděli umírat hrabivého lupiče-rebela Cassiana Andora v podání Diega Luny po boku ostatních čestných spiklenců. Konec této postavy byl na poměry světa Star Wars nečekaně srdceryvný a na franšízu tak zaměřenou na prosté uspokojení fanoušků i poměrně brutální. To byl ale podle všeho jen začátek. Oblíbený Andor se totiž nyní vrací v seriálu, který bude mapovat posledních pět let jeho života.

Andor bude také vyprávět příběhy obyčejných lidí, kteří se snaží přežít v drsné realitě železného sevření Impéria, píše vanityfair.com. Takže oproti tomu, na co jsme zvyklí z Hvězdných válek, bude nejspíš o něco drsnější.

Kosmetičky a instalatéři ze světa Star Wars

„Chtěl jsem to udělat o skutečných lidech. V podstatě udělali celý tenhle IP o královské rodině. Bylo to skvělé. Ale v galaxii je miliarda, miliarda, miliarda dalších bytostí,“ řekl podle winteriscoming.com Tony Gilroy, tvůrce seriálu. „Jsou tu instalatéři a kosmetičky. Novináři! Jaké jsou jejich životy? Revoluce se jich dotýká stejně jako kohokoli jiného. Proč nevyužít kánon Hvězdných válek jako hostitelský organismus pro naprosto realistické, vášnivé a dramatické vyprávění?“

Na filmu Rogue One se Gilroy podílel jako spoluautor scénáře a dohlížel na významné dotáčky, které filmu pomohly stát se miliardovým trhákem. Byl také tím, kdo naprosto odmítl první scénář Andora a celý ho pro studio předělal.

- Reklama -

Andor je i pro diváky, co Star Wars neznají

I z toho důvodu bylo nutné natáčení v exteriérech i mít kompletně postavené kulisy, včetně rozsáhlých měst s obytnými domy a nevěstinci. To je jeden z prostředků, jimiž se Andor snaží odchýlit od převážně rodinného tónu všech filmů a televizních pořadů Star Wars v průběhu 45leté historie série.

„Nemyslím si, že je to show pro devítileté děti. Jsme dobrodružný příběh, jsme thriller. Měli byste být schopni sledovat tento seriál bez toho, že jste někdy nějaké Hvězdné války viděli,“ dodal Gilroy. „Doufáme a sníme o tom, že opravdu zarytá komunita Hvězdných válek přijme seriál novým způsobem – že bude nadšená, že někdo přijde a naprosto necynicky se pustí do jejich světa a bude s ním zacházet jako se skutečnou věcí.“

Dvanáct epizod 1. série Andor se bude odehrávat pět let před událostmi Rogue One, 2. řada bude popisovat následující čtyři roky a začne příběhem Jyn Erso. A podle všeho je na co se těšit.

Zkuste i něco jiného než sci-fi:

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ncuti Gatwa promluvil o roli Erica v Sexuální výchově a jak změnila jeho život

Hvězda seriálu Sexuální výchova, Ncuti Gatwa, se otevřeně svěřila, jaký vliv měla role Erica na jeho osobní život. Herec přiznal, že jeho nejznámější role "zrušila mnoho internalizované nenávisti".

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -