- Reklama -

Seriál Andor není pro děti, varuje jeho tvůrce. Jde o „thrillerové dobrodružství“

Seriál Andor ve středu představí první tři z dvanácti epizod první řady. Seriál se odehrává pět let před událostmi loupežného dramatu Rogue One: A Star Wars Story z roku 2016.

- Reklama -

Ve filmu Star Wars Rogue One z roku 2016 jsme naposledy viděli umírat hrabivého lupiče-rebela Cassiana Andora v podání Diega Luny po boku ostatních čestných spiklenců. Konec této postavy byl na poměry světa Star Wars nečekaně srdceryvný a na franšízu tak zaměřenou na prosté uspokojení fanoušků i poměrně brutální. To byl ale podle všeho jen začátek. Oblíbený Andor se totiž nyní vrací v seriálu, který bude mapovat posledních pět let jeho života.

Andor bude také vyprávět příběhy obyčejných lidí, kteří se snaží přežít v drsné realitě železného sevření Impéria, píše vanityfair.com. Takže oproti tomu, na co jsme zvyklí z Hvězdných válek, bude nejspíš o něco drsnější.

Kosmetičky a instalatéři ze světa Star Wars

„Chtěl jsem to udělat o skutečných lidech. V podstatě udělali celý tenhle IP o královské rodině. Bylo to skvělé. Ale v galaxii je miliarda, miliarda, miliarda dalších bytostí,“ řekl podle winteriscoming.com Tony Gilroy, tvůrce seriálu. „Jsou tu instalatéři a kosmetičky. Novináři! Jaké jsou jejich životy? Revoluce se jich dotýká stejně jako kohokoli jiného. Proč nevyužít kánon Hvězdných válek jako hostitelský organismus pro naprosto realistické, vášnivé a dramatické vyprávění?“

Na filmu Rogue One se Gilroy podílel jako spoluautor scénáře a dohlížel na významné dotáčky, které filmu pomohly stát se miliardovým trhákem. Byl také tím, kdo naprosto odmítl první scénář Andora a celý ho pro studio předělal.

- Reklama -

Andor je i pro diváky, co Star Wars neznají

I z toho důvodu bylo nutné natáčení v exteriérech i mít kompletně postavené kulisy, včetně rozsáhlých měst s obytnými domy a nevěstinci. To je jeden z prostředků, jimiž se Andor snaží odchýlit od převážně rodinného tónu všech filmů a televizních pořadů Star Wars v průběhu 45leté historie série.

„Nemyslím si, že je to show pro devítileté děti. Jsme dobrodružný příběh, jsme thriller. Měli byste být schopni sledovat tento seriál bez toho, že jste někdy nějaké Hvězdné války viděli,“ dodal Gilroy. „Doufáme a sníme o tom, že opravdu zarytá komunita Hvězdných válek přijme seriál novým způsobem – že bude nadšená, že někdo přijde a naprosto necynicky se pustí do jejich světa a bude s ním zacházet jako se skutečnou věcí.“

Dvanáct epizod 1. série Andor se bude odehrávat pět let před událostmi Rogue One, 2. řada bude popisovat následující čtyři roky a začne příběhem Jyn Erso. A podle všeho je na co se těšit.

Zkuste i něco jiného než sci-fi:

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.

Amber Heardová u soudu tvrdila, že za její konec v Aquamanovi může Jason Momoa

Po neúspěšném soudním sporu proti Johnnymu Deppovi se Amber Heardová rozhodla jít k soudu kvůli kolegům Jasonovi Momoovi a režisérovi Jamesi Wanovi kvůli jejich chování na place při natáčení pokračování Aquamana.

Poskrvněná pověst Vince Vaugna: Při kolegově sporu se postavil na stranu rasismu

Na počátku 21. století patřil Vince Vaughn mezi nejobsazovanější hollywoodské herce, pak ale jeho kariéru nabrala nečekaný směr a rolí mu ubývalo. Jedním z důvodů, proč to tak je, může být i spor jeho černošského kolegy kvůli filmu Trable v ráji, při kterém se Vaughn nezachoval zrovna nejlépe.

Kevin Costner si filmem Vodní svět málem úplně zničil kariéru

Kevin Costner patří už léta mezi uznávané herce, ale v devadesátých letech se neúspěšným filmem téměř připravil o slušně rozjetou kariéru.

Nejapný žert v Bradavicích: Alan Rickman legendárně ztrapnil Daniela Radcliffa

Když Daniel Radcliffe propagoval svůj film "Rohy", obrátil se na skrz Reddit na fanoušky a odpověděl jim na řadu otázek . Jak se dalo čekat, nejvíc jich směřovalo na jeho účinkování ve filmech Harry Potter. Radcliffe přiznal, že se při natáčení stal obětí "pranku" od Alana Rickmana.

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -