- Reklama -

Minisérii Vidím vás inspiroval skutečný příběh. V zásadní věci se ale seriál od reality liší

Inspirací pro nový seriálový hit společnosti Netflix se stala rodina Broaddusových z New Jersey. V některých ohledech se ale jejich temný příběh od toho televizního liší.

- Reklama -

Nejde jen o hrůzostrašné vyprávění; „Vidím vás“, nový hororový seriál Netflixu o domě, který sleduje neznámý trýznitel, je inspirovaný skutečným příběhem. Možná i z toho důvodu děsivý příběh rodiny Brannockových zaujal diváky sedmidílného thrilleru od Netflixu.

V seriálu hrají Naomi Wattsová, Bobby Cannavale, Jennifer Coolidgeová a Mia Farrowová. Děj se soustředí na rodinu z New Jersey, která po nastěhování do svého vysněného domu začne dostávat výhružné dopisy. Situaci komplikuje fakt, že takřka všichni sousedé jsou podivní a zvědaví, takže dopisy, jejichž odesílatel se podepisuje jako „Hlídač“, může posílat kdokoli.

Naplňte dům mladou krví, přál si „Hlídač“

Seriál Vidím vás vychází z článku „The Haunting of a Dream House“ od Reevese Wiedemana, který sepsal podle skutečných událostí, informují radiotimes.com. Inspirací k sepsání knihy mu byli Maria a Derek Broaddusovi, skutečný manželský pár, jenž utratil 1,35 milionu dolarů (o dost méně než 3,5 milionu dolarů v seriálu), aby si koupil a začal přestavovat svůj vysněný dům ve Westfieldu v New Jersey. Dvojici brzy začaly chodit poštou anonymní vzkazy, stejně jako v seriálu. Zpočátku byla korespondence srdečná, ale později začaly být dopisy stále výhružnější a zmiňovaly i Mariiny a Derekovy tři malé děti.

Broaddusovi poskytli přístup k obsahu dopisů, přičemž jeden z nich zněl následovně: „Boulevard 657 je předmětem zájmu mé rodiny již několik desetiletí a vzhledem k tomu, že se blíží jeho 110. narozeniny, byl jsem pověřen sledováním a čekáním na jeho druhý příchod. Můj dědeček dům sledoval ve dvacátých letech a můj otec v šedesátých letech. Nyní přišel můj čas. Znáte historii domu? Víte, co se skrývá ve zdech bulváru 657? Proč jste tady? To zjistím.“

- Reklama -

„Hlídač“ se také zmínil o dětech manželů a požádal je, aby dům naplnili „mladou krví“. „Máte děti. Viděl jsem je. Zatím jsem napočítal tři,“ psal Strážce.

Dům musela rodina prodat s velkou slevou

Když se Broaddusovi s dopisy obrátili na policii, dostalo se jim jen varováni, aby se o jejich obsahu nebavili se sousedy, protože je velmi pravděpodobné, že je poslal někdo z nich. Avšak přestože policisté prověřovali řadu potenciálních podezřelých, včetně šedesátiletého muže, u něhož byla dříve diagnostikována schizofrenie a který žil se svou matkou hned vedle Broaddusových, vyšetřování nakonec k ničemu nevedlo. Wiedeman ve svém článku popsal, jak se rodina nakonec vzdala plánů nastěhovat se do domu, když dostávala další výhružné dopisy od „Hlídače“.

Rodina Broaddusových se kvůli nim v roce 2015 pokusila nemovitost prodat, píše countryliving.com. Ve vysněném domě nakonec nikdy nebydleli. Dlouho se ho navíc nedařilo prodat, ačkoli majitelé mnohokrát snížili cenu. Nějaký čas proto dům pronajímali, dokud v roce 2019 nenašli kupce, který ho koupil o 500 000 dolarů levněji, než kolik za něj původně zaplatili. Ačkoli noví majitelé zůstávají anonymní, předpokládá se, že jde o mladou rodinu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -