- Reklama -

Minisérii Vidím vás inspiroval skutečný příběh. V zásadní věci se ale seriál od reality liší

Inspirací pro nový seriálový hit společnosti Netflix se stala rodina Broaddusových z New Jersey. V některých ohledech se ale jejich temný příběh od toho televizního liší.

- Reklama -

Nejde jen o hrůzostrašné vyprávění; „Vidím vás“, nový hororový seriál Netflixu o domě, který sleduje neznámý trýznitel, je inspirovaný skutečným příběhem. Možná i z toho důvodu děsivý příběh rodiny Brannockových zaujal diváky sedmidílného thrilleru od Netflixu.

V seriálu hrají Naomi Wattsová, Bobby Cannavale, Jennifer Coolidgeová a Mia Farrowová. Děj se soustředí na rodinu z New Jersey, která po nastěhování do svého vysněného domu začne dostávat výhružné dopisy. Situaci komplikuje fakt, že takřka všichni sousedé jsou podivní a zvědaví, takže dopisy, jejichž odesílatel se podepisuje jako „Hlídač“, může posílat kdokoli.

Naplňte dům mladou krví, přál si „Hlídač“

Seriál Vidím vás vychází z článku „The Haunting of a Dream House“ od Reevese Wiedemana, který sepsal podle skutečných událostí, informují radiotimes.com. Inspirací k sepsání knihy mu byli Maria a Derek Broaddusovi, skutečný manželský pár, jenž utratil 1,35 milionu dolarů (o dost méně než 3,5 milionu dolarů v seriálu), aby si koupil a začal přestavovat svůj vysněný dům ve Westfieldu v New Jersey. Dvojici brzy začaly chodit poštou anonymní vzkazy, stejně jako v seriálu. Zpočátku byla korespondence srdečná, ale později začaly být dopisy stále výhružnější a zmiňovaly i Mariiny a Derekovy tři malé děti.

Broaddusovi poskytli přístup k obsahu dopisů, přičemž jeden z nich zněl následovně: „Boulevard 657 je předmětem zájmu mé rodiny již několik desetiletí a vzhledem k tomu, že se blíží jeho 110. narozeniny, byl jsem pověřen sledováním a čekáním na jeho druhý příchod. Můj dědeček dům sledoval ve dvacátých letech a můj otec v šedesátých letech. Nyní přišel můj čas. Znáte historii domu? Víte, co se skrývá ve zdech bulváru 657? Proč jste tady? To zjistím.“

- Reklama -

„Hlídač“ se také zmínil o dětech manželů a požádal je, aby dům naplnili „mladou krví“. „Máte děti. Viděl jsem je. Zatím jsem napočítal tři,“ psal Strážce.

Dům musela rodina prodat s velkou slevou

Když se Broaddusovi s dopisy obrátili na policii, dostalo se jim jen varováni, aby se o jejich obsahu nebavili se sousedy, protože je velmi pravděpodobné, že je poslal někdo z nich. Avšak přestože policisté prověřovali řadu potenciálních podezřelých, včetně šedesátiletého muže, u něhož byla dříve diagnostikována schizofrenie a který žil se svou matkou hned vedle Broaddusových, vyšetřování nakonec k ničemu nevedlo. Wiedeman ve svém článku popsal, jak se rodina nakonec vzdala plánů nastěhovat se do domu, když dostávala další výhružné dopisy od „Hlídače“.

Rodina Broaddusových se kvůli nim v roce 2015 pokusila nemovitost prodat, píše countryliving.com. Ve vysněném domě nakonec nikdy nebydleli. Dlouho se ho navíc nedařilo prodat, ačkoli majitelé mnohokrát snížili cenu. Nějaký čas proto dům pronajímali, dokud v roce 2019 nenašli kupce, který ho koupil o 500 000 dolarů levněji, než kolik za něj původně zaplatili. Ačkoli noví majitelé zůstávají anonymní, předpokládá se, že jde o mladou rodinu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.

Kevin Spacey přiznal, že je bez peněz. Kvůli dluhům musí prodat svůj luxusní dům v aukci

Kevin Spacey, kdysi jeden z nejoblíbenějších herců Hollywoodu, se v současnosti potýká s vážnými finančními problémy. Herec, který byl kdysi hvězdou seriálu "Dům z karet" a vydělával až 20 milionů dolarů za rok, nyní čelí hrozbě bankrotu a musí rozprodávat svůj majetek.

Woody Harrelson trpěl kvůli otci: Byl to takový normální zabiják, co seděl za vraždu soudce

Woody Harrelson, slavný americký herec známý z filmů jako "Takoví normální zabijáci" a "Zombieland", má za sebou fascinující, ale také temný rodinný příběh. Jeho otec, Charles Harrelson, byl notoricky známý nájemný vrah, jehož život byl plný kriminality a násilí.

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -