- Reklama -

Minisérii Vidím vás inspiroval skutečný příběh. V zásadní věci se ale seriál od reality liší

Inspirací pro nový seriálový hit společnosti Netflix se stala rodina Broaddusových z New Jersey. V některých ohledech se ale jejich temný příběh od toho televizního liší.

- Reklama -

Nejde jen o hrůzostrašné vyprávění; „Vidím vás“, nový hororový seriál Netflixu o domě, který sleduje neznámý trýznitel, je inspirovaný skutečným příběhem. Možná i z toho důvodu děsivý příběh rodiny Brannockových zaujal diváky sedmidílného thrilleru od Netflixu.

V seriálu hrají Naomi Wattsová, Bobby Cannavale, Jennifer Coolidgeová a Mia Farrowová. Děj se soustředí na rodinu z New Jersey, která po nastěhování do svého vysněného domu začne dostávat výhružné dopisy. Situaci komplikuje fakt, že takřka všichni sousedé jsou podivní a zvědaví, takže dopisy, jejichž odesílatel se podepisuje jako „Hlídač“, může posílat kdokoli.

Naplňte dům mladou krví, přál si „Hlídač“

Seriál Vidím vás vychází z článku „The Haunting of a Dream House“ od Reevese Wiedemana, který sepsal podle skutečných událostí, informují radiotimes.com. Inspirací k sepsání knihy mu byli Maria a Derek Broaddusovi, skutečný manželský pár, jenž utratil 1,35 milionu dolarů (o dost méně než 3,5 milionu dolarů v seriálu), aby si koupil a začal přestavovat svůj vysněný dům ve Westfieldu v New Jersey. Dvojici brzy začaly chodit poštou anonymní vzkazy, stejně jako v seriálu. Zpočátku byla korespondence srdečná, ale později začaly být dopisy stále výhružnější a zmiňovaly i Mariiny a Derekovy tři malé děti.

Broaddusovi poskytli přístup k obsahu dopisů, přičemž jeden z nich zněl následovně: „Boulevard 657 je předmětem zájmu mé rodiny již několik desetiletí a vzhledem k tomu, že se blíží jeho 110. narozeniny, byl jsem pověřen sledováním a čekáním na jeho druhý příchod. Můj dědeček dům sledoval ve dvacátých letech a můj otec v šedesátých letech. Nyní přišel můj čas. Znáte historii domu? Víte, co se skrývá ve zdech bulváru 657? Proč jste tady? To zjistím.“

- Reklama -

„Hlídač“ se také zmínil o dětech manželů a požádal je, aby dům naplnili „mladou krví“. „Máte děti. Viděl jsem je. Zatím jsem napočítal tři,“ psal Strážce.

Dům musela rodina prodat s velkou slevou

Když se Broaddusovi s dopisy obrátili na policii, dostalo se jim jen varováni, aby se o jejich obsahu nebavili se sousedy, protože je velmi pravděpodobné, že je poslal někdo z nich. Avšak přestože policisté prověřovali řadu potenciálních podezřelých, včetně šedesátiletého muže, u něhož byla dříve diagnostikována schizofrenie a který žil se svou matkou hned vedle Broaddusových, vyšetřování nakonec k ničemu nevedlo. Wiedeman ve svém článku popsal, jak se rodina nakonec vzdala plánů nastěhovat se do domu, když dostávala další výhružné dopisy od „Hlídače“.

Rodina Broaddusových se kvůli nim v roce 2015 pokusila nemovitost prodat, píše countryliving.com. Ve vysněném domě nakonec nikdy nebydleli. Dlouho se ho navíc nedařilo prodat, ačkoli majitelé mnohokrát snížili cenu. Nějaký čas proto dům pronajímali, dokud v roce 2019 nenašli kupce, který ho koupil o 500 000 dolarů levněji, než kolik za něj původně zaplatili. Ačkoli noví majitelé zůstávají anonymní, předpokládá se, že jde o mladou rodinu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -