- Reklama -

Minisérii Vidím vás inspiroval skutečný příběh. V zásadní věci se ale seriál od reality liší

Inspirací pro nový seriálový hit společnosti Netflix se stala rodina Broaddusových z New Jersey. V některých ohledech se ale jejich temný příběh od toho televizního liší.

- Reklama -

Nejde jen o hrůzostrašné vyprávění; „Vidím vás“, nový hororový seriál Netflixu o domě, který sleduje neznámý trýznitel, je inspirovaný skutečným příběhem. Možná i z toho důvodu děsivý příběh rodiny Brannockových zaujal diváky sedmidílného thrilleru od Netflixu.

V seriálu hrají Naomi Wattsová, Bobby Cannavale, Jennifer Coolidgeová a Mia Farrowová. Děj se soustředí na rodinu z New Jersey, která po nastěhování do svého vysněného domu začne dostávat výhružné dopisy. Situaci komplikuje fakt, že takřka všichni sousedé jsou podivní a zvědaví, takže dopisy, jejichž odesílatel se podepisuje jako „Hlídač“, může posílat kdokoli.

Naplňte dům mladou krví, přál si „Hlídač“

Seriál Vidím vás vychází z článku „The Haunting of a Dream House“ od Reevese Wiedemana, který sepsal podle skutečných událostí, informují radiotimes.com. Inspirací k sepsání knihy mu byli Maria a Derek Broaddusovi, skutečný manželský pár, jenž utratil 1,35 milionu dolarů (o dost méně než 3,5 milionu dolarů v seriálu), aby si koupil a začal přestavovat svůj vysněný dům ve Westfieldu v New Jersey. Dvojici brzy začaly chodit poštou anonymní vzkazy, stejně jako v seriálu. Zpočátku byla korespondence srdečná, ale později začaly být dopisy stále výhružnější a zmiňovaly i Mariiny a Derekovy tři malé děti.

Broaddusovi poskytli přístup k obsahu dopisů, přičemž jeden z nich zněl následovně: „Boulevard 657 je předmětem zájmu mé rodiny již několik desetiletí a vzhledem k tomu, že se blíží jeho 110. narozeniny, byl jsem pověřen sledováním a čekáním na jeho druhý příchod. Můj dědeček dům sledoval ve dvacátých letech a můj otec v šedesátých letech. Nyní přišel můj čas. Znáte historii domu? Víte, co se skrývá ve zdech bulváru 657? Proč jste tady? To zjistím.“

„Hlídač“ se také zmínil o dětech manželů a požádal je, aby dům naplnili „mladou krví“. „Máte děti. Viděl jsem je. Zatím jsem napočítal tři,“ psal Strážce.

Dům musela rodina prodat s velkou slevou

Když se Broaddusovi s dopisy obrátili na policii, dostalo se jim jen varováni, aby se o jejich obsahu nebavili se sousedy, protože je velmi pravděpodobné, že je poslal někdo z nich. Avšak přestože policisté prověřovali řadu potenciálních podezřelých, včetně šedesátiletého muže, u něhož byla dříve diagnostikována schizofrenie a který žil se svou matkou hned vedle Broaddusových, vyšetřování nakonec k ničemu nevedlo. Wiedeman ve svém článku popsal, jak se rodina nakonec vzdala plánů nastěhovat se do domu, když dostávala další výhružné dopisy od „Hlídače“.

Rodina Broaddusových se kvůli nim v roce 2015 pokusila nemovitost prodat, píše countryliving.com. Ve vysněném domě nakonec nikdy nebydleli. Dlouho se ho navíc nedařilo prodat, ačkoli majitelé mnohokrát snížili cenu. Nějaký čas proto dům pronajímali, dokud v roce 2019 nenašli kupce, který ho koupil o 500 000 dolarů levněji, než kolik za něj původně zaplatili. Ačkoli noví majitelé zůstávají anonymní, předpokládá se, že jde o mladou rodinu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Liam Neeson vysvětlil, proč před lety odmítl nabídku na roli Jamese Bonda

Herec Liam Neeson prozradil, že v minulosti přišel o možnost hrát legendárního britského agenta 007 Jamese Bonda. Udělal to kvůli výhrůžkám své ženy Natashy Richardsonové.

V seriálu Koruna se objeví extempore prince Harryho s nacistickou uniformou

Podle zpráv z Británie se v nadcházející sezóně seriálového hitu Koruna objeví skandál s nacistickou uniformou prince Harryho.

Jenna Ortega promluvila o tvůrčích neshodách při natáčení seriálu Wednesday

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

Vnučka Elvise Presleyho lhala o svém zpěvu kvůli roli v novém seriálu

Riley Keoughová, vnučka Elvise Presleyho, získala roli hlavní postavy v nejnovějším seriálu společnosti Prime Video Daisy Jones and The Six.

Novinky na Netflixu březen 2023: Nové díly seriálu Ty a krimi s Idrisem Elbou

Netflix oznámil březnovou nabídku, které dominují očekávané novinky jako 2. část 4. řady seriálu Ty, nová řada Světla a stínů a film Luther: Pád z nebes.

Stranger Things dostanou prequel: Děj se zaměří na mladého Hoppera

Svět seriálu Stranger Things se rozšíří o nový prequel, tentokrát však nebude na Netflixu. Fanoušci oblíbeného sci-fi seriálu se dočkají divadelního představení s názvem “Stranger Things: The First Shadow", které bude mít premiéru koncem roku 2023 v londýnském divadle Phoenix.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -