- Reklama -

Seriál Westworld končí po čtyřech řadách, oznámilo HBO

Westworld končí. Sci-fi seriál z produkce HBO stanice stopla po čtyřech sezónách. Informace přišla jen pár týdnů poté, co Jonathan Nolan uvedl, že probíhají jednání o možném finále.

- Reklama -

Od své premiéry na HBO v roce 2016 byl seriál Westworld jedním z nejdiskutovanějších televizních pořadů. Opěvované sci-fi se těšilo přízni kritiků a i přes klesající sledovanost posledních dvou řad se tak nějak počítalo s tím, že HBO seriál uzavře pátou řadou. Že Westworld končí si představoval málokdo. Ostatně tvůrci seriálu Jonathan Nolan a Lisa Joy ještě v polovině října jednali o možnosti prodloužení. „Vždycky jsme počítali s pátou a závěrečnou sérií,“ řekl Nolan Variety. „Stále jednáme.“

Westworld pohřbil monstrózní rozpočet

Jenže jednání nakonec nedopadla. V průběhu čtyř sezón sledovanost pořadu, a to i přes extravagantní rozpočet, který přesahoval 100 milionů dolarů, neustále klesala. HBO ve svém prohlášení oznámila, že Westworld končí a pochválila práci tvůrců Jonathana Nolana a Lisy Joy, kteří podle stanice „poslali diváky na dobrodružnou cestu“, informuje CNN.

„Jsme jim za vše nesmírně vděční [Nolanovi a Joyové]. Stejně jako jejich nesmírně talentovaným hercům, producentům a štábu, a všem našim partnerům z Kilter Films, Bad Robot a Warner Bros. Television. Bylo vzrušující se k nim na této cestě připojit,“ uvedla společnost v prohlášení.

Jak zjistil outlookindia.com, Nolan a Joy poskytli pod hlavičkou své společnosti Kilter Films také vlastní rozloučení. „Natáčení Westworldu bylo jedním z vrcholů naší kariéry. Jsme hluboce vděční našemu výjimečnému obsazení a štábu za vytvoření těchto nesmazatelných postav a brilantních světů,“ napsali. „Bylo nám ctí vyprávět tyto příběhy o budoucnosti vědomí – lidského i mimolidského – v krátkém časovém okně.“

- Reklama -

Nepovedená náhrada za Hru o trůny

Seriál Westworld měl potenciál stát se náhradou seriálu Hra o trůny. Alespoň zpočátku. Těžil z vynikajícího obsazení, ve kterém se objevili Evan Rachel Woodová, Ed Harris, Jeffrey Wright, Tessa Thompsonová, Thandiwe Newton, Luke Hemsworth nebo Aaron Paul. Díky tomu nejspíš také dostal celkem devět cen Emmy.

Jenže to ke skvělé sledovanosti nestačilo… Například podle serveru The Wrap přilákalo finále třetí sezóny na všech platformách pouze 1,8 milionu diváků, což je 18% pokles oproti finále druhé sezóny. Čtvrtá řada pak přilákala už jen přibližně polovinu diváků třetí sezóny. Konec tak byl asi z pohledu HBO nevyhnutelný.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.

Kevin Spacey přiznal, že je bez peněz. Kvůli dluhům musí prodat svůj luxusní dům v aukci

Kevin Spacey, kdysi jeden z nejoblíbenějších herců Hollywoodu, se v současnosti potýká s vážnými finančními problémy. Herec, který byl kdysi hvězdou seriálu "Dům z karet" a vydělával až 20 milionů dolarů za rok, nyní čelí hrozbě bankrotu a musí rozprodávat svůj majetek.

Woody Harrelson trpěl kvůli otci: Byl to takový normální zabiják, co seděl za vraždu soudce

Woody Harrelson, slavný americký herec známý z filmů jako "Takoví normální zabijáci" a "Zombieland", má za sebou fascinující, ale také temný rodinný příběh. Jeho otec, Charles Harrelson, byl notoricky známý nájemný vrah, jehož život byl plný kriminality a násilí.

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -