- Reklama -

Seriál Westworld končí po čtyřech řadách, oznámilo HBO

Westworld končí. Sci-fi seriál z produkce HBO stanice stopla po čtyřech sezónách. Informace přišla jen pár týdnů poté, co Jonathan Nolan uvedl, že probíhají jednání o možném finále.

- Reklama -

Od své premiéry na HBO v roce 2016 byl seriál Westworld jedním z nejdiskutovanějších televizních pořadů. Opěvované sci-fi se těšilo přízni kritiků a i přes klesající sledovanost posledních dvou řad se tak nějak počítalo s tím, že HBO seriál uzavře pátou řadou. Že Westworld končí si představoval málokdo. Ostatně tvůrci seriálu Jonathan Nolan a Lisa Joy ještě v polovině října jednali o možnosti prodloužení. „Vždycky jsme počítali s pátou a závěrečnou sérií,“ řekl Nolan Variety. „Stále jednáme.“

Westworld pohřbil monstrózní rozpočet

Jenže jednání nakonec nedopadla. V průběhu čtyř sezón sledovanost pořadu, a to i přes extravagantní rozpočet, který přesahoval 100 milionů dolarů, neustále klesala. HBO ve svém prohlášení oznámila, že Westworld končí a pochválila práci tvůrců Jonathana Nolana a Lisy Joy, kteří podle stanice „poslali diváky na dobrodružnou cestu“, informuje CNN.

„Jsme jim za vše nesmírně vděční [Nolanovi a Joyové]. Stejně jako jejich nesmírně talentovaným hercům, producentům a štábu, a všem našim partnerům z Kilter Films, Bad Robot a Warner Bros. Television. Bylo vzrušující se k nim na této cestě připojit,“ uvedla společnost v prohlášení.

Jak zjistil outlookindia.com, Nolan a Joy poskytli pod hlavičkou své společnosti Kilter Films také vlastní rozloučení. „Natáčení Westworldu bylo jedním z vrcholů naší kariéry. Jsme hluboce vděční našemu výjimečnému obsazení a štábu za vytvoření těchto nesmazatelných postav a brilantních světů,“ napsali. „Bylo nám ctí vyprávět tyto příběhy o budoucnosti vědomí – lidského i mimolidského – v krátkém časovém okně.“

Nepovedená náhrada za Hru o trůny

Seriál Westworld měl potenciál stát se náhradou seriálu Hra o trůny. Alespoň zpočátku. Těžil z vynikajícího obsazení, ve kterém se objevili Evan Rachel Woodová, Ed Harris, Jeffrey Wright, Tessa Thompsonová, Thandiwe Newton, Luke Hemsworth nebo Aaron Paul. Díky tomu nejspíš také dostal celkem devět cen Emmy.

Jenže to ke skvělé sledovanosti nestačilo… Například podle serveru The Wrap přilákalo finále třetí sezóny na všech platformách pouze 1,8 milionu diváků, což je 18% pokles oproti finále druhé sezóny. Čtvrtá řada pak přilákala už jen přibližně polovinu diváků třetí sezóny. Konec tak byl asi z pohledu HBO nevyhnutelný.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -