- Reklama -

Seriál Westworld končí po čtyřech řadách, oznámilo HBO

Westworld končí. Sci-fi seriál z produkce HBO stanice stopla po čtyřech sezónách. Informace přišla jen pár týdnů poté, co Jonathan Nolan uvedl, že probíhají jednání o možném finále.

- Reklama -

Od své premiéry na HBO v roce 2016 byl seriál Westworld jedním z nejdiskutovanějších televizních pořadů. Opěvované sci-fi se těšilo přízni kritiků a i přes klesající sledovanost posledních dvou řad se tak nějak počítalo s tím, že HBO seriál uzavře pátou řadou. Že Westworld končí si představoval málokdo. Ostatně tvůrci seriálu Jonathan Nolan a Lisa Joy ještě v polovině října jednali o možnosti prodloužení. „Vždycky jsme počítali s pátou a závěrečnou sérií,“ řekl Nolan Variety. „Stále jednáme.“

Westworld pohřbil monstrózní rozpočet

Jenže jednání nakonec nedopadla. V průběhu čtyř sezón sledovanost pořadu, a to i přes extravagantní rozpočet, který přesahoval 100 milionů dolarů, neustále klesala. HBO ve svém prohlášení oznámila, že Westworld končí a pochválila práci tvůrců Jonathana Nolana a Lisy Joy, kteří podle stanice „poslali diváky na dobrodružnou cestu“, informuje CNN.

„Jsme jim za vše nesmírně vděční [Nolanovi a Joyové]. Stejně jako jejich nesmírně talentovaným hercům, producentům a štábu, a všem našim partnerům z Kilter Films, Bad Robot a Warner Bros. Television. Bylo vzrušující se k nim na této cestě připojit,“ uvedla společnost v prohlášení.

Jak zjistil outlookindia.com, Nolan a Joy poskytli pod hlavičkou své společnosti Kilter Films také vlastní rozloučení. „Natáčení Westworldu bylo jedním z vrcholů naší kariéry. Jsme hluboce vděční našemu výjimečnému obsazení a štábu za vytvoření těchto nesmazatelných postav a brilantních světů,“ napsali. „Bylo nám ctí vyprávět tyto příběhy o budoucnosti vědomí – lidského i mimolidského – v krátkém časovém okně.“

- Reklama -

Nepovedená náhrada za Hru o trůny

Seriál Westworld měl potenciál stát se náhradou seriálu Hra o trůny. Alespoň zpočátku. Těžil z vynikajícího obsazení, ve kterém se objevili Evan Rachel Woodová, Ed Harris, Jeffrey Wright, Tessa Thompsonová, Thandiwe Newton, Luke Hemsworth nebo Aaron Paul. Díky tomu nejspíš také dostal celkem devět cen Emmy.

Jenže to ke skvělé sledovanosti nestačilo… Například podle serveru The Wrap přilákalo finále třetí sezóny na všech platformách pouze 1,8 milionu diváků, což je 18% pokles oproti finále druhé sezóny. Čtvrtá řada pak přilákala už jen přibližně polovinu diváků třetí sezóny. Konec tak byl asi z pohledu HBO nevyhnutelný.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -