- Reklama -

Seriál Westworld končí po čtyřech řadách, oznámilo HBO

Westworld končí. Sci-fi seriál z produkce HBO stanice stopla po čtyřech sezónách. Informace přišla jen pár týdnů poté, co Jonathan Nolan uvedl, že probíhají jednání o možném finále.

- Reklama -

Od své premiéry na HBO v roce 2016 byl seriál Westworld jedním z nejdiskutovanějších televizních pořadů. Opěvované sci-fi se těšilo přízni kritiků a i přes klesající sledovanost posledních dvou řad se tak nějak počítalo s tím, že HBO seriál uzavře pátou řadou. Že Westworld končí si představoval málokdo. Ostatně tvůrci seriálu Jonathan Nolan a Lisa Joy ještě v polovině října jednali o možnosti prodloužení. „Vždycky jsme počítali s pátou a závěrečnou sérií,“ řekl Nolan Variety. „Stále jednáme.“

Westworld pohřbil monstrózní rozpočet

Jenže jednání nakonec nedopadla. V průběhu čtyř sezón sledovanost pořadu, a to i přes extravagantní rozpočet, který přesahoval 100 milionů dolarů, neustále klesala. HBO ve svém prohlášení oznámila, že Westworld končí a pochválila práci tvůrců Jonathana Nolana a Lisy Joy, kteří podle stanice „poslali diváky na dobrodružnou cestu“, informuje CNN.

„Jsme jim za vše nesmírně vděční [Nolanovi a Joyové]. Stejně jako jejich nesmírně talentovaným hercům, producentům a štábu, a všem našim partnerům z Kilter Films, Bad Robot a Warner Bros. Television. Bylo vzrušující se k nim na této cestě připojit,“ uvedla společnost v prohlášení.

Jak zjistil outlookindia.com, Nolan a Joy poskytli pod hlavičkou své společnosti Kilter Films také vlastní rozloučení. „Natáčení Westworldu bylo jedním z vrcholů naší kariéry. Jsme hluboce vděční našemu výjimečnému obsazení a štábu za vytvoření těchto nesmazatelných postav a brilantních světů,“ napsali. „Bylo nám ctí vyprávět tyto příběhy o budoucnosti vědomí – lidského i mimolidského – v krátkém časovém okně.“

Nepovedená náhrada za Hru o trůny

Seriál Westworld měl potenciál stát se náhradou seriálu Hra o trůny. Alespoň zpočátku. Těžil z vynikajícího obsazení, ve kterém se objevili Evan Rachel Woodová, Ed Harris, Jeffrey Wright, Tessa Thompsonová, Thandiwe Newton, Luke Hemsworth nebo Aaron Paul. Díky tomu nejspíš také dostal celkem devět cen Emmy.

Jenže to ke skvělé sledovanosti nestačilo… Například podle serveru The Wrap přilákalo finále třetí sezóny na všech platformách pouze 1,8 milionu diváků, což je 18% pokles oproti finále druhé sezóny. Čtvrtá řada pak přilákala už jen přibližně polovinu diváků třetí sezóny. Konec tak byl asi z pohledu HBO nevyhnutelný.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -