- Reklama -

Seriál Westworld končí po čtyřech řadách, oznámilo HBO

Westworld končí. Sci-fi seriál z produkce HBO stanice stopla po čtyřech sezónách. Informace přišla jen pár týdnů poté, co Jonathan Nolan uvedl, že probíhají jednání o možném finále.

- Reklama -

Od své premiéry na HBO v roce 2016 byl seriál Westworld jedním z nejdiskutovanějších televizních pořadů. Opěvované sci-fi se těšilo přízni kritiků a i přes klesající sledovanost posledních dvou řad se tak nějak počítalo s tím, že HBO seriál uzavře pátou řadou. Že Westworld končí si představoval málokdo. Ostatně tvůrci seriálu Jonathan Nolan a Lisa Joy ještě v polovině října jednali o možnosti prodloužení. „Vždycky jsme počítali s pátou a závěrečnou sérií,“ řekl Nolan Variety. „Stále jednáme.“

Westworld pohřbil monstrózní rozpočet

Jenže jednání nakonec nedopadla. V průběhu čtyř sezón sledovanost pořadu, a to i přes extravagantní rozpočet, který přesahoval 100 milionů dolarů, neustále klesala. HBO ve svém prohlášení oznámila, že Westworld končí a pochválila práci tvůrců Jonathana Nolana a Lisy Joy, kteří podle stanice „poslali diváky na dobrodružnou cestu“, informuje CNN.

„Jsme jim za vše nesmírně vděční [Nolanovi a Joyové]. Stejně jako jejich nesmírně talentovaným hercům, producentům a štábu, a všem našim partnerům z Kilter Films, Bad Robot a Warner Bros. Television. Bylo vzrušující se k nim na této cestě připojit,“ uvedla společnost v prohlášení.

Jak zjistil outlookindia.com, Nolan a Joy poskytli pod hlavičkou své společnosti Kilter Films také vlastní rozloučení. „Natáčení Westworldu bylo jedním z vrcholů naší kariéry. Jsme hluboce vděční našemu výjimečnému obsazení a štábu za vytvoření těchto nesmazatelných postav a brilantních světů,“ napsali. „Bylo nám ctí vyprávět tyto příběhy o budoucnosti vědomí – lidského i mimolidského – v krátkém časovém okně.“

- Reklama -

Nepovedená náhrada za Hru o trůny

Seriál Westworld měl potenciál stát se náhradou seriálu Hra o trůny. Alespoň zpočátku. Těžil z vynikajícího obsazení, ve kterém se objevili Evan Rachel Woodová, Ed Harris, Jeffrey Wright, Tessa Thompsonová, Thandiwe Newton, Luke Hemsworth nebo Aaron Paul. Díky tomu nejspíš také dostal celkem devět cen Emmy.

Jenže to ke skvělé sledovanosti nestačilo… Například podle serveru The Wrap přilákalo finále třetí sezóny na všech platformách pouze 1,8 milionu diváků, což je 18% pokles oproti finále druhé sezóny. Čtvrtá řada pak přilákala už jen přibližně polovinu diváků třetí sezóny. Konec tak byl asi z pohledu HBO nevyhnutelný.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?

Emily v Paříži 4. série: Datum natáčení se posunulo o 2 měsíce

Chystá se další vzrušující dobrodružství ve městě světel, protože Emily v Paříži se dočká 4. série.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -