- Reklama -

Pro nový sci-fi seriál The Peripheral spojili síly tvůrci Westworldu a autor Neuromancera

The Peripheral, dlouho připravovaný sci-fi seriál od Lisy Joy a Jonathana Nolana, který vznikl podle knižního bestselleru Williama Gibsona, nedávno ukázal první trailer.

- Reklama -

Flynne Fisherová (hraje ji Chloë Grace Moretzová), dospívající hráčka s beznadějnou prací v podniku na 3D tisk na americkém venkově v nepříliš vzdálené budoucnosti, je ústřední postavou nového seriálu The Peripheral, který uvede Prime Video.

O čem seriál je? Když Flynne její bratr Burton (Jack Reynor) požádá, aby za něj zaskočila na směně při betatestování něčeho, co považuje za videohru, stane se svědkem vraždy, informoval collider.com. Pak si uvědomí, že ve skutečnosti nehrála simulační hru s drony, ale že opravdu pilotovala skutečný dron v reálném čase v reálném dystopickém Londýně jednadvacátého století.

Lidské sci-fi od nejlepších tvůrců

„Něco, co se mi na tom opravdu líbí, je pocit domova a lidskosti, což je něco, co ve sci-fi ztrácíme,“ řekla Moretzová o seriálu na Comic Conu podle serveru deadline.com. „Bez ohledu na to, jak daleko do budoucnosti se dostaneme, vždycky se to vrátí domů. Tolik jsme se bavili, když jsme vymýšleli tyhle malé momenty a vnášeli do nich lidskost. To je něco, co jsem ve sci-fi opravdu ještě neviděla.“

Lákadel ale tenhle seriál nabízí mnohem víc. Stojí za ním totiž přední televizní tvůrci Lisa Joy a Jonathan Nolan (bratr režiséra Christophera Nolana) a autorem knižní předlohy není nikdo menší než autor Neuromancera William Gibson. Nolan a Joy prosluli tím, že vytvořili sci-fi seriál Westworld. Gibsona snad ani není potřeba nějak více představovat.

Než Neal Stephenson jako první použil v roce 1992 v knize Snow Crash výraz „metaversum“, byl to právě William Gibson, kdo poprvé použil termín „kyberprostor“. Udělal tak ve své povídce Burning Chrome (1982) a ve svém slavném debutovém románu Neuromancer.

Londýn z budoucnosti vypadá luxusně

Gibsonovy světy čtenáře vždy fascinovaly, ačkoli dnes už hry ve virtuální realitě, cestování v čase, paralelní vesmíry, dystopie, využívání dronů a nasazování avatarů zná úplně každý. Jenže v Gibsonově světě to šlo všechno ještě o kousek dál, než jak to teď známe. Roboti sestavující se sami před očima. Na kůži se pohybující tetování. Zabijáci oblečení do neviditelných obleků chobotnic. To je jen malý výčet toho, čeho je schopna fantazie tohoto spisovatele.

Vzhledem k tomu, že část děje se odehrává v Londyně sedmdesát let po dnešku, seriál jistě nabídne spoustu technologií, nad kterými může žasnout i oko technicky pokročilého diváka. A Moretzová u toho podle všeho bude zářit stejně jako ve svém průlomovém filmu Kick-Ass. Alespoň z traileru to tak vypadá.

Seriál se na Prime video představí s první epizodou 21. října 2022. Poté bude až do 9. prosince každý pátek zpřístupněn nový díl.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -