- Reklama -

Pro nový sci-fi seriál The Peripheral spojili síly tvůrci Westworldu a autor Neuromancera

The Peripheral, dlouho připravovaný sci-fi seriál od Lisy Joy a Jonathana Nolana, který vznikl podle knižního bestselleru Williama Gibsona, nedávno ukázal první trailer.

- Reklama -

Flynne Fisherová (hraje ji Chloë Grace Moretzová), dospívající hráčka s beznadějnou prací v podniku na 3D tisk na americkém venkově v nepříliš vzdálené budoucnosti, je ústřední postavou nového seriálu The Peripheral, který uvede Prime Video.

O čem seriál je? Když Flynne její bratr Burton (Jack Reynor) požádá, aby za něj zaskočila na směně při betatestování něčeho, co považuje za videohru, stane se svědkem vraždy, informoval collider.com. Pak si uvědomí, že ve skutečnosti nehrála simulační hru s drony, ale že opravdu pilotovala skutečný dron v reálném čase v reálném dystopickém Londýně jednadvacátého století.

Lidské sci-fi od nejlepších tvůrců

„Něco, co se mi na tom opravdu líbí, je pocit domova a lidskosti, což je něco, co ve sci-fi ztrácíme,“ řekla Moretzová o seriálu na Comic Conu podle serveru deadline.com. „Bez ohledu na to, jak daleko do budoucnosti se dostaneme, vždycky se to vrátí domů. Tolik jsme se bavili, když jsme vymýšleli tyhle malé momenty a vnášeli do nich lidskost. To je něco, co jsem ve sci-fi opravdu ještě neviděla.“

Lákadel ale tenhle seriál nabízí mnohem víc. Stojí za ním totiž přední televizní tvůrci Lisa Joy a Jonathan Nolan (bratr režiséra Christophera Nolana) a autorem knižní předlohy není nikdo menší než autor Neuromancera William Gibson. Nolan a Joy prosluli tím, že vytvořili sci-fi seriál Westworld. Gibsona snad ani není potřeba nějak více představovat.

- Reklama -

Než Neal Stephenson jako první použil v roce 1992 v knize Snow Crash výraz „metaversum“, byl to právě William Gibson, kdo poprvé použil termín „kyberprostor“. Udělal tak ve své povídce Burning Chrome (1982) a ve svém slavném debutovém románu Neuromancer.

Londýn z budoucnosti vypadá luxusně

Gibsonovy světy čtenáře vždy fascinovaly, ačkoli dnes už hry ve virtuální realitě, cestování v čase, paralelní vesmíry, dystopie, využívání dronů a nasazování avatarů zná úplně každý. Jenže v Gibsonově světě to šlo všechno ještě o kousek dál, než jak to teď známe. Roboti sestavující se sami před očima. Na kůži se pohybující tetování. Zabijáci oblečení do neviditelných obleků chobotnic. To je jen malý výčet toho, čeho je schopna fantazie tohoto spisovatele.

Vzhledem k tomu, že část děje se odehrává v Londyně sedmdesát let po dnešku, seriál jistě nabídne spoustu technologií, nad kterými může žasnout i oko technicky pokročilého diváka. A Moretzová u toho podle všeho bude zářit stejně jako ve svém průlomovém filmu Kick-Ass. Alespoň z traileru to tak vypadá.

Seriál se na Prime video představí s první epizodou 21. října 2022. Poté bude až do 9. prosince každý pátek zpřístupněn nový díl.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -