- Reklama -

Seriál Médium nabízí nejlepší sci-fi svět od dob Matrixu. Na druhé řadě už se pracuje

Seriál Médium patří k nejzajímavějším novinkám, co se letos objevily. Jak prozradil tvůrce Jonathan Nolan, práce na druhé řadě už začaly, ačkoli ještě není oficiálně oznámena.

- Reklama -

Chloë Grace Moretzová hraje v novém sci-fi seriálu Médium na Prime Video Flynne Fisherovou. Flynne je mladá dívka, která při testování virtuální reality zjistí, že „simka“, kterou hraje, aby pomohla svému bratrovi, v sobě skrývá víc, než se na první pohled zdá.

Děj se díky virtuální realitě odehrává ve dvou rovinách – v blízké budoucnosti roku 2035 a v Londýně roku 2099. Seriál vznikl podle stejnojmenného románu Williama Gibsona, který je všem fanouškům sci-fi známý nejméně od roku 1984, kdy vyšel jeho přelomový kyberpunkový román Neuromancer.

Jonathan Nolan netají, že by v seriálu rád pokračoval

Vzhledem k tomu, že se jeho látky chopil Jonathan Nolan se svou ženou Lisou Joy, tedy dvojice tvůrců, která stála za Westworldem, vlastně ani není překvapením, že seriál dosahuje úrovně, díky které se okamžitě stal jedním z nejsledovanějších pořadů ve videotéce Prime Video.

A podle slov Jonathana Nolana to vypadá, že Médium neskončí jen u jedné série. „Scott Smith, který je naším showrunnerem a nenapodobitelným a skvělým spisovatelem, v současné době pracuje se scénáristickou místností. Pracují už několik měsíců a dívají se dopředu,“ prozradil Nolan v rozhovoru pro digitaltrends.com.

- Reklama -

Médium 2. řada už pomalu vzniká, pracuje se na scénáři

Do práce se Smith se svým týmem pustil přesto, že pokračování zatím od Amazonu nedostalo zelenou. Tvůrci sází na to, že Gibsonova původní látka je natolik atraktivní, že na další epizody dojde i přes současné ticho ze strany Amazonu.

„Je docela fascinující, že pracujeme na něčem takovém. [Gibson] psal další knihu své série, zatímco Scott pracoval na první sezóně,“ řekl Jonathan Nolan. „Ale jakýkoli projekt, který obsahuje více vesmírů, v nichž mohou stejné postavy dělat různé věci, je fascinujícím a zralým kandidátem na adaptaci. Je velmi vzrušující sledovat, kam nás tento příběh zavede, a my pevně doufáme, že se svezeme ještě jednou.“

Nolan tedy nijak netají, že by v práci na seriálu rád pokračoval. A doufá, že se Médium dočká 2. série. Podle productionweekly.com se na druhé sezóně Média nyní aktivně pracuje.

William Gibson, autor předlohy, je již 40 let průkopníkem na poli kyberpunkové literatury. Jedna z jeho raných povídek „Burning Chrome“ byla prvním sci-fi dílem, v němž se objevila zmínka o kyberprostoru.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -