- Reklama -

Seriál Médium nabízí nejlepší sci-fi svět od dob Matrixu. Na druhé řadě už se pracuje

Seriál Médium patří k nejzajímavějším novinkám, co se letos objevily. Jak prozradil tvůrce Jonathan Nolan, práce na druhé řadě už začaly, ačkoli ještě není oficiálně oznámena.

- Reklama -

Chloë Grace Moretzová hraje v novém sci-fi seriálu Médium na Prime Video Flynne Fisherovou. Flynne je mladá dívka, která při testování virtuální reality zjistí, že „simka“, kterou hraje, aby pomohla svému bratrovi, v sobě skrývá víc, než se na první pohled zdá.

Děj se díky virtuální realitě odehrává ve dvou rovinách – v blízké budoucnosti roku 2035 a v Londýně roku 2099. Seriál vznikl podle stejnojmenného románu Williama Gibsona, který je všem fanouškům sci-fi známý nejméně od roku 1984, kdy vyšel jeho přelomový kyberpunkový román Neuromancer.

Jonathan Nolan netají, že by v seriálu rád pokračoval

Vzhledem k tomu, že se jeho látky chopil Jonathan Nolan se svou ženou Lisou Joy, tedy dvojice tvůrců, která stála za Westworldem, vlastně ani není překvapením, že seriál dosahuje úrovně, díky které se okamžitě stal jedním z nejsledovanějších pořadů ve videotéce Prime Video.

A podle slov Jonathana Nolana to vypadá, že Médium neskončí jen u jedné série. „Scott Smith, který je naším showrunnerem a nenapodobitelným a skvělým spisovatelem, v současné době pracuje se scénáristickou místností. Pracují už několik měsíců a dívají se dopředu,“ prozradil Nolan v rozhovoru pro digitaltrends.com.

Médium 2. řada už pomalu vzniká, pracuje se na scénáři

Do práce se Smith se svým týmem pustil přesto, že pokračování zatím od Amazonu nedostalo zelenou. Tvůrci sází na to, že Gibsonova původní látka je natolik atraktivní, že na další epizody dojde i přes současné ticho ze strany Amazonu.

„Je docela fascinující, že pracujeme na něčem takovém. [Gibson] psal další knihu své série, zatímco Scott pracoval na první sezóně,“ řekl Jonathan Nolan. „Ale jakýkoli projekt, který obsahuje více vesmírů, v nichž mohou stejné postavy dělat různé věci, je fascinujícím a zralým kandidátem na adaptaci. Je velmi vzrušující sledovat, kam nás tento příběh zavede, a my pevně doufáme, že se svezeme ještě jednou.“

Nolan tedy nijak netají, že by v práci na seriálu rád pokračoval. A doufá, že se Médium dočká 2. série. Podle productionweekly.com se na druhé sezóně Média nyní aktivně pracuje.

William Gibson, autor předlohy, je již 40 let průkopníkem na poli kyberpunkové literatury. Jedna z jeho raných povídek „Burning Chrome“ byla prvním sci-fi dílem, v němž se objevila zmínka o kyberprostoru.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Gaten Materazzo přiznal obavy z konce seriálu Stranger Things

Gaten Matarazzo, hvězda populárního seriálu Stranger Things, přiznal obavy z blížícího se konce tohoto oblíbeného seriálového hitu.

Nový seriál Noční agent: Akční jízda ve stylu Jacka Reachera

Pokud jste milovníky špionážních thrillerů s pořádnou dávkou adrenalinu, určitě si nenechte ujít seriál společnosti Netflix s názvem Noční agent.

Liam Neeson vysvětlil, proč před lety odmítl nabídku na roli Jamese Bonda

Herec Liam Neeson prozradil, že v minulosti přišel o možnost hrát legendárního britského agenta 007 Jamese Bonda. Udělal to kvůli výhrůžkám své ženy Natashy Richardsonové.

V seriálu Koruna se objeví extempore prince Harryho s nacistickou uniformou

Podle zpráv z Británie se v nadcházející sezóně seriálového hitu Koruna objeví skandál s nacistickou uniformou prince Harryho.

Jenna Ortega promluvila o tvůrčích neshodách při natáčení seriálu Wednesday

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

Vnučka Elvise Presleyho lhala o svém zpěvu kvůli roli v novém seriálu

Riley Keoughová, vnučka Elvise Presleyho, získala roli hlavní postavy v nejnovějším seriálu společnosti Prime Video Daisy Jones and The Six.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -