- Reklama -

Seriál Médium nabízí nejlepší sci-fi svět od dob Matrixu. Na druhé řadě už se pracuje

Seriál Médium patří k nejzajímavějším novinkám, co se letos objevily. Jak prozradil tvůrce Jonathan Nolan, práce na druhé řadě už začaly, ačkoli ještě není oficiálně oznámena.

- Reklama -

Chloë Grace Moretzová hraje v novém sci-fi seriálu Médium na Prime Video Flynne Fisherovou. Flynne je mladá dívka, která při testování virtuální reality zjistí, že „simka“, kterou hraje, aby pomohla svému bratrovi, v sobě skrývá víc, než se na první pohled zdá.

Děj se díky virtuální realitě odehrává ve dvou rovinách – v blízké budoucnosti roku 2035 a v Londýně roku 2099. Seriál vznikl podle stejnojmenného románu Williama Gibsona, který je všem fanouškům sci-fi známý nejméně od roku 1984, kdy vyšel jeho přelomový kyberpunkový román Neuromancer.

Jonathan Nolan netají, že by v seriálu rád pokračoval

Vzhledem k tomu, že se jeho látky chopil Jonathan Nolan se svou ženou Lisou Joy, tedy dvojice tvůrců, která stála za Westworldem, vlastně ani není překvapením, že seriál dosahuje úrovně, díky které se okamžitě stal jedním z nejsledovanějších pořadů ve videotéce Prime Video.

A podle slov Jonathana Nolana to vypadá, že Médium neskončí jen u jedné série. „Scott Smith, který je naším showrunnerem a nenapodobitelným a skvělým spisovatelem, v současné době pracuje se scénáristickou místností. Pracují už několik měsíců a dívají se dopředu,“ prozradil Nolan v rozhovoru pro digitaltrends.com.

- Reklama -

Médium 2. řada už pomalu vzniká, pracuje se na scénáři

Do práce se Smith se svým týmem pustil přesto, že pokračování zatím od Amazonu nedostalo zelenou. Tvůrci sází na to, že Gibsonova původní látka je natolik atraktivní, že na další epizody dojde i přes současné ticho ze strany Amazonu.

„Je docela fascinující, že pracujeme na něčem takovém. [Gibson] psal další knihu své série, zatímco Scott pracoval na první sezóně,“ řekl Jonathan Nolan. „Ale jakýkoli projekt, který obsahuje více vesmírů, v nichž mohou stejné postavy dělat různé věci, je fascinujícím a zralým kandidátem na adaptaci. Je velmi vzrušující sledovat, kam nás tento příběh zavede, a my pevně doufáme, že se svezeme ještě jednou.“

Nolan tedy nijak netají, že by v práci na seriálu rád pokračoval. A doufá, že se Médium dočká 2. série. Podle productionweekly.com se na druhé sezóně Média nyní aktivně pracuje.

William Gibson, autor předlohy, je již 40 let průkopníkem na poli kyberpunkové literatury. Jedna z jeho raných povídek „Burning Chrome“ byla prvním sci-fi dílem, v němž se objevila zmínka o kyberprostoru.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ncuti Gatwa promluvil o roli Erica v Sexuální výchově a jak změnila jeho život

Hvězda seriálu Sexuální výchova, Ncuti Gatwa, se otevřeně svěřila, jaký vliv měla role Erica na jeho osobní život. Herec přiznal, že jeho nejznámější role "zrušila mnoho internalizované nenávisti".

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -