- Reklama -

Seriál Médium nabízí nejlepší sci-fi svět od dob Matrixu. Na druhé řadě už se pracuje

Seriál Médium patří k nejzajímavějším novinkám, co se letos objevily. Jak prozradil tvůrce Jonathan Nolan, práce na druhé řadě už začaly, ačkoli ještě není oficiálně oznámena.

- Reklama -

Chloë Grace Moretzová hraje v novém sci-fi seriálu Médium na Prime Video Flynne Fisherovou. Flynne je mladá dívka, která při testování virtuální reality zjistí, že „simka“, kterou hraje, aby pomohla svému bratrovi, v sobě skrývá víc, než se na první pohled zdá.

Děj se díky virtuální realitě odehrává ve dvou rovinách – v blízké budoucnosti roku 2035 a v Londýně roku 2099. Seriál vznikl podle stejnojmenného románu Williama Gibsona, který je všem fanouškům sci-fi známý nejméně od roku 1984, kdy vyšel jeho přelomový kyberpunkový román Neuromancer.

Jonathan Nolan netají, že by v seriálu rád pokračoval

Vzhledem k tomu, že se jeho látky chopil Jonathan Nolan se svou ženou Lisou Joy, tedy dvojice tvůrců, která stála za Westworldem, vlastně ani není překvapením, že seriál dosahuje úrovně, díky které se okamžitě stal jedním z nejsledovanějších pořadů ve videotéce Prime Video.

A podle slov Jonathana Nolana to vypadá, že Médium neskončí jen u jedné série. „Scott Smith, který je naším showrunnerem a nenapodobitelným a skvělým spisovatelem, v současné době pracuje se scénáristickou místností. Pracují už několik měsíců a dívají se dopředu,“ prozradil Nolan v rozhovoru pro digitaltrends.com.

Médium 2. řada už pomalu vzniká, pracuje se na scénáři

Do práce se Smith se svým týmem pustil přesto, že pokračování zatím od Amazonu nedostalo zelenou. Tvůrci sází na to, že Gibsonova původní látka je natolik atraktivní, že na další epizody dojde i přes současné ticho ze strany Amazonu.

„Je docela fascinující, že pracujeme na něčem takovém. [Gibson] psal další knihu své série, zatímco Scott pracoval na první sezóně,“ řekl Jonathan Nolan. „Ale jakýkoli projekt, který obsahuje více vesmírů, v nichž mohou stejné postavy dělat různé věci, je fascinujícím a zralým kandidátem na adaptaci. Je velmi vzrušující sledovat, kam nás tento příběh zavede, a my pevně doufáme, že se svezeme ještě jednou.“

Nolan tedy nijak netají, že by v práci na seriálu rád pokračoval. A doufá, že se Médium dočká 2. série. Podle productionweekly.com se na druhé sezóně Média nyní aktivně pracuje.

William Gibson, autor předlohy, je již 40 let průkopníkem na poli kyberpunkové literatury. Jedna z jeho raných povídek „Burning Chrome“ byla prvním sci-fi dílem, v němž se objevila zmínka o kyberprostoru.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -