- Reklama -

Bude Westworld bez konce? Jonathan Nolan přiznal, že o natáčení 5. série se teprve jedná

Pokud se HBO rozhodne neprodloužit seriál Westworld, bude 4. série poslední řadou seriálu. Jak uvedl spolutvůrce seriálu Jonathan Nolan, jednání o pokračování teprve probíhají. A to možná není úplně nejlepší zpráva...

- Reklama -

HBO zatím pátou sérii Westworldu oficiálně nepotvrdilo, ale Jonathan Nolan se na newyorském Comic Conu tvářil optimisticky, že se jeho seriálové drama nakonec dočká řádného seriálového finále. „Vždycky jsme plánovali pátou a poslední sérii. Stále jednáme se stanicí. Velmi doufáme, že se nám to podaří uskutečnit,“ uvedl na newyorském Comic Conu podle serveru Deadline.com.

Pátá řada Westworldu by měla zahrnovat závěrečné plány tvůrců seriálu, kteří také uvedli, že od samého začátku měla být právě 5. řada poslední sezónou seriálu.

Váhání ze strany HBO budí obavy

Nolanova manželka Lisa Joy, spolutvůrkyně Westworldu, dokonce naznačila potenciální dějovou linii v srpnovém rozhovoru pro web ew.com. „Vždycky jsme plánovali, že seriál ukončíme v příští sezóně,“ řekla Joy. „Mysleli jsme si, že by se Westworld měl tak trochu otočit v kruhu a vrátit se na divoký Západ. Ale s Dolores, která byla zatím jen hráčkou v cizích hrách, jako hlavní postavou, která by se konečně dostala k tomu, aby napsala svou vlastní hru pro ostatní.“

Jenže stane se to? To není ve skutečnosti vůbec jisté. Když se podíváme do minulosti, obnovení každé řady se oznamovalo ještě v době, kdy se seriál vysílal. Nyní máme už měsíc po konci poslední řady a pokračování pořád nebylo odsouhlaseno. Případné zrušení seriálu Westworld může naznačovat také fakt, že Warner Bros. Discovery, jež za HBO stojí, buduje novou strategii, díky které už vedení společnosti odložilo několik významných projektů, jako jsou Flash a Aquaman a Ztracené království, a také zcela odpískalo filmy jako jsou Wonder Twins nebo Batgirl. Jonathan Nolan a jeho optimismus tak ještě nemusí znamenat, že se pokračování opravdu dočkáme.

- Reklama -

Ukončení před poslední sezónou nedává velký smysl

Naděje ale umírá poslední… Vzhledem k tomu, kolik je v seriálu známých herců a jaké množství času a peněz se už do projektu investovalo, by totiž i přes úspory ve Warnerech bylo překvapením, kdyby se seriál zrušil před závěrečnou řadou. Westworld, který vychází ze stejnojmenného filmu z roku 1973, baví diváky od roku 2016, kdy se uvedla první řada a seriál sklidil nadšené kritiky. Za čtyři odvysílané řady získal celkem 54 nominací a devět cen Emmy, včetně ceny za mimořádný herecký výkon ve vedlejší roli v roce 2018 pro Thandie Newtonovou.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ncuti Gatwa promluvil o roli Erica v Sexuální výchově a jak změnila jeho život

Hvězda seriálu Sexuální výchova, Ncuti Gatwa, se otevřeně svěřila, jaký vliv měla role Erica na jeho osobní život. Herec přiznal, že jeho nejznámější role "zrušila mnoho internalizované nenávisti".

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -