- Reklama -

1899 2. série: Tvůrci po strhujícím finále potvrdili plány na další dvě řady

Géniové, kteří stojí za napínavým německým originálem Dark od Netflixu, mají na svědomí nejnovější mysteriózní hit 1899. Možná vás po zhlédnutí všech 8 dílů zajímá, zda se seriál 1899 dočká i 2. série.

- Reklama -

Němečtí tvůrci Jantje Frieseová a Baran bo Odar jsou známí díky kritikou oceňovanému sci-fi seriálu Dark. V současné době se snaží navázat na úspěch Darku v dalším mysl ohromujícím thrilleru. Jejich zbrusu nový mysteriózní seriál 1899 se soustředí na skupinu cestujících, kteří doufají, že útěkem z Evropy začnou nový život v Americe. Jejich plány však ztroskotají, když uprostřed oceánu narazí na pohřešovanou loď Prometheus. Cestující začnou zažívat podivné události a přemýšlejí, jak vše souvisí se záhadnou lodí. První řada končí napínavým finále, po kterém jsou fanoušci v očekávání, zda se dočkají u seriálu 1899 2. série.

Zda bude 1899 2. série záleží na divácích

Dobrou zprávou je, že Jantje Frieseová v rozhovoru pro Deadline z roku 2021 prozradila, že s Odarem hodlají udělat ze seriálu 1899 udělat pořad, který poběží několik let. Vše ale podle slov Frieseové závisí na tom, jak dobře bude první sezóna přijata u diváků. I z důvodu nedávné premiéry totiž ještě druhá řada 1899 zatím nedostala od Netflixu oficiální potvrzení.

Ale přestože Netflix druhou sérii 1899 zatím neschválil, tvůrci jsou optimističtí a věří, že fanoušci záhadu nakonec rozluští. „Působí to trochu jako historické drama z roku 1899, ale něco tu nehraje,“ vysvětlila Jantje. „To, co neustále děláme, je hra s očekáváním. Když si přečtete šifru, něco očekáváte a cítíte se v tom bezpečně. A my pak to očekávání změníme.“

Rozuzlení by seriál 1899 mohl dostat ve 3. řadě

S tím podle webu indiewire.com souhlasí i Odar. „V sedmé epizodě první sezóny dáváme velkou odpověď. Není to neustálé: ‚Jo, my vás oblbneme‘ a pak to uvidíte ve třetí sezóně. V první sezóně jde o nastolení velkého tématu, velké věci. Uvidíme, jestli bude druhá sezóna, a pak si s tímto tématem začneme hrát a rozuzlení pak přijde ideálně ve třetí řadě. Opět je to, stejně jako v Dark, určeno k vyprávění ve třech sériích.“

Než Netflix rozhodne, zda konkrétní seriál prodlouží, často vyčkává i několik měsíců. Než tedy dojde k jeho rozhodnutí, můžete si maximálně tak osvěžit všech osm dílů 1899 na Netflixu. Nebo zkusit najít jiné skvělé seriály na Netflixu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -