- Reklama -

1899 2. série: Tvůrci po strhujícím finále potvrdili plány na další dvě řady

Géniové, kteří stojí za napínavým německým originálem Dark od Netflixu, mají na svědomí nejnovější mysteriózní hit 1899. Možná vás po zhlédnutí všech 8 dílů zajímá, zda se seriál 1899 dočká i 2. série.

- Reklama -

Němečtí tvůrci Jantje Frieseová a Baran bo Odar jsou známí díky kritikou oceňovanému sci-fi seriálu Dark. V současné době se snaží navázat na úspěch Darku v dalším mysl ohromujícím thrilleru. Jejich zbrusu nový mysteriózní seriál 1899 se soustředí na skupinu cestujících, kteří doufají, že útěkem z Evropy začnou nový život v Americe. Jejich plány však ztroskotají, když uprostřed oceánu narazí na pohřešovanou loď Prometheus. Cestující začnou zažívat podivné události a přemýšlejí, jak vše souvisí se záhadnou lodí. První řada končí napínavým finále, po kterém jsou fanoušci v očekávání, zda se dočkají u seriálu 1899 2. série.

Zda bude 1899 2. série záleží na divácích

Dobrou zprávou je, že Jantje Frieseová v rozhovoru pro Deadline z roku 2021 prozradila, že s Odarem hodlají udělat ze seriálu 1899 udělat pořad, který poběží několik let. Vše ale podle slov Frieseové závisí na tom, jak dobře bude první sezóna přijata u diváků. I z důvodu nedávné premiéry totiž ještě druhá řada 1899 zatím nedostala od Netflixu oficiální potvrzení.

Ale přestože Netflix druhou sérii 1899 zatím neschválil, tvůrci jsou optimističtí a věří, že fanoušci záhadu nakonec rozluští. „Působí to trochu jako historické drama z roku 1899, ale něco tu nehraje,“ vysvětlila Jantje. „To, co neustále děláme, je hra s očekáváním. Když si přečtete šifru, něco očekáváte a cítíte se v tom bezpečně. A my pak to očekávání změníme.“

Rozuzlení by seriál 1899 mohl dostat ve 3. řadě

S tím podle webu indiewire.com souhlasí i Odar. „V sedmé epizodě první sezóny dáváme velkou odpověď. Není to neustálé: ‚Jo, my vás oblbneme‘ a pak to uvidíte ve třetí sezóně. V první sezóně jde o nastolení velkého tématu, velké věci. Uvidíme, jestli bude druhá sezóna, a pak si s tímto tématem začneme hrát a rozuzlení pak přijde ideálně ve třetí řadě. Opět je to, stejně jako v Dark, určeno k vyprávění ve třech sériích.“

- Reklama -

Než Netflix rozhodne, zda konkrétní seriál prodlouží, často vyčkává i několik měsíců. Než tedy dojde k jeho rozhodnutí, můžete si maximálně tak osvěžit všech osm dílů 1899 na Netflixu. Nebo zkusit najít jiné skvělé seriály na Netflixu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -