- Reklama -

Záhada seriálu 1899: Proč v něm tvůrci používají tolik různých jazyků?

Nový seriál Netflixu nazvaný prostě 1899 pojednává o skupině lidí, kteří nastoupí na loď ve snaze uniknout své problematické minulosti, ale nakonec se ocitnou v hotové noční můře.

- Reklama -

Seriál 1899 by měl stát na vrcholu žebříčku nejambicióznějších projektů letošního roku. Tento námořnický seriál je nejen plný vizuálních efektů a nečekaných zvratů, ale uspěl i v celosvětovém měřítku. Je to i proto, že seriál 1899 obsahuje tolik různých jazyků a kultur a všechny je mísí dohromady, aby prohloubil hlavní záhadu seriálu.

Osmidílná novinka, v níž hrají Emily Beechamová, Aneurin Barnard a Andreas Pietschmann, získala od diváků spoustu pozitivních ohlasů. Mnozí fanoušci se však pozastavují nad tím, proč se v seriálu používá tolik různých jazyků.

Postavy v seriálu mluví nejrůznějšími jazyky, včetně kantonštiny, němčiny, francouzštiny a mnoha dalších, upozorňuje cosmopolitan.com.

V zákulisí seriálu 1899 si většina lidí nerozumí

V průběhu seriálu 1899 diváci poznávají některé cestující na palubě lodi Kerberos a jejich příběhy. Třeba bohatého Španěla jménem Angel, kterého hraje Miguel Bernardeau, a který je na cestě s Ramirem (José Pimento). Nebo Ling Yi (hraje ji Isabella Wei), tajemnou mladou ženu z Hongkongu, která cestuje se svou matkou Yuk Je (Gabby Wong). Neměli bychom zapomentou ani na Clémence, mladou ženu z pařížské aristokracie, která cestuje se svým manželem Lucienem. Olek (Maciej Musia), Tove (Clara Rosager), Krester (Lucas Lynggaard Tnnesen) a Iben (Maria Erwolter) jsou zase členové dánské rodiny, kteří rovněž prchají před utrpením.

- Reklama -

Už z výše uvedeného je patrné, že vzhledem k obsazení seriálu by si tvůrci s jedním jazykem prostě nevystačili. Lucy Bevan, která dohlíží na casting, nastínila: „Bo a Jantje si od tvůrců přáli skutečně mezinárodní obsazení.“

Podle německých tvůrců Jantje Friese a Barana bo Odara se totiž zdálo důležité natočit seriál s tolika různými jazyky. „V některých dnech musím celý den poslouchat kantonštinu. A nemám ponětí, co říkají, ale díky častému zkoušení vlastně poznám, co říkají,“ řekl Baran.

Cizí jazyky v Hollywoodu chybí, myslí si tvůrci

Podle něj tvůrci chtěli, aby herci mluvili svými rodnými jazyky, protože měli pocit, že různé kultury nejsou dostatečně zastoupeny v hollywoodských filmech a televizních pořadech, na kterých Fries a Odar vyrůstali.

„Všichni herci, kteří se účastní natáčení, se snaží, aby se jejich filmy promítaly v různých jazycích,“ uvedl v rozhovoru pro Hollywoodreporter.com Friese. „Myslím, že je to něco, co souvisí s vyrůstáním v Evropě nebo s vyrůstáním jako Němec, když konzumujete zábavu, která, alespoň podle našich zkušeností, pochází z velké části z Hollywoodu. Je tu prostě nedostatečné zastoupení různých evropských kultur, různých příběhů z celého světa.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.

Amber Heardová u soudu tvrdila, že za její konec v Aquamanovi může Jason Momoa

Po neúspěšném soudním sporu proti Johnnymu Deppovi se Amber Heardová rozhodla jít k soudu kvůli kolegům Jasonovi Momoovi a režisérovi Jamesi Wanovi kvůli jejich chování na place při natáčení pokračování Aquamana.

Poskrvněná pověst Vince Vaugna: Při kolegově sporu se postavil na stranu rasismu

Na počátku 21. století patřil Vince Vaughn mezi nejobsazovanější hollywoodské herce, pak ale jeho kariéru nabrala nečekaný směr a rolí mu ubývalo. Jedním z důvodů, proč to tak je, může být i spor jeho černošského kolegy kvůli filmu Trable v ráji, při kterém se Vaughn nezachoval zrovna nejlépe.

Kevin Costner si filmem Vodní svět málem úplně zničil kariéru

Kevin Costner patří už léta mezi uznávané herce, ale v devadesátých letech se neúspěšným filmem téměř připravil o slušně rozjetou kariéru.

Nejapný žert v Bradavicích: Alan Rickman legendárně ztrapnil Daniela Radcliffa

Když Daniel Radcliffe propagoval svůj film "Rohy", obrátil se na skrz Reddit na fanoušky a odpověděl jim na řadu otázek . Jak se dalo čekat, nejvíc jich směřovalo na jeho účinkování ve filmech Harry Potter. Radcliffe přiznal, že se při natáčení stal obětí "pranku" od Alana Rickmana.

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -