- Reklama -

Záhada seriálu 1899: Proč v něm tvůrci používají tolik různých jazyků?

Nový seriál Netflixu nazvaný prostě 1899 pojednává o skupině lidí, kteří nastoupí na loď ve snaze uniknout své problematické minulosti, ale nakonec se ocitnou v hotové noční můře.

- Reklama -

Seriál 1899 by měl stát na vrcholu žebříčku nejambicióznějších projektů letošního roku. Tento námořnický seriál je nejen plný vizuálních efektů a nečekaných zvratů, ale uspěl i v celosvětovém měřítku. Je to i proto, že seriál 1899 obsahuje tolik různých jazyků a kultur a všechny je mísí dohromady, aby prohloubil hlavní záhadu seriálu.

Osmidílná novinka, v níž hrají Emily Beechamová, Aneurin Barnard a Andreas Pietschmann, získala od diváků spoustu pozitivních ohlasů. Mnozí fanoušci se však pozastavují nad tím, proč se v seriálu používá tolik různých jazyků.

Postavy v seriálu mluví nejrůznějšími jazyky, včetně kantonštiny, němčiny, francouzštiny a mnoha dalších, upozorňuje cosmopolitan.com.

V zákulisí seriálu 1899 si většina lidí nerozumí

V průběhu seriálu 1899 diváci poznávají některé cestující na palubě lodi Kerberos a jejich příběhy. Třeba bohatého Španěla jménem Angel, kterého hraje Miguel Bernardeau, a který je na cestě s Ramirem (José Pimento). Nebo Ling Yi (hraje ji Isabella Wei), tajemnou mladou ženu z Hongkongu, která cestuje se svou matkou Yuk Je (Gabby Wong). Neměli bychom zapomentou ani na Clémence, mladou ženu z pařížské aristokracie, která cestuje se svým manželem Lucienem. Olek (Maciej Musia), Tove (Clara Rosager), Krester (Lucas Lynggaard Tnnesen) a Iben (Maria Erwolter) jsou zase členové dánské rodiny, kteří rovněž prchají před utrpením.

- Reklama -

Už z výše uvedeného je patrné, že vzhledem k obsazení seriálu by si tvůrci s jedním jazykem prostě nevystačili. Lucy Bevan, která dohlíží na casting, nastínila: „Bo a Jantje si od tvůrců přáli skutečně mezinárodní obsazení.“

Podle německých tvůrců Jantje Friese a Barana bo Odara se totiž zdálo důležité natočit seriál s tolika různými jazyky. „V některých dnech musím celý den poslouchat kantonštinu. A nemám ponětí, co říkají, ale díky častému zkoušení vlastně poznám, co říkají,“ řekl Baran.

Cizí jazyky v Hollywoodu chybí, myslí si tvůrci

Podle něj tvůrci chtěli, aby herci mluvili svými rodnými jazyky, protože měli pocit, že různé kultury nejsou dostatečně zastoupeny v hollywoodských filmech a televizních pořadech, na kterých Fries a Odar vyrůstali.

„Všichni herci, kteří se účastní natáčení, se snaží, aby se jejich filmy promítaly v různých jazycích,“ uvedl v rozhovoru pro Hollywoodreporter.com Friese. „Myslím, že je to něco, co souvisí s vyrůstáním v Evropě nebo s vyrůstáním jako Němec, když konzumujete zábavu, která, alespoň podle našich zkušeností, pochází z velké části z Hollywoodu. Je tu prostě nedostatečné zastoupení různých evropských kultur, různých příběhů z celého světa.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?

Emily v Paříži 4. série: Datum natáčení se posunulo o 2 měsíce

Chystá se další vzrušující dobrodružství ve městě světel, protože Emily v Paříži se dočká 4. série.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -