- Reklama -

Záhada seriálu 1899: Proč v něm tvůrci používají tolik různých jazyků?

Nový seriál Netflixu nazvaný prostě 1899 pojednává o skupině lidí, kteří nastoupí na loď ve snaze uniknout své problematické minulosti, ale nakonec se ocitnou v hotové noční můře.

- Reklama -

Seriál 1899 by měl stát na vrcholu žebříčku nejambicióznějších projektů letošního roku. Tento námořnický seriál je nejen plný vizuálních efektů a nečekaných zvratů, ale uspěl i v celosvětovém měřítku. Je to i proto, že seriál 1899 obsahuje tolik různých jazyků a kultur a všechny je mísí dohromady, aby prohloubil hlavní záhadu seriálu.

Osmidílná novinka, v níž hrají Emily Beechamová, Aneurin Barnard a Andreas Pietschmann, získala od diváků spoustu pozitivních ohlasů. Mnozí fanoušci se však pozastavují nad tím, proč se v seriálu používá tolik různých jazyků.

Postavy v seriálu mluví nejrůznějšími jazyky, včetně kantonštiny, němčiny, francouzštiny a mnoha dalších, upozorňuje cosmopolitan.com.

V zákulisí seriálu 1899 si většina lidí nerozumí

V průběhu seriálu 1899 diváci poznávají některé cestující na palubě lodi Kerberos a jejich příběhy. Třeba bohatého Španěla jménem Angel, kterého hraje Miguel Bernardeau, a který je na cestě s Ramirem (José Pimento). Nebo Ling Yi (hraje ji Isabella Wei), tajemnou mladou ženu z Hongkongu, která cestuje se svou matkou Yuk Je (Gabby Wong). Neměli bychom zapomentou ani na Clémence, mladou ženu z pařížské aristokracie, která cestuje se svým manželem Lucienem. Olek (Maciej Musia), Tove (Clara Rosager), Krester (Lucas Lynggaard Tnnesen) a Iben (Maria Erwolter) jsou zase členové dánské rodiny, kteří rovněž prchají před utrpením.

Už z výše uvedeného je patrné, že vzhledem k obsazení seriálu by si tvůrci s jedním jazykem prostě nevystačili. Lucy Bevan, která dohlíží na casting, nastínila: „Bo a Jantje si od tvůrců přáli skutečně mezinárodní obsazení.“

Podle německých tvůrců Jantje Friese a Barana bo Odara se totiž zdálo důležité natočit seriál s tolika různými jazyky. „V některých dnech musím celý den poslouchat kantonštinu. A nemám ponětí, co říkají, ale díky častému zkoušení vlastně poznám, co říkají,“ řekl Baran.

Cizí jazyky v Hollywoodu chybí, myslí si tvůrci

Podle něj tvůrci chtěli, aby herci mluvili svými rodnými jazyky, protože měli pocit, že různé kultury nejsou dostatečně zastoupeny v hollywoodských filmech a televizních pořadech, na kterých Fries a Odar vyrůstali.

„Všichni herci, kteří se účastní natáčení, se snaží, aby se jejich filmy promítaly v různých jazycích,“ uvedl v rozhovoru pro Hollywoodreporter.com Friese. „Myslím, že je to něco, co souvisí s vyrůstáním v Evropě nebo s vyrůstáním jako Němec, když konzumujete zábavu, která, alespoň podle našich zkušeností, pochází z velké části z Hollywoodu. Je tu prostě nedostatečné zastoupení různých evropských kultur, různých příběhů z celého světa.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

V seriálu Koruna se objeví extempore prince Harryho s nacistickou uniformou

Podle zpráv z Británie se v nadcházející sezóně seriálového hitu Koruna objeví skandál s nacistickou uniformou prince Harryho.

Jenna Ortega promluvila o tvůrčích neshodách při natáčení seriálu Wednesday

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

Vnučka Elvise Presleyho lhala o svém zpěvu kvůli roli v novém seriálu

Riley Keoughová, vnučka Elvise Presleyho, získala roli hlavní postavy v nejnovějším seriálu společnosti Prime Video Daisy Jones and The Six.

Novinky na Netflixu březen 2023: Nové díly seriálu Ty a krimi s Idrisem Elbou

Netflix oznámil březnovou nabídku, které dominují očekávané novinky jako 2. část 4. řady seriálu Ty, nová řada Světla a stínů a film Luther: Pád z nebes.

Stranger Things dostanou prequel: Děj se zaměří na mladého Hoppera

Svět seriálu Stranger Things se rozšíří o nový prequel, tentokrát však nebude na Netflixu. Fanoušci oblíbeného sci-fi seriálu se dočkají divadelního představení s názvem “Stranger Things: The First Shadow", které bude mít premiéru koncem roku 2023 v londýnském divadle Phoenix.

Regé-Jean Page promluvil o svém odchodu ze seriálu Bridgertonovi

Odchod Regé-Jean Page ze seriálu Bridgertonovi šokoval fanoušky po celém světě. Navzdory obrovskému úspěchu jeho vévody z Hastingsu se herec do seriálu neplánuje vrátit. V rozhovoru pro Vanity Fair Page prozradil, proč ze seriálu odešel a proč si myslí, že to bylo správné rozhodnutí.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -