- Reklama -

Seriál Poslední oběť dal Adéle Gondíkové zabrat. Poprvé hrála bez hereckých partnerů

Už dnes na televizi Prima startuje čtyřdílná krimi série Poslední oběť. V ní musela Adéla Gondíková rozlousknout pořádně tvrdý herecký oříšek.

- Reklama -

Jako ambiciózní vědkyně Táňa Hrubanová Adéla Gondíková se svým týmem intenzivně pracuje v laboratoři na významném léku, který by se mohl stát přelomovým objevem pro léčbu onkologických pacientů. Po dlouhém dni míří autem na schůzku, kam už ale nedojede.

S manželem Lukášem Vaculíkem alias Tomášem má domluvenou večeři k výročí svatby, tam už ale Adéla Gondíková coby Táňa nedorazí. Její auto havaruje, a tím život její postavy vyhasne. „Jak se hraje mrtvola? Nesmíte dýchat, hýbat se, byla jsem přikrytá pytlem a byla vidět jen moje ruka. Tak přesně se hraje a je to už má druhá,“ přiznává hlavní hrdinka.

Herecké kolegy Gondíková při natáčení téměř nepotkala

Od té doby se v seriálu Poslední oběť ukazuje už jen ve vzpomínkách. „Bylo to velmi zvláštní natáčení, kde mým partnerem byla jen kamera a za ní David Ployhar. Jsem zvyklá mluvit do kamery, ale když točíte seriál, tak se do ní nekoukáte. Tady byl jen ten David a asi miliarda lidí ve štábu kolem. To bylo zvláštní. Vždy mě jen převlékli, měla jsem naučené kousky textu, které musely být perfektně připravené, a hrát. Bylo to náročné, tak jsme to s Kateřinou a Jitkou Bártů musely rozfázovat. To se na jeden zátah nedalo natočit. Fiktivně jsem tak mluvila se svým manželem a milencem,“ popisuje Gondíková, jak probíhalo natáčení seriálu, ve kterém se prakticky s nikým nepotkala.

„S Markem Lamborou, který hraje kněze Alberta a mého milence, jsem točila jen jeden den. S manželem Lukášem Vaculíkem ani jeden, stejně tak ani se svou rodinou – mámou a sestrou. Jen jsem se se všemi míjela v maskérně a zázemí,“ přiznala Gondíková.

- Reklama -

Z vlastní smrti udělala herečka vtip

Nejvíc smíchu Adéla Gondíková zažila v okamžiku, kdy všichni natáčeli její pohřeb. Do mobilu jí přistála její vlastní fotka s černou páskou. „Mámu mi hraje Olga Želenská, je to má velká kamarádka, a hlavně spolu hrajeme v divadelním spolku Háta. Když se točil pohřeb, tak mi do naší divadelní komunikační skupiny poslala moji fotku s tím černým páskem, jakože jsem zemřela. Přišlo mi to vtipné, ale ostatní ve skupině se lekli, co to proboha je. Víte, my jsme ale hrozně cynické, ze všeho si děláme legraci.“

Ač se Adéla Gondíková v seriálu jako vědkyně moc neukáže a v laboratoři toho příliš nenatočila, tak ji tahle profese fascinuje. „Mě by to bavilo. Je to ale tak vzdálený obor od herectví. Fyzika, chemie, to bych dělat nemohla, ale vůbec by mi to nevadilo. Má představa je, že ti vědečtí pracovníci jenom bádají a zkoumají. Na něco přijdou, něco objeví, ale třeba se mýlím, já nevím… Nicméně s těmi vědci kolikrát hovořím v rádiu na Českém rozhlase. Přijdou mi celkem normální a mám k nim obrovský obdiv. Nejvíc mě udiví, že jsou všichni mladší než já a jsou neuvěřitelně chytří. Před jménem a za jménem mají všechny ty tituly. Jsem ohromena.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ncuti Gatwa promluvil o roli Erica v Sexuální výchově a jak změnila jeho život

Hvězda seriálu Sexuální výchova, Ncuti Gatwa, se otevřeně svěřila, jaký vliv měla role Erica na jeho osobní život. Herec přiznal, že jeho nejznámější role "zrušila mnoho internalizované nenávisti".

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -