- Reklama -

Seriál Poslední oběť dal Adéle Gondíkové zabrat. Poprvé hrála bez hereckých partnerů

Už dnes na televizi Prima startuje čtyřdílná krimi série Poslední oběť. V ní musela Adéla Gondíková rozlousknout pořádně tvrdý herecký oříšek.

- Reklama -

Jako ambiciózní vědkyně Táňa Hrubanová Adéla Gondíková se svým týmem intenzivně pracuje v laboratoři na významném léku, který by se mohl stát přelomovým objevem pro léčbu onkologických pacientů. Po dlouhém dni míří autem na schůzku, kam už ale nedojede.

S manželem Lukášem Vaculíkem alias Tomášem má domluvenou večeři k výročí svatby, tam už ale Adéla Gondíková coby Táňa nedorazí. Její auto havaruje, a tím život její postavy vyhasne. „Jak se hraje mrtvola? Nesmíte dýchat, hýbat se, byla jsem přikrytá pytlem a byla vidět jen moje ruka. Tak přesně se hraje a je to už má druhá,“ přiznává hlavní hrdinka.

Herecké kolegy Gondíková při natáčení téměř nepotkala

Od té doby se v seriálu Poslední oběť ukazuje už jen ve vzpomínkách. „Bylo to velmi zvláštní natáčení, kde mým partnerem byla jen kamera a za ní David Ployhar. Jsem zvyklá mluvit do kamery, ale když točíte seriál, tak se do ní nekoukáte. Tady byl jen ten David a asi miliarda lidí ve štábu kolem. To bylo zvláštní. Vždy mě jen převlékli, měla jsem naučené kousky textu, které musely být perfektně připravené, a hrát. Bylo to náročné, tak jsme to s Kateřinou a Jitkou Bártů musely rozfázovat. To se na jeden zátah nedalo natočit. Fiktivně jsem tak mluvila se svým manželem a milencem,“ popisuje Gondíková, jak probíhalo natáčení seriálu, ve kterém se prakticky s nikým nepotkala.

„S Markem Lamborou, který hraje kněze Alberta a mého milence, jsem točila jen jeden den. S manželem Lukášem Vaculíkem ani jeden, stejně tak ani se svou rodinou – mámou a sestrou. Jen jsem se se všemi míjela v maskérně a zázemí,“ přiznala Gondíková.

- Reklama -

Z vlastní smrti udělala herečka vtip

Nejvíc smíchu Adéla Gondíková zažila v okamžiku, kdy všichni natáčeli její pohřeb. Do mobilu jí přistála její vlastní fotka s černou páskou. „Mámu mi hraje Olga Želenská, je to má velká kamarádka, a hlavně spolu hrajeme v divadelním spolku Háta. Když se točil pohřeb, tak mi do naší divadelní komunikační skupiny poslala moji fotku s tím černým páskem, jakože jsem zemřela. Přišlo mi to vtipné, ale ostatní ve skupině se lekli, co to proboha je. Víte, my jsme ale hrozně cynické, ze všeho si děláme legraci.“

Ač se Adéla Gondíková v seriálu jako vědkyně moc neukáže a v laboratoři toho příliš nenatočila, tak ji tahle profese fascinuje. „Mě by to bavilo. Je to ale tak vzdálený obor od herectví. Fyzika, chemie, to bych dělat nemohla, ale vůbec by mi to nevadilo. Má představa je, že ti vědečtí pracovníci jenom bádají a zkoumají. Na něco přijdou, něco objeví, ale třeba se mýlím, já nevím… Nicméně s těmi vědci kolikrát hovořím v rádiu na Českém rozhlase. Přijdou mi celkem normální a mám k nim obrovský obdiv. Nejvíc mě udiví, že jsou všichni mladší než já a jsou neuvěřitelně chytří. Před jménem a za jménem mají všechny ty tituly. Jsem ohromena.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -