- Reklama -

Andrew Garfield v roli mormonského detektiva, za kterou získal nominaci na Emmy

Jedna z nejočekávanějších minisérií letošního roku, Ve jménu nebes, debutuje na Disney+ 27. července. Seriál natočený podle skutečného kriminálního bestselleru Jona Krakauera vypráví příběh vraždy mormonky Brendy Laffertyové a její patnáctiměsíční dcery v roce 1984 v malém městečku Salt Lake City.

- Reklama -

Když v roce 1984 v americkém státě Utah nalezla policie zavražděnou čtyřiadvacetiletou Brendu Wright Laffertyovou a její malou dceru Ericu, byl z toho šílený poprask, i kvůli jejich příslušnosti u mormonské církve. Brendin manžel Allen Lafferty patřil také do známé místní mormonské rodiny, od které se ale nedávno distancoval kvůli jejím extremistickým názorům. Celá tahle zpráva ohromila semknutou komunitu na předměstí Salt Lake City.

Nová minisérie Ve jménu nebes dramatizuje tehdejší policejní vyšetřování, při němž zbožný mormonský detektiv Jeb Pyre (hraje ho Andrew Garfield) zjišťuje, že vraždu provedli Brendini švagři Ron (Sam Worthington) a Dan Laffertyovi (Wyatt Russell), kteří tvrdili, že je k tomu přiměl Bůh.

Seriál s hlubším poselstvím

Když se Jeb Pyre dozví o Allenově ztrátě víry, je Jeb vůči němu podezřívavý. Ale jak se vyšetřování zintenzivňuje, Jeb zjišťuje, že pochybuje i o své vlastní víře. „Tohle téma mě hluboce zajímá,“ řekla hollywoodská filmová hvězda Andrew Garfield webu metrophiladelphia.com. „Je to důležitý příběh, který se zabývá tím, jak vytváříme mýty, v nichž žijeme, a jak tyto mýty infikují a ovlivňují naše chování. Když si klademe otázky víry a pochybností a toho, jak žít svůj život, teprve tehdy začneme skutečně pronikat do toho, co děláme tady, v čase, kdy jsme na Zemi.“

Přestože je seriál založen na skutečném příběhu, postavy Jeba Pyra a jeho pracovního partnera, detektiva Billa Tabyho (Gil Birmingham), jsou obě fiktivní. Garfield, který byl nedávno za ztvárnění Pyra nominován na cenu Emmy, říká, že kvůli projektu hodně pátral, aby postavu mormonského detektiva zahrál co nejlépe.

- Reklama -

Garfield kvůli roli pronikl mezi mormony

„Cestoval jsem do Salt Lake City a okolních měst, chvíli jsem se potloukal po Utahu a seznámil se se spoustou opravdu skvělých zajímavých lidí – s některými bývalými mormony, některými současnými mormony, některými biskupy mormonské víry,“ přiznal Garfield pro harpersbazaar.com.

„Dokonce jsem navštívil mormonské detektivy, kteří si prošli přesně takovým bojem, jakým prochází moje postava při řešení případu, kdy jde o strašlivé činy, které jsou ospravedlňovány ve jménu Otce nebeského, ve jménu jejich Boha. Tito lidé prošli skutečnou krizí víry a museli počítat s tím, že mohou přijít o život, o svou víru, o své náboženství, o svou komunitu.“- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.

Amber Heardová u soudu tvrdila, že za její konec v Aquamanovi může Jason Momoa

Po neúspěšném soudním sporu proti Johnnymu Deppovi se Amber Heardová rozhodla jít k soudu kvůli kolegům Jasonovi Momoovi a režisérovi Jamesi Wanovi kvůli jejich chování na place při natáčení pokračování Aquamana.

Poskrvněná pověst Vince Vaugna: Při kolegově sporu se postavil na stranu rasismu

Na počátku 21. století patřil Vince Vaughn mezi nejobsazovanější hollywoodské herce, pak ale jeho kariéru nabrala nečekaný směr a rolí mu ubývalo. Jedním z důvodů, proč to tak je, může být i spor jeho černošského kolegy kvůli filmu Trable v ráji, při kterém se Vaughn nezachoval zrovna nejlépe.

Kevin Costner si filmem Vodní svět málem úplně zničil kariéru

Kevin Costner patří už léta mezi uznávané herce, ale v devadesátých letech se neúspěšným filmem téměř připravil o slušně rozjetou kariéru.

Nejapný žert v Bradavicích: Alan Rickman legendárně ztrapnil Daniela Radcliffa

Když Daniel Radcliffe propagoval svůj film "Rohy", obrátil se na skrz Reddit na fanoušky a odpověděl jim na řadu otázek . Jak se dalo čekat, nejvíc jich směřovalo na jeho účinkování ve filmech Harry Potter. Radcliffe přiznal, že se při natáčení stal obětí "pranku" od Alana Rickmana.

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -