- Reklama -

Andrew Garfield v roli mormonského detektiva, za kterou získal nominaci na Emmy

Jedna z nejočekávanějších minisérií letošního roku, Ve jménu nebes, debutuje na Disney+ 27. července. Seriál natočený podle skutečného kriminálního bestselleru Jona Krakauera vypráví příběh vraždy mormonky Brendy Laffertyové a její patnáctiměsíční dcery v roce 1984 v malém městečku Salt Lake City.

- Reklama -

Když v roce 1984 v americkém státě Utah nalezla policie zavražděnou čtyřiadvacetiletou Brendu Wright Laffertyovou a její malou dceru Ericu, byl z toho šílený poprask, i kvůli jejich příslušnosti u mormonské církve. Brendin manžel Allen Lafferty patřil také do známé místní mormonské rodiny, od které se ale nedávno distancoval kvůli jejím extremistickým názorům. Celá tahle zpráva ohromila semknutou komunitu na předměstí Salt Lake City.

Nová minisérie Ve jménu nebes dramatizuje tehdejší policejní vyšetřování, při němž zbožný mormonský detektiv Jeb Pyre (hraje ho Andrew Garfield) zjišťuje, že vraždu provedli Brendini švagři Ron (Sam Worthington) a Dan Laffertyovi (Wyatt Russell), kteří tvrdili, že je k tomu přiměl Bůh.

Seriál s hlubším poselstvím

Když se Jeb Pyre dozví o Allenově ztrátě víry, je Jeb vůči němu podezřívavý. Ale jak se vyšetřování zintenzivňuje, Jeb zjišťuje, že pochybuje i o své vlastní víře. „Tohle téma mě hluboce zajímá,“ řekla hollywoodská filmová hvězda Andrew Garfield webu metrophiladelphia.com. „Je to důležitý příběh, který se zabývá tím, jak vytváříme mýty, v nichž žijeme, a jak tyto mýty infikují a ovlivňují naše chování. Když si klademe otázky víry a pochybností a toho, jak žít svůj život, teprve tehdy začneme skutečně pronikat do toho, co děláme tady, v čase, kdy jsme na Zemi.“

Přestože je seriál založen na skutečném příběhu, postavy Jeba Pyra a jeho pracovního partnera, detektiva Billa Tabyho (Gil Birmingham), jsou obě fiktivní. Garfield, který byl nedávno za ztvárnění Pyra nominován na cenu Emmy, říká, že kvůli projektu hodně pátral, aby postavu mormonského detektiva zahrál co nejlépe.

Garfield kvůli roli pronikl mezi mormony

„Cestoval jsem do Salt Lake City a okolních měst, chvíli jsem se potloukal po Utahu a seznámil se se spoustou opravdu skvělých zajímavých lidí – s některými bývalými mormony, některými současnými mormony, některými biskupy mormonské víry,“ přiznal Garfield pro harpersbazaar.com.

„Dokonce jsem navštívil mormonské detektivy, kteří si prošli přesně takovým bojem, jakým prochází moje postava při řešení případu, kdy jde o strašlivé činy, které jsou ospravedlňovány ve jménu Otce nebeského, ve jménu jejich Boha. Tito lidé prošli skutečnou krizí víry a museli počítat s tím, že mohou přijít o život, o svou víru, o své náboženství, o svou komunitu.“- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

V seriálu Koruna se objeví extempore prince Harryho s nacistickou uniformou

Podle zpráv z Británie se v nadcházející sezóně seriálového hitu Koruna objeví skandál s nacistickou uniformou prince Harryho.

Jenna Ortega promluvila o tvůrčích neshodách při natáčení seriálu Wednesday

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

Vnučka Elvise Presleyho lhala o svém zpěvu kvůli roli v novém seriálu

Riley Keoughová, vnučka Elvise Presleyho, získala roli hlavní postavy v nejnovějším seriálu společnosti Prime Video Daisy Jones and The Six.

Novinky na Netflixu březen 2023: Nové díly seriálu Ty a krimi s Idrisem Elbou

Netflix oznámil březnovou nabídku, které dominují očekávané novinky jako 2. část 4. řady seriálu Ty, nová řada Světla a stínů a film Luther: Pád z nebes.

Stranger Things dostanou prequel: Děj se zaměří na mladého Hoppera

Svět seriálu Stranger Things se rozšíří o nový prequel, tentokrát však nebude na Netflixu. Fanoušci oblíbeného sci-fi seriálu se dočkají divadelního představení s názvem “Stranger Things: The First Shadow", které bude mít premiéru koncem roku 2023 v londýnském divadle Phoenix.

Regé-Jean Page promluvil o svém odchodu ze seriálu Bridgertonovi

Odchod Regé-Jean Page ze seriálu Bridgertonovi šokoval fanoušky po celém světě. Navzdory obrovskému úspěchu jeho vévody z Hastingsu se herec do seriálu neplánuje vrátit. V rozhovoru pro Vanity Fair Page prozradil, proč ze seriálu odešel a proč si myslí, že to bylo správné rozhodnutí.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -