- Reklama -

Andrew Garfield v roli mormonského detektiva, za kterou získal nominaci na Emmy

Jedna z nejočekávanějších minisérií letošního roku, Ve jménu nebes, debutuje na Disney+ 27. července. Seriál natočený podle skutečného kriminálního bestselleru Jona Krakauera vypráví příběh vraždy mormonky Brendy Laffertyové a její patnáctiměsíční dcery v roce 1984 v malém městečku Salt Lake City.

- Reklama -

Když v roce 1984 v americkém státě Utah nalezla policie zavražděnou čtyřiadvacetiletou Brendu Wright Laffertyovou a její malou dceru Ericu, byl z toho šílený poprask, i kvůli jejich příslušnosti u mormonské církve. Brendin manžel Allen Lafferty patřil také do známé místní mormonské rodiny, od které se ale nedávno distancoval kvůli jejím extremistickým názorům. Celá tahle zpráva ohromila semknutou komunitu na předměstí Salt Lake City.

Nová minisérie Ve jménu nebes dramatizuje tehdejší policejní vyšetřování, při němž zbožný mormonský detektiv Jeb Pyre (hraje ho Andrew Garfield) zjišťuje, že vraždu provedli Brendini švagři Ron (Sam Worthington) a Dan Laffertyovi (Wyatt Russell), kteří tvrdili, že je k tomu přiměl Bůh.

Seriál s hlubším poselstvím

Když se Jeb Pyre dozví o Allenově ztrátě víry, je Jeb vůči němu podezřívavý. Ale jak se vyšetřování zintenzivňuje, Jeb zjišťuje, že pochybuje i o své vlastní víře. „Tohle téma mě hluboce zajímá,“ řekla hollywoodská filmová hvězda Andrew Garfield webu metrophiladelphia.com. „Je to důležitý příběh, který se zabývá tím, jak vytváříme mýty, v nichž žijeme, a jak tyto mýty infikují a ovlivňují naše chování. Když si klademe otázky víry a pochybností a toho, jak žít svůj život, teprve tehdy začneme skutečně pronikat do toho, co děláme tady, v čase, kdy jsme na Zemi.“

Přestože je seriál založen na skutečném příběhu, postavy Jeba Pyra a jeho pracovního partnera, detektiva Billa Tabyho (Gil Birmingham), jsou obě fiktivní. Garfield, který byl nedávno za ztvárnění Pyra nominován na cenu Emmy, říká, že kvůli projektu hodně pátral, aby postavu mormonského detektiva zahrál co nejlépe.

- Reklama -

Garfield kvůli roli pronikl mezi mormony

„Cestoval jsem do Salt Lake City a okolních měst, chvíli jsem se potloukal po Utahu a seznámil se se spoustou opravdu skvělých zajímavých lidí – s některými bývalými mormony, některými současnými mormony, některými biskupy mormonské víry,“ přiznal Garfield pro harpersbazaar.com.

„Dokonce jsem navštívil mormonské detektivy, kteří si prošli přesně takovým bojem, jakým prochází moje postava při řešení případu, kdy jde o strašlivé činy, které jsou ospravedlňovány ve jménu Otce nebeského, ve jménu jejich Boha. Tito lidé prošli skutečnou krizí víry a museli počítat s tím, že mohou přijít o život, o svou víru, o své náboženství, o svou komunitu.“- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?

Emily v Paříži 4. série: Datum natáčení se posunulo o 2 měsíce

Chystá se další vzrušující dobrodružství ve městě světel, protože Emily v Paříži se dočká 4. série.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -