- Reklama -

Fauda 4. řada: Obsazení, známá fakta, datum vydání

Co se zatím ví o pokračování slavného izraelského seriálu?

- Reklama -

Izraelský seriál Fauda je asi nejlepší akční podívaná na Netflixu. Zatím vyšly 3. série a tvůrce Avi Issacharoff už potvrdil, že bude i Fauda 4. Co se i ní zatím ví?

Fauda v překladu znamený Chaos. A přesně ten nastal, když se seriál objevil na Netflixu. Původně nepříliš známý hit stanice Yes získal po uvedení ve videotéce streamovacího gigantu popularitu ne celém světě podobně jako seriál Papírový dům (La Casa De Papel). Seriál z Izraele díky Netflixu vzal svět útokem. Má skvělou sledovanost a také velmi věrné fanoušky. I proto je čtvrtá sezóna je také již nějakou dobu na spadnutí.

Poprvé o ni podle webu israelhayom.co.il Issacharoff promluvil na premiéře anglicky mluvené verze 3. řady v Izraelském muzeu.

Fauda: Základní informace o seriálu

fauda 4 lior raz
Lior Raz (v popředí snímku) a Doron Ben-David v seriálu Fauda. Foto: Netflix

Fauda je izraelské drama, které vychází ze skutečných zkušeností ozbrojených složek. Konkrétně se seriál zaměřuje na postavu Dorona, veterána, který odešel z izraelských ozbrojených sil. Je alle nucen znovu nastoupit do akce, když se objeví terorista považovaný za mrtvého. Má v plánu navštívit svatbu svého bratra. A na tu se Doron musí vypravit, aby zjistil, jestli terorista opravdu přijde. Jenže se to pak všechno trochu zamotá…

Seriál sleduje Doronův život, který až nepříjemně vystihuje těžké životní osudy příslušníků tajných služeb.

Hlavní hvězdou seriálu je Lior Raz, který spolu s Avi Issacharoffem pracuje i v tvůrčím týmu. Dvojice se při psaní seriálu inspirovala skutečnými životy příslušníků obranných složek a vlastními zkušenostmi. Vzhledem k tomu, že oba byli členové tajných služeb, je seriál velmi přesně vykreslen a z jeho opravdovosti občas až mrazí.

Kdo se objeví v obsazení Fauda 4?

Obsazení 4. řady zatím nebylo není známo, ale vzhledem k tomu, jak končila poslední řada „Faudy“, se dá odhadnout, kdo se objeví. Kromě Raze by to měli být také Hisham Sulliman, Shadi Mar’i, Laëtitia Eïdo, Itzik Cohen a Netta Garti. Chybět určitě nebude ani Rona Lee-Shimon.

V další sérii zůstane toto obsazení pravděpodobně z velké části stejné, i když je možné, že se tvůrci rozhodnou seriál oživit novými postavami.

Kolik dílů bude mít Fauda 4?

fauda 4
Fotografie z natáčení 3. řady seriálu. Foto: Netflix

S největší pravděpodobností stejně jako měli předchozí řady seriálu. Každá řada měla totiž v tomto ohledu stejnou strukturu. Takže nejspíš i Fauda 4 bude mít 12 dílů.

Fauda 4. řada: Kdy bude na Netflixu?

Bohužel, i když víme, že 4. řada bude, nevíme kdy. Dobrou zprávou je, že tým Faudy oznámil, že se už začalo natáčet. Po oznámení o potvrzení 4. řady je to první zpráva o seriálu, která ukázala, že se s další sérií opravdu počítá.

Vzhledem k tomu, že Lior Raz a Avi Issacharoff dosud asi byli dost vytížení s tvorbou dalšího seriálu Zmizet beze stopy (Hit & run), dal se nejspíš dlouhý čas čekání na další Faudu čekat.

Tak jako tak nás čeká ještě hodně měsíců čekání. K průměrnému produkčnímu cyklu a načasování většiny seriálů v stále ještě probíhající pandemii je totiž potřeba zhruba 12-18 měsíců práce, než se díly dokončí. Osmnáct měsíců je maximum, ke kterému nedochází často. Vzhledem k tomu je jasné, že se Fauda 4 rozhodně neobjeví dřív než v září roku 2022.

Fauda 4 trailer

Ačkoli ještě stále není známé přesné datum premiéry, producenti alespoň potěšili fanoušky prvním trailerem. Ze záběrů je patrné, že se 4. série izraelského seriálového hitu Fauda vydává do Libanonu a Bruselu. Odehrávat se ale podle všeho bude i v Jeninu a Ramle.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -