- Reklama -

Fauda 4. řada: Obsazení, známá fakta, datum vydání

Co se zatím ví o pokračování slavného izraelského seriálu?

- Reklama -

Izraelský seriál Fauda je asi nejlepší akční podívaná na Netflixu. Zatím vyšly 3. série a tvůrce Avi Issacharoff už potvrdil, že bude i Fauda 4. Co se i ní zatím ví?

Fauda v překladu znamený Chaos. A přesně ten nastal, když se seriál objevil na Netflixu. Původně nepříliš známý hit stanice Yes získal po uvedení ve videotéce streamovacího gigantu popularitu ne celém světě podobně jako seriál Papírový dům (La Casa De Papel). Seriál z Izraele díky Netflixu vzal svět útokem. Má skvělou sledovanost a také velmi věrné fanoušky. I proto je čtvrtá sezóna je také již nějakou dobu na spadnutí.

Poprvé o ni podle webu israelhayom.co.il Issacharoff promluvil na premiéře anglicky mluvené verze 3. řady v Izraelském muzeu.

Fauda: Základní informace o seriálu

fauda 4 lior raz
Lior Raz (v popředí snímku) a Doron Ben-David v seriálu Fauda. Foto: Netflix

Fauda je izraelské drama, které vychází ze skutečných zkušeností ozbrojených složek. Konkrétně se seriál zaměřuje na postavu Dorona, veterána, který odešel z izraelských ozbrojených sil. Je alle nucen znovu nastoupit do akce, když se objeví terorista považovaný za mrtvého. Má v plánu navštívit svatbu svého bratra. A na tu se Doron musí vypravit, aby zjistil, jestli terorista opravdu přijde. Jenže se to pak všechno trochu zamotá…

- Reklama -

Seriál sleduje Doronův život, který až nepříjemně vystihuje těžké životní osudy příslušníků tajných služeb.

Hlavní hvězdou seriálu je Lior Raz, který spolu s Avi Issacharoffem pracuje i v tvůrčím týmu. Dvojice se při psaní seriálu inspirovala skutečnými životy příslušníků obranných složek a vlastními zkušenostmi. Vzhledem k tomu, že oba byli členové tajných služeb, je seriál velmi přesně vykreslen a z jeho opravdovosti občas až mrazí.

Kdo se objeví v obsazení Fauda 4?

Obsazení 4. řady zatím nebylo není známo, ale vzhledem k tomu, jak končila poslední řada „Faudy“, se dá odhadnout, kdo se objeví. Kromě Raze by to měli být také Hisham Sulliman, Shadi Mar’i, Laëtitia Eïdo, Itzik Cohen a Netta Garti. Chybět určitě nebude ani Rona Lee-Shimon.

V další sérii zůstane toto obsazení pravděpodobně z velké části stejné, i když je možné, že se tvůrci rozhodnou seriál oživit novými postavami.

Kolik dílů bude mít Fauda 4?

fauda 4
Fotografie z natáčení 3. řady seriálu. Foto: Netflix

S největší pravděpodobností stejně jako měli předchozí řady seriálu. Každá řada měla totiž v tomto ohledu stejnou strukturu. Takže nejspíš i Fauda 4 bude mít 12 dílů.

Fauda 4. řada: Kdy bude na Netflixu?

Bohužel, i když víme, že 4. řada bude, nevíme kdy. Dobrou zprávou je, že tým Faudy oznámil, že se už začalo natáčet. Po oznámení o potvrzení 4. řady je to první zpráva o seriálu, která ukázala, že se s další sérií opravdu počítá.

Vzhledem k tomu, že Lior Raz a Avi Issacharoff dosud asi byli dost vytížení s tvorbou dalšího seriálu Zmizet beze stopy (Hit & run), dal se nejspíš dlouhý čas čekání na další Faudu čekat.

Tak jako tak nás čeká ještě hodně měsíců čekání. K průměrnému produkčnímu cyklu a načasování většiny seriálů v stále ještě probíhající pandemii je totiž potřeba zhruba 12-18 měsíců práce, než se díly dokončí. Osmnáct měsíců je maximum, ke kterému nedochází často. Vzhledem k tomu je jasné, že se Fauda 4 rozhodně neobjeví dřív než v září roku 2022.

Fauda 4 trailer

Ačkoli ještě stále není známé přesné datum premiéry, producenti alespoň potěšili fanoušky prvním trailerem. Ze záběrů je patrné, že se 4. série izraelského seriálového hitu Fauda vydává do Libanonu a Bruselu. Odehrávat se ale podle všeho bude i v Jeninu a Ramle.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -