- Reklama -

Rona-Lee Shim’on a blížící se „Fauda 4“: Co bylo pro seriálovou Nurit nejtěžší?

Seriálová Nurit promluvila o natáčení seriálu Fauda.

- Reklama -

Rona-Lee Shim’on hraje Nurit v seriálu Fauda, který patří k hitům společnosti Netflix. Čekání na 4. sérii, která dorazí v roce 2021, si díky Světohledu můžete ukrátit čtením o tom, kolik toho představitelka jediné ženy v týmu musela ve svém životě kvůli roli změnit.

V seriálu Fauda hraje Rona-Lee Shim’on Nurit, vojačku speciálních sil Mista’arvim , jedinou ženu ve skupině mužů vycvičených k infiltraci na palestinská území, Západní břeh Jordánu a pásma Gazy.

Seriál, jehož 4. série by se měla objevit ještě v roce 2021, se stal v roce 2020 nejsledovanějším v Libanonu, šestým nejsledovanějším v Jordánsku a třetím ve Spojených arabských emirátech . Hovoří se v něm z 80% arabsky a z 20% v hebrejštině.

Kvůli baletu zarmoutila rodinu

Rona-Lee Shim’on si přitom v životě na roli ženy z vojenského prostředí evidentně nemyslela. Začala už ve 3 letech studovat tanec. V 18 letech získala stipendium na Královské baletní akademii v Amsterdamu. „Každý den jsem v podstatě celý protancovala,“ okomentovala to herečka podle Atlanta Jewish Times při setkání přátel Izraelských obranných jednotek. Její denní režim byl dlouhá léta stejný: po příchodu ze školy si hodinu odpočinout, a pak hurá na 4-5 hodinový baletní trénink. Domů se obvykle vracela až kolem 9 nebo 10 hodiny večerní. „To byl celý můj život. Všechno, co jsem znala.“

V 16 letech byla pozvaná na testy do armády. Rona-Lee byla nadšená. Celé dětství poslouchala historky o svém strýci, který ještě před založením Izraele bojoval v partizánských jednotkách, byl chycen při jedné tajné operaci a lynčován. „Takže pro mě, která vyrůstala v rodině s touhle historií, byla služba v armádě něčím víc než jen splněním národní povinnosti, spíše taková určitá generační odpovědnost. Každý ví, že u nás v tomhle není moc na výběr, sloužit se musí.“

Jenže pak nastala nečekaná změna. Herečka vyrazila do Německa a Holandska, kde navštívila několik baletních představení. A plánovaná kariéra ve vojenství rázem vzala za své. „Pamatuji se, že jsem byla naprosto oslněná. Nikdy jsem v životě neviděla nic tak krásného… Tři hodiny jsem v podstatě celé probrečela. Věděla jsem, že pro tenhle sen budu muset obětovat část své národní izraelské identity. Nejtěžší asi bylo říct o mém rozhodnutí rodině a přátelům.“

A přišla Fauda… Místo tance začala Rona-Lee trénovat bojové sporty

Dva týdny po skončení školy nastoupila Rona-Lee Shim’on do národní baletní školy v Amsterdamu.

Před natáčením seriálu Fauda své životní zvyky změnit. Tanec na čas vyměnila za hodiny boxu a krav magy, bojového umění izraelských speciálních jednotek.

Pro Ronu-Lee Shim’on to muselo být složité… Na rozdíl od svých vrstevníků neabsolvovala vojenskou službu, ačkoli je pro ženy v Izraeli povinná. V rámci přípravy na roli Nurit proto požádala svého bratra Almoga, který pracuje v armádě, aby jí ukázal, jak držet zbraň: „Vycvičil mě, byl na mě velmi přísný,“ svěřila se herečka magazínu GQ.

Aby se pak ještě víc vžila do své, mluvila Rona-Lee Shim’on se skutečnými agenty Mista’arvim: „Přinutit je se otevřít bylo velmi obtížné. Prožili hrozné věci, trpí posttraumatickým stresem. Za tuto práci zaplatili obrovskou cenu. A já časem pochopila, že jsem jim musela klást hrozné otázky,“ vzpomíná seriálová Nurit.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Liam Neeson vysvětlil, proč před lety odmítl nabídku na roli Jamese Bonda

Herec Liam Neeson prozradil, že v minulosti přišel o možnost hrát legendárního britského agenta 007 Jamese Bonda. Udělal to kvůli výhrůžkám své ženy Natashy Richardsonové.

V seriálu Koruna se objeví extempore prince Harryho s nacistickou uniformou

Podle zpráv z Británie se v nadcházející sezóně seriálového hitu Koruna objeví skandál s nacistickou uniformou prince Harryho.

Jenna Ortega promluvila o tvůrčích neshodách při natáčení seriálu Wednesday

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

Vnučka Elvise Presleyho lhala o svém zpěvu kvůli roli v novém seriálu

Riley Keoughová, vnučka Elvise Presleyho, získala roli hlavní postavy v nejnovějším seriálu společnosti Prime Video Daisy Jones and The Six.

Novinky na Netflixu březen 2023: Nové díly seriálu Ty a krimi s Idrisem Elbou

Netflix oznámil březnovou nabídku, které dominují očekávané novinky jako 2. část 4. řady seriálu Ty, nová řada Světla a stínů a film Luther: Pád z nebes.

Stranger Things dostanou prequel: Děj se zaměří na mladého Hoppera

Svět seriálu Stranger Things se rozšíří o nový prequel, tentokrát však nebude na Netflixu. Fanoušci oblíbeného sci-fi seriálu se dočkají divadelního představení s názvem “Stranger Things: The First Shadow", které bude mít premiéru koncem roku 2023 v londýnském divadle Phoenix.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -