- Reklama -

Rona-Lee Shim’on a blížící se „Fauda 4“: Co bylo pro seriálovou Nurit nejtěžší?

Seriálová Nurit promluvila o natáčení seriálu Fauda.

- Reklama -

Rona-Lee Shim’on hraje Nurit v seriálu Fauda, který patří k hitům společnosti Netflix. Čekání na 4. sérii, která dorazí v roce 2021, si díky Světohledu můžete ukrátit čtením o tom, kolik toho představitelka jediné ženy v týmu musela ve svém životě kvůli roli změnit.

V seriálu Fauda hraje Rona-Lee Shim’on Nurit, vojačku speciálních sil Mista’arvim , jedinou ženu ve skupině mužů vycvičených k infiltraci na palestinská území, Západní břeh Jordánu a pásma Gazy.

Seriál, jehož 4. série by se měla objevit ještě v roce 2021, se stal v roce 2020 nejsledovanějším v Libanonu, šestým nejsledovanějším v Jordánsku a třetím ve Spojených arabských emirátech . Hovoří se v něm z 80% arabsky a z 20% v hebrejštině.

Kvůli baletu zarmoutila rodinu

- Reklama -

Rona-Lee Shim’on si přitom v životě na roli ženy z vojenského prostředí evidentně nemyslela. Začala už ve 3 letech studovat tanec. V 18 letech získala stipendium na Královské baletní akademii v Amsterdamu. „Každý den jsem v podstatě celý protancovala,“ okomentovala to herečka podle Atlanta Jewish Times při setkání přátel Izraelských obranných jednotek. Její denní režim byl dlouhá léta stejný: po příchodu ze školy si hodinu odpočinout, a pak hurá na 4-5 hodinový baletní trénink. Domů se obvykle vracela až kolem 9 nebo 10 hodiny večerní. „To byl celý můj život. Všechno, co jsem znala.“

V 16 letech byla pozvaná na testy do armády. Rona-Lee byla nadšená. Celé dětství poslouchala historky o svém strýci, který ještě před založením Izraele bojoval v partizánských jednotkách, byl chycen při jedné tajné operaci a lynčován. „Takže pro mě, která vyrůstala v rodině s touhle historií, byla služba v armádě něčím víc než jen splněním národní povinnosti, spíše taková určitá generační odpovědnost. Každý ví, že u nás v tomhle není moc na výběr, sloužit se musí.“

Jenže pak nastala nečekaná změna. Herečka vyrazila do Německa a Holandska, kde navštívila několik baletních představení. A plánovaná kariéra ve vojenství rázem vzala za své. „Pamatuji se, že jsem byla naprosto oslněná. Nikdy jsem v životě neviděla nic tak krásného… Tři hodiny jsem v podstatě celé probrečela. Věděla jsem, že pro tenhle sen budu muset obětovat část své národní izraelské identity. Nejtěžší asi bylo říct o mém rozhodnutí rodině a přátelům.“

A přišla Fauda… Místo tance začala Rona-Lee trénovat bojové sporty

Dva týdny po skončení školy nastoupila Rona-Lee Shim’on do národní baletní školy v Amsterdamu.

Před natáčením seriálu Fauda své životní zvyky změnit. Tanec na čas vyměnila za hodiny boxu a krav magy, bojového umění izraelských speciálních jednotek.

Pro Ronu-Lee Shim’on to muselo být složité… Na rozdíl od svých vrstevníků neabsolvovala vojenskou službu, ačkoli je pro ženy v Izraeli povinná. V rámci přípravy na roli Nurit proto požádala svého bratra Almoga, který pracuje v armádě, aby jí ukázal, jak držet zbraň: „Vycvičil mě, byl na mě velmi přísný,“ svěřila se herečka magazínu GQ.

Aby se pak ještě víc vžila do své, mluvila Rona-Lee Shim’on se skutečnými agenty Mista’arvim: „Přinutit je se otevřít bylo velmi obtížné. Prožili hrozné věci, trpí posttraumatickým stresem. Za tuto práci zaplatili obrovskou cenu. A já časem pochopila, že jsem jim musela klást hrozné otázky,“ vzpomíná seriálová Nurit.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -