- Reklama -

Rona-Lee Shim’on a blížící se „Fauda 4“: Co bylo pro seriálovou Nurit nejtěžší?

Seriálová Nurit promluvila o natáčení seriálu Fauda.

- Reklama -

Rona-Lee Shim’on hraje Nurit v seriálu Fauda, který patří k hitům společnosti Netflix. Čekání na 4. sérii, která dorazí v roce 2021, si díky Světohledu můžete ukrátit čtením o tom, kolik toho představitelka jediné ženy v týmu musela ve svém životě kvůli roli změnit.

V seriálu Fauda hraje Rona-Lee Shim’on Nurit, vojačku speciálních sil Mista’arvim , jedinou ženu ve skupině mužů vycvičených k infiltraci na palestinská území, Západní břeh Jordánu a pásma Gazy.

Seriál, jehož 4. série by se měla objevit ještě v roce 2021, se stal v roce 2020 nejsledovanějším v Libanonu, šestým nejsledovanějším v Jordánsku a třetím ve Spojených arabských emirátech . Hovoří se v něm z 80% arabsky a z 20% v hebrejštině.

Kvůli baletu zarmoutila rodinu

- Reklama -

Rona-Lee Shim’on si přitom v životě na roli ženy z vojenského prostředí evidentně nemyslela. Začala už ve 3 letech studovat tanec. V 18 letech získala stipendium na Královské baletní akademii v Amsterdamu. „Každý den jsem v podstatě celý protancovala,“ okomentovala to herečka podle Atlanta Jewish Times při setkání přátel Izraelských obranných jednotek. Její denní režim byl dlouhá léta stejný: po příchodu ze školy si hodinu odpočinout, a pak hurá na 4-5 hodinový baletní trénink. Domů se obvykle vracela až kolem 9 nebo 10 hodiny večerní. „To byl celý můj život. Všechno, co jsem znala.“

V 16 letech byla pozvaná na testy do armády. Rona-Lee byla nadšená. Celé dětství poslouchala historky o svém strýci, který ještě před založením Izraele bojoval v partizánských jednotkách, byl chycen při jedné tajné operaci a lynčován. „Takže pro mě, která vyrůstala v rodině s touhle historií, byla služba v armádě něčím víc než jen splněním národní povinnosti, spíše taková určitá generační odpovědnost. Každý ví, že u nás v tomhle není moc na výběr, sloužit se musí.“

Jenže pak nastala nečekaná změna. Herečka vyrazila do Německa a Holandska, kde navštívila několik baletních představení. A plánovaná kariéra ve vojenství rázem vzala za své. „Pamatuji se, že jsem byla naprosto oslněná. Nikdy jsem v životě neviděla nic tak krásného… Tři hodiny jsem v podstatě celé probrečela. Věděla jsem, že pro tenhle sen budu muset obětovat část své národní izraelské identity. Nejtěžší asi bylo říct o mém rozhodnutí rodině a přátelům.“

A přišla Fauda… Místo tance začala Rona-Lee trénovat bojové sporty

Dva týdny po skončení školy nastoupila Rona-Lee Shim’on do národní baletní školy v Amsterdamu.

Před natáčením seriálu Fauda své životní zvyky změnit. Tanec na čas vyměnila za hodiny boxu a krav magy, bojového umění izraelských speciálních jednotek.

Pro Ronu-Lee Shim’on to muselo být složité… Na rozdíl od svých vrstevníků neabsolvovala vojenskou službu, ačkoli je pro ženy v Izraeli povinná. V rámci přípravy na roli Nurit proto požádala svého bratra Almoga, který pracuje v armádě, aby jí ukázal, jak držet zbraň: „Vycvičil mě, byl na mě velmi přísný,“ svěřila se herečka magazínu GQ.

Aby se pak ještě víc vžila do své, mluvila Rona-Lee Shim’on se skutečnými agenty Mista’arvim: „Přinutit je se otevřít bylo velmi obtížné. Prožili hrozné věci, trpí posttraumatickým stresem. Za tuto práci zaplatili obrovskou cenu. A já časem pochopila, že jsem jim musela klást hrozné otázky,“ vzpomíná seriálová Nurit.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -